Nightmare Man (2006) odpad!

J*A*S*M doporučuje film okolo 65. minúty vypnúť, ja odporúčam ho ani nepozerať. Zlí herci by v slasheri až tak nevadili, ale formálna stránka je hlboko pod úrovňou, na akú sme v After Dark filmoch zvyknutí. Kamera pripomína skôr markizácke Vilomeniny, než ostatné filmy zo série. Fakt nechápem, čo v tejto osmičke táto sračka robí. Chvíľku sa na tom dalo celkom dobre smiať, ale hodinu a pol?? Stovky amatérskych filmárov majú na YouTube lepšie diela.

Películas para no dormir: Para entrar a vivir (2006) (TV film)

Nič viac a nič menej ako slušne napínavá escape adventúra. Za štvrtú hviezdičku vďačí upršanému počasiu. Balagueró sa mi začína pozdávať.

Poseidon (2006)

Rest in Peas, Fergie. :)

Růžový panter (2006)

Nikdy by som nebol povedal, koľko ľudí sa zmestí do nášho kina, keď sa lístky rozdávajú zadarmo, aké kvalitné a hi-res sú obrázky na MSN.com a že ulicami Paríža sa osamotene prevážajú cyklisti oblečení do pretekárskeho dresu. Práve vyššie vymenované bolo pre nás počas sledovania filmu jediným zdrojom zábavy. Gagy a vtipy by totiž (s výnimkou asi 4 fakt podarených) nerozosmiali ani v podaní Toma & Jerryho. Platí, že opakovaný vtip prestáva byť vtipom. Ale čo s opakovaným niečim, čo nie je ani trochu vtipné? Odpovie vám Steve Martin alias legendárny inšpektor Clouseau v polotragickom remaku, pri ktorom som sa síce zasmial a 2x sa dokonca ozvali emócie, no celkovú nudu a pocit sklamania mi to zahnať nepomohlo. Ako divákovi nedotknutému originálmi sa mi ale žiada zastať sa Martina, je v pohode a za nič nemôže.

Sairen (2006)

Hru som nikdy nehral, ale súdiac podľa videí na YouTube, je to niečo iné. Film nie je veľmi hororový a jediná krv je tam malý fľak na stene. Ale atmosféra tajomného ostrova je super a keď prvýkrát zaznie siréna, je to čistý Silent Hill.

Skrytá identita (2006)

Dlho som váhal medzi pôvodnou trilógiou a remakom, ale tlak okolia včera rozhodol za mňa ("Ser na Nabiť a zabiť, ideme na Departed!"). A definitívne som si uvedomil, že 2+ hodinové "veľké" kriminálne drámy od veľkých tvorcov rozhodne sú mojou šálkou čaja a hneď ako bude čas, konečne vytiahnem z poličky Mannov Heat a vrhnem sa naň. Dovtedy budem príjemne spomínať na tento vynikajúci snímok, v ktorého spoločnosti som sa ani chvíľu neudil (ako by som sa len mohol, keď sledovanie deja vyžadovalo maximálnu koncentráciu), a ako sa blížilo vyvrcholenie a slučky okolo niektorých krkov sa začínali sťahovať, bolo jasné, že investovaná pozornosť sa mi zúroči. Atmosféru špinavého veľkomesta dotvárajú špinavé charaktery, občas padne nejaká tá životná múdrosť, ktoré, ako vieme, z úst gangstrov znejú najlepšie, a hlavný zloduch má taliansky znejúce priezvisko. Čo viac si želať? Len mi nie je jasné, prečo mi ten drsný záver nevyrazil dych, keď sa v ňom toho toľko zomlelo (a prečo preboha polku kina rozosmial?). A viete čo? Na Nabiť a zabiť idem dnes. :)

Super náhradník (2006)

Amanda Bynes blafuje ako Beckham a vyzerá ako chlapec v komédii so zápletkou tak otrepanou, až zostáva rozum stáť nad jej nasadením do našich kín (navyše tomu chýba poriadna herecká hviezda...). Režisér sa však aspoň nedusí malým kúskom, ktorý si odhrýzol, a dobre vygradovaným finále kompenzuje nudnú prvú polhodinku. Každopádne na plátne by to na tie (už aj tak slabé) 3* rozhodne nebolo.

The Last Winter (2006)

Psychológia postáv aj atmosféra je super, chvíľami (po návrate strateného člena posádky, ktorý "niečo videl") pripomínajúca Vec. Strašidelná 5-minútová pasáž niekde uprostred filmu jasne dokazuje, že Fessenden horror točiť vie, preto je veľká škoda, že tu tých ľakačiek nie je viac. Viac strachu a menej dobrodružnej vaty (cesta do dediny) a mohlo to byť na pekné 4 hviezdičky.

This Film Is Not Yet Rated (2006)

Rated 3* for Boring. Veľmi ma nezaujíma, v ktorej reštaurácii členovia komisie obedujú a akej farby majú Jaguára. Celé pátranie po ich idenitách je možno odvážne a drzé, no maximálne nezaujímavé. Kirby mal radšej vyhrabať ďaleko viac scén z "postihnutých" filmov, ukázať viac "porovnávačiek" (ako napríklad ten heterosexuálny vs homosexuálny sex) viac spovedať režisérov (Kevin Smith a Matt Stone nemajú chybu), jednoducho sústrediť sa výhradne na to, o čom mal byť tento dokument v prvom rade.

V tom domě straší! (2006)

Príjemne atmosferická a mierne strašidelná alternatíva k početným, viac či menej podareným zvieracím animákom, ktorá jemne naznačuje, že v budúcnosti možno aj mainstreamové renderované filmíky pekne pritvrdia, a ich žánrový záber zďaleka nebude zahŕňať len rodinnú zábavu.