BDMarty007

okres Praha
romantický idealista

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 2.1.2018  23:05
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Absolutní bomba, jedna z nejlepších věcí co jsem kdy viděl. Scéna v klubu MOKA EFTI v druhém díle vystihuje téměř všechno (https://m.youtube.com/watch?v=30PPdLTLlko). Chvílemi úžasná dekadence, hudba a reálie Výmarské republiky, latentně obcházející hrozba nacionalismu a komunismu, chvílemi skvělá vztahovka, nervy drásající drama a většinu času výborná detektivka. Snad jen jeden z prostředních dílů mi přišel maličko slabší uprostřed té jízdy. Plné překvapivých zvratů a nebojí se i zásadních drsných momentů. Autoři strávili mnoho času pečlivým studiem historie a reálií Berlína a jeho kriminální a politické scény té doby a je to opravdu vynikající.

• 19.12.2017  23:25

Přání k mání pro mě bylo obrovským pozitivním překvapením. Český film, který netrpí typickými neduhy českých filmů a který je bez problémů promítatelný pravděpodobně kdekoliv na světě a bude se líbit. Celé to začína zajímavou stylizací. Chytrou a kreativní kombinací kostýmů, rekvizit a lokací + trikové animace je dosaženo toho, že děj není možné jednoznačně zasadit do nějakého času a místa. Něco ukazuje na nedávnou minulost, něco na současnost a do toho tam občas projede pohádkově futuristická vysutá lanovka. Například krásné školní aktovky ze 70. let a Chrysler z roku 2008. Kostýmy a stylizace jsou skvělé, v něčem to jakoby maličko připomínalo třeba Grandhotel Budapest, nebo Čtyři pokoje, v některých aspektech je to až vizuálně opulentní a chvílemi zase mile poetické. Příběh není příliš komplikovaný, ale má jasné poselství, je chytře vystavěný a je to pravděpodobně jeden z mála českých filmů na němž pracoval nějaký dramaturg. Postavy mají vývoj, ale uvěřitelný. Casting je velice podařený a většina herců podává skvělé výkony. Zejména vynikající je casting a herecký výkon v dětských rolích, což je opět v současnějších českých filmech velká vzácnost. Dialogy jsou přirozené a mnohdy vtipné. A dokonce to obsahuje spoustu opravdu chytrých myšlenek a úvah (například když se kluk s tátou baví o využití přání na to, aby se líbil holkám - ale kdy a jakým!?). Žánrově je to něco jako rodinný film - pohádka - komedie. Má to po potenciál líbit se opravdu širokému věkovému spektru, každý si v tom asi najde něco. Má to tedy bohužel i některá slabší místa. Třeba postava, kterou hraje Milan Šteindler je slabá a jenom ubohá karikatura. Podobně poněkud zbyteční jsou ti dva v beranicích s multikárou. Snad jen že činí to panoptikum ještě pestřejším. Celkově vynikající film, velmi se líbil dětem i dospělým, pro rodinu na Vánoce mě nenapadá moc lepších.

• 29.10.2017  00:21

Poněkud podivné, nereálné a zároveň docela depresivní.

• 28.10.2017  20:14

Slabší 4*. Příběh zajímavý, byť celkem předvídatelný. Někteří herci poněkud prkenní (Gugu Mbatha-Raw). Ke konci už to bylo trochu dlouhé a nudné. Je to zajímavé spíše tak trochu jako dokument o lékařském výzkumu a o střetu s vlivnou zájmovou skupinou.

• 15.10.2017  02:02

Kvality Krvavého diamantu, nebo Spy Game to nedosahuje, ale je to celkem slušná žánrovka, která nepřekvapí, ani nezklame.

• 12.10.2017  01:30
    Masaryk (2016)

Velmi příjemné překvapení! Psychologické drama člověka s nelehkým životním údělem je zároveň zajímavým pohledem a názorem na to jak probíhala jednání v pozadí jednoho z nejzásadnějších momentů našich dějin. Odvážné už jen de-mýtizací tolik populárního politika a jeho portrétu jako nešťastného a slabého člověka. Jeden z nemnoha českých filmů, který je opravdu kvalitní a funguje jako film a bude mezinárodně uplatnitelný.

• 12.10.2017  01:17

Tolik nelogičností a holých nesmyslů ve scénáři jsem už dlouho neviděl. Herci se sice snaží, ale s postavami, které mají nejasné a nekonzistentní motivace a nechovají se lidsky, logicky a adekvátně svému věku a postavení je obtížné se poprat. Ke konci už jsem jenom nevěřícně kroutil hlavou.

• 11.9.2017  00:36
    The Circle (2017)

Je určitě dobré, že tenhle film vůbec vzniknul, možná to mnoha lidem pomůže trochu pochopit úskalí technologií, které čím dále více zasahují do našich životů. Bohužel ale film má řadu nedostatků. Velmi často je až příliš okaté o co jde a o co půjde, postavy jsou velice černobílé... je to prostě trochu primitivní anti-agitka. Začíná to scénou prvního setkání hlavní hrdinky s lidmi s HR. V tu chvíli jsem zíral s otevřenou pusou, to bylo jak z hodně špatné české komedie. Navíc ono to ve skutečnosti tak černobílé nebývá a cesta do pekel je často vedena původně ušlechtilými úmysly. Námět a poselství jsou zajímavé, filmařina podprůměrná.

• 8.9.2017  00:43

Velice to připomíná filmy Woodyho Allena, akorát tam chybí Woody Allen, vtipnost v dialozích, větší dramaturgická rafinovanost, hudba a humor. Po hodině jsem měl pocit, že už to trvá nejmíň dvě. Jediné co mě na tom baví je právě ta představa, jak by z toho WA mohl s nevelkými změnami vykouzlit svůj typický dobrý film.

• 8.8.2017  00:17

Taková příjemná limonáda. Je celkem zajímavé si připomenout, že to není vůbec dávno, kdy ještě i v USA a dokonce v NASA existovala rasová segregace. Kdo by tehdy věřil, že o 50 let později bude "barevný" Američan prezidentem!

• 9.5.2017  09:30

Začíná to zajímavě, ale pak se to dostane do módu, kdy dochází ke zvratům tam a zase zpět každou druhou minutu a v druhé polovině filmu už jsem se v tom beznadějně ztratil. Asi se to dá, ale musel bych u toho sedět s kartonem redbulu a možná to i občas stopnout. Snaží se to být reálné, na rozdíl třeba od bondovek přiznaně pracujících s nadsázkou, ale že by tohle byla realita, to teda dost pochybuji. Tady platí, že méně by určitě bylo více.

• 8.5.2017  21:59

Není to to úplně špatné. Rozhodně to není tak trapné, jako třeba Teorie tygra. Jen je to plné klišé soudobé české mainstreamové filmové produkce (všechny manželky jsou stíhačky a krávy, všichni otcové jsou nezodpovědní a neschopní postarat se o děti...). Feeling je taky takovej furt stejnej. Ale v rámci české produkce je to ještě na té lepší straně.

• 18.4.2017  00:34

Vypadá to pěkně a tak jako pomalu, příjemně to plyne, ale vlastně to nemá vůbec žádnou pointu, je to takové dobře vypadající, nakašírované nic.

• 20.3.2017  00:34

Knižní předloha je výborně promyšlený a velmi vtipný exkurz do dějin 20. století. Takový skandinávský Jára Cimrman. Převést to do filmu by vyžadovalo mimořádnou invenci a rozpočet. Tvůrci filmu neměli ani jedno. Vznikla místo toho poněkud bláznivá road-movie, která opravdu trochu připomíná balkánské filmy Emira Košturici, občas je to vtipné, ale nemá ty koule.

• 19.3.2017  18:53

Klasická pohádka Kráska a zvíře má poměrně jednoduchý a nekomplikovaný děj a tak jsem byl zvědavý, s jakým zajímavým nápadem tvůrci přijdou, aby z toho bylo možno uplést plnohodnotný film. Bohužel jedinou inovací je jakási etnická, genderová a další vyváženost aktérů, což v kulisách vycházejících z pozdně středověké Evropy vypadá trochu podivně. Je to velice výpravné, ale jinak trochu nudné a roztahané. Šok jsem zažil v momentě kdy poprvé zazpívali a bohužel toho tam není málo. Kdyby nezpívali, možná bych dal i 3 hvězdy.

• 5.3.2017  00:56

Nuda!

• 26.2.2017  00:47
    Inferno (2016)

Daniel Brown pořád píše variaci jednoho a toho samého příběhu, ale je to čím dál více přitažené za vlasy. Režie tomu taky nepřidala, ba naopak. Prvních asi 20 minut je vysloveně otravných. Hádanka je tak komplikovaná, že se ani nesnaží diváka do řešení zatáhnout, jen hlavní hrdina vždy zahláškuje kam se pojede dál, a jede se do další lokace. Neuvěřitelná série náhod, všechny dveře všude jsou nezamčené, profesor zná z hlavy všechny budovy a tajné dveře na světě... Doteď jsem nepochopil, proč byl ten obrázek zpřeházený a jestli vůbec měl pro řešení nějaký význam. Je to fantasmagorie dokonce pod úrovní hollywoodského mainstreamu a není to dobré ani jako oddechovka, neboť se nemůžete zbavil pocitu, jestli si z vás někdo nedělá prdel. Základní problém je jistě už scénář, ale pozoruhodné je, že se na tom podílelo tolik velkých jmen (Ron Howard, Tom Hanks, Hans Zimmer) a výsledek je tak ostudný.

• 26.2.2017  00:27

Celkem dobrá alternativa k animovaným filmům pro rodinu s dětmi. V některých částech je to trochu nudné, postavy jsou tak trochu jednorozměrné a pořád tak nějak tušíte co se stane v příštích 5 minutách, ale jako celek to špatné není a pejskové a herci mi byli milejší, než další animované postavičky.

• 10.2.2017  09:01

Nejslabší film od Woodyho Allena, který jsem viděl. Film bohužel postrádá jakýkoliv kreativní nápad, nějakou allenovsky originální zápletku nebo zvrat. Tradiční vtipkování na téma židovské víry, krásné kostýmy, herečky a hudba to neutáhnou a ke konci to je nuda k nepřežití s marným čekáním na bod zvratu.

• 12.12.2016  12:53

V rámci žánru to není špatné. Spousta vtipných momentů, místy i velmi inteligentní humor. Bohužel ve střední části to je poněkud plytké a bez nápadu. Chybí silnější příběh a drama. Ono je to totiž celé trochu založené na geniálním nápadu, že na Mikuláše se mohou anděl a čert pohybovat na Zemi bez maskování, ale tím to taky skoro končí. Závěr s bezúčelnou plejádou celebrit mi trochu pokazil dojem jinak bych dal i 4*. Hudba je dobrá, dokud se nezpívá, pak je to jak mizernej muzikál. Hodně vtipných a zábavných momentů, ale ještě by to bývalo chtělo trochu popracovat na scénáři v druhe polovině.

• 12.12.2016  00:43
    Jason Bourne (2016)

Asi 100 minut filmu je akce. Dej je pomerne nekomlikovany a Bourne je tady spise tak trochu nastrojem v rukou jinych silovych hracu nez hlavnim hybatelem. Bohuzel divak je spise pozorovatelem deni v temer dokumentaristickem smyslu, prekvapeni se kona malokdy.

• 9.12.2016  01:54

Chris Evans je tak pohledný, charakterní, konverzačně obratný, vtipný, pohotově improvizující, vyrovnaný, disciplinovaný... že mu prostě není možno věřit, že vůbec existuje, natož aby měl nějaký letitý vztahový problém. Dokonce i přeražený nos se mu zahojil asi tak za 15 minut. Mohlo by to být zajímavé, pokud by postavy byly poněkud reálnější lidé. Je to takové limonádové cancání, které postrádá nějaké napětí, zvrat, dilema... přitom to tam všechno tak nějak je, jenom se to nevytěží. A tak nakonec nejzajímavější je úplně poslední scéna, která možná zase všechno vrací do hry. Za tu bych skoro byl ochoten ještě hvězdičku přidat. (70%)

• 26.11.2016  20:51

Během prvních 5-7 minut jsem měl pocit, že by to mohlo být něco opravdu mimořádného, ale nakonec se z toho vyloupnul takový nanicovatý film. Režisér se nějak nemohl rozhodnout o čem vlastně chce točit film, a tak se nakonec dějové línie prolínají podivným způsobem. Například vztah jednoho z hlavních hrdinů k jeho osudové ženě se jeví jako něco, co by mohlo být nosnou linkou filmu, ale v momentě, kdy se vztah dostane do osudové fáze, tak se z velké části posune mimo plátno, není vůbec zřejmé co tak najednou katalyzovalo změnu. Vidíme místo toho spoustu brutálního násilí bez zjevného významu pro posun děje. Ke konci už to bylo otravné k nevydržení a když to skončilo, zůstala jen otázka: co tím chtěl sakra kdo říci? Myslím, že stejný materiál třeba v rukách Guye Ritchieho, by vyústil v úplně jiný výsledek.

• 26.11.2016  20:34

Po úvodních 15 minutách jsem byl připraven k odchodu z kina, neboť jsem nabyl dojmu, že tento film je zajímavý buď pro malé holčičky co mají rády muzikály, anebo pro tech-geeky obdivující možnosti a dokonalost soudobé počítačové animace. Což ani jedno nejsem. Postupně ale začaly postavy i mluvit, příběh začal být zajímavější a asi ve 3-4 momentech se vizualita změnila na cca minutu do něčeho stylizovaného a výtvarně zajímavého. Nakonec jsem ke svému velkému překvapení ani neusnul. Ptal jsem se kluků a jim se to docela líbilo. Je to tak trochu animovaný muzikál, texty písní je třeba neposlouchat, jsou stejně debilní, jako u drtivé většiny všech muzikálů, ale jako celek to nakonec nebylo tak špatné a jednou se to vidět dá.

• 19.11.2016  18:46

Vynikající film po všech stránkách. Funguje velmi dobře jako film, neboť nenudí, obsahuje mnoho dílčích zvratů, pohrává si s divákem, kdy vás nechá přijmout, akceptovat a možná si i vnitřně ospravedlnit nějaké vyústění, aby v zápětí ukázal, že je to všechno maličko jinak... Je vtipný a vynalézavý v dialozích a dílčích zápletkách. Krom toho je to velice zajímavý a inspirativní příběh, který většinu rodičů které znám přivedl k mnoha diskusím a zamyšlením o životních hodnotách a o výchově dětí. Vynikající herecké výkony, zejména Viggo Mortensen je skvělý a v neposlední řadě skvělá hudba. Pro mě jeden z nejlepších filmů.

• 19.11.2016  18:23

Začíná to celkem zajímavě, vynikající casting a produkce, ale ve střední části to začíná být poněkud překombinované, zdlouhavé, trochu do sebe zahleděné a utápějící se v opulentních animacích neuvěřitelných tvorů, ale v zásadě nudné. Taky si nejsem jistý, že by to bylo pochopitelné pro někoho, kdo neviděl či nečetl Harryho Pottera. Úplný závěr už zase docela funguje. Zajímavým objevem je méně známá Alison Sudol, která velmi připomíná Keiru Knightley.

• 19.11.2016  13:04
    Příchozí (2016)

Film je zajímavý svojí atmosférou a emocemi, které probouzí. Ono se vlastně moc neděje, ale zároveň víte, že lidstvo stojí na hraně něčeho epochálního a během vteřiny se může stát cokoliv. Taky je zajímavé uvědomnění si, že nebezpečí nemusí hrozit jen od "návštěvníků", ale i od vyděšených a neovladatelných mas obyvatelstva. To je mrazivé uvědomnění zejména v této době. Z filmařského hlediska je to možná vypiplané, ale pro mě je vždy důležitý děj. A toho tady moc není, je to paradoxně spíše komorní drama. Divák vidí spoustu různých flashbacků, kterým nerozumí a je pouze udržován v napětí, kdy dojde k nějakému zlomu a začne se něco dít. Celkově to určitě stojí za vidění, když to vidíte poprvé tak vás to udržuje v napětí - ale nikoliv díky příběhu, spíše díky latentní přítomnosti něčeho zásadního - ale myslím, že už za týden si na to ani nevzpomenu, je to jenom taková filmařská hra. K ději více dále - ale POZOR SPOILER: Problém děje je hra s poněkud přehozenými časovými osami, kdy divák se mylně orientuje v tom co bylo dříve a co později. Toho je dosaženo díky Amy Adams, která ve dvou dobách, mezi nimiž musí být cca 15-20 let vypadá stále identicky a nebo je rozdíl nezřetelný. Což je poněkud "nefér", a podivné. Kdyby byla jednou zřetelně 25-letá a podruhé zřetelně 40-letá, bylo by možné se v tom orientovat. A nakonec i když dojde k rozuzlení, tak mi naprosto není jasné "proč?" a co tím jako chtěl autor říci. Příběh a zápletka ma mě tedy velmi podprůměrné, ale je to velmi dobrá hra s divákem a jeho emocemi, velmi dobře natočená. V tu chvíli to funguje. Za týden myslím nezůstane nic a podruhé bych to vidět taky nepotřeboval.

• 8.11.2016  00:49
    Hra peněz (2016)

Mám z toho rozporuplný pocit. Musím připustit, že jsem u toho seděl a ani nedutal a ani na okamžik se mi nechtělo spát. Ale zároveň mě to celou dobu poněkud iritovalo jistou křečovitostí a přepjatostí. Prostě Jodie.

• 2.11.2016  00:06
    Skrytá vada (2014)

Strašný. Podařilo se mi to dokoukat až na 3. pokus a nemohu říci, že bych to pochopil. A nejstrašnější jsou ty sandále, ty mě budou strašit ještě dlouho!

• 24.10.2016  23:07

Stále jsem čekal, kdy se to rozjede, kdy postavy získají trochu ambivalence, trochu emocí, pochybností, dilemat... nějaký vývoj postav, vnitřní drama. Ale ono se to vyvíjí trochu jinak. Najednou jsou dvě hodiny pryč a začíná být jasné, že tohle bude trochu jinak. Jako by hlavní sdělení mělo být, že taky je prostě možné a správné to všechno absolvovat bez pochybností a zaváhání, a že smrt si přivodí ten, kdo začne pochybovat. Proč ne, je to taky možný přístup. A není to žádná nuda, kouká se na to dobře. Škoda jen, že hlavní zvrat se odehraje až po skončení filmu a teprve tehdy získá příběh nový rozměr.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20