Lost River (2014)

Ryan Gosling dal dohromady talentované tvůrce (obzvláště hudba Johnnyho Jewela z mých oblíbených Chromatics) a natočil blábol. Přitom prvních 20 minut je velkým příslibem...

Divočina (2014)

2x kino -- Magický zážitek. Film, který se mnou souzněl od začátku do konce v každém okamžiku. I Bez "wow" scén a velkých dramat si mě omotal kolem prstu a po dvou hodinách vyplivnul do reality. Reese, střih, flashbacky, hudební dramaturgie (El Condor Pasa nebude nikdy jako dřív), závěrečný voiceover. Prostě top.

Backcountry (2014)

Ten film je dobrej od začátku do konce, režisér ví, že sympatická a přirozená hlavní dvojice je půlka úspěchu. Nicméně i já musím zmínit scénu útoku medvěda - nic takhle děsivýho jsem v ranku "filmových zvířecích útoků" neviděl. Čisté zlo a beznaděj. A přitom toho není zas tak moc slyšet ani vidět.

Spring (2014)

Výborné. Byl jsem ospalý a chtěl jsem tomu dát 20 minut, že to dokoukám další den. A už jsem se od toho neodtrhnul. Doporučuji jako dvojfilm s Honeymoon od Leigh Janiak.

Late Phases (2014)

Nechápu vás. Ten design monster a "rukodělné" triky byly právě naprosto parádní, mám dost CGI serepetiček. Nick Damici má zvláštní charizma a i když jsem si na něj musel zvykat, tak mě ke konci jeho "do it yourself" morous chytl za srdíčko. První útok vlkodlaka parádní. Film, který ve mně zpětně spíše roste.

Tiché srdce (2014)

Souhlasím s Marigoldem v tom, že film je silnější a elegantnější (pro mě trochu nečekaně) v těch odlehčenějších pasážích. Skvěle zahrané rodinné drama a božský Pilou si to sebejistým krokem mašíruje do mé herecké topky. Jointová scéna je tak dobrá, že jsem si vzpomněl až na Formanovo Taking Off.

Faults (2014)

Tajemný, plíživý a znepokojující debut, který si můžete pustit jako dvojfilm třeba s Martha Marcy May Marlene. Kdo by to byl řekl, že Mary Elizabeth Winstead - ta pusinka z Grindhouse - bude nakonec točit takovéhle ambiciózní nepříjemné indie filmy, kde nepůjde o její hezkej ksicht (dále třeba Smashed). Hodně té holce fandím. Ale pozor, velkou hvězdou je tu i skvělý Leland Orser, kterého si pamatujete třeba jako tatíka z Wingardova The Guest. 7/10 P.S. Riley Stearns a M.E. Winstead jsou manželé.

Noc oživlých protinožců (2014)

Je to fajn. Proti nadšení tvůrců nelze říct křivého slova, jen mi zkrátka víc vyhovují atmosféričtější styl zaměřený více na postavy než na atrakce. A škoda, že neotřelé nápady kazí klišovité dialogy a zbytečné pokusy být občas vtipný i když se to nehodí. 70%. Porovnejte s nedávným zombie dramatem The Battery, dva naprosto jiné přístupy.

Northern Soul (2014)

"Have you seen him? Dances like a diva!" -- Film, který jede na amfetaminu ze soulové muziky, stejně jako jeho postavy a vyloženě vás nakopne. Jednoduché, úderné. Někdy je vášeň víc než psychologická drobnokresba. Já se svezl parádně, samozřejmě i díky tomu, že se mi ta hudba líbí. Britské překvapení roku.