gemi

člověk

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 15.11.2018  22:57

Konečně! Tři díly jako čaj vyvařenej z fuseklí a ve čtvrtým se to začíná konečně hýbat.

• 14.11.2018  22:41

Už třetí díl je to čím dál tím stejné. Nebýt toho konce epizody, ukousal bych se nudou.

• 12.11.2018  22:42

Pilot pozvolný a trošku rozpačitý. Věnuje se pouze hlavní myšlence - propojení myslí. Jednotlivé postavy vykresluje jen v základních konturách. No uvidíme, jak se to rozjede.

• 11.11.2018  23:04

Brilantní špionážní thriller. Marně přemýšlím, jestli jsem v tomto žánru viděl něco lepšího... Od pěti hvězd chyběl fakt jenom kousíček!

• 11.11.2018  17:04
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

"René, co to děláš s tou servírkou?!" "Ty ženská jedna hloupá..." "Moje chatrná pumpička!" "Bodré podoledne!" "Teď mě dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat" a miliarda dalších nezapomenutelných hlášek, které se neustále opakují a s každým opakováním jsou vtipnější. Staré pořekadlo, že opakovaný vtip není vtipem, tady rozhodně neplatí. Legendární seriál se svojským humorem, který mě v devatenácti nechával chladným a před čtyřicítkou nadchnul. Na některé zážitky člověk prostě musí dozrát. :-)

• 10.11.2018  22:57
    The Whispers (TV seriál) (2015)

Seriál o psychopaticky se chovajících dětech, které více než vlastním rodičům věří jakési neviditelné entitě jménem Drill, a jsou ochotné udělat naprosto cokoliv jenom proto, že je o to Drill v rámci hry požádá. I kdyby to znamenalo někoho zabít, protože prohru vnímají hůř než smrt. Seriál mě nenadchl, ale ani neurazil a skončil ve chvíli, kdy se začal pořádně rozjíždět.

• 29.10.2018  22:08
    Frequency (TV seriál) (2016)

Solidní detektivka se silnou sci-fi linkou, která mě nenudila jako Limitless (ten seriál). Ovšem horšího skřeta na roli otce asi vybrat nemohli.

• 19.10.2018  23:11
    Všemocný (TV seriál) (2015)

Je zajímavé, jak lze z geniálního sci-fi filmu udělat tuctovou kriminálku se spoustou vnitřních nelogičností. Scénáristům asi došlo NZT...

• 13.10.2018  23:02

Poslední dva díly scénáristům očividně docházelo NZT, protože jsem je dokoukal jen silou vůle. Začínají se řešit vedlejší příběhy a vaří se z vody. Mám dojem, že tento díl měl snad dvě hodiny...

• 1.10.2018  22:18

Skvěle zpracovaný dokument největšího sportovního momentu v novodobé historii Česka. Hlavně ty emoce! Všechno se to vrátilo - dojatý národ, dojatý Záruba, dojatý já... Parádní je, že vítězný gól dal ve finále proti Rusákům Svoboda. Nádherná symbolika.

• 28.9.2018  13:37
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Sebestředná, narcistní parodie na moderátora, provozující řitní alpinismus na ještě sebestřednější a narcistnější parodii na prezidenta. Kdo neviděl, neuvěří. Doporučuje 8 z 10 psychopatů.

• 27.9.2018  22:08

Seriál postavený na skvělém nápadu, hluchá místa jsou tu ale příliš často a konec je tak otevřený, že je bez druhé série zcela neuspokojivý. Ta ovšem nikdy nevznikla...

• 17.9.2018  21:20

Hustej akčňák. Ovšem pro lidi s IQ plesnivé zavařeniny.

• 14.9.2018  18:17

Zajímavá cesta do hlubin youtuberovy duše. Málokoho napadne, že youtubering je taky (a to především!) práce s lidmi a kdo pracuje s lidmi, riskuje vyhoření. A to se stalo i Jirkovi Královi.

• 12.9.2018  23:23
    Lesní duch (2013)

Film je to děsivý, a to ve všech ohledech. Hnusáren je tu větší než velké množství a mám podezření, že se mi o tom bude i zdát. Děsivé je ale také chování postav, tedy děsivě pitomé. Škoda. Jinak první slovo, které nechtěný vyvolávač z Nekronomikonu přečetl nahlas, bylo "kunda". :-D

• 11.9.2018  23:08
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Seriál, jaký nemá konkurenci. Vkusný mix hororu a humoru, neskutečných hlášek a sympatických postav. První série výborná, druhá trošku slabší a třetí (finální) opět skvělá. Snad se jednou dočkám čtvrté...

• 31.8.2018  23:26

Totální masakr, nejdrsnější a nejděsivější díl první série, která se nese převážně v humorném duchu, ale tady teda horor vystrkuje rohy jako bejk...

• 27.8.2018  22:17

You like my wood? :-D

• 27.8.2018  20:30
    Grimm (TV seriál) (2011)

Tak to mám za sebou. Je to jeden z těch seriálů, kde jsou jednotlivé epizody vlastně docela průměrné, člověk je rychle zapomene a podruhé je vidět nepotřebuje, ale ty charaktery si prostě po čase zamiluje a pak je mu líto, že to všechno končí. Proto taky dávám seriálu čtyři hvězdy, přestože jen málokterý díl přesáhl tři. Je jasné, že to nemohlo pokračovat, protože už tak scénáristé uvařili šest čajů z jednoho pytlíku, ale stejně...

• 26.8.2018  23:08
    Grimm - Série 6 (série) (2017)

Nosná linka série se najednou vypaří a místo toho nastoupí děj, který byl na vedlejší koleji. Zpracování finále je jako z Buffy, přemožitelky upírů - palčivě televizní, laciné a stupidní. V tomto případě platí, že žádný konec je lepší než blbý konec.

• 17.8.2018  23:09

Brilantní thriller! Malém jsem dal plný počet.

• 16.8.2018  22:37
    Konec (2007)

Maďarský pokus o feel-good komedii a nemůžu říct, že špatný. Ale ústřední dvojice mi k srdci nepřirostla a je to celé dost přitažené za vlasy, hlavně ten závěr s (spoiler!) autopilotem v podobě medvěda.

• 15.8.2018  22:31

Scénář psal asi Woody Harlson po několika jointech. Věřím, že v takovém stavu mohou nesmyslné, samoúčelné gagy bez pointy (!), které tvoří nesourodý slepenec, někomu připadat vtipné. Mně ale nepomohla ani sklenka Martini.

• 14.8.2018  22:35
    Firewall (2006)

Old-school thriller, bohužel ale plný nelogičnosti a stupidního chování postav. Na druhou stranu pořád se tu něco děje, takže člověk se nenudí. Zajímavé je, že ve filmu několik dní v kuse leje jak z konve (krom závěrečné scény, kdy svítí oskar). S vypnutým mozkem je to za čtyři.

• 13.8.2018  22:40
    Bratři (2009)

Tři jsou málo, čtyři moc. Je to těžká psychologie, která je asi dost nepřenositelná.

• 6.8.2018  23:23

No vida! Dostali jsme se v genezi Grimmů až do Česka k Nebojsům a hned to dostalo pořádný spád. Jako bonus pěkné množství českých detailů (např. Cestovní pas), ale taky chyb, jako když v genealogické knize je rod nadepsán "Nebosja", ale jména lidí pod nadpisem už jsou správně. Skvělý díl.

• 2.8.2018  13:06
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

Připomíná mi to staré dobré Monty Python. :-)

• 23.7.2018  13:41
    Tour de doping (TV film) (2017)

Dokonalé. :-)

• 25.6.2018  22:33

Jen houšť a větší kapky! Čím více se bude upozorňovat na nekalé praktiky podobných kvazi-zdravotnických šmejdů, tím méně bude zoufalých napálených spoluobčanů. A příště by mohla přijít na paškál třeba homeopatie - léčba ničím.

• 16.6.2018  14:30
    Sicko (2007)

No a co, že je Moore levičák? Já ne, a přesto si dokážu poslechnout, co říká, a zamyslet se nad tím. Pokud by byla pravda byť jen polovina z toho, co v dokumentu tvrdí, tak je americký zdravotní systém naprosto drsný a skandální. Inhalátor, který se v USA prodává za $120, zatímco na Kubě jej mají za 5 centů, byl už jenom třešinkou na dortu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22