Fakjů pane učiteli (2013)

Jako komedie tenhle film rozhodně nezklame, jen pozor s kým na něj půjdete. Pro děti to zrovna není...! Nejlepší vůbec je asi konec, odmaturoval jste v roce 2006, gratujuji. Fertig. Nečekal jsem, že mne německá produkce může až takhle pobavit.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Hezké, blbosti ale Dreamworks stejně nedělá. Bohužel přišlo mi to zbytečně moc dětské... Nemá to na dokonalost Shreka plného vtipu, dvojsmyslů, sarkasmu a ironie. Není to ani tak dobré jako Madagascar, který je - zejména ve třetím pokračování - napěchovaný výbornou hudbou, a vtipný je také podstatně víc. To samé Doba ledová, která sice nepochází ze stejných studií, přesto zůstane jedním z nejlepších animovaných filmů navždy. Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana není vůbec špatný film, nicméně není ani ten nejlepší. DreamWorks animation již své esa vytáhla (dle mého názoru největším úspěchem výše zmiňovaný Shrek) a bude moc těžké je někdy překonat. Nyní se to bohužel nepovedlo.

Metro (2013)

Tak si nejdříve řekneme, co to Metro je. Katastrofický film z Ruska, a aby nebylo toho dramatu a napětí dost, ještě do toho tvůrci zapasovali dva kohouty společně tonoucí i peroucí se o jednu slepici. Kromě azbuky, přiblblých jmen a tradičnímu nešvaru většiny katastrofických filmů - debilnímu ději, je to blbost a zcela obyčejná kopie. Love story jak z Titanicu, katastrofa z Denního světla a metro z Únosu vlaku 1 2 3. Pročpak tento film vznikl, to je mi vskutku záhadou. Kdo neuvidí, o nic nepřijde. 20%

Klauni (2013)

Věřím, že je to film na úrovni, ale mě se nelíbil. Buď jsem ho nepochopil, nebo jsem mu nepřišel na chuť, možná obojí. Komedii, ještě navíc s takovýmhle názvem jsem si představoval úplně jinak - možná proto hodnotím, jak hodnotím. Pobavilo mě doslova a do písmene jen posledních pár minut filmu, scéna s autem byla nejlepší. Ale to je na 120 minut málo.

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (2013)

Asi to není tak dobré jako každý krátký díl seriálu, ale ostudu mu rovněž nedělá. Je to takové důstojné pokračování velkolepé blbosti. :-) Neznám napínavější, dramatičtější a celkově lepší animovaný film, kde se za celou dobu vůbec nepromluví. 70%

Vinaři (2014) (seriál)

Titulní píseň dobrá, Pavlov znám z dovolené a na Dívčím hradě, přímo tam, kde skupina hraje v oficiálním klipu jsem osobně stál. Už proto by se mi ten seriál mohl líbit. Zatím jsem ale ještě neměl tu čest se sním lépe seznámit.

Fair Play (2014)

Víc, než sportovní, se mi film líbil jako dokumentární. Jak se sport prolíná s minulým komunistickým režimem, který se neštítil ničeho asi v současné době nezachycuje žádný jiný film. Ukážeme těm kapitalistům, že naši komunističtí soudruzi a soudružky, podávají na olympiádách lepší výkony, právě kvůli socialistické soudržnosti našeho dokonalého státního zřízení. A ukážeme jim to stůj co stůj, tak rozhodla Moskva...! Jistě, "život" v ČSSR zachycuje mnoho filmů, nejlepší zřejmě byly a budou Pelíšky, ale tento je jiný, také originální.

Transcendence (2014)

Transcendence - apokalyptické scifi tak trochu jinak. Zatímco pro někoho může být zklamáním, mně se film líbil. Asi jsem očekával Deppa, když hraje hlavní roli, poněkud více "hrajícího", ale ok. Transcendence mi připomíná tak trochu moderní síť Skynet z Terminátora. Ale scifi dobré, originální, s dobrými herci, prostě celkově jsem spokojený, ale nezastírám, že to mohlo být lepší. Bohužel, či bohudík, nejen z hodnocení zde jsem byl připraven, že se nadšení konat nebude, možná proto jsem de facto příjemně překvapen. Takový průšvih to rozhodně není! 65%

Dostaň ho tam (2010)

Kdo toho moc nečeká, zklamaný nebude. Je to asi taková klasická americká jednohubka (někdy vtipná, více trapná, znovu ji vidět není důvod) na zaplácnutí volných, řeknu to jinak, nudných chvil. No, ostatně je to přesně to, co si od dvojky Hill & Brand člověk může představit. 60%

Volný pád (2013)

Řeknu to hodně mírně. Je to něco úplně jiného, než v televizi běžně dávají... Ale pár věcí se Volnému pádu upřít nedá. a) Je to velmi dobře zahrané, b) Přesně vystihuje přísloví kdo chce víc, nemá nic (poučné pro všechny, kdo zahýbají a ne jenom takto), c) Ideální film pro festival, tam lidé čekají něco jiného, co není v kinech běžně k vidění, d) Zcela určitě si své fanoušky také najde... ;)