Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (1 425)

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) 

Čirá emocionální apatie. Před Endgame mohly mít jednotlivé postavy svůj osobitý rukopis. Ten je teď nenávratně ztracen ve filmovo-seriálové spleti. Pokud nejste její součástí, tak jste out. I'm out.

plakát

Viva La Dirt League - Witcher Logic (2022) (seriál) 

Malé varování může být už první teaser. Série kupodivu mnohem lépe funguje jako jednolitý krátký film.

plakát

Top Gun: Maverick (2022) 

Stejně jako jednička je to mokrý sen všech generálů po celém světě a asi poslední film, na který bych dobrovolně vlezl do kina. Jenže hlad po tom, vidět ve filmu jednoduše černou a bílou bez CGI sajrajtu způsobil, že ani já návštěvy IMAXU rozhodně nelituji. Nechce se mi ale v extázi pět ódy na za to, že je jednooký mezi slepými králem. K mystičnost The Right Stuff nebo skutečnému osmdesátkovém déjà-vu v podobě Ramba, to má pořád hodně daleko.

plakát

Poslední souboj (2021) 

Asi nejlepší z Ridleyho historických omylů. Středověká faux-pas a hnusný modrošedý filtr retušuje dramatická výstavba, nadčasová výpověď a hudba, která účelným mixem dobových melodií s moderním aranžmá podtrhuje optiku, jakou se na film dívat. Turnajovou půlhelmu pasuju na kostýmní omyl století.

plakát

Free Guy (2021) 

Truman Show vykuchaná na neuvěřitelně tezovitý příběh s emocemi jak z 1. třídy. Téma emancipace NPC s přehledem zvládá lépe i tenhle YouTube projekt.

plakát

Sherlock - Znamení tří (2014) (epizoda) 

'A žili spolu šťastně až do smrti'. Ďábelský scénář, skvělá práce s časem. Vše co následuje po tomto dílu, je jakoby se z princezny poté stala alkoholička, princ umře na souchotiny a horší než byl zlý drak je čarodějnice, o které do té doby nikdo nevěděl. Což nemusí být úplně špatně, jen to nesplňuje nastavená příběhová očekávání. Po tomhle předělu je to prostě jiný Sherlock a většina by si přála, aby zůstal u toho zabíjení draků. Znovuzhlédnutí po letch na jeden zátah vytváří o něco celistvější a shovívavější dojem a na svém hodnocení seriálu nemusím vůbec nic měnit.

plakát

Sherlock - Skandál v Belgravii (2012) (epizoda) 

90min brilantního filmového vyprávění, nápadů, zvratů a emocí, vygradovaných skvělou hudbou. Prozatím vrchol Sherlockovské filmotéky. Myšleno čehokoliv, co jsem s visačkou 'Holmes' viděl.

plakát

Pokoj (2003) 

Takhle nějak si představuju film, který zanedlouho kompletně vytvoří umělá inteligence.

plakát

Ostrov pokladů znovu navštíven (1970) 

Matná dětská vzpomínka na celkem akční a dobrodružnou animovanou verzi Ostrova pokladů s uhrančivým koncem proměny zvířecích postav ve skutečná zvířata v honbě za mamonem. Osvěženo po drahně letech zhlédnutím monochromatického japonského originálu z r. 1965 a následně i tohoto barevného remaku. Animace na rok vzniku vypadá velice moderně, v původním monochromu snad i lépe, je plná skvělých nápadů a zemi původu rozhodně nezapře. Určitě stojí za vidění!

plakát

Patrimonium (2021) 

Jestliže byl The Knight of Hope choreo obalené dějem, tady je to přesně naopak. Bojová scéna je jen součástí filmového vyprávění příběhu. Oceňuji především autorský vklad a tvůrčí poctivost, s jakou se Adorea Olomouc snaží orámovat vášeň pro HEMA. K vidění ZDE

Reklama

Reklama