quasar

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 14.10.2015  13:17
    Labyrint (TV seriál) (2015)

U mě skoro na 5*. Kdyby to Strach zhustil do 5ti dílů ořezáním zbytečných scén (dcera prodává drogy, výlet za její matkou, atp.) hodnotil bych i výš.

• 1.3.2015  19:20
    Rituál (1973)

Čekal jsem trošku víc. Filmařsky takové nevyzrálé, nerafinované, v tomhle žánru naprosto s nevyužitým potenciálem. Ve svédobě to možná byla pecka, ale dnes mnohé záběry a scény působí naivně. Za mě 45%

• 19.1.2015  21:04

Liškova hudba, krásné tatranské scenérie, kvalitní filmový materiál (na tehdejší dobu nevídané! snad Kodak?) Tragický příběh jak pohádka. Koukatelné a drsně romantické. Orlí pírko je trošku nastavovačka.

• 12.1.2015  13:42
    Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)

Zatím velmi dobře! První dojem? Policajt je taky jen člověk, má své chyby, je předpojatý... Hodně dobrá kamera. Obsazení herci z Dejvického divadla (Melíšková, Krobot)- nemá chybu. Jsme na Hané, v hudebním doprovodu zazní i cimbál - jo. Příběh se rozvíjí zajímavě, rozhodně o několik levelů výš než Vraždy v kruhu. - Po druhém dílu: nic neměním, osobitý Hřebejkův přístup mi sedí, dlohé záběry jakoby o ničem k tomu prostě patří - mezitím může člověk o lecčems přemýšlet. Je to natočené prostě jinak a mě to sedí! - Třetí díl mě lehce zklamal, ale zas tam bylo pár věcí, kdy jsem se od srdce zasmál "strčte toho debila do díry" - "kterýho..." No nechám 75%

• 10.1.2015  22:55

Jo, líbilo se mi to. Dobrý film. Francouzská práce, a tu já rád. Avšak 9. nejlepší film? Ale jděte! To se kvalita filmů hodnotí slzetvorností? Adresátka platonických dopisů osloví hlavního hrdinu v kavárně "dobrý večer Philippe" aniž bychom ji viděli a kolem mě se všem orosí oči. Ne, neposmívám se, ale podle toho nelze film hodnotit! Stejné je to i s filmem Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle. Francouzský snímek považuju za zdařilejší, není v něm tolik patosu, kýče a zbytečných keců. Jsem rád za vysoké hodnocení, ale v mém vlastním je před ním hezká řádka jiných a lepších! Jinak se podepíšu pod hodnocení a komentář Radya.

• 8.1.2015  12:55
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Česká televize, pondělí večer, Ivan Trojan - no očekávání bylo velké. Nakonec ale bída. Tak nepravděpodobný děj, tak ubohé dialogy, slabý výkon Marka Němce! Člověk co učí herectví by měl vědět, že hrát na divadle je něco jiného, než pokud chce vypadat přirozeně před kamerou. Diviš byl prakticky nejhorší postava. Vagnerová nejzbytečnější. Astrologické kecy u nás nikoho neberou. Omezím své hodnocení na první díl, jiný už sledovat nebudu.

• 25.9.2013  20:36
    Tajnosti (2007)

Nemusím filmy od režisérek, ženský pohled na věc se málokdy shoduje s mým. Na Tajnosti jsem se začal dívat omylem a chtěl přepnout jinam. Nešlo to. Příběh mě unášel dál a dál... Před Alicí Nellis smekám! Dobrá práce! Skoro na 5*

• 1.3.2013  21:51

František Vláčil byl režisér, který dovedl skvěle pracovat s filmovým obrazem i slovem. Ve Stínech se toho moc nenamluví a to je přesně ono. Mlčenlivost a situace vystihnuté jen záběry kamery, podmalované Liškovou dramatickou hudbou. Vláčil nemusí nikomu polopatě a slovy vysvětlovat, že Ondřej Baran spěchá s výchovou svého syna, protože počítá s tím, že sám se odchodu banderovců nemusí dožít. To musí každému dojít a není třeba o tom žvanit. Je to skvělý film!

• 15.2.2013  09:34
    Babovřesky (2013)

Čestně přiznávám, že jsem viděl pouze upoutávky k filmu a pak pár skečů na youtube. Vycházím z toho, že film prezentuje to nejlepší z filmu. Tak pokud to tak tvůrci zamýšleli, nezbývá než dát - odpad! První upoutávky jsem viděl před filmem Nespoutaný Django, kino bylo plné lidí a nikdo, vážně nikdo se Troškově taškařici nesmál. Poznámky typu: "co to jako bylo" a "to myslí vážně?" pak zněli ještě do titulků Tarantinovy novoty, která naštěstí na babovřeský trapas dala rychle zapomenout.

• 10.2.2013  08:09

Tak tohle je podle csfd 25. nejlepší film na světě? Uf! Není špatný a v kině jsem se opravdu bavil. Quentin mě ale ničím nepřekvapil, tak jako třeba v Panchartech. Děj je na Tarantina příliš jednoduchý a místy předvídatelný, na western někdy až zbytečně ukecaný. Čekal jsem trošku víc. I tak ale za 85%.

• 27.12.2012  18:08

Nevěřil jsem že mě to dostane, ale pohltilo mě to! Až na kost!

• 27.12.2012  17:40

Na můj vkus trochu moc užvaněné, ale to tak nějak k tomu patří. Krásný film!

• 27.12.2012  17:26
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Jsem rád za podobné pohádky, které točí pan Janák. Představte si jak by to bylo špatné, kdyby na všech programech - tedy dnes vlastně kanálech (ano, jak příhodné) dávali kvalitní pohádky? Souběžně třeba tuším 25.12. běžela pohádka Jak se budí princezny a Čert ví proč. Jednu z nich mohu vidět ixkrát, druhou jsem viděl a víc už nemusím. Volba je tedy snadná. Stejně je to s Maruškou a jejími měsíčky - tedy pardon, z tou pohádkou o dvanácti manekýnech na Stonehenge. Až budou příště dávat tuto Janákovštinu, já s naprosto klidným svědomím mohu sledovat něco úplně jiného, úplně jinde, nebo mohu jít ven, nebo si pustíme pod stromečkem staré desky a nebude to mít chybu!

• 22.2.2012  20:20
    Muži na křídlech (TV seriál) (1978)

Kdyby to tak šlo dneska někde splašit... Pamatuju si střípky: Hans učí Etienna seřizovat ventilovou vůli na hvězdicovém motoru pomocí složeného papírku, zajatý francouzský pilot dá do letadla granát, aby Němci nemohli okopírovat princip střílení skrz vrtuli, Hans sestřelí Etienna a pak háže na jeho rakev kytku, komentář u Etiennovy rakve "... dali jsme do ní jen jeho věci, zbyly z něj jen zuby...", Etienne trénuje po příchodu k letectvu na letadle bez křídel popojíždění a stydí se před svou přítelkyní, že není zatím opravdový pilot za jakého se vydával... Volné pokračování "Dobytí nebe" se mi líbilo snad ještě víc (byl jsem už starší). Od kamaráda numismatika jsem si pak sehnal minci, která měla z obou stran hlavu :) Jeden z pilotů Francouzsko - Marocké letecké pošty měl totiž minci, kterou rozhodoval sázky. Bylo to jednoduché "... já mám hlavu, ty orla" a z takovou mincí nešlo prohrát. Rád bych to viděl znovu.

• 31.1.2012  16:36

Nechápu to téměř totální odsouzení filmu. Že je nepravděpodobný děj? A v S tebou mě baví svět to bylo pravděpodobnější??? Jak jsou Krokodýli mizerní, tak tohle mě bavilo! Že bych měl jiný úhel pohledu?

• 3.1.2012  17:02
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Na 4* to ještě nebylo, ale jinak - dalo se to. Snad by jen bylo příště lepší nepoužívat jako chamtivého výběrčího daní nikoho z dvojice Lábus, Vladyka a možná nikoho z Ypsilonky. Pitvoření, šašourství a idiotství bych těmto postavám nepřisuzoval. I ty kostýmy by byly hezčí nějaké přirozenější jak pro ty dva vykonavatele státní moci, tak i pro královský pár. Jo všimli jste si, že většina hlavních hrdinek posledních pohádek jsou zrzky???

• 3.1.2012  12:57

O chloupek za Mužema v naději. Vařeno podle podobného receptu. Je dobré se dívat a absurdním příběhem se nechat jen unášet a bavit se. Nic víc film ani nenabízi a na nic víc si nehraje. Možná na sci-fi, protože takovou kudlanku, jako vykouzlila sama ze sebe Eliška Balzerová snad ani nelze v reálu objevit :) Jeden z nejlepších hlodů: "Nějak si nedovedu představit, že moje první dítě bude černoch..." - "Nevadí, mám tu i asiaty!" :D

• 25.12.2011  19:12

Kamera, kamera a zase kamera. Škoda, že film není černobílý jako jeho předchůdci. Pro mne by mohl být i v portugalštině (kterou neovládám), obrazová stránka filmu je natolik silná.

• 25.12.2011  19:01

Někdo tu psal, že se jedná o film u kterého je nutné myslet. To aby ho člověk hned neodsoudil, ale aby našel smysl, podstatu toho, co se nám tvůrce snaží naservírovat. Přečetl jsem si napřed komentáře na csfd a s očekáváním shlédl celých 84 minut. Pokud je tento film opravdu dobrý a kvalita filmu se měří tím, že člověka donutí myslet a pochopit, pak jsem debil. Pokud si ale nebudu chtít hrát na pseudointelektuála a nebudu předstírat, že mě oslovila hloubka, šířka i jakákoliv jiná dimenze díla, tak přiznávám - nepochopil jsem a za duševně slabé považuju ty na druhé straně. Možná nemám pravdu, ale zase jsem upřímný - kolik je takových vás ostatních?

• 25.12.2011  18:27

Možná, kdyby se mnou nesledoval film i můj šestiletý syn, bych dal i 4*. Ale takhle... Kluk po dvaceti minutách ztratil o cestu hadrového medvídka zájem. "Taťko, tvrdíš, že pokémoni jsou hovadina a tohle se ti líbí???" Co mu na to mám říct, když jo, ale pro děti to evidentně moc není. Naučil jsem ho, že bakugani a gormiti jsou kraviny, ale těžko mu můžu vysvětlit, že je film dobrý, když ho dílko samo o sobě nezaujme. Pro koho natočil Honza Svěrák Kukyho??? Nezdá se vám absurdní představa kina naplněného na Kuky se vrací jen samými dospělými? Ale pak by stačila jen dvacetimunutová zkratka - groteska. Rozpaky.

• 25.12.2011  18:10
    Gympl (2007)

Lepší než shlédnout celé Vorlovo dílko je pustit si těch pět či šest nejlepších scén na you tube. Příběhy vyprávěné Vorlem prostě nemusím, ale jako tvůrce grotesky by nemusel být špatný.

• 25.12.2011  18:01
    Odcházení (2011)

No řeknu vám, takhle až bude jednou trošku víc klidu, bych si to možná ještě jednou zkouknul :) Nerozumněl jsem všemu, nebavilo mě úplně všechno, něco se mi vyloženě nelíbilo, něco by bylo lepší v divadle a něco ani ve filmu neobstálo. Rozpaky. Ale to přeci měl každý z nás, když slyšel režiséra, kdysi presidenta Havla mluvit před US kongresem školní strašnou angličtinou, viděl ty jeho děsné úklony a krátké gatě, a poslouchal jeho úvahy s typickým hmmm a ráčkovaným er. Dávám 60%, protože film měl podle mě obsah, takový havlovský, ale tím právě silný. Co selhávalo, to byla forma. Ale to prostě k Havlovi tak nějak patří.

• 25.12.2011  17:30

Trapnost a trapnost. Viděl jsem 35 minut a s pocitem znechucení vypnul. Kdo zná Sellersova inspektora, nemohl pochopit, co se to v té bedně děje. Co mě udivilo totálně, že na roli v téhle slátanině přistoupil i John Clees, člověk, který se jakémukoliv napodobování a pseudokomediím celý život v tvorbě MPFC vysmíval. Ledaže by věděl o jakou trapárnu jde a byl to z jeho pohledu záměr. Taková trapárna na druhou. No nevím...

• 25.12.2011  17:21
    Mocné síly planety Země (TV seriál) (2007)

Výborně zpracované, serii 5ti DVD jsem koupil synovi k Ježíšku, BBC prostě v tomhle boduje!

• 15.10.2011  11:20

Dobrá oddechovka bez hluchých míst zahraná dobrými herci. Je mi líto hodnotících pseudointelektuálů, kteří nepochopili Vejdělkovu nadsázku a potřebují najít ve filmu nějakou velkou myšlenku. Já šel do kina s očekáváním dobré zábavy bez amerického patosu s nemožně vypjatými emotivními scénami. Bavil jsem se a dobře! PS: už chápu větu - "Kdo neměl zrzavou, jako by nikdy nebyl..."

• 12.2.2011  19:27
    O chytrém Honzovi (TV film) (1985)

Dávám 80%, ale jen proto, že si pamatuju jak jsem se tomu natlemil, když to dávali ve Studiu kamarád a mě bylo patnáct...

• 12.2.2011  18:32

Pokud pominu češství hlavní představitelky a vše co s tím souvisí, tak je to pro mě skvělé muzikálové drama. Nadlimitní slzotvornost mi nevadí, naopak ještě nikdy jsem neviděl odcházet z kina plačícího pankáče - až teď!

• 9.2.2011  20:38

Neskutečnej úlet, aneb "polární noc má zvláštní moc" :) "Vyspal jsem se současným partnerem své matky.... to zní jako kdybych si to rozdal se svým nevlastním fotrem..." :-)))

• 9.2.2011  20:05
    Blueberry (2004)

Skoro každý, kdo chce sledovat western už předem tuší, že to bude o dobru a zlu, o střílení, o lásce... Pokud nějaký vybočí z předem daného formátu, bývá zavržen. To byl případ i filmu Dead man a dneska má hodnocení přes 85%. Blueberry je v lecčems podobný. Především je nutné ho vidět ve velkém formátu, nejlíp v kině, aby vynikly ty úžasně propracované halucinační vize. Pokud se jimi člověk nechá unést, tak zažije nepozemský pocit média. Ani stopáž mi nepřijde moc utahaná, znám utahanější westerny. A děj je poměrně logický. Indiáni využijí pomstichtivosti svého bílého přítele Zlomeného nosu. Ten dokáže s pomocí jejich magie a halucinogenů zničit jejich společného nepřítele, který je na stopě čirikavskému tajemství, a nalézt rovnováhu ztracenou v dávné přestřelce s ním.

• 27.1.2011  11:14

55%, ale jen díky představitelům hlavních rolí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6