B-Boy1

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 22.10.2017  21:31
    Christine (2016)

70% ... Zdanlivo veľmi jednoduchá premisa - analýza psychiky Christine Chubbuck, americkej reportérky - ale dokonale zahraná Rebeccou Hall. Psychická porucha je v mnohých prípadoch horšia ako tá fyzická, pretože ju často niet badať navonok a vie spraviť nenapraviteľné škody.

• 21.10.2017  12:11
    Pokušitel (2016)

70% ... Never ever use a borrowed voice. If you spend your whole life being someone else, who's going to be you?

• 21.10.2017  12:02

70% ... Milujem silné ženy a práve Jessica Chastain v tomto filme jedno takou sebavedomou, odhodlanou a nemilosrdnou lobistkou je. Jedna z najkontroverznejších a najcitlivejších slobôd Američanov - legálna držba zbraní (2nd Amendment) - je pod paľbou. Aby slečna Sloane dosiahla svoje bude musieť použiť veškeré zbrane v jej moci. Dozvedáme sa, že byť lobistom znamená byť vždy o krok vpred pred svojimi súpermi, nenechať ich predvídať vaše kroky a vždy zahrať svoje tromfy až po tom, čo ich zahrajú oni.

• 17.10.2017  09:08

70% ... Netradičná téma na iránsku kinematografiu. Ale spojenie hororov vojnového konfliktu, strachu a beznádeje s niečím nadprirodzeným, čo vo vás vyvoláva rovnaké pocity, sa mi páčilo.

• 11.10.2017  19:03

60% ... Film o veľkej konšpirácii ohľadom prvého pristátia Američanov na Mesiaci formou found footage.

• 29.9.2017  17:04

75-80% ... No mne by stačilo sa celý film pozerať na Charlieho Hunnama a počúvať jeho sexy hlas a akcent. No dali mi viac a takto z toho bol aj celkom slušný film :D

• 28.9.2017  12:03
    Pandora (2016)

60-70% ... Malo to aj veľmi silné momenty. Miestami ma dokázali vtiahnuť do diania katastrofy. Ale boli tu aj silné prejavy tej známej kórejskej dramatickosti. Objavila sa tu téma obetovania menšieho počtu ľudí pre dobro zvyšku Kórey, ktorá sa často opakuje pri rozhodovaní politických elít o osude krajiny. No ale prečo by sme mali obetovať desiatky tisíc ľudí pre dobro stá tisícov ľudí keď o tom ani nevedia a určite by ani nesúhlasili? Nie sú to o nič menejcenný ľudia ako tí ostatní.

• 26.9.2017  23:10
    Death Note (2017)

60% ... Dobrý základ/námet, no povrchne spracované, nešlo do hĺbky, také prvoplánové. Ale výborná hudba. A ako by ste sa vy zachovali keby sa k vám dostal zápisník s takouto mocou?

• 24.9.2017  10:27

80% ...Tak ako v živote nie vždy poznáte začiatok či koniec debaty, tak aj tento film nechával kúsky príbehového puzzle vynechané a pôsobilo to veľmi autenticky. Navyše, veľmi prirodzené a dojemné.

• 17.9.2017  17:46

Už tradičná tematika z Blízkeho Východu, ktorá však tentokrát za srdce priveľmi nechytila.

• 17.9.2017  12:56
    Equus (1977)

80% ... Porovnanie normality a vášne v ich extrémnych opakoch. Na jednej strane úspešný psychiater, vedúci nenapĺňajúci a nudný život, čo je považované za normu - na strane druhej je narušený chlapec, posadnutý koňmi, uctievajúci Equus (akási esencia prítomná v každom koňovi), plný neskutočnej vášne, ktorá ho dohnala až k oslepeniu šiestich koňov. Spraviť ho normálnym znamená vykoreniť jeho vášeň a tak ho pozbaviť svojej jedinečnosti. Čo je teda správne?

• 17.9.2017  12:31

80% ... Krásne spracovanie klasického príbehu.

• 16.9.2017  13:55
    Mrtvá zóna (1983)

50-60% .. Námet ako inakk dobrý, keďže vychádza z Kingovej knihy. No oproti knihe je tu všetko dosť povrchne spracované - či už samotný hlavný hrdina, ako aj situácie, v ktorých sa nachádza.

• 13.9.2017  20:57

75% ... Flegmaticko-melancholická hororová komédia. Love is death. Death is love. Dellamorte Dellamore. Pocit bezradnosti - niet úniku nikam. Nech spravíš hocičo, nech povieš čokoľvek - ľudia ťa neberú vážne, tvoje slová berú na ľahkú váhu. Vynikajúca hudba a kus chlapa v podobe Ruperta Everetta!

• 11.9.2017  21:56

30% ... Čakal som niečo bláznivo ujeté, no nevidalo. Chýbala akákoľvek štipka humoru a keďže to bola asi jediná vec, na ktorej to mohlo zabodovať, tak slabota. Aspoň že sa to nehralo na serióznu vec.

• 11.9.2017  21:53
    Chewing Gum (TV seriál) (2015)

75-80% ... Neuveriteľne ujebaná vec. Keď máte nadhľad a radi sa ujebaváte aj na sprostostiach tak potom neváhajte. Úžasné kombo postáv. Príbeh 24-ročnej panny na ceste za prelomením svojho panenstva.

• 6.9.2017  20:16
    Take me out (TV pořad) (2017)

Vzhľadom na spoločenské rozhorčenie som sa aj ja pozrel na túto reláciu, aby som zistil, čo to zase tie naše média vyprodukovali. Už z reklám sa mi javilo, že toto bude veľmi zlé, ale, že to bude až také dno, to som nečakal. Toto je fakt prehľad toho, čo naozaj nechcete vo svojom živote stretnúť. A ak tie holky/chalani tú stupiditu len predstierajú, tak mi je ich ľúto ešte o trochu viac, že kvôli plytkej show dokážu až tak hlboko klesnúť. Tlieskam dramaturgom tohto nablýskaného hovna.

• 23.8.2017  19:43

70% ... Netajím sa, som oddaným fanúšikom tejto série. Avšak toto ma obsahovo trochu sklamalo. Po technickej stránke perfektné, ale bez štipky napätia. Scenáristicky slabé. Nemastné, neslané, nevzrušilo ma to. Ale aj tak to stačí aspoň na tých 70%

• 20.8.2017  18:20
    Mumie (2017)

60-70% ... Mňa to neurazilo. Okej, pôsobilo to trocha antiklimakticky na to že mala Ahmanet priniesť skazu a smrť. No a veľa originality to teda neprinieslo, ale nebolo to úplne dno. Viac humoru by tomu neuškodilo. Russel Crowe bol príšerný. Ale ako taký ľahký úvod to temného vesmíru monštier to ušlo.

• 14.8.2017  19:19
    Dunkerk (2017)

90% ... Neskutočné veľdielo. Úchvatné po technickej stránke - zvuk, kamera, celkový vizuál. Atmosféra mrazivá. Minimalistické dialógy. Páčilo sa mi, že film nemal jedného hlavného hrdinu, ale všetci zúčastnení boli hlavnými hrdinami. Nolanovo majstrovstvo nesklamalo.

• 5.8.2017  16:15
    Ave, Caesar! (2016)

50-60% ... Mám taký pocit, že sa páni bratia snažili hrať na Wesa Andersona. Absurditou sa im to podarilo, no bolo to nezábavné a bez pointy. Avšak kulisy a kostýmy zabodovali.

• 2.8.2017  19:21
    Ring (1998)

60-70% ... Atmosféra hutná a mysteriózna, no herecky to na mňa pôsobilo prinajmenšom zvláštne. Trochu teatrálne mi to pripadalo.

• 30.7.2017  11:42

Nostalgia ma presvedčila pozrieť sa na tento kúsok. Nostalgia ma dobre svinsky podrazila. Asi toľko. Ale fajn hudba aspoň, keď už nič iné.

• 29.7.2017  15:20
    (M)učedník (2016)

60-70 % ... Síce mi akosi chýbal dôvod, prečo sa z neho stalo, to čo sa z neho stalo a prečo robil to, čo robil, ale ak to malo slúžiť ako vypointovaná ukážka toho, ako ľahko sa dá náboženstvo misinterpretovať, tak potom ok.

• 29.7.2017  11:14

90% ... Už od začiatku som fanúšikom tejto série a tvorcovia ma neprestávajú udivovať. Vizuál zase o level vyššie. Opice sú tak realistické, že svojimi emocionálnymi prejavmi zatienili výkony všetkých hercov. Ľudia zase raz dokázali, že sa správajú horšie ako zvery (v tomto prípade opice), ktorí svojou malichernosťou, povrchnosťou a pomstychtivosťou, nie sú schopní mierumilovného spolunažívania s opicami. A konečne to odľahčili aj nejakými vtipnými scénami. Emócie, slzy!

• 28.7.2017  14:26
    Volyň (2016)

80-85% ... Ako vojna premenila ľudí na niečo, čo sa nedá opísať. Zvery to nie sú, lebo vo filme jeden pán múdro povedal, že zvery nie sú schopné mučenia. Spolunažívanie Ukrajincov a Poliakov vo Volyni, ktoré sa premenilo na rozpútané peklo medzi ukrajinskými nacionalistami a poľskými revanšistami. Mne sa normálne chcelo miestami grcať, keď som videl, čoho je človek schopný. Ale inak fajn film :D

• 26.7.2017  10:20

Hviezdne obsadenie, no filmu som neuveril ani čiarku. Hrozne patetické, až príliš citovo vydierajúce a vo výsledku emocionálne plané.

• 18.7.2017  19:24

60% ... Tak americky patetické. Ale podstata myšlienky boja proti terorizmu bola podchytená. Navyše, niektoré "honiace" scény boli veľmi realisticky zobrazené.

• 18.7.2017  19:17
    Zásah (2016)

70-75% ... Indonézia sa stala akousi matkou bojových akčných filmov. Po Serbuan Maut 1 a 2 prichádza ďalší zaujímavý snímok. Síce o triedu horší ako dva predchádzajúce spomínané, ale tie boli nebeskej kvality. Tu ma najviac znechutil až príliš sladký záver.

• 17.7.2017  22:57

80% ... Homecoming je o dospievaní a tak nám Spidey dospieva pred našimi očami. Oceňujem, že nešli zase do celého origins story, ale nám len nenápadne podsúvali čriepky z jeho minulosti. Do tretice na veľkom plátne by to bola už dosť nuda. Miesto toho nám naservírovali fajnovú pohodovku s výborným obsadením.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64