fefee

umelec na volnej nohe

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 8.8.2017  15:53

Sympatický akčňák s Benom Afleckom so zaujímavou zápletkou, celkom obstojné ale nezložil som sa... (3,5*)

• 27.7.2017  11:19
    Rampa (1962)

Aj keď mne forma moc nesadla, rozhodne pôsobivý snímok...

• 13.7.2017  10:12
    Nepohodlný (2005)

Ano prvá polka filmu ako tak ušla, celkom solídne to vyzeralo ale potom sa to začalo už len naťahovať a naťahovať, ukecávať bez akejkoľvek dramatičnosti, schlo to ako polievkový vývar zo sáčku... (A pri tom tak zaujímavý scénar) (2,5*)

• 10.7.2017  10:22

Až na nekrofilný hororový začiatok, cez nudnú, dlhú a uťahanú kriminálnu pátračku v štýle talianského colomba, po bravúrny a naozaj excelentný koniec nič záživné.

• 7.7.2017  11:53

Spomínaní na Trainspoš jedna po dvaceti letech... hrozné, to sa s jednotkou nedá ani len rovnať ale čo už, nič som ani nečakal lepšie, jednotka mala proste gule, dvojka je len starecká kastrácia.

• 5.7.2017  18:20

Romantická rozprávka jak si zaplavat a neutopit se, aneb o chlápkovy v neoprénu z diskogule...Ale uznávam, malo to svoje nepochopiteľné čaro. Michail Kozakov mi strašne pripomínal Vincenta Cassela :) (2,5*)

• 3.7.2017  12:27

Silne intelektuálne-transcendentný a filozofický snímok o existenciálnych myšlienkach vizuálne poňatý surrealisticky veľmi pôsobivo, pričom môže vzniknúť pri prílišnom vnímaní obrazových a zvukových podnetov silná bolesť hlavy... (2,9*)

• 14.6.2017  18:37

Dosť duchaplný umelý sci-fi brak, vo svojej triede Béčok ale obstojí veľmi dobre. Jednu hviezdu na viac za Kingsleyho.

• 13.6.2017  14:30

Aj napriek svojej "starobe" stále má čo ponúknuť. Tento retro sci-fi snímok mal skvelé na tú dobu efekty a príbeh sa priam rýchlo varil cez prsty, so štipkou naivity, klišé ale aj drámy a romantiky vie upútať aj dnes.

• 13.6.2017  14:12
    Spojenci (2016)

Skvelá napriek dlhej stopáži neunávná a nenudiaca dráma romantického charakteru z vojnového prostredia s bravúrnym obsadením. Zemeckis neustále ukazuje aký má filmový talent bez zaváhania. Takto si predstavujem dokonalú romantiku pre chlapov, žiadne klišé a skvelé napätie.

• 12.6.2017  18:30
    Sólokapr (2006)

Celkom príjemná podarenejšia Woodyallenovka, vzásade som sa dobre bavil a to zas tak allenovky nemusím. Skvele obsadenie. (3,5)

• 10.6.2017  16:19

Priamočiari a úderný krátky westerník, škoda len tých štúdiových oparov a málo výrazného Fondu.

• 10.6.2017  16:16

Veľmi biedny TV thriller ktorý je záživný a predvídateľný asi ako žltý sneh na okraji veľkomesta...

• 7.6.2017  11:12

Fascinuje ma niekedy ako dokáže byť tak nenormálny film tak zaujímavým a zábavným?...zvláštne.

• 4.6.2017  10:20

Komedie rozhodne, akčný dá sa a krimi 100%. Typický iný severský taký studený suchý čierny humor, odlišnosť je naopak k prospechu ale scénky z detstva boli aj tak z celého filmu top, akoby vystrihnuté z iného sveta. Rozhodne zaujímavé a pozerateľné severské krimi.

• 3.6.2017  15:49
    Faktótum (2005)

Rovnako ako starší Štamgast je aj Faktótum kvalitatívnym pokračovateľom v hĺbaní neuznanej a poflakovačskej spisovateľskej duše Chinaskiho s adekvátnym jemu podobným prostredím. Palec nahoru.

• 1.6.2017  15:55

Spoločne strávený čas je najdôležitejší, avšak nemyslel tým rejža pri TV, alebo snáď ano? Byť to svižnejšie zostrihané a menej rozťahané bolo by to o niečom inom. Takto to je iba predvídateľná sonda do svedomia rodičov rozťahaná na dve hodiny.

• 27.5.2017  18:25
    Duel (TV film) (1971)

Ten záver mi prišiel trocha odfláklí inak parádne TV od Spielberga, vysoké kvality z defakto takmer ničoho. (3,5*)

• 25.5.2017  17:01

Vcelku veľmi podarené a neskutočne rýchle rečnícke tempo, komédia ktorá patrí k tým podarenejším od Wildera. Nechcel by som to ale pozerať s titulkami.

• 24.5.2017  18:43

Silne moralizujúce dobové dielo ktoré nijak nezakrýva svoju naivitu ale je hodno pozoruhodnosti. (2,5*)

• 15.5.2017  10:10

Skôr ako poriadne krimi z toho bolo poriadne romantické drama ako zachrániť šteňa a pri tom nezabiť chlapa. Pozerateľný priemer.

• 14.5.2017  18:43
    Expres foto (2002)

Zaujímavý a neokúkaný thrillerový snímok s príjemným Williamsom v hlavnej úlohe, s komornou tajomnou atmosférou v Americkom štýle. Príjemné prekvapenie. (3,5*)

• 8.5.2017  12:36

Ťažký priemer s Brandonom v hlavnej roli. Miestami zaujímavé ale dosť uťahané a nudnejšie retro...

• 7.5.2017  12:43
    Štamgast (1987)

Mickey Rourke zahral toho štamgasta naozaj bravúrne, to sa musí nechať, okrem toho atmosféra filmu ničím nezaostávala v kvalite ale celkovo dívať sa na život veksláka a ožralu hodinu štyridsať nie je zase bohvie čo za filmový zážitok. (3,5*)

• 5.5.2017  15:02

Prvá polka filmu celkom zásadne zaujme a podrží diváka vo fajn bdelosti a napätí, aby totálne nelogickým a dementným zvratom zrazu v druhej polke upustila od logickosti a začala scenáristicky sr*ť na hlavu sama sebe. Za všetkým vidno prílišnú snahu urobiť najprekvapivejší zvrat vo filme ale zároveň sa z neho stal aj najtrápnejší...

• 23.4.2017  10:50
    Supernova (2000)

Slabší priemer, pre fandov sci-fi sa to dá celkom pozrieť aj keď to má veľmi slabý a predvídateľný dej.

• 19.4.2017  11:45
    Škorpio 1 (1998)

Veľmi lacné TV B-éčko s kopou nereálnostných klišé, ale s celkom dobrou hudbou a dopozerať sa to nakoniec podarilo. (2,5*)

• 12.4.2017  16:38
    Coming Down the Mountain (TV film) (2007)

Na TV Britský film naozaj skvelé... (3,5*)

• 11.4.2017  17:43

Pozoruhodne natočená klasická romanticko nevernícka dráma o živote zase jedných nespokojných a trápiacich sa rodičov... Celkom slušné drama. (3,5*)

• 9.4.2017  09:53
    Ninja (2009)

Klasická priemerná žánrovka s duchaplnosťou a absurditou ale zato nijak nenudiaca práve vďaka neustálej akčnosti bez zbytočných kecov.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31