Eržik

Eržik Křik

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 7.3.2019  08:27

Marvel mě už několikrát přesvědčil, že prostě nešlape vedle, a to i když trochu riskuje, má totiž vypracované záchranné systémy, které film vždycky nějak podrží. Captain Marvel na nich ale jede téměř celou dobu - vtip, nostalgie, sentimentalita, silné vedlejší postavy... Jenže hlavní herečka prostě není dobrá, mě se nelíbí a myslím si, že to byla chyba v castingu. Čekal jsem jestli mě nakonec nepřesvědčí, ale nevyšlo to. Nahoru to tahá Fury a překvapivě i Skrullové. Akce je zde asi nejslabší ze všech MCU filmů. Pár vtípků a povedených momentů tady je, ale zároveň se najdou i takové, které nefungují a celé se to zadrhne, na to nejsem zvyklý a je to škoda. Za mě tedy asi nejslabší film dosavadní série, tedy mimo Ultrona, ten má speciální prvenství. P.S.: těšil jsem se na návrat Coulsona na velké plátno, ale jde taky o zklamání.

• 28.2.2019  13:48

Už dlouho se mi nestalo, že bych film sledoval jedním dechem a divil se jak rychle to uteklo. Unforgiving - to je první slovo co mě napadlo po shlédnutí. Komorní, minimalistické a prostě perfektní. Minimálně atmosférou a emocemi, které to zachycuje a podkresluje.

• 21.11.2018  09:32

Tak tohle bylo neskutečné! Zpracování fakt výborné, miluju dlouhé záběry bez střihu. Tady navíc kamera pracuje opravdu úžasně, do toho ty změny, které musí probíhat mimo záběr... Prostě wow! Rozhodně nejlepší díl, který si jistě pustím rád znovu.

• 8.11.2018  11:03

Popravdě nevím co psát. Byl to zážitek. Nesledoval jsem film. Ale nahlížel do historie, odkrýval zrod legendy. Písně, které jsem už tak měl rád a obdivoval, jsem začal doceňovat. Příběh Queen a Freddieho je zajímavý a poutavý nehledě na to jak je pojat, tady bych dokonce řekl, že byla jediná slabina, a to ve zbytečném dramatizování onoho příběhu. Rami Malek by to utáhnul i s mnohem přímočařejším scénářem. Všechny konflikty, přerody a vývoj totiž dokázal zachytit ve svých výrazech. Nejsilnější tedy byl samozřejmě jeho výkon a pak hudební stránka, na těch to stojí, a to naprosto neotřesitelně.

• 30.10.2018  15:51
    Daredevil - Karen (S03E10) (epizoda) (2018)

Bohužel. Tohle pro mě úplně nefungovalo. Karen není až tak výrazná a významná postava, abych byl nadšen z jejího flashbacku (nehledě na skvělý začátek v podprsence a girl's kiss) ještě bych to dokázal docenit, kdyby šlo o memoár, ale takhle.. zbytečný díl a i když závěr v kostele byl super akční, tak jeho dopad mě nefascinuje a netěší.

• 8.10.2018  14:47

"How many of your subjects have ended up catatonic?" "Zero. ... Roughly." To mě fakt pobavilo :-)

• 29.7.2018  00:56

Příběh jedničky šlapal na jedničku, geniální filmařina z něj k tomu udělala opravdu neopakovatelnou podívanou, a to bohužel doslova, protože dvojka je prostě slabší. Příběh není ani na tu dvojku, ale spíš čtverku, zpracování je stále dost kvalitní, ale nepřináší nic nového a snaha opakovat je zde spíše násilná. Události v jedničce mě šokovali, nebyli mi po chuti, ale akceptoval jsem je bez jediné námitky, zde ovšem namítám mnoho... I tak jsem ale docela spokojený a třetí pokračování uvidím rád.

• 11.6.2018  09:08

Některé "filmařské" nápady prostě nešli odpustit. Kdyby to bylo natočeno úplně klasicky bez těch výmyslů, tak by se na to možná dalo i dívat.

• 27.4.2018  09:06

99% filmu jsem maximálně bavil a jakžtakž to vše trávil, ale ten konec mě prostě strašně zchladil a zanechal v dost znepokojeném stavu. Nicméně i den a více po shlédnutí jsem z toho stále paf a pořád nad tím dumám, takže efekt to na mě mělo velký. Rozhodně chci vidět znovu (což jsem o Ultronovi říci nemohl). Tahle týmovka se povedla, byla možná na můj vkus až moc drsná. Záporák je výborný, tenhle typ mám nejraději, když o něm něco vím a dokážu jej aspoň na nějaké úrovni pochopit. No, jsem velmi zvědav na druhou část, ale také se jí hodně obávám.

• 19.11.2017  16:22

Asi nejlepší díl. Zatím se mi potvrzuje, že Netflix a Marvel mají prostě nejsilnější třetí díly.

• 9.8.2017  09:48

Jedna z nejlepších epizod!

• 30.5.2017  07:05
    Aloha (2015)

OK, přiznávám, že vyšší hodnocení dávám hlavně kvůli exteriérům, kterých zde nakonec také nebylo tolik kolik jsem čekal, ale stejně mě potěšili, protože Hawaii je prostě nádherná a chci se tam vrátit a tak bylo nostalgické vidět pozdravy shaka - "hang loose", trochu té mytologie a pohody těch ostrovů. Zápletka byla prostá, vztahy docela předvídatelné, výkony však skvělé, Emma je úžasná a postava Woodyho je mi sympatická. Dvě scény byly naprosto luxusní. A to bezeslovný dialog Woodyho a Briana a pak když Grace došlo, že Brian je její otec.

• 19.2.2017  14:45

Zajímavá myšlenka. Dobrá kamera. Skvělé herecké výkony. Za film samotný bych dal 4*, ale jen za hudbu Maxe Richtera musím dát další navrch.

• 1.2.2017  08:10

"You´ve been rated." Tak tenhle díl mě oslovil asi nejvíce. Nejsem na Facebooku a CSFD je moje asi jediná "social site", takže mi to hodně rezonovalo s tím jak absurdní mi všechno to lajkování atd přijde.. A samozřejmě je zde geniální hudba od Maxe Richtera!

• 1.2.2017  08:04

Tak tomuhle dílu jsem rozuměl a pobral jej asi nejméně, včetně pointy. Natočeno to bylo ovšem opět famózně.

• 1.2.2017  08:03

"Uploaded to the cloud - sounds like heaven." Mrazivé a dechberoucí. Asi jediný "happy-end" v BM.

• 9.1.2017  07:59
    La La Land (2016)

Při odchodu z kina se mi opravdu chtělo tančit (a neodpustil jsem si, alespoň malé číslo na schodech a v uličce). Ještě teď několik dní po shlédnutí si broukám, pískám a pozpěvuji ústřední melodie a mám je stále ve sluchátkách (velké díky Spotify). Bylo to chytlavé a poutavé, několikrát mě naprosto ohromila práce kamery a užil jsem si několika minutové záběry bez střihu. Příběh možná nebyl z těch dosud neviděných, ale byl podán a zpracován neskutečně atraktivní formou. Díky konci s ne úplně happyendem to dostalo navíc ještě trochu větší hloubku než pro mě jinak osvěžující parodie na Hollywood a LA kulturu. Zkrátka chceš-li mít svůj sen, musíš tomu dát úplně vše. PS: Také máte teď chuť v autě jen tak troubit?

• 25.12.2016  23:11
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Větší hrůzu jsem dlouho neviděl. Působilo to jako parodie snad na vše, akorát, že se to bralo vážně. Natáčecí lokace ušli, ale to je asi jediné.

• 26.11.2016  10:56

Díl od dílu lepší. Otázky se postupně pokládají přímo protagonisty a částečně jsou i zodpovězeny a přesto je stále více zamotané :-) Prostě mě to náramně baví :-)

• 7.6.2016  07:58

Můj asi nejoblíbenější díl celého seriálu...

• 7.10.2015  11:09

Podle očekávání úchvatná podívaná. Naposled jsem si takhle IMAX 3D užil u Gravitace, zde to však bylo v jistém smyslu snad ještě závratnější, tím, že to bylo "pozemské". Příběh je vyprávěn velmi plynule a svižně. J.G.-L exceluje a kdyby už dávno nebyl mým oblíbencem, tak je jím od teď. Značná část filmu byla ve Francouštině, což mě při sledování pouze s Holandskými titulky velmi nepotěšilo, ale musím uznat, že i tak bylo vše dosti srozumitelné, především díky skvělým hereckým výkonům. Původně jsem chtěl dát 80%, protože jsem měl dojem, že to bylo přece jen trochu dlouhé a místy hluché, ale pak jsem si vzpoměl jak jsem podstatnou část filmu seděl zařezaný do sedačky a křečovitě svíral opěradla. A že jsem jakoby přesně cítil to co Philippe, takže zkrátka musím říci Bravo a salutovat celému štábu v čele s Panem Režisérem a Josephem (a samozřejmě samotnému umělci panu Petiotovi). A nejde nezmínit, že celý film je podle mne i krásnou poctou "Dvojčatům", celá tragédie mě zabolela znovu a jaksi silněji, a je jedno, co za ní stálo, tragédií zůstává.

• 20.8.2015  09:19
    Pixely (2015)

Reklama na Sony. Ale ja mam Sony rad :-) Neni to ovsem film, ktery je treba videt. Dost vtipu je povedenych, nebere se to vubec vazne a nic moc se tam neresi. Nejvtipnejsi byli ovsem Britove a nejvice potesilo The Last of Us, tuhle reklamu schvaluji maximalne :-)

• 3.8.2015  14:51
    Wimbledon (2004)

Hezké, sladké a milé. Navíc skvěle zahrané, ale jinak jedno velké, předvídatelné klišé :-)

• 3.8.2015  14:50

Další mise, nový kabát. Celé to moc potěšilo, akce byla povedená a osvěžující, zajímavé nápady a pojetí. Příběh nebyl špatný, ale ani dvakrát originální, přispělo ovšem to, že si postavy dělaly legraci sami ze sebe. Jediné zklamání byl závěrečný "zvrat" *spoiler* ohledně Huntovi ženy. Už jsem si říkal jak to dobře udělali a trochu potemněli a ono nic...

• 30.7.2015  08:04

Velice seriozni pojeti, promysleny scenar, ktery se nesnazi zbytecne sokovat, ale umi prekvapit. Velmi dobre napsane a ztvarnene postavy, predevsim Brassel v podani Fishburna, co veta to perla. A samozrejme charismaticky zaporak. Chvilku jsem vahal jestli je happy end dobry nebo ne, doufal jsem v trochu temnejsi nadech, ale k Huntovi proste ten usmev asi patri, tak by s nim mel vzdy odchazet. Lamat mohou Bonda a zachmureny bude Bourne. Akce prehledna a vyborna. Neni to co pet vterin strih a Cruise se hodne nabehal, Shangajsky sprint byl super.

• 30.7.2015  07:53

Klasicky Woo a jeho megalomanska a prehnana akce, polovinu casu je to radost sledovat, a tu druhou se proste bavite tim, co vsechno je nenapadne a jak vazne to serviruji, ale diky tomu je to odlehcena a usmevna podivana, takze proc ne. Ale je fakt, ze Huntovi slusi trochu serioznejsi pojeti. Velkym kladem je zde pro mne i postava Nyah a jeji predstavenkyne Thandie Newton. Za epicnost a legendarnost akcnich scen v humornem pojeti 80%

• 15.6.2015  14:26

Solidně odvedená filmařina, ovšem se spoustou triků a digitalu, který je však dokonalý. Příběh je to klasický a prostý, jako z učebnice. Hudba mi zněla trochu vykradeně. Nejvíce asi potěšilo obsazení a samotné postavy, které nebyly nijak komplikované, ale o to sympatičtější. Plusový bod je za T-Rexe a jeho bad-ass fight spolu s Blue. Nemohl jsem si nevzpomenout na posledni Godzilu, kde taktéž dřívější padouch nakonec v důchodu pomáhá těm, které dříve ohrožoval. A těch pár hlášek se opravdu povedlo. Stojí za to vidět v IMAX 3D. 75%

• 30.5.2015  15:00
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Velice povedený pilot, mělo to spád, hodně se toho událo, děj se výrazně posunul, charaktery jsou zajímavé, myšlenky poutavé a hudba fakt výborná. Jsem zvědavý jak daleko zajdou, potenciál to jistě má.

• 18.5.2015  12:25

Za jeden víkend jsem tohoto Maxe viděl hned dvakrát v IMAX 3D, nešlo prostě odolat. Po první projekci jsem totiž nedovedl přesně vysvětlit, co mě na tom tolik upoutalo. Protože přesně to se stalo, od prvního záběru, až po konec jsem se nehnul a jen zíral. Ano, příběh je prostý a dal by se nazvat: Max - Cesta tam a zpátky, ale o ten tam přece tolik nešlo.. Bylo to o té cestě a o tom, kdo ji přežije a kolik u toho zabije ostatních a pokud možno, co nejefektivněji. No a jak se ukázalo tak klíčovým nástrojem k tomu byly štípačky, kdo držel ty, ten měl vyhráno. To jsem si skutečně odnes jako poučení, kdyby někdy došlo na konec světa - mít vždy po ruce štípačky. A možná i to, že démoni minulosti nejsou vždy na škodu.. Tak nějak jsem hned u konce cítil, že tam je prostor pro pokračování, kterého se jistě dočkáme a věřím, že zase může takhle bavit. Vždyť k tomu stačilo hodně akce a hlasité dramatické hudby, na mě to tedy zabralo.

• 29.4.2015  08:08

Byla to velká jízda, tolik se dalo čekat a tolik to i těšilo (až na občasnou roztřesenou - pardon "akční" kameru). Týmové souboje a originální cool hity prostě oku lahodí, takže bojová choreografie je u mě za jedna s hvězdou (nejen tou na hrudi Kapitána). Nejvíce asi oceňuji vtip - hlášek, running jokes a narážek je tam nepřeberně, a je to prostě radost vstřebávat. Příběh, zápletka a hlavní záporák mě trochu zklamaly, respektive přišlo mi to nedovysvětlené, možná jsem jen natvrdlý, ale prostě mi to kvůli tomu neladilo. Největším zklamáním pro mě ovšem bylo, že zde není po titulková scéna, vím jde o detail, ale přišlo mi to jako velká podpásovka. Nejvíce potěšilo: přiblížení postavy Black Widow, Hawk-eye, Thorovo kladivo a vtipy kolem něj, Kapitánův důraz na slušnou mluvu, no a hlavně Hulk.

<< předchozí 1 2 3