berg.12

Německo
flétnista a čajomil

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 17.10.2018  15:21

Takhle se točí historické dokumenty pro Discovery Channel, ne celovečerní filmy. Z dramatického hlediska tam nefunguje ani jedna linka, charakteristika či vztah.

• 14.10.2018  17:55

Téhle mega fetišistické velikonoční omeletě nelze odolat. A Spielberg v něčem prostě nestárne. Nebo neumí dospět. Což je úplně jedno, dokud pořád umí vyprávět. I u zápletky jak z 'Goonies' se dokážu přistihnout, že se na něj už 35 let pořád těším.

• 12.10.2018  17:03

Postavy vyskočí z jedoucího vlaku a nerolují po peróně? V takhle jinak naprosto skvostně animovaném filmu? Do dospělé bajky tomu chybí přesně jeden Wes Anderson a ten zásadní rozpor se dá dětem vysvětlit třeba pomocí sajtanových granulí, co já vím. Od vypěstěného hamburgeru přece už nejsme tak daleko.

• 11.10.2018  22:32
    Terra X: Australien-Saga (TV film) (2016)

Christopher Clark je jedním z nejpohodovějších průvodců na Terra X a tak i výlet do jeho domoviny s ním rozhodně stojí za to. Natürlich mit seiner exzellenten Deutsch.

• 4.10.2018  11:33
    The Nostalgia Chick (TV seriál) (2008)

'She went to film studies so we don't have to.' I když už se Lindsay Ellis poměrně úspešně emancipovala a třebas svou Hobití trilogií potvrzuje nemalé autorské ambice, Nostalgia Chick jí už asi nikdo neodpáře.

• 3.10.2018  22:45

Někdy mám pocit, že historii filmu by bylo zajímavější vykládat na béčkových filmech, druhořadých westernech low-budget scífkách a filmech jako je tento. Stěží uvěřitelná filmařina v osmdesátkovém módním pekle.

• 3.10.2018  22:34
    Wonder Woman (2017)

Wonder Woman mě utvrdila v tom, že návrat sandálové estetiky nebyl nahodilý, ale jde o seriózní trend.

• 19.9.2018  21:58
    Bao (2018)

Potomci imigrantů se silnou rodinou tradicí tenhle kraťas asi docení víc. Rád bych jen slyšel různá vysvětlování tohohle shockeru dětem.

• 12.9.2018  17:49

"Natočeno podle skutečné události" je snad můj nejméně oblíbený filmový subžánr. Většinou totiž nevznikne film, ale alibi pro film. Sully by se bez své předlohy klidně obešel, protože je to ve svém jádru krásný film o hrdinství. A takové nevznikají často.

• 12.9.2018  17:30

Olympijské ideály good, nacisti a segregace bad. Pochopili jste to?

• 12.9.2018  16:24

Scénář k "Populární mechanice pro děti", u kterého se někdo na poslední chvíli rozhodl, že ho pustí do kin.

• 5.9.2018  21:39

První Úžasňákovi jsou pro mě nefalšovanou Bondovkou, kde všem jde o život a dětští hrdinové se podílí na solidním bodycountu. V porovnání s nimi je dvojka film pro celou rodinu, kde se trochu víc kecá, padouch je naprosto zoufalý a o život jde možná jedomu mývalovi. Zklamání roku.

• 17.7.2018  13:38
    NarcoLeap (TV seriál) (2018)

Skrze svou narkolepsii objeví Kelsey schopnost vstupovat do těla jiných lidí. Toho si brzo všimnou vládní agenti, kteří mají své důvody, aby tyto schopnosti zůstaly utajeny. Na indie projekt volně ke zkouknutí je to velmi solidní záležitost. S ideální délkou do metra.

• 19.6.2018  10:42
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Jedním slovem connection. A taky teda sex&guns, jsme u Wachowských.

• 16.6.2018  11:53

Ze dvou možných vysvětlení časových paradoxů volí Makoto Šinkai to třetí. Ale jak víme z Interstellaru, láska i přes hranice prostoru a času přenáší.

• 24.5.2018  11:19
    Befikre (2016)

Typická Paříž, ne? Kdo si chce zažít klišé pohled z druhé strany, má jedinečnou možnost. Kouzelné jako Shahrukh Khan s Kajol v alpských vesničkách (Dilwale Dulhania Le Jayenge) to sice není, ale aspoň je to něco jiného než Londýn, že.

• 24.5.2018  00:48

Film se v kulisách NP Dřevotvar doslova prošeptá skrz padesátku herců, kteří vesměs netuší, co mají vlastně hrát. Na zajímavé využití fantasy elementu či něco symbolického zvysoka kašle.

• 22.3.2018  13:31

Absolutní geekovské nadšení, těžko oddělitelné od dokumentu samotného. Guédelon je CERN pro milovníky historie.

• 19.3.2018  20:46
    Coco (2017)

Jak jdou spolu dohromady příběhová klišé a stage performance Fridy Kahlo 'Hořící avokádo' v říši mrtvých? Ač místy disneyovštější než samotný Disney, míra nápaditosti a barevnosti převažuje. Kapituluji a docela rád.

• 16.1.2018  21:48

Patologická obsese namísto lásky a zničující vášně. Emoce jak z rychlíku, proč bychom měli od postav něco vyžadovat, vždyť přece víme, jak se mají cítit. Psychóza na vřesovišti.

• 3.1.2018  11:29

Jako sledovat divadlo s mršinami. Přál jsem si, aby chcípli úplně všichni.

• 27.12.2017  23:27

Hezká timey-wimey rozlučková epizoda, která sice připomíná bloudění v obrazu Salvátora Dálího, ale ze vzpomínek si tam určitě každý vybere. A reakce Tardis pobavila. Doctor is dead, long live the Doctor(ka)?

• 18.12.2017  00:29

Ze všech dílů Star Wars první, který je o Síle. A také o souboji nových výzev a ikonických momentů s povinností zavděčit se úplně všem. Těžko se mi rozlišuje mezi poutem ke starému a příchodem nového, ale přát si jiné Star Wars, by bylo trochu popřením toho, jaké Star Wars doposud byly. Nebo ne? Tu čtvrtou lavírovací hvězdičku ponechám do příští epizody, fanouškovský hate totiž pochopit dokážu.

• 28.11.2017  23:32
    Hyde Park Civilizace (TV pořad) (2012)

Jediná výtka by mohla směřovat k tomu, že pod pojmem 'civilizace' se rozumí spíš pozitivisticky laděný obraz světa ve stínu Nobelových cen. Ale ABC mladých techniků a přírodovědců už jsme tu měli, že.

• 27.11.2017  12:35
    Příběh Evropy (TV seriál) (2017)

Můžete o ní polemizovat. Můžete o ní mlčet. Můžete ji překrucovat. Ale to je asi tak všechno, co s historií můžete dělat. Jak se odehrála, nijak nezměníme. Navíc ve svých genech neseme její snadno rozluštitelný odkaz. Dokument, který hledá odpovědi na současné otázky právě v evropské historii, přičemž filmová esa tahá z dlouholetého archivu ZDF. Tradičně spíš z pohledu vinařů než pivařů a s dávkou patriotizmu, ze kterého se separatistům budou ježit chlupy na těle. Čili není moc pro ty, co se rozhodli historii ignorovat.

• 24.11.2017  21:47
    Joe Rogan Experience (TV pořad) (2009)

Zhulený Amíci si povídají o tom, jak to chodí ve světě. 3-hodinové podcasty, ve kterých slovo interview dostává zcela nový rozměr. Z toho mála co jsem zatím slyšel, většina surfuje na mainstreamové soft-konspirační vlně. Samotného mě k vysílání přivedl Graham Hancock a Randall Carlson a hodin s nimi strávených určitě nelituju. A tou první poznámkou nechci nijak snižovat inteligenci a pohotovost moderátora. Být schopen na konci tříhodinového rozhovoru o kvantové fyzice stále klást smysluplné otázky = respect.

• 21.11.2017  20:58

Dokonalý film, ve kterém prohrávají úplně všichni - rudí, bílí, příroda, víra i naděje.

• 18.11.2017  23:57
    Dunkerk (2017)

Naprosto jedinečný fyzický zážitek z filmu. Od Vojína Ryana nebylo obklopení válkou sugestivnější. Nolanova dlouhodobá spolupráce s Hansem Zimmerem by si konečně zasloužila hlubší analýzu, protože mě specielně v Dunkirku dohání ke schizofrením pocitům. Nicméně velmi funkčně podtrhuje samu událost jako hlavního hrdinu filmu a několik dějových a časových rovin pomáhá udržet v nepřetržitém napětí válečného survivalu.

• 10.11.2017  11:01

Nostalgické sci-fi je protimluv tak zásadní, že přebíjí všechno ostatní. Film uvězněný v říši vzpomínek.

• 29.9.2017  15:02
    Wind River (2017)

Dokonalý snowstern. V trendu hrdinů, kteří oscilují mezi pubertálními vtípkaři a sebelítostivými mesiáši, je fajn potkat nějaký chlapský film.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45