berg.12

Německo
flétnista a čajomil

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 17.7.2018  13:38
    NarcoLeap (TV seriál) (2018)

Skrze svou narkolepsii objeví Kelsey schopnost vstupovat do těla jiných lidí. Toho si brzo všimnou vládní agenti, kteří mají své důvody, aby tyto schopnosti zůstaly utajeny. Na indie projekt volně ke zkouknutí je to velmi solidní záležitost. S ideální délkou do metra.

• 19.6.2018  10:42
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Jedním slovem connection. A taky teda sex&guns, jsme u Wachowských.

• 16.6.2018  11:53

Ze dvou možných vysvětlení časových paradoxů volí Makoto Šinkai to třetí. Ale jak víme z Interstellaru, láska i přes hranice prostoru a času přenáší.

• 24.5.2018  11:19
    Befikre (2016)

Typická Paříž, ne? Kdo si chce zažít klišé pohled z druhé strany, má jedinečnou možnost. Kouzelné jako Shahrukh Khan s Kajol v alpských vesničkách (Dilwale Dulhania Le Jayenge) to sice není, ale aspoň je to něco jiného než Londýn, že.

• 24.5.2018  00:48

Film se v kulisách NP Dřevotvar doslova prošeptá skrz padesátku herců, kteří vesměs netuší, co mají vlastně hrát. Na zajímavé využití fantasy elementu či něco symbolického zvysoka kašle.

• 22.3.2018  13:31

Absolutní geekovské nadšení, těžko oddělitelné od dokumentu samotného. Guédelon je CERN pro milovníky historie.

• 19.3.2018  20:46
    Coco (2017)

Jak jdou spolu dohromady příběhová klišé a stage performance Fridy Kahlo 'Hořící avokádo' v říši mrtvých? Ač místy disneyovštější než samotný Disney, míra nápaditosti a barevnosti převažuje. Kapituluji a docela rád.

• 16.1.2018  21:48

Patologická obsese namísto lásky a zničující vášně. Emoce jak z rychlíku, proč bychom měli od postav něco vyžadovat, vždyť přece víme, jak se mají cítit. Psychóza na vřesovišti.

• 3.1.2018  11:29

Jako sledovat divadlo s mršinami. Přál jsem si, aby chcípli úplně všichni.

• 27.12.2017  23:27

Hezká timey-wimey rozlučková epizoda, která sice připomíná bloudění v obrazu Salvátora Dálího, ale ze vzpomínek si tam určitě každý vybere. A reakce Tardis pobavila. Doctor is dead, long live the Doctor(ka)?

• 18.12.2017  00:29

Ze všech dílů Star Wars první, který je o Síle. A také o souboji nových výzev a ikonických momentů s povinností zavděčit se úplně všem. Těžko se mi rozlišuje mezi poutem k odchodu starého a příchodem nového, ale přát si jiné Star Wars, by bylo trochu popřením toho, jaké Star Wars doposud byly. Nebo ne? Tu čtvrtou lavírovací hvězdičku ponechám do příští epizody, fanouškovský hate totiž pochopit dokážu.

• 28.11.2017  23:32
    Hyde Park Civilizace (TV pořad) (2012)

Jediná výtka by mohla směřovat k tomu, že pod pojmem 'civilizace' se rozumí spíš pozitivisticky laděný obraz světa ve stínu Nobelových cen. Ale ABC mladých techniků a přírodovědců už jsme tu měli, že.

• 27.11.2017  12:35
    Příběh Evropy (TV seriál) (2017)

Můžete o ní polemizovat. Můžete o ní mlčet. Můžete ji překrucovat. Ale to je asi tak všechno, co s historií můžete dělat. Jak se odehrála, nijak nezměníme. Navíc ve svých genech neseme její snadno rozluštitelný odkaz. Dokument, který hledá odpovědi na současné otázky právě v evropské historii, přičemž filmová esa tahá z dlouholetého archivu ZDF. Tradičně spíš z pohledu vinařů než pivařů a s dávkou patriotizmu, ze kterého se separatistům budou ježit chlupy na těle. Čili není moc pro ty, co se rozhodli historii ignorovat.

• 24.11.2017  21:47
    Joe Rogan Experience (TV pořad) (2009)

Zhulený Amíci si povídají o tom, jak to chodí ve světě. 3-hodinové podcasty, ve kterých slovo interview dostává zcela nový rozměr. Z toho mála co jsem zatím slyšel, většina surfuje na mainstreamové soft-konspirační vlně. Samotného mě k vysílání přivedl Graham Hancock a Randall Carlson a hodin s nimi strávených určitě nelituju. A tou první poznámkou nechci nijak snižovat inteligenci a pohotovost moderátora. Být schopen na konci tříhodinového rozhovoru o kvantové fyzice stále klást smysluplné otázky = respect.

• 21.11.2017  20:58

Dokonalý film, ve kterém prohrávají úplně všichni - rudí, bílí, příroda, víra i naděje.

• 18.11.2017  23:57
    Dunkerk (2017)

Naprosto jedinečný fyzický zážitek z filmu. Od Vojína Ryana nebylo obklopení válkou sugestivnější. Nolanova dlouhodobá spolupráce s Hansem Zimmerem by si konečně zasloužila hlubší analýzu, protože mě specielně v Dunkirku dohání ke schizofrením pocitům. Nicméně velmi funkčně podtrhuje samu událost jako hlavního hrdinu filmu a několik dějových a časových rovin pomáhá udržet v nepřetržitém napětí válečného survivalu.

• 10.11.2017  11:01

Nostalgické sci-fi je protimluv tak zásadní, že přebíjí všechno ostatní. Film uvězněný v říši vzpomínek.

• 29.9.2017  15:02
    Wind River (2017)

Dokonalý snowstern. V trendu hrdinů, kteří oscilují mezi pubertálními vtípkaři a sebelítostivými mesiáši, je fajn potkat nějaký chlapský film.

• 13.9.2017  17:39

Zrádná žánrová pasca. Dostatečným varováním může být absence 'fantasy' na úkor 'historický/životopisný'. Komu se líbí 'Aguirre, hněv Boží' či příznivci Malicka jsou v menší výhodě nad hledači pokladů.

• 13.9.2017  17:28
    Bílá stuha (2009)

Osobně nejsem moc přítel upjatých terapií, ve kterých není místo pro štěstí, radost, víru či uspokojení. Obraz z nich zůstává notně černobílý. Nechci ale Hanekemu upírat schopnost, diváka do těchto masochistických freudeovských sezení umě vmanipulovat.

• 4.8.2017  00:16

Kašlete na rozpálený Knossos, pokud máte rádi gastroturistiku, dovolená podle tohoto průvodce je naprosté terno a gastronomický ráj. Dokonce i pro vegetariány a vegany. Nehodnotím ani tak dramaturgii seriálu nebo smysl hladového Donutila nad talířem. Místa a taverny, které navštívil, jsou však opravdové skvosty a dokonale mapují místní gastronomické zvyklosti. Lepší než jakýkoliv Tripadvisor a to jsme toho objeli tak polovinu. V tomto plní cestopis svou roli naprosto dokonale.

• 19.7.2017  16:40

Drama suché jak rohlík. Ale ve správném rozpoložení se dá tahle britská dieta skousnout.

• 8.7.2017  22:51

Pokud je Fantasia z r. 1940 přelomový a dodnes inspirativní film, prezentující to vrcholné z animační techniky na velkém plátně, pak Fantasia 2000 je její televizní bonus. Jakkoli samostatné sekvence můžou vcelku fungovat, jako celek se řadí někam po bok Disneyovských sequelů devdesátých let.

• 8.6.2017  16:15

Celkem pohodová záměn-klišé-medie, která trochu připomíná filmy o Mohammedovi - hlavního hrdinu ani náznakem nespatříte.

• 7.5.2017  22:39

Moderní, vtipná a poutavá variace na lekce 'Alles Gute'.

• 6.5.2017  01:55
    Terra X: Ein Tag in ... (TV film) (2016)

Hodně povedená minisérie ze života římského hasiče, středověkého felčara a berlínské služky. Zaměřuje se hlavně na technické a sociální aspekty života ve městě a využívá relativně nových poznatků. Takže když budete chtít vědět, jaké to bylo poprvé se projet tramvají, zjistit, jestli středověká medicína může zabrat na zlatého stafylokoka, nebo čím si staří Římané utírali pr..., neváhejte.

• 28.4.2017  16:50

Navzdory patetickému openingu poměrně zeširoka rozkročený a rozhodně ne pouze lichotivý dokument, který spoléhá více na povídací než hranou část. Návštěva lutherského souvenir shopu ve Wittenbergu nemá chybu: 'Lego-Luther, ponožky Luther, hele - nudle Luther...hmmm asi hůře skousnutelné.'

• 22.4.2017  22:58

Nádherná porce pohanské mystiky.

• 5.4.2017  00:08

Takoví jsme byli. Je celkem bezpředmětné přemýšlet nad zastaralostí některých pasáží, biotrendy, lokálními odlišnostmi, koncentrací na masovou produkci a toho nejhoršího, co lidstvo vůči zvířatům a potažmo sobě napáchalo a páchá. Protože přesně tohle je otisk, který po nás zůstane. Otisk, u kterého už pár generací po nás nedokáže pochopit, jak jsme k něčeho takového byli schopni.

• 20.3.2017  13:38
    Tajné společnosti (TV seriál) (2013)

Jsou všude mezi námi! Mají prsty úplně ve všem! Nevěřte ZDF ani slovo, jedou v tom s nima! Spolky tajné tak, že se o nich píší knihy a točí dokumenty. Tenhle trojdílný se nesnaží za každou cenu lovit senzace, spíš zrcadlí obecné povědomí o nejprovařenějších tajných společenstvích a prokládá ho střízlivými komentáři. Dojde i na 9/11 a přistání na Měsíci. Můj názor na tajné spolky a konspirace nejlépe vyjádřil Umberto Ecco, v knihách jako Pražský hřbitov nebo Jáma a kyvadlo. Ten v tom totiž evidentně jel s nima se všema.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45