Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

O mně

 

 

# JSEM - Filmový nadšenec. Filmy jsou pro mě podnětem, relaxací i inspirací. Dobrý film z mého pohledu je takový, který je pro mě ještě dlouho zdrojem přemýšlení, fascinace či zábavy. Mezi moje oblíbence patří Quentin Tarantino, Woody Allen, Tony Scott, Spike Lee.... Obecně mě štvou filmy, kdy mě režisér staví před hotovou věc, místo aby mi nabídl participaci na příběhu.

# NEJSEM - Akademicky vzdělaný znalec filmového umění. U filmů se ani nesnažím o objektivní pohled a vyčerpávající analýzu. Tu vesměs v obdivuhodné výstižnosti, stručnosti a kvalitě nabízí Radek99 a v 99% procentech případů v podstatě nemám, co bych k jeho komentářům inteligentního dodal. Moje hodnocení a komentáře jsou pohledem mým velmi osobním..

 

IMDB: 106/250


# Bond, James Bond: Jsem velký fanda a snad už i trochu expert na všeho okolo Jamese Bonda, bondovek, Iana Flemminga... Fascinuje mě, jak dlouho už to trvá a pořád to funguje. Zajímavost: Měl jsem to štěstí se setkat se dvěma chlapíky, kteří patří mezi nejlepší strategické plánovače na světě a ti dostali od producentů a majitelů práv bondovek v devadesátých letech úkol: "Definujte co je základní tvůrčí idea bondovek." A výsledek byl (pokud jsem si dobře poznamenal): "Britský tajný agent se šarmem a stylem zachraňuje svět, když už všechny ostatní prostředky selhaly. Pracuje sám, vybaven chytrými vynálezy bláznivého šéfkonstruktéra MI5." . Žádná bondovka by nikdy neměla být v nesouladu s žádným slovem této definice. Použila se i při rozhodovaní, zda by 007 mohl hrát herec černé barvy pleti (o čemž se v devadesátých letech reálně uvažovalo). Dokud bude pro většinu potenciálních diváků na světě "britský" spojeno s představou bílého gentlemanana v obleku, není to možné. Ale tato představa se může v průběhu času změnit! Tak jako by před érou Margaret Thatcherové nemohla M. být žena!

 

# Oblíbené soundtracky:
* Natural Born Killers - někdo napsal, že ten soundtrack je lepší něž ten film a přitom i ten film, je hodně silnej!

* Grandhotel Budapest

* Pulp Fiction
* Amores Perros
* Kill Bill 1+2
* Underground
* Bílá kočka, černej kocour (White Cat Black Cat)
* The Reservoir Dogs
* The Doors
* Samotáři
* Šeptej
* Trainspotting
* Silný kafe
* Údolí včel
- doporučuji včetně krásného bookletu!

# Muzika: Velvet Underground, The Doors, Garáž, Psí Vojáci, Už jsme doma, Echt!, The Dead Kennedys, Ramones, The Clash, The Pogues, Nirvana, Sonic Youth, Cypress Hill, Beastie Boys, Public Enemy, I&W, WWW, House of Pain and Everlast, Manu Chao, Mano Negra, Boban Markovic Orkestrar, Gothart, Serj Tankian...

 

# Doporučené linky:
"http://www.meteleskublesku.cz/"

# Rozšíření Top 10:

Tohle je náš svět
Absolvent
Sedm
Vrchní Prchni
Lola běží o život

Na pokraji slávy

Hanebný pancharti

Requiem za sen

Výstřely na Broadwayi

 

# Oblíbené méně známé filmy: 
Elementární částice
V červenci


"Když chcete zachránit svět, musíte zachraňovat lidi po jednom, cokoliv jiného je buď romantickej úlet, anebo politika."


                                                                                                           (Charles Bukowski, Příběhy obyčejného šílenství)

Reklama

Reklama