Noviik

Filmový nadšenec :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 22.5.2017  10:47

Skvělá a hlavně hravá ukázka (ano, satira) toho, jak je snadné zinscentovat proces. "Důkaz, co to je důkaz? Jaký cenu má důkaz, když se dá dokázat cokoliv." A ještě z úst Rudolfa Hrušínského.

• 17.5.2017  21:58

Od druhé poloviny psychologická smršť, které vévodí Brenda Blethyn a zdatně ji sekunduje Timothy Spall. V ničem se nepřehání, netlačí na pilu, nenutí vás to do rozhodnutí, co je dobré a co špatné... Jen bych tomu ubral v první půlce na stopáži...

• 2.5.2017  08:08

Einstein má velmi lákavé obsazení, příjemné lokace a zatím je i vcelku zábavný. Už od prvního dílu mám ale problém s kamerou. Ačkoliv chápu záměr, tak mi prostě vadí rozostřené pozadí včetně osob, které zrovna nemluví či nejsou pro záběr podsatné. Působí to dost rušivě, když vždy vnímáte zrovna postavu, kterou se kameraman rozhodl rozostřit. Jako kdyby se divák neuměl rozhodnout, na koho se má zrovna dívat. To navíc kazí i pocit dobře odvedené práce na lokacích.

• 26.4.2017  14:44

Nejsem fanoušek Michaela Jacksona, ale uznávám, že byl neskutečně talentovaný a dokázal neuvěřitelné věci. Jedná se o jediné vystoupení, které jsem viděl a bylo to fakt neskutečné. Vyniklo zde, jak byl fanaticky milován (nezávidím záchranářům na nejen tomto koncertu), jak uměl propracovat show a u Heal the world mi šel mráz po zádech. Čest Tvé památce, Michaele!

• 20.4.2017  14:23
    Live Aid (koncert) (1985)

Opravdu monstrózní akce, ve které si každý najde své. A u "Heroes" Davida Bowieho mě fakt mrazilo.

• 7.4.2017  21:29
    Roman Dragoun – 60 (koncert) (2016)

Jen škoda, že je to tak zkrácené, tedy verze, kterou dnes vysílal ČT art.

• 11.3.2017  22:01

Nádherný dokument, hodně silných momentů, zajímavých novinek a rozhovorů...

• 31.12.2016  21:50

"Moje manželství je skvělý. Nefunguje, ale jinak je fajn."

• 6.10.2016  15:42

Film, který je dobrý. Jako fakt dobrý. Proplétá se plynule, dává smysl, není těžké udržet pozornost, nesnaží se z diváka dělat hlupáka, ani ho poučovat. JPB je tu skvělý, ostatní herci mu zdatně sekundují, kamera pracuje slušně, hudba je příjemná. Ale když myslím dobrý, tak fakt za tři. Je neúměrně natahovaný. A tím si neprotiřečím oproti tvrzení, že se proplétá plynule. Tady to natahování je způsobené tím, že film tlačí na pilu na JPB, kterému se snaží vecpat každý okamžik. A když už tam pro něj není místo, tak další scénu dostane v dvojnásobné délce. Škoda.

• 1.8.2016  21:57

Super nápad, ale to provedení je fakt zlo. Tři minuty se ptát místních, abych se pak dozvěděl suše - je to od německého xxx. No, škoda, spíš bych si poslechl nějaký příběh, důvod, zajímavost...

• 29.7.2016  22:34
    Jako nikdy (2013)

Výborné herecké výkony, zajímavé dialogy a hlavně úžasná kamera i lokace.

• 25.7.2016  21:20

Film, o kterém budu dlouho přemýšlet a udržím jej v hlavě. Sonda do nejhlubšího koutku duše, důvod k zamyšlení, důležité dílo pro uvědomění si, co bylo za dob praprarodičů nejen na italském venkově. Krásné a poučné dílo.

• 8.7.2016  23:39
    Mládí (2015)

Velká nádhera mě těžce nebavila, trápil jsem se u ní a prostě jsem nedokázal najít notu nadšení, vlastně ani pochopení. O to víc jsem byl překvapený (sám ze sebe), že jsem se rozhodl shlédnout další Sorrentinův film. Přesto jsem do toho šel, protože mě zaujal, ostatně stejným způsobem jako u zmíněného díla, trailer a herecké obsazení. A udělal jsem dobře. Sorrentino se obklopil hereckou elitou, stárnoucími chlapíky, které mám z nějakého důvodu rád. Pánové nezklamali, postava Michaela Caina mi byla hrozně sympatická a (teď se budu opakovat) překvapivě blízká (sakra, je mi o téměř 60 let méně). Dlouhé záběry, trefná hudba, úžasná příroda a hlavně smýšlení a záměr celého firmu se skvěle hodily ke sklence vína po dlouhém, náročném týdnu. Nedokáži ještě říct co a proč, ale odnáším si velký zážitek. Navíc velkým překvapením pro mě byl (po několikáté a stále překvapením je) Paul Dano i brilantně napsaná a sympaticky zahraná postava Rachel Weisz.

• 24.6.2016  23:44

Hodně uvěřitelný film, který se v celé své délce noří do jedné scény, na kterou postupem času ani nevíte, jestli chcete počkat. Naprosto přesná Helen Mirren a jako vždy nezapomenutelný Alan Rickman. Film, od kterého jsem nic nečekal a dostal jsem plnou palbu emocí. Je až neskutečné, co všechno se skrývá za těmi, většinou, nezveřejněnými drobnostmi každodenní války. Film, který se z jednoho pohledu dokáže zahlodat tak, jak se nedaří většině válečných filmů.

• 15.5.2016  22:16
    Garderobiér (TV film) (2015)

Předem uvádím, že původní verzi ani divadelní hru jsem neviděl. Minimalistické pojetí s poctivým divadelním přednesem mi ale velice sedlo. Celý film stojí na nádherných hereckých výkonech, že kterých se občas tají dech. Nástup mistra Hopkinse a jeho následný koncert emocí, hereckých poloh a umění výrazového hraní je vrcholem celého snímku. Mistr McKellen oproti Hopkinsovi nesleze z plátna a jeho schopnost monologu mě držela u obrazovky v němém úžasu, předvedl krásně civilní, až naivní druh herectví. Podobně jako v Mr. Holmesovi. Závěr pak jen potvrdil, že pánové opravdu umí a věk na tom nic nemění.

• 7.4.2016  20:11
    Billions (TV seriál) (2016)

Po velkém nástupu Billions dost ztrácí tempo a snaží se v poklidu dojet na slušné úrovni ke konci první sezóny. Občas něčím pobaví, postraší nebo šokuje. Ale je to sakra málo na ten nástup. Pořád je to seriál zážitek, se skvělými herci a tématem. Ale první série mi bude zřejmě stačit...

• 14.3.2016  20:54

Olivia Wilde v tomhle díle naprosto neskutečná!

• 3.3.2016  20:03

Úžasný závěr druhé série. Jak si po celou dobu užívám soundtrack, tak tady jízda Arctic Monkeys dostává opravdu grády. Cillian Murphy na vrcholu, Sam Neill naprosto přesný ve své slizké roli. Těším se na třetí sérii, protože se to pomalu dostává na úroveň toho nejlepšího z Boardwalk Empire. Snad bude pokračoval i Tom Hardy, jehož scény přidávají seriálu něco jedinečného.

• 15.2.2016  21:18
    Vinyl - Pilot (E01) (epizoda) (2016)

Martin Scorsese tak, jak si ho všichni přejeme vidět. Nespoutaná jízda plná skvělé muziky, drog a výborných dialogů. Bobby Cannavale byl skvělý už v Boardwalk Empire, ale tady je to teprve on! Vše do sebe skvěle zapadá a u většiny zřejmě hlavních postav se těším na pokračování. Vybroušené dialogy z pera mistra Terence Wintera vykreslují neskutečnou atmosféru divokých 70. let. Super start!

• 18.1.2016  21:19

Nádherná hudba! Poctivé herecké výkony. Slušný příběh. Digitální kvalita první části velké zklamání. Přesto mi ty dvě hodiny příjemně utekly.

• 3.1.2016  16:12

Sherlocka mám opravdu rád, pojetí BBC je vtipné, zajímavé a vcelku originální. Ústřední dvojice hned od začátku filmu jede v totální formě, skvěle je doplňují vedlejší seriálové postavy. Viktoriánský Londýn tomu všemu neskutečně sluší. Pak se ale něco hodně, hodně pokazí. !SPOILER ALERT! Jakmile se Sherlock probudí v letadle, měl být konec. Bohužel se pak dostáváme do přepisu Počátku v Holmesově podobě. Od této chvíle není nic originálního a film mě začal neskutečně rozčilovat. Máme tu Moriartyho na způsob Cobbovi manželky, Watsona na způsob Cobbovi žákyně a jednotlivé "snové úrovně" se nám prolínají. Jak zbytečné. Po speciálním díle tak zůstává hořká pachuť zklamání.

• 21.12.2015  15:28

Povedlo se! Opět jsem se vrátil do dětských let, kdy jsem byl fascinován úžasným vesmírem. Úžasná hudba Johna Williamse mě opět usadila do sedačky a já hltal každý tón. Ten film má všechno, co na SW zbožňuji. Po titulkový "sestup kamery" na scénu, přechody mezi jednotlivými dějstvími, spoustu náznaků na předchozí filmy, humor, akci a dokonce se to obešlo bez Jar Jar Binkse! Je mi úplně jedno, jestli je hlavní postava černá, jestli je tam spousta žen nebo, že se děj opakuje. Já si to sakra užil! A navíc, v tomto temném světě, kdy vše ztrácí svůj zvuk, se tu na rozdíl od formulí, stále prohání stíhačky a vesmírné koráby s tolik typickým zvukem. J.J. Abramsi, díky!

• 9.11.2015  21:07

Depp se po 6 letech rozhodl hrát a upsal se velice slibnému projektu. Na Black Mass jsem se těšil, mohla to být fakt povedená gangsterka. Místo toho jsem ale viděl dvě hodiny trvající nic. Atmosféra byla na úrovni Out of furnace, což byl zásadní problém. Příběh nic nepřinesl, nesdělil a v podstatě se někde vznášel. Linka FBI měla sice dobrý výkon Joela Edgertona, ale jinak se táhla od nikud nikam. Po delší době zase jeden promarněný potenciál.

• 3.10.2015  23:49
    Most (TV seriál) (2011)

1. řada: 4*. 2. řada: 5* (ten konec!)

• 8.9.2015  18:53
    Deep Purple - koncert 2013 (koncert) (2013)

Kvalita zpracování je sice hodně špatná, až je mi z smutno z té "neúcty" k legendě, jakou DP bezesporu je. Ian Gillan je, jak psal lioncel, neskutečný, takový pěvecký výkon v tomhle věku, to se jen tak nevidí. Navíc režie nevynechala úžasnou Contact Lost od takového mistra, jakým Steve Morse bezesporu je. Plný počet nedávám, přesto díky za tento záznam!

• 21.7.2015  13:02
    Crazy Heart (2009)

Opět výborný Jeff Bridges v roli, která je pro něj jako stvořená. Příběh ve mně ale nevyvolal v podstatě žádné emoce.

• 17.7.2015  22:54

Vcelku příjemná, oddychová komedie, u které jsem se nenudil. Bohužel je to typické Sandlerovské. Tedy spoustu nesmyslných ran do koulí, zbytečně trapného humoru (gay manžel, oživování ovce, sprosté dítě, apod.).

• 15.7.2015  10:12

Billy Bob Thornton naprosto exceluje jak v roli Karla, tak v režii tohoto malého, leč obsahem a upřímností velkého snímku. Výkon, který předvádí není je opravdu výjimečný. Jeden z těch filmů, který jsem opravdu prožíval, což je důvod, proč mám tak rád filmy.

• 6.7.2015  14:45

Setlist velmi podobný tomu z prvního DVD, samotný koncert parádní, kamery přesné, tentokrát zaměřené na celou kapelu, nejen samotného Slashe (ačkoliv stále převládají záběry jeho bravurní hry). Co mě bohužel těžce zklamalo, je publikum, to působí těžce znuděným dojmem, Miles se snažil rozproudit, rozezpívat, roztleskat, ale kde nic, tu nic... Přitom by si pánové mohli vzít příklad z velké části rockových velikánů, kteří desky nahrávají primárně v zemích, kde si fanoušci chodí koncert užít a ne natáčet a fotit.

• 18.3.2015  21:45

To se tak rozhodnu sledovat téměř tříhodinový, 55 let starý italský film. Hned na začátku si zvyknu na neskutečně uřvanou cikánskou rodinu (vím, jsou to Italové, ale to chování ...), přičemž se film řvaní už nevzdá. Po tomto náročném startu se už ale film dostane do takových obrátek, že nezbývá, než uznale kývat hlavou a hltat každý okamžik dokonalé podívané. Pak přijde onen dramatický okamžik, který do děje opravdu sedne... To by ale nebyla Itálie, kdyby nenásledovala hysterická scéna, která graduje až po Slunce, seno a pár facek. A to je chvíle, kdy jde zážitek enormně dolů, až je z kývání hlavou její kroucení. Závěr to naštěstí lehce pozvedl.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33