Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (1 402)

plakát

Viva La Dirt League - Bored (2013) (TV seriál)

Takový trochu temnější IT Crowd mezi regály jednoho game shopu. Pro koho je synonymum gamingu Apple, má samozřejmě zákaz hodnotit.

plakát

Viva La Dirt League - PUBG Logic (2017) (TV seriál)

Střílečky nejsou můj oblíbený herní žánr, ale s touhle bandou si nenechám ujít jedinou misi. Platí samozřejmě i pro Tarkov a FPS. Epizoda 74 mě dohnala regulérně k slzám.

plakát

Viva La Dirt League (2011) (TV seriál)

Jeden z nejlepších současných večerníčků.

plakát

Baelin's Route: An Epic NPC Man Adventure (2021)

Epická pouť legendárního NPC za hranici svého zdrojového kódu. Špička YouTuberské tvorby podpořená 500.000$ kickstarterovým rozpočtem. Ambice studia byla ještě větší, ale z nadstavby plánovaných scénářů dosáhlo financování jen na DLC lokace. Pokud neznáte novozélandskou VLDL, o spoustu v tomto filmu přijdete, na druhou stranu si nedovedu přetstavit lepší pozvánku k jejich YouTube kanálu, ve kterém si láska k filmu a pařanství podávají ruce.

plakát

Otravný pomeranč (2009) (TV seriál)

Opravdový Metuzalém, který v mé mlhavé paměti soupeří s AVG Nerdem o prvenství v rámci YouTube seriálů. K mému překvapení po letech je stále naživu a stále stejně otravný. Navíc, zdá se, byl tohle regulérní večerníček pro celou jednu generaci. Viděl jsem dobrovolně tak 10% epizod? Ježišmarjá asi jo.

Raya a drak (2021)

Mentalitou zůstává Disney viset stále někde u Pocahontas. Dokonale tezovitá a nepůvodní fantasy.

plakát

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nesourodost Harryho Pottera je daná hlavně předlohou, která s každým dílem znovu posouvá a nově vytyčuje paradigma celého kouzelnického světa. Od třetího dílu tak sérii pouze ujíždí rychlík. V době marvelovské by na to dnes i produkce šla určitě jinak. Co se jevilo jako obyčejný kalkul a filmová degradace, dnes vidím jako jediné správné řešení - Harry Potter měl být seriál s povinným dvoudílem prakticky na každou knížku. Posledním dílem toho mnoho nedožene, ale tohle tempo mu svědčí mnohem lépe. Tak se třeba za 10 let nějakého toho remaku na Netflixu dočkáme.

plakát

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Návrat k celé sérii po drahně letech znamenal poměrně velké přehodnocování, především směrem od jednotlivých filmů k celku. Harry Potter není Marvel a působí spíše jako opadaná mozaika než jednolitý obraz. Bez ohledu na to, jak je Vězeň z Azkabanu oblíbený a jiný, rozbíjí předešlé dva soudružné díly. Pohádkové kouzlo je pryč, klíčové vztahy jak z rychlíku a zásadně degraduje hudbu, se kterou se ztrácí i význam - postav, prostředí, emocí. Jako film funguje, ale paradoxně by se celá série nejvíce obešla právě bez třetího dílu.

Král (2019)

Od filmu mě dokonale odradily plakáty, na kterých král vypadá jako plechová špageta nebo se producíruje v drátěné noční košili. Uvidím, jestli na to někdy najdu sílu.