Raevan

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 22.5.2012  19:32
    Ivory Tower (2010)

Chilly Gonzales, Peaches a Tiga ZA SVOBODNÉ ŠACHY!

• 4.8.2008  13:20

Originální dokument o slovenském krasobruslaři, který nepostrádá napětí ani flashbacky.

• 4.8.2008  13:18

Na tomto filmu je dokonalé vše až na obsah. Vizuálně téměř kvality Powaqatsi + výborná hudba Mariána Vargy + nějaký ten zanedbatelný obsah s budovatelskými básněmi.

• 4.8.2008  12:41
    Don Šajn (1969)

Natáčeno v zámeckém divadélku v Litomyšli s originálními klasicistními kulisami. Dnes se na ně nesmí skoro ani dýchnout. Podle mě musel Švankmajer použít na památkáře vesmírnou sílu přesvědčování.

• 4.8.2008  11:59

Ne Souhvězdí Jodorowsky, ale Hvězda (1) Jodorowsky. Tragický, suchopárný režisér, jakoby zaťukal na dveře souseda, jímž se neukázal být nikdo jiný než slavný režisér. Tak natočíme dokument, řekl si. Jistě je tam několik užitečných informací, které místy prosakují skrz nesmyslně poskládané, vizuálně odstrašující záběry. Konec i tomuto málu však nastává se začátkem časti, v níž Jodorowsky na jedné ze svých psychologických seancí skládá z posluchačů rodokmen právě autora tohoto snímku _ Louise Moucheta. Nic proti alternativní medicíně, a už vůbec proti Jodorowskému, ale při této neutuchající století trvající ztísňující části, jsem měl pocit, že cesta k nejbližšímu souhvězdí v kajutě lajky je celkem příjemný víkendový výlet.

• 4.8.2008  11:45
    Svatá krev (1989)

Jodorowského mám upřímně rád. U tohoto snímku však zakryla odporná italská forma a overvoicový překlad téměř všechen, jakkoli vela obsažný, obsah.

• 17.7.2008  14:08

4,55. Tenhle film ve mně probudil urgentní nutkání zanechat škol a věnovat se pláči nebo pomoci lidem, kteří ji potřebují. Naštěstí jsem obojí přemohl. Ve skrytu duše ale doufám, že příště budu v obou případech poražen.

• 8.7.2008  12:36

Film, který až křečovitě touží pojednávat o nacionalismu, rasismu a dalších velkých problémech především anglické mládeže v osmdesátých letech, aniž by se ale dvakrát zabýval příběhem a filmem samotným jako prostředkem. Uširvoucí morální poselství a celková nereálnost ve mně, sedícím o třicet let déle mnoho kilometrů na jihovýchod, nechala jen neidentifikovatelnou pachuť v ústech.

• 7.7.2008  13:21

Formálně dokonalý obraz absurdní lability a stabilní absurdity lásky a sexu zakončený imho nešťastným a zbytečným způsobem.

• 20.6.2008  10:35
    Neúplatní (1987)

Koňská dávka místy méně stravitelného kýče.Trocha akce, gangsterů a potenciál atmosféry promarněný hudbou, jako vystřiženou z francouzského kriminálního seriálu počátku devadesátých let s dobrosrdečnou zrzkou v hlavní roli..

• 8.4.2008  22:47

První polovina ode mě dostane tři hvězdičky a to jen za motiv filmu, protože jinak se potácela na hraně patosu a kýče. Druhá si ale zaslouží plnou, ne-li plnší, neboť promluvila k duši obrazem jednoho osudu, přičemž jemně nastínila jeho potenciální budoucnost..

• 30.3.2008  23:35

Miranda - latinskoamerická země pekelná pašuje skrze jejího velvyslance do civilizovaného světa úlomky zla, na něž se lepí další a další. Probouzím se. To vše s nádechem absurdní zbytečnosti..

• 30.3.2008  16:57
    Smallville (TV seriál) (2001)

nepěkné, nezábavné atd. proste takovej normální béčkovej seriál...

• 30.3.2008  16:55
    O.C. (TV seriál) (2003)

uznávám neni to úplně extra, ale vcelku se u toho pobavíte a ani náhodou se u toho nebudete nudit....

• 13.3.2008  18:19

1984. Velký Bratr je nakonec přece jen člověk, protože střípek z něj k lidství tíhne.

• 28.2.2008  13:14

Vcelku příjemný snímek, který ale postrádá jakoukoli gradaci. Charaktery jsou sice vykresleny, ale imho na jiný papír než samotná lehce předvídatelná zápletka bez jakékoli jiskry o konci nemluvě. Rozhodně mě ale potěšil jako náhled do mé oblíbené doby, a taky přinesl, naštěstí jen, zamyšlení jak by vypadal svět bez vy-víte-koho.

• 9.2.2008  13:22
    Václav (2007)

Tři plus. Dle mě nevyužitý potenciál příběhu, hlavně díky kostrbaté režii. Václav je démon. Václav je hulvát, co chrání ženy. Je to ohledně techniky geniální mozkově retardované přerostlé dítě. Ponaučení? Přestal jsem hledat. Každopádně musím podotknout, že se mi, jakkoliv proti mé vůli, zalíbila postava Jiřího Lábuse. Postava předsedy starosty dívajícího se skrze rozbité okno do minulosti. Dramatická pomlka. Naopak postava Václavova otce jednou potěší, podruhé nepotěší, potřetí nepotěší, počtvrté již exponencionálně, nemusím snad pokračovat. Je to populistická imaginární postava, která má filmu dodat čtvrtou dimenzi ale utápí se v sobě. Postava jíž se podařila jediná správná věc - vykrvácet někomu na hlavu.

• 4.12.2007  18:08

Nejen zrcadlo slovenské válečné společnosti prakticky zevnitř jednoho domu.Film o prostém člověku, který je vystaven těžkým zkouškám své morálnosti, film o morálnosti, vystavené těžkým zkouškám sebezáchovných tendencí a zbabělosti člověka.. Chtěl bych vidět sám sebe, kudy by se ubíraly mé kroky, takhle z křesla ale přirizeně.. Ačkoliv kdybych měl tu možnost asi bych si to rychle rozmyslel.. člověk je totiž takový, že neuvidí dobrou skutečnost radši, než aby riskoval že uvidí špatnou..

• 2.12.2007  12:04
    Futurama: Benderovo parádní terno (video kompilace) (2007)

Mě osobně to obrovsky zklamalo, ačkoli jsem si vědom možné spojitosti mého zklamání s obřím monumentálním opeřeným očekáváním.. Zápletku jsem odhadl už ze začátku, ale to že správně, počítám spíš mezi pozitiva filmu, neboť to bylo jednou z mála radostí, že jsem vyhrál tu nepsanou sázku ..

• 3.11.2007  10:23
    Fido (2006)

Víc než komedii jsem to ale žal bohu chápal jako paralelu k americké společnosti 50.let, motiv navenek šťastné rodiny, kterou uvnitř zmítají problémy a která se nechce v nejmenším lišit od ostatních.. A potom ti zombíci, není to snad o rasovém podtextu? Není snad rasový podtext o zombících? :)

• 30.10.2007  20:37
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Výborné, jenomže kvalitu první řady si ve druhé zachoval jen díl první..

• 1.10.2007  17:23
    Osvícení (1980)

Dle mého jediný horor, na nějž bych se nestyděl dát nálepku FILM!.. Mysteriózní psychologický nářez v podstatě o tom, JAK ZABÍJÍ PŘÍLIŠ ČASU NA TVORBU, navíc v izolaci bez inspirace a motivace.. Podle mě je to jen a jen o tom, a ještě víc jen a jen o důsledcích tohoto..

• 10.9.2007  17:04
    Zelig (1983)

Sláva psychopatova přišla mi trochu neuvěřitelná, ale to není ani tak příčinou mého hodnocení jako fakt, že film chvílemi zabředá do stereotypu..

• 30.7.2007  18:41

Cožpak jsem slepý?! To nikdo nevidí ubohost a bídu rovnou všem českým reality-show.. Rádoby hustá retrospektiva, která už na začátku prozradí "šokující" zvrat na konci, který mi byl ale spolu s osudy hrdinů, hrdiny a vším ostatním tak lhostejný, že jsem byl napjat jako při bankomatu v AZ-kvízu, a to jsem hodně přehnal..Dzzeri řekl, že Češi neumějí natočit film o drogách.. A musím mu dát za pravdu, že zrovna tihle Češi určitě ne.. Konvence zabalená v průsvitném hávu modernosti..

• 30.7.2007  18:25
    Vyhoštění (2007)

Kamera a záběry, jež mi vždy připomenou hranice vizuální krásy a dokonalosti doprovázejí tento film, který je sice jiný než Návrat, ale stále výborný a tajemný, ač je pravda, že filmu trochu uškodilo násilné vysvětlení v podobě retrospektivy.. Ledový charakter tohoto ruského "kmotra", jehož hraje levroněnko, je vskutku pozoruhodný..

• 30.7.2007  18:18

Psychedelický animák, po kterém se půl dne nepodíváte na mobilní telefon.. Přesto či proto - dokonalé.. a jak by řekla moje učitelka angličtiny : "It has a moral"..

• 30.7.2007  18:12
    Siesta (1977)

Mnohem nápaditějších filmů s podobným námětem a stylem můžete vidět nespočet..

• 30.7.2007  18:08

Dobře, bylo to trochu obyčejné a obzvláště konec nepřinesl nic nového, ba dokonce starého, ale přes svoji stravitelnost a přes přízemnost hlavního hrdiny je film místy dost hluboký.Přes svou hloubku je zase nadmíru stravitelný, ne-li dokonce zábavný..

• 30.7.2007  17:59

Setkání dvou generací kinematografie na popředí brazilské domorodé vesnice, tohle a nostalgie a hlavně tedy NIC, které filmem prosakuje už od začátku, tvoří tento snímek..

• 30.7.2007  17:52

Dvěma slovy - ubohé. Tečka.

<< předchozí 1 2 3 4 5