marrjaana

marrjaana

M. M. Melichar

okres Brno

Instagram: mariazmagdaly

15 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
  • 4.4.2020  00:25
  Happy (2006)
  ***

  Příběh byl vážně pěkný a místy i hodně vtipný. Hudební čísla povedená i když vyloženě taneční bylo jen jedno a Allu jako vždy okouzlují. Ovšem postava Madhu byla hrozná. Rozmazlená sobecká holka, která celej film afektovaně prokřičela a probrečela. Ona vážně nekřičí snad jen v jediný scéně v celým filmu (když nepočítám ty scény, kdy brečí nebo jen nešťastně koulí očima jak je ten svět nespravedlivý). Vůbec nechápu, co na ni milý i když lehkovážný a trochu provokatér Bunny, který na rozdíl od ní nevyrostl se zlatou lžičkou v hubě viděl. Já osobně bych s ní nejspíš nevydržela více jak týden. A ač sem si celý film jinak užila, ona mě v poslední hodině opravdu strašně lezla na nervy (možná za to mohlo i to jak extrémně místy Genalia přehrává?) a bohužel mi celý film zkazila.

  • 28.1.2020  22:29
  TY - Série 1 (série) (2018)
  *

  Joy je sympoš a vážně sem mu fandila. Ježe je to tak trochu debil. A tedy mě někdy od třetího dílu začal odrazovat od koukání. A celé to dokonal v půlce šestého. Takže nevím koho všeho zabije a je mi to úplně šumák...

  • 25.1.2020  23:48

  Dostanete od toho přesně to, co čekáte. Tedy kromě holky která je po přestěhování až extrémně nepříjemná a protivná. Tahle je jen zoufalá. A občas trochu protivná.

  • 5.1.2020  01:35

  Omlouvám se za slovník... Pi.a to byla taková Moffatovina, že to svět neviděl. Kam se na to doprd.le hrabou i ty nejvíc nejhorší díly Doctora Who! Jestli tam vám sere Moffatovo scénaristické umění tak tady.... zabite se, vážně, raději se nechte probodnou kůlem než se koukat na tento příšerný díl, který absolutně podkope atmosféru předchozích dvou super dílů (a to jsem přežila i přegenderování Van Helsinga). První půlka filmu je spíš taková šílená parodie na současnost a veškerá Drákulovská a upírská klišé, která vám připomene jednu moc povedenou písničku a pak dostanete konec ještě blbější než v Drakulovy 2000 a kdykoliv se tam nějakým hodně velkým omylem dostala nějaká vážně dobrá a silná scéna, tak ji hned zabili nějakým trapným vtipem... PS: Co se musí celému seriálu nechat je neskutečná podoba Claese Banga s Belou Lugosim.

  • 25.12.2019  21:23
  Zaklínač (TV seriál) (2019)
  *****

  Nečetla jsem knihy (jednu- dvě kapitoly nepočítám za přečtení knihy), nehrála jsem hru (asi deset minut u kamarádky na návštěvě opět nepočítám) a z polského seriálu jsem viděla asi dva díly. Přesto jsem se na seriál neskutečně těšila. A jako neznalec předlohy jsem byla nadšena. I když jak je několikrát zmíněno časově jsem v tom měla hokej. To že se to odehrává v různých časových linkách mi došlo až někdy u čtvrtého dílu. A i tak mě mrzí, že úplně nevim, jak moc velké skoky tam časově proběhli, protože, když jsem se poté snažila zaměřit na to, co se po čem odehrává a hlavně na to, jak velké jsou tam časové prodlevy, tak jsem byla ztracena. Ovšem první čtyři díly mě to netrápilo a pak jsem se snažila to nějak moc nevnímat, nebo si tím nenechat zkazit zážitek. A musím říci, že jsem nadmíru spokojena. Sice mi celá série přišla tak nějak málo ukončená, ale to bude nejspíše pocit čistě subjektivní.

  • 25.12.2019  21:14
  Drive (2019)
  **

  Snažím se na filmu najít alespoň jedno pozitivum... A to jediné, které mě napadá tak jsou Sushant Singh Rahpur a Bonami Irani a to jen proto, že je mám ráda. protože třeba BI v tomto filmu vůbec nevyužil svůj potenciál. A třeba Jacqueline více než jinde ukázala, že její herecké přednosti jsou o dost menší než ty fyzické (přitom holka je to milá a já ji věřím, že najdu ještě alespoň jednu roli, ve které mi sedne). Celkem škoda proměrněného potenciálu, protože ten nápad, sic tuctovej, nebyl úplně špatnej, jenže zpracování je naprosto katastrofální a to jak dialogově tak i digitálně (teda jestli se to, co bylo v rámci filmu užito dá vůbec za CGI považovat)

  • 11.12.2019  19:33

  Sloni... To je jedine pozitivum celeho filmu.

  • 5.11.2019  23:40
  Saaho (2019)
  ***

  Ne. Prostě ne. Akce místy strašně odbytá. Děj jakbysmet- a to nejsem na děj nijak náročnej divák, ale když nestojí děj za nic, tak zbytek by to měl vyrovnat.. Písně... no nevim u těch je to hodně rozporuplné něco celkem povedené a něco raději asi nekomentovat. Jediná dvě plus má u mě film za píseň Bhaag použitou u některých důležitějších "napínavých" scén a tanec v dešti kulek, protože takové scény já ráda. A to i přes to, že tady byla celkem slabá. A přitom já tomu filmu tak věřila!...................... Tak jo, taky se vám někdy stane, že napoprvé se vám film nelíbí, ale něco vám říká, že se na něj máte kouknout ještě jednou? A na podruhé se vám začne líbit?

  • 29.10.2019  23:25
  Pari (2018)
  ****

  Tak jo, to že jsem psychopat o sobě už nějaký pátek vím... takže mě ani nepřekvapuje, že jsem si ten film neskonale užila a opravdu strašně se mi líbil. Co mě ovšem překvapuje je fakt, že se mi zde Anushka opravdu líbila, že mi nebyla nepříjemná a dokonce mi byla vážně sympatická. Opravdu jsem si ji asi opravdu poprvé v nějakém filmu doopravdy užila. A to je po Jab Harry met Sejal co říci, protože tam mi třeba strašně lezla na nervy...

  • 30.9.2019  17:25

  Film nad vodou drží hlavne akce a tanecni cisla, ktera jsou vazne super jak po hudebni tak i choreograficke strance. Dej taky neni spatny. Ovsem strasne jsem se zacala ztracen v druhe pulce, kdy absoluzne nechapu casovou posloupnost. Kdy se ta tragedie sakra stala? Vzdyt se mu to zdalo (a teoreticky to mohla byt vzpominka?) pred tom nez ho zasnoubili. Jenze dle flashbacku uz zasnoubenej byl. Ovsem i kdyby se to stalo pozdeji, tak kdy? Vubec sem nepostrehla, ze by v rodine chvilku chybel nebo nekomu se zdalo neco jineho divneho? Navic se mi nekam ztratili zaporaci z prvni pulky a strasne me prekvapil ten z druhe. Ano zapletka se i tak dala nejak dohromady a pulka filmu stejne jen oslavuje rodinu (a ta je naprosto uzasna) ale... Ale tohle me opravdu strašně matlo. Mozna na to jeste nekdy kouknu a snad se mi podari se poradne chytnout

  • 23.9.2019  13:52

  Před pár dny dávali v televizi Pytlákovu schovanku. Ano vím, že je to o něčem jiném. Jenže v schovance je nádherně zparodována náhodovost. Takže když se pak kouknete na tohle, co je na opravdu brutálně velké náhodě (a několika malých) postaveno, je to hned takové... zábavnější :D. Ne vážně, celé je to postavené sice na velké náhodě, ale i tak mě to neskutečně bavilo. Oba hlavní hrdinové jsou neskutečně milí a roztomilí. Navíc Zelis je až úžasně nešikovná, člověk se až divý, že se dožila dospělosti. Opravdu jsem si to užila a neskutečně se u toho nasmála.

  • 20.9.2019  02:06

  Ramajána je naprosto úžasná!!! Netuším nakolik se to drží předlohy, ale je to bomba... byla jsem z toho úplně...waw! V tom filmu( a tedy i asi knížce) je naprosto všechno! Zrada, věrnost, únos krásky, ptáčci a koloušci ze Sněhurky, mluvící a pomáhající zvířata z Mauglího, roztomylý jednooký příšery, měnící se ve světlo, několikaoký příšery, planeta opic a jejich král( a druhá unesená princezna), King Kong měnící svoji velikost jako Alenka, spolknutí mořskou příšerou jako Jonáš, prorvání se trávícím ústrojím jako Iron man( či agent K), lítání jako Superman, souboj s kladivem jako Thor, zlí obři, zlí démoni, mučení lidé, všeléčivá bylina, tahání se vzrostlých stromů, let s kusem země v dlaních opět alá Superman, Lokiho halucinační triky, Pegasovy sourozenci, létající dopravní prostředky jako ze Zámku v oblacích, démoni vypadající jako létající opice z Oz, kouzelný meč, který zasáhne i vzdáleného protivníka(třeba jako ten bleskem nabitej herkulesův), lidožravá zlobryně a nakonec Xenino útočné kolo(nevim jak se ta zbran menuje). Opravdu se divím, že když Hollywood recirkuluje několikrát Bibli, Řecké báje, severskou mytologii a občas i tu čínskou ještě nešáhl po Ramajáně, vždyď tam je naprosto vše, ani nemusej nějak moc zapojovat fantazii...

  • 15.9.2019  20:38
  Arjun Reddy (2017)
  *****

  Zatím co v Geethe Govindam hraje Vijay hodného a stydlivého chlapce tady je jeho Arjun přesným opakem. Je to hroznej kluk. Sice chytrej, ale jinak namystrovanej, namachrovanej debílek, kterýmu se nějakým zázrakem podaří sbalit strašne milou holku. Vlastně je to taková Indická verze oblíbeného badboy and goodgirl (jen tak btw. přemýšlím jestli nějaká filmová postava od dob Constatnina vykouřila tolik cigaret). Ne vážně. Arjun je jen školní machýrek s problémem s ovládáním hněvu. Na druhou stranu prakticky ovládá celou školu. A tak když se na škole objeví mezi prváky Preeti, tak vlastně nemá ani na výběr, protože všem je oznámeno, že se o ni ani nemají zajímat. Musí se nechat, že Arjun se o ni stará děj se co děj, ať se jedná o obtěřování, doučování, zranění tak i co se výběru kamarádů týče. Jenže pak je Preeti rodiči provdána za jiného. A tak pozorujeme jak se ze školního mača stává alkoholem zlomená troska. Ano Arjun je chvílama opravdu na zabití, ale i tak si jej neskutečně oblíbíte a držítemu palce, aby se přeci jen neuchlastal a našel si svou cestu. A když pak příjde konec tak, tak jste dojatí. PS:strašně se těším na hindi remake s mým oblíbeným Shahidem Kapurem, opravdu jsem zvědavá jak se toho zhostil, protože mu takový ztracený existence strašně jdou :D (a podle imdb se mu ta asi i povedlo :D)

  • 3.9.2019  01:21

  Aliho jsem měla celkem ráda. Nepatřil mezi mé nej, ale ráda jsem se na film s ním podívala. V tomto filmu jsem se do něj zamilovala. Je naprosto doknalý. Teefa mu sedne jako hrnec na zadek. Prostě super. A s Mayou jim to společně moc sluší. Jinak btw. o čem je film: Teefa dostane od šéfa za úkol unést z Polska dívku, kterou chce provdát za svého syna. Anya si naproti tomu myslí, že je muž, který ji měl pomoci utéci před jiným domluveným manželstvím. Co bude dál, je nejspíše jesné :D. Ovšem na tom film vůbec nestaví. Prostě si užijete vtipný, akční nášup.

  • 25.8.2019  00:14
  Rachcha (2012)
  **

  Ram Charan mě okouzlil už v Magadheeře. Jen až letos jsem se dokopala k tomu skouknout další jeho filmy. A musím říci, že z Yevadu, Brece leeho i Govindudu... jsem byla naprosto nadšena. Možná ještě více než z Magadheery. Ovšem tohle je velké zklamání. On, ani nikdo jiný z osazenstva, se nesnaží ani trochu hrát (a třeba u Tamanny to opravdu hodně zamrzí), akční scýny až na jednu mi přijdou strašně nudné a taneční čísla jsou z většiny v průměru, občas mírně pod ním a dobře půlka z nich se mi do filmu vůbec nehodí. No o kvalitě děje se raději asi bavit ani nebudeme (chlapec potřebuje peníze na operaci nevlastního otce a dostane nabídku, že mu ji je ne-přítel zaplatí, když do měsíce sbalí dceru místního bosse, holka s ním uteče a celá její rodina je začne nahánět, no a pak se ukáže, že je to vlastně o něčem jiném...)

  • 24.8.2019  21:43
  Trhlina (2019)
  ***

  Taková slabší ukázka toho, že někdy i film může být lepší než kniha (i když ne třeba o moc a ano ten film je opravdu lepší než ta kniha)

  • 28.7.2019  16:13
  Tashan (2008)
  **

  Prostě ne... Tohle mě nějak neoslovilo. Sice plánuji se na to kouknout ještě jednou, pěkně v kuse, protože napoprvé viděno po kouskách, ale silně pochybuji, že změním názor...

  • 23.7.2019  00:21

  Ono je to jen remake Kabhi Khushi Kabhie Gham. Včetně proslovu o Božství manžela- muž se nepohodne s otcem a ten jej vyžene z domu, po letech se jeho syn vrací do vesnice a postupně si získává dědovu lásku, aniž by ten věděl o koho ve skutečnosti jde. K3G má na své straně Amitabha Bachchana, SH Khana, Kajol, Hrithika Roshana a Kareena Kapoor (a upřimně i hudební čísla) a přesto se mi tento mladší a skromnější bratříček stavějící na Ram Charanovi a Prakhash Rajovi líbil více. Není tak ubrečený, srdceryvný a dramatický. Není prostě až tak extrémně emotivní. Navíc "posel" i jeho milá jsou zde daleko příjemnější a milejší (jak mám Hrithika i Kareenu ráda tak v K3G jsou oba strašně na ránu). Film mi příjde daleko milejší a celá ta rodina je tam tak úžasná, že bych se hned nechala adoptovat.

  • 21.7.2019  17:19
  Yevadu (2014)
  ****

  Nevím proč, ale mám daleko raději Indické filmy o pomstě, než ty Americké. Možná je to tím, že tady si hrdina daleko méně hrabe do svědomí? Nevim. No v každém případě, tenhle film mě hodně nadchnul. Hlavně dostanete v podstatě dva filmy v jednom, protože v každé půlce máte jiného hrdinu, kteří se ale uprostřed setkají. Nejdříve dostanete příběh s krátkým úvodem a potom pomalou pomstou (chlapci zabijí dívku a poté co se probere z komatu...) a poté dlouhý příběh s rychlým závěrem. Musím říci, že druhá půlka se mi líbila daleko více, protože hlavní hrdina je v podstatě novodobý Robin Hood bojující za práva slabších...

  • 14.7.2019  16:55

  Z fimu jsem byla naprosto nadšená! Užívala jsem si dokonalou akci (scéna ke konci s kontejnerém je za mě osobně naprosto úžasná!), litovala hlavního hrdiny, když byl dítě, smála se vtipům, kochala se parodií na PK a oblíbila jsem si i jednu dvě písně. A celou dobu čekala jak to sakra dopadne (a taky sem se snařila nezamotat se v tom, kdo je sakra kdo). No a pak, nakonec, přišla WTF Superstar scéna. Naštěstí jsem celkově z filmu byla natolik unešena, ža ani tahle malá příšerost mě nějak v nadšení neutlumila.

  • 17.6.2019  01:11

  Na film jsem se koukla jen kvůli Randeepovi (Kajal mám sice ráda, ale asi bych kvůli ní do toho nešla). A jsem z něj naprosto unešená! Nedávno mě uchvátil v Highway a dneska mě naprosto dostal v tomto! Jeho boxer byl dokonalý a s Kajal se ve filmu doplnovali, tam kde jeho postava ukazovala tvrdou skořápku se její hroutila pod náporem emocí. Kvůli nim se lehko přehlédnou i mezery v příběhu a naprosto se filmem necháte strhnout...

  • 17.6.2019  01:07
  Highway (2014)
  ***

  Tenhle film jsem odkládala opravdu dlouho. A zase o tolik jsem nepřišla. Tedy- zpracování zajímavé, to určitě. Líbila se mi surovost filmu. A naprosto mě okouzlil Randeep Hooda. Zamilova jsem se do něj. ovšem postava Veery byla divná. Nějak jsem se s ní nemohla sžít. A vztah mezi Veerou a Mahabirem mi přišel taky tak nějak divný, chybělo mi mezi nimi hlubší pouto, jako by si po celou dobu každý hrál na svém písečku a nezajímal se o to co ten druhý dělá. A navíc se mi nelíbil konec, také mi plně k filmu neseděl.

  • 8.5.2019  18:19

  Musím pochválit vizualizaci filmu. Místy připomínal delTora a místy Burtona.

  • 25.4.2019  07:32

  Nekonalo se takové nadšení jak pri předchozím dílu. Navic je ve filmu spousta nelogičností, které vám dojdou už během jeho sledování. Prostě popírají zákony, které si sami nastavili. Navíc mě celkem nastvali rozpadem charakteru jedne z "hlavní" trojky. Kdy celé tři filmy sledujeme vyvoj podtavy, proto aby se na konci tohoto dilu (nepočítám co s ním udělali už behem filmu) rozhodl vše k čemu předchozích několik let spěl hodit za hlavu. No a pak je tu ještě nekonzistencnost děje a neudrzeni tempa předchozího dílu, ktery pěkně utíkal a byl celý v jednom tón. Tady dostanete vážných a nejspise dramaticky myšlených dvacet minut, aby jste poté přeply na hodiny trvajicí komedii vedle které i Strazci Galaxie a posledni Thorbudou pusobit jakokomorni drama. No a nakonec narazíte na povinnou a poctivě provedenou bitvu (a nejspíše ještě povynější feministický záběr, protože natočení první Marvelovky s ženskou postavou sice trvalo deset let, ale ve skutečnosti jich uz máme tooolik), ktera je pěkná a dinamicka, ale... ale upřímně bitva ve Vakande na konci trojky byla daleko zábavnější a pro mě i dynamičtější (jo a taky porušuje pravidla stanovena na konci předchozího a na začátku tohoto dílu) no a pak následuje pět minut "brečte" scen. Vážně nevím jak film hodnotit...

  • 20.4.2019  21:53

  Vadily mi zásahy do děje oproti knižní sérii. Jasně jsou i v HP a PP a Stmívání a Sedmi letech v Tibetu a v dalším milionu knih, jenže někdy jsou ty změny malé, jindy nevadí a někdy... To dopadne třeba jako Eragon nebo právě Srtelné stroje, kdy z té knihy uděláte druhé SW. SPOILER ALERT. Ne vážně je vám ta velká bitva na konci, včetně zneškodnění nepřátelské stanice na nejméně pravděpodném místě nejméně pravděpodobným člověkem (který sice snil o lítání, ale pilotoval v podstatě poprvé a navíc se k povstalcům- pardón antimobilistům- dostal omylem) nic nepřipomněla? A co to I´m your father... ve chvíli těsně před nevyhnutelným pádem do prázdna? Pořád nic? A ano přesně tohle v knize nebylo (nebo nebylo řečeno přímo). Tohle vše by se možná ještě dalo odpustit... Ovšem naštvali mě komletním překopáním Valentinovy postavy. Ta je v knize popsána jako slaboch, nadevše milující svoji dceru a v podstatě jen (hodně schopný) poskok hlavního padoucha. Tady je to všehoschopný hajzl...

  • 16.2.2019  19:59

  Dobře, dějově je to vážně divný a jsem ráda, že to v rámci povinné četby bylo jen volitelné, ale vizuálně je to naprosto úžasně zpracované!!!

  • 28.1.2019  21:31
  Černovik (2018)
  ****

  Miluji Lukjaněnka. Už od dob Hlídek. A ač Bekmambetov děj pro film úplně absolutně překopal, tak jsem si oba filmy užila. Co se tady toho týká... ty změny tam kupodivu nejsou až tak drastické, ale některé absolutně nechápu (a už vůbec nevim jak se jim podařilo udržet posloupnost knihy)..No v každém případě jsem zvědavá co vymyslí ve dvojce a co vlastně z knihy vezmou, když ted ji celkem dost už mají překoplou...

  • 18.1.2019  23:58

  Mám ráda "milý" filmy. Proto mě uchvátil Život mé sestry a Lo que de verdad importa a teď Pačlověci. Ano stejně jako Život mé sestry to začíná smrtí, ale poté je film veden v takovém milém duchu a to i přes občasné ne úplně pěkné věci. A to mě baví. Prosím víc takových filmů

  • 8.1.2019  22:02

  Nesnasim, kdyz nekdo dava zviratkum lidske "prednosti". Proste mi to prijde uchylne. Vzdyt se da jejich pohlavi naznacit i jinak nez kyprymi vnady. Zvladl to Lvi kral, Zootopia i Nemo, tak proc ma jeste nekdo potrebu tem zviratum delat dudy?

  • 17.12.2018  00:55

  Nebudu řešit SGI a výkony herců ve vedlejších rolích. Ustřední trojice byla za mě obsazena velmi pěkně. Jen mi tam nesedělo obsazení záporáka a jeho pochopa. A "akční" scény (ano vím, že je to pro děti, ale když už tam tu akci dají, tak ji nemusejí až tak okatě flákat ne?). A co mě mrzelo, že na to jak byla zápletka zajímavá ji scénář celkem dost pohřbil :/ Ale i tak jako pohádkofil jsem byla celkem uspokojena a ve srovnání s jinými věcmi je to ještě celkem dobré. (Kdyby se hodnotilo na procenta, tak dávám takových 55)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12