Svobodná umění (2012)

Drama? Ano, navíc romantické. Komedie? Ne, v žádném případě. A přesně to mi ve filmu chybělo. Byl moc vážný, řešil mnoho problémů, jak starých, tak mladých lidí. Celé to bylo provizorně zabalené do scénáře, který nudí a ne baví. Chyběl nadhled, ironie i vtip. Proto mne Svobodná umění příliš nenadchla a ne jednou jsem chtěl u filmu usnout. Což vzhledem k normální, průměrné délce kolem hodiny a půl příliš nelichotí. Jediné pozitivum filmu - Efron už nevypadá jako Bieber... 45%

Konečná (2013)

I když je to už dědek a znatelně v guvernérské pozici ztratil hodně ze svých sil (na rozdíl třeba od Slyho, který si formu stále skvěle drží), zase to všem nandal. Prostě celej Arnie...! Konec s politikou a zpět k filmům. Pořád si své fanoušky hravě najde. A babka květinářka s brokovnicí u stařeckého křesla, nejlepší... :-D 65%

Pár nenormálních aktivit (2013)

Všechno náhodou úplně špatné není a zasmát se člověk má čemu. Bohužel těch lepších scén tam není zase tolik, aby to byl dobrý film. 40%

30 minut po půlnoci (2012)

Film by pro někoho mohl být zajímavý. Já z něho ale nadšen zrovna nebyl. Předně, je to nuda. Obsazení za moc nestojí. Ale hlavně ten scénář... Já vím, je to podle skutečné události, ale proč o tom točit ještě film? Stačilo, že se takové hrozné věci vůbec staly. Nakonec trocha filozofie shrnující můj názor na film: I správná věc dosažená nekalými prostředky, nátlakem, vydíráním a dalšími ještě horšími praktikami se mění ve špatnost. Zlo nelze potlačit zlem, nebo snad menším zlem (takový pojem by ani v reálném životě neměl existovat) a právě proto nemám rád Američany... :-D Řečeno s nadsázkou samozrejmě, nebudeme paušalizovat. Jediná kladná stránka tohoto snímku, která mě proto napadá je, že to alespoň ukáže veřejnosti. 40%

Gambit (2012)

Příjemné obsazení, celkem dobrá komedie a celkově velmi důstojný snímek, který vás nenadchne, ani nezarmoutí. Zejména při hotelové scéně jsem se hodně a upřímně pobavil. Gambit, aneb jak okrást miliardáře, lidskou svini... Také se mi velice líbila podobnost této postavy ztvárněné Alanem Rickmanem s jeho předchozí rolí z Harryho Pottera. Právě kvůli roli Severuse Snapa jsem si tohoto britského herce tak oblíbil. 60%

Zabijácké včely (2009) (TV film) odpad!

Celý film na něco čekáte a až když začnou běžet závěrečné titulky pochopíte, že prostě už nic nepřijde. Film absolutně o ničem, plus dokonale dementní a nejblbější konec, co jsem kdy viděl. Kdo čekal alespoň nejakou finální scénu, jako já, bude se divit. Hasiči akorát umejou auto, pak projede karavan a to je celé. Žádný boj s rojem, prostě nic. Nejdramatičtější na celém filmu je tak jeho název.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Stejně jako jednička je i G. I. Joe 2 opravdu hodně akční a připadá mi spíše Scifi. Co se změnilo ale hodně jen obsazení filmu. A popravdě mi změna vůbec nevadí. Byly dosazeny osoby, jejichž jména jsou přímo synonymem akčnosti. Takže když to mám nějak uzavřít, nové obsazení na stejně neuvěřitelném podkladu a zrovna tak jako u předchozího dílu s otevřeným koncem pro pokračování. V celku dobrý film, nicméně nevidím žádnou přidanou hodnotu. Žádný X faktor, kterým by si mě film, jako diváka, připoutal. 65%

Letiště '77 (1977)

V sedmdesátých letech to mohl být klidně katastrofický velkofilm, srovnatelný se současným hitem 2012. Zub času je ale neúprosný a ty efekty a vůbec styl natáčení je už někde trochu, vlastně hodně jinde.

Dar (2009)

Obstarožní agent 007 britské MI6 Pierce Brosnan v důchodu v jedné z hlavních rolí smutného, ale přesto výborného filmu. Už víme, že na akčního superšpióna je příliš starý, také víme, že není úplně dokonalý zpěvák, tak co s ním? A vida, přesně tyto dramatické role (jednak zde, ale také ve filmu Nezapomeň na mě) jsou mu přímo ušité na míru. I přes hrozné okolnosti musí být tím, kdo drží (nebo se alespoň snaží) držet rodinu pohromadě a prostor na vlastní truchlení jaksi nezbyl. Proto se snaží událost vytěsnit a nepřipouští si, že se něco vůbec stalo. Jeho manželka se na nehodu pro změnu příliš upnula a stává se z ní pomalu fanatický šílenec. No a zbývá už jen mladší bratr, kterému v tomhle prostředí nezbývá nic jiného, než pro uklidnění si sem tam něčeho šlehnout... Rodinka jak ze žurnálu, ale vše se mění s příchodem Carey Mulligan, která se pro ně (i když to tak velmi dlouho nevypadá) stane spásou a návratem do života. 80%