berg.12

Německo
flétnista a čajomil

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 9.4.2020  18:54
    Sincerely Louis CK (divadelní záznam) (2020)

Louis CK je zpět a nemá co ztratit. Pár nápadů je převzatých z jeho loňské leaknuté show, na čemž je krásně poznat, že stand-up není nějaké vtipkování z patra, ale měsíce připravovaný a cizelovaný herecký výkon.

• 23.3.2020  15:18
    V hlavě (2015)

Film, který emocionalitu vykresluje způsobem, jakým o ní většina ještě nezačala ani uvažovat.

• 16.3.2020  23:23
    Nákaza (2011)

Vida, kdo by si byl pomyslel, že z toho za pár let bude takřka dokument.

• 4.3.2020  01:35

Dokument, který nemlátí o hlavu žádnou ideologii, pracuje s dlouhodobě známými fakty a pojem 'udržitelnost' se pokouší demonstrovat na obyčejné rodině Novákových.

• 19.2.2020  00:21
    Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

Šarm a důvtip ukrytý mezi řádky, řešení bělostných citů a problémů... Tohle provedení je tak ikonické, že se z něj na Britských ostrovech stal doslova skanzen. Přestože už nemám takový problém vstoupit do světa Jane Austen, nemyslím si, že tahle látka půjde kdy zpracovat filmově vyzývavým způsobem.

• 15.2.2020  21:58
    Belle (2013)

Příběh i postavy obtěžkány a sešňerovány tezemi stejně jako krásnými rokokovými kostýmy.

• 12.2.2020  22:45
    Butenland (2019)

Pohádka o tom, jak si jedna ekoteroristka s jedním ekofarmářem otevřeli domov búúúchodců. Technických detailů z provozu se příliš nedozvíte, takže dokument je spíš pro ty, co hledají nějaký ten kousek lidství.

• 10.2.2020  16:25
    Malé ženy (2019)

Ve chvíli, kdy mě film měl naprosto v hrsti, nejemocionálější scénu s Beethovenovou sonátou utnul s razancí řeznické sekery do dalšího epizodického vprávění. Přesto v mém malém soukromém klání mužský vs. ženský film Malé ženy porážejí Le Mans '66, paradoxně menší literárností a lepšími hereckými výkony. I když jsem si jako správný chlap všechna jména zapamatoval až někdy uprostřed filmu.

• 2.2.2020  01:11

Co Jane Austenová věděla o vztazích, ale báli jste se jí zeptat. A mohli to vysílat na BBC.

• 25.1.2020  11:25

Film dokonale odřízlý ode všeho a s jedním z nejhorších hudebních mixů, co znám. Paradoxně je však tohle královnino versailleské akvárium skutečnosti možná blíže, něž kdyby se pokoušeli o nějakou historii. Splněný sen tisíců švadlen a princezen, co se každoročně jezdí vyfotit na Fêtes Galantes.

• 20.1.2020  00:24
    1917 (2019)

První světová válka jako jedna velká mizanscéna. Hudba se mění s postupně odkrývanými obrazy, které umocňují dojem mrtvolného bezčasí, jímž nás hlavní postavy pouze provázejí.

• 16.1.2020  18:11
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Někomu od Disneye se musela zalíbit postava rangera z fanouškovských sérií Fallout: Nuka Break. Někomu zase Gremlins, Firefly nebo Stargate.... SW si půjčují filmové propriety, aby podpořily merchandising? Na svém místě býti vše zdá se.

• 12.1.2020  21:49

Brilantní až depresivní shrutí všeho kolem Hobití trilogie, od filmové analýzy po produkční historii. V kategorii 'related work' byl tenhle dokument nominován na Hugo Award 2019. Volně k vidění na autorčině YouTube kanálu.

• 4.1.2020  22:50
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Plakátová prezentaze fašizmu a nacizmu, snaha vzbudit emoce k postavám, které známe sotva minutu a angažovanost ke vztahu, který známe sotva dvě. Všudypřítomný hnědý filtr a k tomu jeden z mých nejméně oblíbených žánrů - alternativní realita. Ne zrovna ideální rozjezd. Jestli si mě seriál něčím získal, pak velmi brzkým příslibem zajímavého sci-fi, které se začne naplňovat koncem první série a mou slabostí pro špionážní drama, které se naplňuje až do samého konce. Díky premise navíc nabízí snad jediný legálně možný vhled do nitra nacistické rodiny. Hajluje se neustále, cigareta pálí jedna od druhé a pro tabuizovaná slovíčka a myšlenky nechodí daleko. 'Alternativní' tedy funguje jako svého druhu alibi pro nepříjemné srovnávání s 'realitou'. Na své si přijdou příznivci motýlího efektu a samotný konec otevírá dveře symbolickým významům a přesahům, které do něho prosakují od samého počátku. Poměrně velké překvapení a palec nahoru pro producenta, co to odklep.

• 30.12.2019  02:44
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Pokus o historickou romanci vyznívá spíš jako hraný dokument, vysvětlující historii těm, co se o historii příliš nezajímají. Kontrast bělostných paruk a prakticky nenalíčených obličejů dotvrzuje dojem televizní sterility.

• 26.12.2019  00:48

Jediné, co má nakonec smysl, je Síla. Všechno ostatní je zcela podřadnou rétorickou figurou. Bohužel, závěrečný díl nezvedá rukavici hozenou tím předchozím a sága končí v zajetí Freudovských stigmat a pohádkového boje dobra se zlem, někde na úrovni Ewoků. Čili vlastně teď už typické Star Wars.

• 17.11.2019  23:27

Absolutní must seen pro všechny příznivce středověkého bojového umění, HEMA kanálů, nebo hry Kingdom Come Deliverance. Jádrem filmu je pětiminutové bojové choreo obrněného rytíře proti tlupě banditů, které v rámci filmové licence prezentuje možnosti, zbraně, taktiku a bojové umění za dané konstelace. Za mě mohl být o něco kratší úvod, na YouTube film jinak profesionálně natočené. S přehledem může sloužit jako ukázkové video pro natáčení podobných scén. Volně k vidění na YouTube.

• 11.11.2019  22:22
    Hilda (TV seriál) (2018)

Kdysi dávno, za časů kdy se po Zemi procházeli obři, kraj obývali kamenní trollové a lidé se přátelili s elfy a kouzelnými bytostmi, žila byla jedna malá dívka. A pokud 'kdysi dávno' pro vás mohou znamenat nějaká osmdesátá-devadesátá léta, máte šanci se s Hildou poměrně rychle skamarádit. Nejlepší epizoda? Samozřejmě ta s Morriconem.

• 21.9.2019  00:50

Kariéru Grahama Hancocka sleduji od jeho prvotiny Fingerprints of the Gods, která ho proslavila, přes jeho zkušenost s psychedeliky až po dnešní Younger Dryas Impact Theory a knihu America Before. Za pětadvacet let se poznání radikálně prohloubilo, Graham Hancock sám prošel názorovým vývojem. Jeho objemná kniha Underworld je zdaleka nejvíc založená na faktech a na novináře celkem unikátním podmořském výzkumu. K mému naprostému nepochopení zůstávají i po téměř dvaceti letech podněty jeho i mnohých jeho předchůdců a současníků naprosto mimo zájem vědců, archeologů i vědeckého mainstreamu. Paradigma mladšího dryasu se ale za poslední dekádu pod tíhou nových a nových faktů otřásá v základech a jeho podmořskou odysseu spíše potvzuje. Pro zájemce "forbidden archeology" doporučuju zejména jeho několikahodinové seance s Joe Roganem

• 19.9.2019  14:57

Pro mě málo známou kapitolu konce šedesátých let mi samozřejmě přiblížil Tarantinův nejnovější film. Drobnohled na osobnost a kariéru zneuznaného hudebníka, podává celkem barvité svědectví jak o něm, tak o konci květinových ideí.

• 19.9.2019  14:28

Planý poplach nebo je to stejné jako s ujišťováním tabákových společností o zdravém kouření? Tenhle dokument se k problému glyfosátů staví jednoznačně, jak ale dopadlo hlasování v evropském parlamentu, všichni víme. Je to už pět let, diskuze pokračují, normy se stanovují, vědecké studie dokazují...

• 18.9.2019  20:57

Skepsí naplněný dokument o tom, že i pod nálepkou 'udržitelný' příroda a tisíce lidí živoří kvůli tomu, aby si měl Evropan čím utřít pr...

• 18.9.2019  17:55

Tohle není konspirační video, ale produkce veřejnoprávního kanálu arte. Jako podklad slouží uniklá data katarských fondů, podle kterých organizace zdaleka nefinancuje pouze charitativní projekty. Volně dostupné na netu.

• 16.8.2019  15:42

'Jste jen parta kluků, co si staví modely z překližky, pod kontrolou nemáte vůbec nic!'. I když do chlapské romantiky The Right Stuff Chazellovi něco chybí, je celkem jasné, proč tenhle snímek kiny jen prošuměl.

• 15.8.2019  22:44
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Zajímavější případy řešili snad už i Kamarádi.

• 15.8.2019  20:20
    Chasing the Moon (TV seriál) (2019)

Kdo hledá nějaké neznámé detaily z této mise, naladí spíše 'The Curious Droid' nebo 'Vintage Space' na YouTube. Tohle je pozvolné ponoření se do dobové atmosféry, kdy z popela jedné války a v kontextu té nové studené vyvstal vesmírný závod, který se stane nepřekonaným technologickým triumfem 20 stol. U mě to z celých 270min vyhrál generál, co si na konferenci vedle představovaných astronautů Mercury projektu v klídku zapálí cígo.

• 5.8.2019  23:24

Méně futuristických vizí, CGI Marsu, zato očima jednoho z 'kandidátů' více reality, ve které se právě svými technickými možnostmi pro cestu na Rudou planetu nacházíme. Žádný Mar'tan se ještě hodně dlouho nekoná. Pokud tedy všechny nevypeče Čína.

• 23.6.2019  12:43
    Dobývání nebe (TV film) (2015)

To je tak, když si ke svému přelomovému vynálezu nepozvete někoho s foťákem. Historie letectví je tak bohatá, že si každý může vybrat svého hrdinu. Uznání patří všem bláznivím snílkům, inženýrům a dobrodruhům, bez ohledu na to, že zvítězili ti s nejlepším PR.

• 13.6.2019  13:22
    Vilém Dobyvatel (TV film) (2014)

Brutální LARP dokument, který po herecké a kostýmní stránce nelze brát vážně.

• 12.6.2019  21:21

Virtuální archeologie v plné síle. Škoda, že v plné síle nevyužili více i dobovou hudbu, která by úžasnou architektonickou rekonstrukci ještě lépe dokreslila.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47