Nocturama (2016)

70% ... Neviem čo tým chcel autor povedať? Že teroristom môže byť hocikto a nielen islamista? Alebo chcel zobraziť vnútorné myšlienkové pochody jednotlivých aktérov tejto "rebélie"? Alebo chcel jednoducho vyjadriť nespokojnosť mladých naprieč sociálnymi vrstvami so súčasným stavom spoločnosti a spravovania štátu? Nezabudnuteľné to nebolo, ale určite to nejaké pocity vyvolalo.

Rychle a zběsile 8 (2017)

75% ... Nejaké prekvapenia + snaha o nové nápady sa im nemôže zaprieť, i keď miestami je to už cez hranice chápania a ľudských možností. Ako oddychová, akčná popcornovka s ešte väčším náporom humorných hlášok to však postačilo a zabavilo.

Spojenci (2016)

60-70% ... Samotný námet bol veľmi zaujímavý, ale štýl rozprávania nemastný-neslaný. Miestami dosť ťažkopádne a nudné. Herci kvalitní, ale tiež ich výkony boli nezapamätateľné.

V sedmnácti (2016)

75% Strasti a slasti bytia sedemnásťročným a vývoj vzťahu dvoch spolužiakov. Niektoré momenty krásne; bolo to milé a nenásilné, prirodzené a úprimné.

Spojené království (2016)

65% ... Zaujímavý príbeh, ale podaný trošku násilnou a sentimentálnou formou.

Amintiri din epoca de aur (2009)

60-70% ... Rumunsko spred tridsiatich rokov ešte za vlády komunizmu a Ceausescua. Verím, že viac by tento film ocenili asi tí, ktorí niečo podobné z týchto mestských legiend zažili. Aj keď boli mnohé pasáže vtipné, viacero scén na mňa pôsobilo strnulo.

Zpívej (2016)

65-70% ... Trošku klišé, šablónovité a dejovo nezaujímavé ale čo sa týka muzikálnej stránky tak všetko bolo hunky-dory.

Volání netvora: Příběh života (2016)

80% ... Potreboval som niečo takéto krásne a emocionálne. Ide v podstate len o príbeh obyčajného 12-ročného chlapca a o to ako sa vyrovnáva so svojím životom, a teda hlavne so smrteľne chorou matkou, prostredníctvom utiekania sa do fantázie.

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

80% ... Nebol som v kolenách ako pri Daredevilovi či Jessice Jones, ale stále kvalitná komiksovka od Netflixu.

Paterson (2016)

80% ... Poetické. Jednoduché ale podmanivé. Nie je to jednoliaty film, ktorý smeruje z bodu A do bodu B, ale skôr súbor rôznych, individuálnych scén, z ktorých si divák sám vyskladá nejaký ten ucelený obraz či myšlienku. Toto bol môj prvý Jarmusch a očaril ma, pretože mám rád režisérov, ktorých štýl je jedinečný a rozpoznateľný.