Kámoš napořád (2014)

40-50% ... Ako sa zachová váš najlepší kamarát, keď mu po rokoch priateľstva konečne poviete, že ste gay? ... Dá sa trochu aj zosobniť s určitými aspektami tohto filmu, no v konečnom dôsledku je finálny efekt žiaduci v tejto spoločnosti. Snaží búrať stereotypy ale dosť nemotornou cestou. Bolo to viacmenej sucho-parné a postavy tiež neboli extra bohvieako napísané. Nebolo to síce úplne nezaujímavé, ale chýbalo tomu mnoho.

Má je pomsta (2002)

80% ... Chýbal mi tam nejaký 'WOW' moment, ale bez tak to bolo viac než slušné spracovanie vrámci svojho žánru. Pomsta, alebo skôr pomsty, je/sú ústrednou myšlienkou tohto filmu. Vieme prečo postavy konajú tak ako konajú a dostávajú sa tým do zúfalých a bezvýchodiskových situácií. Minimalistické, no veľmi sugestívne. Herecky zvládnuté. Emocionálne. Naturalistické.

Země zítřka (2015)

65% ... Vizuálne ozaj nádherné, ale čo do obsahovej stránky to toho moc neponúkol. Taká jednohubka kde sa je na čo dívať, ale niet toho moc čo počúvať. Štýl rozprávania ma tiež celkom rezal. A ak sa film snažil o nejaký filozoficko-morálny presah, tak mal na to patrične klásť dôraz.

Brácha (2010)

75% ... Film o osude dvoch nevlastných bratov z Venezuely vyrastajúcich v nie príliš dobrých pomeroch a kde je šanca na iný život pomerne mizivá. Jedinou šancou pre nich ako sa posunúť je prostredníctvom futbalu. Veľmi citlivé a prirodzené.

Amy (2015)

Na úvod musím poznamenať, že som nebol nejaký zaťatý fanúšik Amy Winehouse, ale ako speváčku som ju uznával a mnohé z jej pesničiek boli jednoducho geniálne. .... (a teraz k filmu) ... Natočiť dokument o zosnulej osobe bez pátosu je dnes veľká rarita. Autor sa ju nesnaží zbytočne vykresliť za svätú, ani vám nevnucuje nijak iný obraz o nej. Jej život podáva zhruba tak ako sa sám vyvíjal, ukazuje tie dobré aj zlé veci a je čisto na divákovi ako sa k samotnému dokumentu, no predovšetkým k Amy postaví. Veselé pasáže striedajú tie smutné ba až depresívne. Koniec filmu sa pre vnímajúceho človeka jednoducho zvládnuť nedá. Slzy jak hrom, no moji dvaja spolusediaci spustili ešte väčšmi. A preto som v úvode spomínal môj postoj k Amy, no film ma i tak neskutočne dojal. Práca profesionála sa pozná. Nechcem sa vyjadrovať percentuálne ale v terminológii csfd.cz by to bolo 5/5 a v terminológii imdb.com asi 9/10

Kimi to boku (2011)

75-80% ... Rozkošná mačička a doják nahovado. Tento kraťas ma emocionálne prečistil. Darmo, Japonci vedia ako sa žmýkajú emócie z divákov.

Abus de faiblesse (2013)

Veľmi, veľmi plané a nudné. Nemá čo ponúknuť, nevyvíja sa, negraduje. Hviezdu dávam za Isabelle.

Zulu (2013)

75-80% ... Vyšetrovanie zabitia dcéry známeho športovca, ktoré vyústi až do odhalenia drogovo-farmaceutického kartelu. Vcelku kvalitka krimi thriller z juhoafrického prostredia (Kapské mesto), ktorý prekvapil. Slušne vybudovaná zápletka aj atmosféra v prostredí známym svojou zvýšenou kriminalitou. Po hereckej stránke tiež OK a servítku si tvorcovia tiež nebrali pred ústa.

Moucha (1958)

80% ... Hitchcockovsky ladený sci-fi krimi thriller. Tak jednoduchý a pritom tak veľavravný. Ani vám netreba toľko špeciálnych efektov aby ste si film užili. Je to rozhodne iné od tej Muchy, ktorú väčšina pozná, no základná kostra ostala zachovaná. Morálne dilemy a etickosť vedeckého progresu. V napätí som bol počas celého snímku.

Fantastická čtyřka (2015)

20-30% ... Myslel som si, že tento okamih tak skoro nepríde a predsa len je tu skôr než som očakával. Neviem čím to je, ale už tretia hraná adaptácia Fantastickej štvorky a ani jedna z nich nestála za zmienku a to možno volím ešte jemné slová. Fakt to nemalo čím zaujať, a pri tom tento námet skrýva veľký potenciál. No aj napriek schopnému castu, môže za všetko nepochopiteľne prijebaný scenár a režisérska laxnosť dať filmu nejakú ucelenú podobu. Ani jeden z atribútov typických pre Marvelovky táto F4 nemala. A radšej sa zastavím už v tomto bode.