gemi

okres Brno

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 17.9.2018  21:20

Hustej akčňák. Ovšem pro lidi s IQ plesnivé zavařeniny.

• 14.9.2018  18:17

Zajímavá cesta do hlubin youtuberovy duše. Málokoho napadne, že youtubering je taky (a to především!) práce s lidmi a kdo pracuje s lidmi, riskuje vyhoření. A to se stalo i Jirkovi Královi.

• 12.9.2018  23:23
    Lesní duch (2013)

Film je to děsivý, a to ve všech ohledech. Hnusáren je tu větší než velké množství a mám podezření, že se mi o tom bude i zdát. Děsivé je ale také chování postav, tedy děsivě pitomé. Škoda. Jinak první slovo, které nechtěný vyvolávač z Nekronomikonu přečetl nahlas, bylo "kunda". :-D

• 11.9.2018  23:08
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Seriál, jaký nemá konkurenci. Vkusný mix hororu a humoru, neskutečných hlášek a sympatických postav. První série výborná, druhá trošku slabší a třetí (finální) opět skvělá. Snad se jednou dočkám čtvrté...

• 31.8.2018  23:26

Totální masakr, nejdrsnější a nejděsivější díl první série, která se nese převážně v humorném duchu, ale tady teda horor vystrkuje rohy jako bejk...

• 27.8.2018  22:17

You like my wood? :-D

• 27.8.2018  20:30
    Grimm (TV seriál) (2011)

Tak to mám za sebou. Je to jeden z těch seriálů, kde jsou jednotlivé epizody vlastně docela průměrné, člověk je rychle zapomene a podruhé je vidět nepotřebuje, ale ty charaktery si prostě po čase zamiluje a pak je mu líto, že to všechno končí. Proto taky dávám seriálu čtyři hvězdy, přestože jen málokterý díl přesáhl tři. Je jasné, že to nemohlo pokračovat, protože už tak scénáristé uvařili šest čajů z jednoho pytlíku, ale stejně...

• 26.8.2018  23:08
    Grimm - Série 6 (série) (2017)

Nosná linka série se najednou vypaří a místo toho nastoupí děj, který byl na vedlejší koleji. Zpracování finále je jako z Buffy, přemožitelky upírů - palčivě televizní, laciné a stupidní. V tomto případě platí, že žádný konec je lepší než blbý konec.

• 17.8.2018  23:09

Brilantní thriller! Malém jsem dal plný počet.

• 16.8.2018  22:37
    Konec (2007)

Maďarský pokus o feel-good komedii a nemůžu říct, že špatný. Ale ústřední dvojice mi k srdci nepřirostla a je to celé dost přitažené za vlasy, hlavně ten závěr s (spoiler!) autopilotem v podobě medvěda.

• 15.8.2018  22:31

Scénář psal asi Woody Harlson po několika jointech. Věřím, že v takovém stavu mohou nesmyslné, samoúčelné gagy bez pointy (!), které tvoří nesourodý slepenec, někomu připadat vtipné. Mně ale nepomohla ani sklenka Martini.

• 14.8.2018  22:35
    Firewall (2006)

Old-school thriller, bohužel ale plný nelogičnosti a stupidního chování postav. Na druhou stranu pořád se tu něco děje, takže člověk se nenudí. Zajímavé je, že ve filmu několik dní v kuse leje jak z konve (krom závěrečné scény, kdy svítí oskar). S vypnutým mozkem je to za čtyři.

• 13.8.2018  22:40
    Bratři (2009)

Tři jsou málo, čtyři moc. Je to těžká psychologie, která je asi dost nepřenositelná.

• 6.8.2018  23:23

No vida! Dostali jsme se v genezi Grimmů až do Česka k Nebojsům a hned to dostalo pořádný spád. Jako bonus pěkné množství českých detailů (např. Cestovní pas), ale taky chyb, jako když v genealogické knize je rod nadepsán "Nebosja", ale jména lidí pod nadpisem už jsou správně. Skvělý díl.

• 2.8.2018  13:06
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

Připomíná mi to staré dobré Monty Python. :-)

• 23.7.2018  13:41
    Tour de doping (TV film) (2017)

Dokonalé. :-)

• 25.6.2018  22:33

Jen houšť a větší kapky! Čím více se bude upozorňovat na nekalé praktiky podobných kvazi-zdravotnických šmejdů, tím méně bude zoufalých napálených spoluobčanů. A příště by mohla přijít na paškál třeba homeopatie - léčba ničím.

• 16.6.2018  14:30
    Sicko (2007)

No a co, že je Moore levičák? Já ne, a přesto si dokážu poslechnout, co říká, a zamyslet se nad tím. Pokud by byla pravda byť jen polovina z toho, co v dokumentu tvrdí, tak je americký zdravotní systém naprosto drsný a skandální. Inhalátor, který se v USA prodává za $120, zatímco na Kubě jej mají za 5 centů, byl už jenom třešinkou na dortu.

• 15.6.2018  23:30

Stejně jako u předchůdce z roku 2007 platí, že jde o kulantní akčňák, v tomto podání beroucí se trošku vážněji, s celkem povedenými efekty. Váhal jsem nad čtyřmi, ale ten scénář fakt nepsal kdovíjaký lumen a celou dobu mě iritovalo, že 47 má na hlavě týdenní strniště (?!?).

• 14.6.2018  21:32
    Hitman (2007)

Vypnout mozek a nechat se bavit. Té krve ale přece jenom bylo moc.

• 6.6.2018  22:37
    Jigsaw (2017)

Zdaleka ne tak béčkovité jako předchozí díly, u tohoto bych se v kině možná ani necítil trapně. Chvíli jsem dokonce uvažoval o čtyřech! Podivně a zmateně se prolínající retrospektiva a nedotažený scénář ale film sráží k průměru.

• 4.6.2018  22:45
    Irina Palm (2007)

"Penisový loket". :-D No málem jsem dal čtyři, ale je to vlastně takové malé komorní drama.

• 3.6.2018  23:29

Spolu s Dopisy z Iwo Jimy zajímavá dvojice filmů, které popisují stejnou bitvu, jenom pokaždé z jiné strany zákopu. Zatímco Dopisy jsou pohled ze strany Japonců a film je hodně o osobních příbězích a paralelním vyprávění, Vlajky jsou o pohledu Američanů (v hlavní roli nejslavnější americká fotka z WWll) a mnohem víc se v nich válčí, přestože jsou vyprávěné v současné retrospektivě, což film příjemně oživuje. V obou filmech jsou místy k vidění stejné scenérie a záběry, což podívanou ozvláštňuje. Vlajky jsou ale z mého pohledu stravitelnější film, který není patolízalsky proamerický, ukazuje také stinnou stránku americké politiky a tehdejší mediální masáž v duchu "lide, dej nám prachy na válku".

• 3.6.2018  14:01
    Saw 5 (2008)

Další (zbytečný) dílek do skládačky této série o Skládačkovi. Opět fetyš v gore scénách a opět snaha o jakýsi twist, při kterém se z důvodu špatného castingu hrozně pletou dvě klíčové postavy (vypadají prakticky stejně).

• 1.6.2018  23:12

Příběh o správných chlapech na špatné straně války.

• 1.6.2018  17:00

Takovou přehlídku psychopatů v podobě "terapeutů" člověk nevidí každý den. Psychopati jsou proto, že do zoufalých lidí (kterým konvenční medicína často už nedokáže pomoci) bez uzardění hustí naprosté bludy, vědomě lžou a účtují si za to nehorázné peníze. (A protože někteří z nich jsou vystudovaní lékaři, tak si musejí být vědomi toho, že to jsou naprosté bludy.) Je s podivem, že tento obchod s lidským neštěstím není ilegální. Vrcholným příkladem takového odporného byznysu s lidskou zoufalostí a hloupostí jsou homeopatika, která jsou k dostání dokonce v běžných lékárnách! To už tam můžou rovnou prodávat tarotové karty...

• 30.5.2018  23:20
    Saulův syn (2015)

Jeden z filmů, co rozhodně nejsou průměrné, ale jsou ze své podstaty tak nepříjemné a znepokojivé, že by je člověk podruhé vidět nechtěl.

• 29.5.2018  22:47

Jeden z těch filmů, co ukazují nahou realitu tak drsným způsobem, že se z toho jednomu dělá nevolno. Rozhodně to není průměrný film, ale podruhé bych jej vidět nechtěl.

• 28.5.2018  23:02
    Fontána (2006)

Podobenství o životu a jeho smyslu. Na rozdíl od jiných podobenství (Strom života) jsem jej dokázal dokoukat do konce. Ale moudrý z toho, věru, nejsem...

• 24.5.2018  23:16

Jeden z těch filmů, u kterých má člověk pocit, že trvaly týden. Stane se tam toho tolik, jako v celém seriálu. Velmi stravitelná variace na druhou světovou.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22