gemi

člověk

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 10.1.2019  23:21

Kdybych to viděl na přelomu 80. a 90. let, tak by to byla naprosto orgastická záležitost. Dnes už řada věcí ve filmu působí dost archaicky a některé momenty jsou úsměvné. Každopádně mě k tomuto filmu přivedla zmínka ve strhující knize Ready Player One, kterou nám právě rozečtenou.

• 9.1.2019  18:50
    Humans (TV seriál) (2015)

Zatím nejpřesvědčivější výhled do budoucnosti soužití lidstva s AI. Přesně takto jsem si vždycky přestavoval, že by to muselo nevyhnutelně dopadnout. Blbě. O seriálu platí, že každá série je lepší než ta předchozí. Zatímco první je šeď a průměr, třetí byla už poměrně strhující. Seriál nestaví na bombastických efektech, ale na skvělém scénáři. Mohl být stejně tak natočený třeba v osmdesátých letech. To už se dnes nevidí.

• 1.1.2019  21:20

Ještěže to remasterovali, jinak by to dnes bylo nedívatelné. Čtyřicet let od vzniku je ale znát jinde. Film se nikam nežene, střihač se taky nepřetrhnul, hodně se mluví a akce je poskrovnu.

• 1.1.2019  18:14
    Hotel Hvězdář (TV pořad) (2018)

Emoce se dostavily a aranže neurazily. Solidní muzikál lokální provenience.

• 31.12.2018  21:58

Ale jo, vcelku kulantní rodinný film na silvestrovský večer...

• 31.12.2018  20:23

Vysokorozpočtová, zábavná blbinka.

• 30.12.2018  22:25
    Humans - Série 1 (série) (2015)

První série začíná velmi slibně a děj je zahalený v hávu tajemna. První dva díly super. Háv tajemna se ale postupně rozplyne a s každým dalším dílem je seriál jaksi vyprázdněnější a člověku dojde, že toto mohli klidně natočit před třiceti lety, protože je to čistá konverzačka bez jakýchkoli speciálních efektů.

• 25.12.2018  20:58

Oceňuji, že postavy nejsou černobílé. Darth Vader není "esencí zla", je to v jádru dobrák, který ke svému postoji dospěl racionální (a ano, i emocionální) cestou a vůbec si přitom nepřipouštěl, že by byl ten zlý. Pořád je to ale pohádka, která mj. sveřepě ignoruje fyzikální zákony.

• 24.12.2018  22:45
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Heh, prý "velká výpravná pohádka"! Výpravnost přitom spočívá v tom, že některé scény jsou natočené mimo kulisy v exteriérech. Samozřejmě staticky. Jinak scénář je blbý jako boty a horší jsou snad jenom dialogy. Protrpěl jsem se až do konce jenom proto, že to se mnou sledovalo desetileté dítě, které z toho sice nebylo nijak nadšené, ale alternativou pro něj bylo jít do hajan (nebyl čas rozkoukat něco dalšího), takže trpělo hezky se mnou... Další totálně zbytečná pohádka.

• 23.12.2018  23:15

Pokus o crazy komedii, na které je ale crazy hlavně její provedení. Scénář vypadá, jakoby jej spíchli během gaypárty, vůbec nic tady nedává smysl. Tuny křečovitých vtipů, které vyústí jenom v pocit trapnosti.

• 22.12.2018  23:15
    V (TV seriál) (2009)

Je to jakoby někdo natočil hodně nízkorozpočtový sci-fi seriál pro Hallmark. Lacinost křičí úplně ze všeho od otřeseného CGI po stupidní scénář. Seriál po dvou sezónách skončil (dost pochopitelně), ale tyto dvě série neuspokojí, protože vše zůstalo otevřené, tvůrci si nechali spoustu prostoru pro pokračování. Nakonec ale dobře, že k němu nedošlo. Toto je fakt ztráta času.

• 22.12.2018  20:55

Zaprvé mi to přišlo slabší než první díl a zadruhé, míra ignorace fyzikálních zákonů je tady ještě flagrantnější než v jedničce. A tam byla pořádná...

• 21.12.2018  21:58
    V - Siege (S02E06) (epizoda) (2011)

Něco tak blbého se nevidí každý den.

• 16.12.2018  23:05
    Spojenec (2006)

Tváří se to cool, vypadá to cool, ale není to cool. Místy to vypadá až jako parodie sebe sama (Denzelův klobouk a občasná "detektivní hudba" navozující noir atmosféru...). Celkově mi to přišlo neuvěřitelné a má to spoustu logických děr. SPOILER: hlavně úkryt v závěru - dobře, kadil do díry, ale kde bral celý týden vzduch?

• 15.12.2018  22:09

Týjo, být mi deset, tak dávám pět ani nemrknu. Pro dospělého ne-fandu žánru je to přece jenom místy kapku infantilní, ale nuda to není, skoro jsem dal čtyři.

• 14.12.2018  23:44

Zvláštní. Více než dvouhodinová zápletka tajných služeb, spousta akce, a přesto nejsem ani těsně po zhlédnutí schopen říct, o čem to vlastně bylo. Filmu chybí zásadnější dějová linka. Děje se tam všechno a současně nic.

• 6.12.2018  23:15
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Ze začátku odtažité a dlouho trvalo, než jsem se sžil s postavami, ale jakmile se to stalo... Pravdou je, že je tady spousta erotických scén, v nichž je víc testosteronu, než je zdrávo. LGBT komunita má prostě svůj vlastní seriál, který je přitom řemeslně skvěle zpracovaný a prudce koukatelný i zbytkem populace.

• 4.12.2018  22:46

Seriál se ve druhé sérii parádně rozjel a charaktery mě na rozdíl od té první opravdu zajímají a baví.

• 19.11.2018  22:20

Kdepak, jakmile se režie chopí bratrosestry Wachovské, tak je to jenom srdcebolný pláč a skřípění zubů jako z venezuelské telenovely.

• 18.11.2018  23:21

No vida! Jakmile se režie chopí někdo jiný než přešití sourozenci Wachovští, tak to okamžitě dostane grády a ubude erotických scén, které se heterosexuálnímu muži zákonitě eklují.

• 17.11.2018  21:38

Díl, který nepřinesl nic nového, a táhl se jako smrad.

• 15.11.2018  22:57

Konečně! Tři díly jako čaj vyvařenej z fuseklí a ve čtvrtým se to začíná konečně hýbat.

• 14.11.2018  22:41

Už třetí díl je to čím dál tím stejné. Nebýt toho konce epizody, ukousal bych se nudou.

• 12.11.2018  22:42

Pilot pozvolný a trošku rozpačitý. Věnuje se pouze hlavní myšlence - propojení myslí. Jednotlivé postavy vykresluje jen v základních konturách. No uvidíme, jak se to rozjede.

• 11.11.2018  23:04

Brilantní špionážní thriller. Marně přemýšlím, jestli jsem v tomto žánru viděl něco lepšího... Od pěti hvězd chyběl fakt jenom kousíček!

• 11.11.2018  17:04
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

"René, co to děláš s tou servírkou?!" "Ty ženská jedna hloupá..." "Moje chatrná pumpička!" "Bodré podoledne!" "Teď mě dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat" a miliarda dalších nezapomenutelných hlášek, které se neustále opakují a s každým opakováním jsou vtipnější. Staré pořekadlo, že opakovaný vtip není vtipem, tady rozhodně neplatí. Legendární seriál se svojským humorem, který mě v devatenácti nechával chladným a před čtyřicítkou nadchnul. Na některé zážitky člověk prostě musí dozrát. :-)

• 10.11.2018  22:57
    The Whispers (TV seriál) (2015)

Seriál o psychopaticky se chovajících dětech, které více než vlastním rodičům věří jakési neviditelné entitě jménem Drill, a jsou ochotné udělat naprosto cokoliv jenom proto, že je o to Drill v rámci hry požádá. I kdyby to znamenalo někoho zabít, protože prohru vnímají hůř než smrt. Seriál mě nenadchl, ale ani neurazil a skončil ve chvíli, kdy se začal pořádně rozjíždět.

• 29.10.2018  22:08
    Frequency (TV seriál) (2016)

Solidní detektivka se silnou sci-fi linkou, která mě nenudila jako Limitless (ten seriál). Ovšem horšího skřeta na roli otce asi vybrat nemohli.

• 19.10.2018  23:11
    Všemocný (TV seriál) (2015)

Je zajímavé, jak lze z geniálního sci-fi filmu udělat tuctovou kriminálku se spoustou vnitřních nelogičností. Scénáristům asi došlo NZT...

• 13.10.2018  23:02

Poslední dva díly scénáristům očividně docházelo NZT, protože jsem je dokoukal jen silou vůle. Začínají se řešit vedlejší příběhy a vaří se z vody. Mám dojem, že tento díl měl snad dvě hodiny...

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23