• Krátkometrážní

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Pro špionážní filmy mám určitou slabůstku a u tohohle jsem se vážně skvěle pobavil. A mám pocit, že to samé udělal celý štáb i s herci. Někdy opravdu není na škodu vrátit se uvnitř sebe o pár let nazpátek.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Jestli někdo onehdá vyčítal "Top Gunu", že je to agitka Pentagonu, tak tohle je zcela otevřená náborovka speciálních policejních jednotek. A je mi jedno, že akce je zde celkem slušně zvládnutá, tuhle pachuť, která snad má být pokusem o jakési realistično, ze sebe film nesmyje.

Nadaný žák (1998)

Síla tohoto snímku pro mě zůstala někde mezi očekáváním silného tématu a spolehnutím se tvůrců na to, že musí fungovat samo o sobě. Nemusí.

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

Já nevím, mě tenhle mladší bratříček "Hříšných lidí" přijde o stupeň lepší. Jak třeba výpravou, tak i tím, že má rozhodně zajímavější a lépe vystavěné zápletky kde pachatel není od začátku znám. Rozhodně se obě série řadí mezi špičku české detektivky, hned za "Dobrodružství kriminalistiky".

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Jediné, co mi na tomhle seriálu vadí jsou příliš jednoduché zápletky, u kterých je pachatel v podstatě znám už od začátku a jen ho dopadnout. V tomhle je "Panoptikum" mnohem lepší, nehledě na zajímavější výpravu. Ale i tak to není špatný seriál.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Jestli ve mně něčím Cirkus Humberto dnes rezonuje, je pocit, že pro kumštýře je jedna vlast tam, kde mohou provozovat své řemelo a druhou si stále nosí v srdci.

Profesionálové (1977) (seriál)

Je příjemné vidět, že tenhle seriál, který má pro mě z dětství punc zakázaného ovoce, funguje i po letech. I když není napěchovaný efekty, akčními eskapádami a výbuchy a stojí především na dobře vybudovaných zápletkách a charizmech hlavních představitelů.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

O stupeň horší, méně napínavější, zábavnější a více vyčichlejší než třeba takový "Profesionálové". Ale bezvadně jsem se na tom učil slovensky.

Sever a Jih - 1. kniha (1985) (série)

Po "Kořenech" další vynikající americký seriál, i když ke slůvku vynikající se váží už letité vzpomínky. Tomuhle se zároveň podařilo udržet skvělou úroveň i ve své druhé polovině. Že tohle téma nemusí fungovat samo o sobě se přesvědčil třeba seriál "Scarlett".

Scarlett (1994) (seriál)

Jó, jó, tvůrci si mysleli: "Takové téma, to musí fungovat vždy, slavná romance, šoupnem tam nějakého známého herce, přidáme sladkobolný hudební motiv, diváci na tuhle velkolepou kostýmní podívanou určitě zaberou".... prdlajs! Nudné a roztahané až na půdu, bez jiskry a s jednou jedinou scénou porodu, která za něco stojí.