Vzpoura (1967)

Trošku divadelné rodinno-samurajské kulisové predstavenie s nie príliš vydarenou jedinou bojovou ukážkou v závere o to viac však silnejšia dramatická citová zložka samotného príbehu rodiny. Film je postavený na dráme dialógov a nie samurajskej akcie, čo nie každému sadne ale oplatí sa určite pozrieť.

Výměna (2008)

Úctyhodné natočené len trošku príliš zdĺhavé... (3,5*)

Den Šakala (1973)

Stará dobrá poctivá thrillerová klasika kde celý film sa nesie v napätí a očakávaní ako sa skončí, no popri tom sa sem tam zakopáva sám o seba vo svojej dĺžke a miestami sa stáva krute nudnejším. Aj keď hlavná postava (E.Fox) mi liezla po čase skôr na nervy, napriek tomu bolo to fajn a dobre natočené. (3,5*)

Sowon (2013)

Veľmi silné citové kórejské drama, tak prosté, surové a kruté ako sám život. Znova len dokazujú že vedia točiť drámy.

The Doors (1991)

Ako hudobný film to Stone natočil majstrovsky. Ako film o kapele Doors ktorú nijak zvlášť nemám v obľube mi to prišlo miestami dosť nudné až "patogénne" otravné, obzvlášť tie halucinogénne pódiové Morrisonove vystúpenia, kde si musíte jedine dať LSD alebo utiecť aby ste to prežili. (2,5*)

Pan Smith přichází (1939)

O idealistovi a jeho poctivosti ktorého ideály až príliš prenikajú vo filme, kde skorumpovanosť politickej moci je tak bravúrne zachytená až je škoda tej lacinosti a patetickosti v závere snímku s detským osadenstvom.

Zlatý věk formule 1 (2013)

Dokument ktorý sa zaoberá hlavne smrteľnými nehodami F1 a ich dôsledkoch a zároveň pokladá poctu týmto hrdinom motoršportu. Natočené celkom pútavo, zaslúži si to rozhodne pozrieť.

Robot Overlords (2014)

Veľmi obstojné britské sci-fi Béčko kde hlavní hrdinovia sú síce detskí trápni adolescenti a múdri jak motyka ale roboti a B.Kingsley to vyvážili to príčetného pozerateľného stavu takže celkom dalo sa.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Detský Mission Impossible aneb jak se točí akčný James Bond po Britsku... Akčné, efektné, naivné sem tam zábavné...

Neviditelný muž (1933)

Neskutočne bravúrne efekty na svoju dobu priam neuveriteľné, To je bohužiaľ okrem ešte záživného očakávania krátkej stopáže filmu ako dopadne tak jediné čo na filme upúta. Malo to ako inak už tradičný odkaz tedajšej doby, ale neskutočne dementné správanie sa niektorých postáv ma priam rozčarovali. Celkovo ale vzato, film ktorý určite stojí za to si pozrieť.