geron

geron


5 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Tak jde čas (TV seriál) (1965)

  Ačkoli možna mnoho lidí tenhle seriál nenávidí tak já ho miluji. Já mám prostě rád příběhy které mají pokračovaní a nikdy nekončí. Mydlová opera múže nabídnout téměř všechny žánry najednou a odevšecho trochu. A to romantiku, drámu, komedie, dobrodružnost, akčnost, napětí jako v thrilleru a někdy i fantázii a všecno dohromady. Dej se odehráva v městě Salem . Ze začátku se dej seriálu točil jenom kolem rodiny Hortonových, což je americká rodina střední třídy odehrávajíci se hlavně v nemocničním prostředí. Hlava rodiny rodiny je doktor Tom Horton a jeho žena Alice. Oni měli pět detí a to Tommy, Addie, Mickey, Bill a Marie. Tommy zústal v Salemu jenom do konce sedmdesátych let. Addie měla dvě děti a Steve a Julie. Než Addie zemřela narodila se ji dcera Hope. Mickeyho životní láska se stala Maggie Simons. Bill má s Laurou Spencer syna Mike a dceru Jennifer. Marie moc štěstí v lásce neměla ale má dceru Jessicu. Další významna postava v seriálu je psychiatrička Marlena Evans. Na začátku osmdesátych let se objevila v Salemu irská katolícka rodina Bradyovi. Hlava rodiny je Shawn a Caroline Bradyovi. Mají čtyři deti a to Roman, Kimberly, Kayla a Bo. Roman si vzal Marlenu ale ona si později vybrala Johna Blacka. Kimberly měla velkou lásku Shane Donovana a Kayla má zase za svou životní lásku Steve Johnsona. Bo si vybral za svoji ženu Hope. Biologický otec Boa je ale Victor Kiiriakis. Viktor měl za ženu Kate Roberts. Jennifer si vybrala za svého muže Jacka Deverauxa. Největčím nepřítelem rodiny Bradyovych je Stefano DiMera. Stefano má syna Tonyho a dceru Lexie. Lexie má za muže Abe Carvera. Tak tohle je múj stručný obsah. Ve světe koluje fáma, že seriál končí ale není to jisté. Jak nakonec dopadnú osudy protagonistú se ješte neví. A kdyby už měl končit tak doufám že tak jak se na 45 let patří. Seriál už bude mít 48 let.

 • poster

  Mladí a neklidní (TV seriál) (1973)

  Jedna z nejúspešnejších amerických mydlových oper a přesto ho tahle filmová databáze určila za nejhorší seriál. Nechápu proč vždyť TV Nova ho vysílala sotva rok nebo dva a seriál už má 35 ročný dej, o kterém málokterý český nebo slovenský divák ví.

 • poster

  Báječní a bohatí (TV seriál) (1987)

  Asi nejúspěšnejší americká mydlová opera na světe. I když tenhle seriál se mi taki moc líbi, nemá až rozsáhlejší dej jako například Mladí a neklidní neboli Tak jde čas. Tenhle seriál má jenom 21 let ale možná proto že neni až tak dlouhý mu dávali ňěkteré televize přednost před jiníma mydlovýma operama.

 • poster

  Kassandra (TV seriál) (1993)

 • poster

  Manuela (TV seriál) (1991)

  Tahle telenovela je jedna z mých nejoblíbenejších. Příběh se soustředí na dve sestry. Ta dobrá je Manuela a ta zlá je Izabela. Životná láska Manuely je Fernando , kterého si Izabela vzala jenom pro peníze. Ze začátku Manuela a ani Izabela nevědeli, že jsou sestry. Izabela za všechno zlé co napáchala tvrdě zaplatila a to tak , že zústala do konce svého života znetvořená. Nakonec Manuela a Fernando k sobě našli cestu zpátky jako v každé jiné telenovele.

 • poster

  Esmeralda (TV seriál) (1997)

 • poster

  Rodinná pouta (TV seriál) (2004)

  Prvá česká nefalšovaná mydlová opera. Zatímco ve světe tenhle žáner už byl dávno v plnem rozběhu tak u nás to začalo až po přelomě tisíciletí.

 • poster

  Velmi křehké vztahy (TV seriál) (2007)

  Jsem ráda že seriál neskončil. Rodinná pouta či Velmi křehké vztahy. Já obidva seriály beru za jeden.

 • poster

  Pobřežní hlídka (TV seriál) (1989)

 • poster

  Melrose Place (TV seriál) (1992)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace