bubun

bubun

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 7.5.2021  18:42
    Milenky - Epizoda 9 (E09) (epizoda) (2018)

Ježišmarjá, tady se taky každej na každýho hned vrhá, člověk by si dle tohoto seriálu myslel, že každej/každá ve věku 40 - 60 (?) je zmítán svými pudy a nedokáže se kontrolovat. A ten týpek od Pauhofový, to je tak tupej, že se s tou "asistentkou" miliskuje na veřejnosti? V nějaký restauraci u okna jak ve výkladní skříni, tak aby to - samozřejmě náhodou projíždějící - Pauhofová mohla vidět? Jako fakt?

• 17.4.2021  19:38
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Za mě (téměř) naprostá spokojenost. Seriál mě bavil od začátku do konce, i když někdy byl při sledování náročný na emoce. Pomalé tempo, které tady některým uživatelům tak strašně vadí, mi naopak sedlo a vychutnávala jsem si tu směsici tíživosti, chaosu při flashbacích, atmosféry deprese a bezvýchodnosti. Hlavní hrdinka mi byla (konečně nějaká!) sympatická (ačkoliv taky udělala nemálo nepochopitelných přešlapů či úplných volovin), stejně jako její záliba v alkoholu, radost jsem měla už na začátku první epizody, když poprvé zazněli Led Zeppelin. Jejich hudba k mé radosti provází celou sérii. Jsem také ráda, že své skladby povolili použít právě v tomto seriálu a ne v nějaké sračce. Mám jen pár výhrad; většinou jde o logiku chování postav, hlavně Amy Adams ve vztahu ke své sestře (snadno se jí nechá manipulovat či přemluvit k divným akcím, má tendence ji chránit, ačkoliv nemají vytvořené žádné pouto, ale o tom jsem už psala v jednom z komentářů přímo u dané epizody). Nebo nesmyslné zavedení "večerky" pro nezletilé, když je vymahatelnost na nule. Seriál má ale výborné momenty, mezi než rozhodně patří konec poslední epizody (asi by se dalo napsat 'rozuzlení') který mě donutil se zasmát nahlas. Celkově jsem ráda, že jsem Sharp Objects viděla, bavila jsem se velmi, a tímto děkuji uživateli Necrotongue, že mě svými komentáři inspiroval, abych tento seriál zkoukla.

• 17.4.2021  19:17
    Nebe peklo Lucie (TV film) (2017)

Psycho. Je to strašný psycho na hranici koukatelnosti. Zkoušela jsem po vzoru uživatele A_FISHe počítat, kolikrát řekne Bílá to slovíčko "já", a dělala jsem si poctivě čárky, ale bohužel jsem po dvacátém třetím "já" ztratila track. Věřím ale, že to těch 174 mohlo opravdu být. Jinak, on to vlastně není ani dokument. Je to opěvná óda na Lucii očima Lucie, ústy Lucie a samozřejmě taky "srdíčkem" Lucie. Co jsem nepochopila asi nejvíc, je ten její syn. Pořád nemohu uvěřit tomu, že by jeho emoce vůči matce nebyly předstírané. Bud na něčem jede, nebo je to magor, nebo (což je z mého pohledu nejpravděpodobnější) z ní má prdel, a za zády se jí směje s kámošema. A na závěr několik citací: "Já jsem zvyklá se dělit. Já jsem se pro to narodila." "Jela jsem na dovolenou, já nevím, co jsem si myslela! Tam skočil delfín, a já už brečela." "Mohla jsem se na to vykašlat! Dokázala jsem něco, co tady nikdo nedokázal! Je mi strašně smutno... No, co se dá dělat. To přejde." Jak píšu, psycho.

• 16.4.2021  18:55

Né, tohle je prostě tak strašný, až je to vtipný. Jedna hvězdička za Krytona. A kdyby pana Myšičku hrál fakt Myšička, a ne Carda, tak bych možná z radosti přihodila ještě jednu.

• 9.4.2021  16:55

Malou holčičku porazí auto, sanitka ji veze do nemocnice. Všichni jsou připraveni na její příjezd, ale ona převoz nepřežije. Všichni jsou smutní. O několik minut později vezou zesnulou holčičku kolem recepce, kde sedí sestry a kolem postávají (co by taky dělali) doktoři. "Proboha, proč ji vezou tudy?" "Oni musejí. Vchod do márnice se opravuje." Tak tento úvod mě patřičně rozsekal, dál už to bylo bez šťávy.

• 9.4.2021  13:55

Čtyři s odřenýma ušima. Zhruba do dvou třetin mě tenhle animák dost bavil, líbila se mi animace i barevnost, zaujalo mě, že hlavní hrdinka je celkem sympatická holka, co pořád neřeší selfíčka a značkové oblečení (což právě dělá hlavní hrdina, jak nám bylo coby divákům docela polopaticky sděleno), a byla jsem zvědavá, jak se tvůrcům podaří ztvárnit cestu "sněžného muže" zpátky domů... No a pak to začalo být trochu přeslazené, patetické a příběh začal pokulhávat, no a později přišla ta sentimentální hudba od Coldplay a tlačení na pilu co se týče "utváření přátelství mezi yettim & hlavní hrdinkou, hlavní hrdinkou & hlavním hrdinou, hlavním hrdinou & yettim, vedlejším hrdinou & yettim", nakonec i nějaké to morální ponaučení pro hrdinku... Ale jo, včera jsem viděla Konečně doma, a přece jen, tady bylo to citového vyděračství o mnoho méně. Takže za ty výše zmíněné kvality ponechávám čtyři, ale fakt jen tak tak.

• 29.3.2021  21:31

K této epizodě už mám nějaké ty výhrady. Např.mi připadá, že náš vrah není vůbec tak opatrný, jak ho tvůrci vykreslují, nechává otisky a nedává si pozor na DNA, pro příklad: své oběti lakuje nehty až po koupeli, a při celém tom procesu lakování nemá rukavice. Nebo když ji škrtil, tak měl slušný pruh kůže mezi rukavicemi a rukávy, takže byly jasně vidět chlupy na rukou, nemluvě o tom, že ho tam Sarah mohla poškrábat a DNA by našli pod nehty. Dále pak ta jeho "schovka" přímo u něj doma. Nebo to, že si svůj sešítek s (kreativními, to se musí nechat) kresbami a kolážemi obětí vytáhne jen tak a listuje jím, když jsou všichni doma... Chvílema to až vypadá, jako kdyby si přál, aby na to minimálně jeho manželka a děti přišly... A malinko mě štve jinak skvělá Anderson, která si zde všímá věcí víc a líp, než patoložka, která se na to přímo specializuje. Tak mi to přijde trochu nepravděpodobné, a Anderson až moc "geniální". No, uvidíme, co bude dál.

• 26.3.2021  14:09

Aj, tak já to tady poctivě zkoukávám, při představě, že ten seriál jedenáctou epizodou skončí (zpočátku to tady na čsfd ve výčtu epizod tak vypadalo), ale co nevidím, ono už jich je psaných třináct! Tak to popravdě asi nedám, koukat na nekonečný seriál, jakkoli by byl vtipný ve své trapnosti a přidementnělosti (pacientka v důchodovém věku na sestru Emu: "Vypadněte! Vypadněte vy fašistický svině!" "Co jí je?" "Myslí si, že je politický vězen a my jsme okupanti.").Člověk si myslí, že vidí konec, ale epizody budou pořád nabývat a nabývat... Tak to nevím, jak dlouho to vydržím. Věřím tomu, že finský originál je koukatelnější a každá druhá replika v něm nezní jako parodie na jihoamerickou telenovelu. Nebo jako hlášky z České sody. V této epizodě je dále výborný, že děda by radši nechal svýho vnuka chcípnout, než aby přiznal, že má doma viagru, takže čeká do poslední chvíle, kdy už se "hraje o minuty", než to z něj vypadne, přičemž to z něj ještě ke všemu leze jako z chlupatý deky, když to Schneiderový vypráví... A vnuk modrá a modrá, a tlak mu klesá, a klesá... A finální scéna - rodiče chlapce se vrátili z dovolené v Paříži ,a z papírové tašky pro něj něco loví, říkám si, že by to byl malý model Eiffelovky? Ano, je! Jak originální.

• 25.3.2021  15:56

Uá, né, proč to zakončili takhle, to se budu muset koukat i na druhou sérii...

• 20.3.2021  14:30

Tvorbu Kate Bush znám, troufám si říct, velmi dobře, a mám z ní velký respekt, musím tudíž říct, že by si zasloužila lepší zpracování dokumentu. Především je zbytečně krátký, ačkoli se tvůrci věnují každému vydanému albu, podle mě ne dostatečně. Výběr některých "mluvících hlav" neopodstatněný. Pochopím Gabriela, Gilmoura i Eltona, protože s Kate spolupracovali, ale některé ty, převážně mladé zpěvačky či co to bylo, a jejich "názory", plus pokusy divákovi zazpívat části skladeb od Kate, prostě celkově jejich exhibice mě nebavily a chvílemi iritovaly. Dle jakého klíče tvůrci oslovili zrovna tyto zpěváky/zpěvačky? Takových zpěváků a hudebníků je, kteří mají Kate Bush rádi a ovlivnila jejich tvorbu... Tak proč vybrali tyto? Taky není důstojné, když jedna z mluvících hlav, nějaký maník (stejně jako výše zmíněná zpěvačka-blondýna mě nezaujal natolik, abych si zapamatovala jeho jméno), evidentně tvorbu Kate Bush ani nezná, a proto před kamerou čte text jedné z jejích nejznámějších písní z papíru (proč, proboha?). A přesto ho tvůrci považovali za natolik relevantního, aby ho přizvali do dokumentu. To je prostě trapné. Naopak Kate a staré záznamy rozhovorů s ní neměly téměř žádný prostor, přičemž byly velmi zajímavé a poměrně zábavné. Prostě celkově jen velmi povrchně zpracovaný dokument. Tři hvězdičky, hodně odřené, a vlastně jen za archivní záběry Kate a pár zajímavých vstupů. Jo, a za Stephena Frye.

• 16.3.2021  14:15

"Sakra, zase spadly kukačky!" "...Vzpomeň si, co říkal instruktor... 'když se dostanete do maléru' - 'jako bych jezdil úplně nahý... úplně nahý... úplně nahý!' " "Přinesl jsem nákup!" Výborná epizoda.

• 15.3.2021  20:43

Mimo jiné mě napadají dvě otázky: proč raději nespí v tom motelu, nebo nějakém jiném - určitě by to bylo lepší (a prospěšnější psychice), i kdyby si měla trochu připlatit, a nepřijde mi, že by peníze byly problém, a ta druhá, no to je spíš taková osobní poznámka, zvolání, ale nechápu, proč se s tím arogantním drzým spratkem vůbec baví, řeší ji a věnuje se jí. Evidentně nemají z dřívějška vybudovaný žádný vztah, takže by to neměl bejt ani případný ochranitelský postoj.

• 3.3.2021  19:20
    Curiosa (2019)

Nejzajímavější a nejzábavnější na tomto snímku byla hudba (velmi se mi zalíbil kontrast mezi dobovými interiéry, kostýmy a celkově výpravou, a "moderní" hudbou včetně aranží a použitých nástrojů). Jinak je to bohužel nudný až banální příběh. A kdo není pedofil, tak toho ani ta nahota moc nepotěší.

• 3.3.2021  19:06
    Anatomie života - Konec hry (E02) (epizoda) (2021)

Halka Třešňáková potěšila, ale bohužel z žumpy epizodu nevytáhla. Jinak vše při starém, co se týče vrcholů seriálu; skvělé hlášky ("Já vás vypnu voba!" , nebo mé oblíbené: "příznaky zlomenýho srdce nejsou vidět"), Preissovka opět tahá informace z pacientů - tentokrát z malé holčičky, opět se zde naskytnou pozoruhodně dojemné scény, třeba jako ta na konci, když Třešňáková umírá, a po boku jí sedí jak manžel, tak milenec, kteří se předtím o Halku rvali jak koně. Protokol nemocnice samozřejmě logicky říká, že zavolat měli zákonného manžela, ale Halka, ještě předtím, než zkolabovala, chtěla "Mirdu". Takže nemocnice zavolala muže oba, no problem, jen se tady klidně porvěte. Ale nemocnice měla štěstí, manžel i milenec byli krotcí jako beránci. Dovolím si zde přepsat část jejich dialogu, který hodnotím jako majstrštyk, převyšuje totiž level běžné demence tohoto seriálu. Manžel:"Já jsem jí strašně miloval. Akorát jsem jí to asi neuměl říct." Milenec:"Ona to věděla." Manžel:"Myslíš, že jo?" Milenec:"Určitě. Taky tě milovala.", načež manžel odšroubuje zátku z placatky, a oba si připijou nad tělem manželky/milenky. Tyhle příběhy psal sám život.

• 3.3.2021  13:01
    Kdyby zdi mohly mluvit (TV film) (1996)

Dávám pět, ale s odřenejma ušima. Hlavně za téma, které všechny tři příběhy spojuje; je záslužný, že se mu někdo věnoval. U mě s přehledem vedou první dvě "povídky", právě kvůli té poslední jsem váhala, jestli nakonec jednu hvězdičku neubrat. Možná za to může Cher, která poslední příběh režírovala, možná ne, ale nelíbila se mi tam šílená, zběsilá kamera, přehrávání téměř všech hlavních představitelek, celkově mi to zpracování přišlo takové přepjaté. Navíc Cher má asi narcistní sklony, protože bylo vidět, jak se přímo vyžívá ve scénách, kde se objeví ona. Ty demonstrace proti interupcím byly ale děsivý, to se musí nechat. Konec trochu debilní, a bohužel jsem ho od jisté chvíle předvídala, a i kvůli němu to prostě objektivně na pět není. Jinak první příběh velmi silný, Demi Moore, a to ji nijak zvlášt nemusím, předvedla solidní výkon, to samý Sissy Spacek v příběhu druhém. Potěšily Catherine Keener i Lorna Scott ve vedlejších rolích. Celkově jsem tímto filmem moc potěšena, první dva příběhy zpracovány velmi slušně, takže mi to ani nepřišlo tolik jako televizní film. Edit: Nevím, kdo k tomuto filmu přiřazoval tagy, ale o lesbách to opravdu není. Ani jedna z povídek.

• 2.3.2021  18:04

Zrovna ve chvíli, kdy jsem chtěla zavrhnout epizodu coby nudnou, ve vrtulníku, který - samozřejmě na poslední chvíli - veze srdce od dárce k transplantaci, zkolabuje pilot (!) s probodlou plící žebrem (svym) - zranil se při hraní hokeje, Ester Geislerová poté, protože ve vrtulníku nemají příslušné nástroje, provede v onom vrtulníku pneumotorax pomocí brčka z Capri Sonne! Tak to mi opravdu zaskočilo sousto. Záchranář to poté ocenil slovy "skvělá práce!", srdce doručit samozřejmě stihnou, i transplantaci, ale jen tak tak! Další vynikající scéna je, když Schneiderová řekne zřejmě nově přijaté sestře Emě: "Přijdte potom za mnou na terasu." - Nevím, jak jiní diváci, ale já jsem si říkala, na jakou sakra terasu? A kdy 'potom'? Nicméně, Ema to asi všechno věděla, nebo instinktivně vytušila, protože o pár scén později kráčí opravdu na terase ke Schneiderové, která kouká na město, a říká:"Skvělá zašívárna!" A Schneiderová s rozvahou odvětí: "Občas je pro člověka dobrý podívat se na věci shora." Moudrá to žena. Já bych tohle promítala na Otrlém divákovi.

• 2.3.2021  17:41

Jak píše Ironfood - ano, také jsem si toho všimla. Hanzlík (nebo scénárista, režisér, kdo?!) v tom má bordel, jeden díl Hanzlík vyká, další tyká. Asi má problém. Jinak nadšení z epizody nesdílím. Ale pobavil mě "dovětek" při závěrečných titulcích; můžeme zde vidět Růžka, jak kope do meruny! A dokonce dá i hlavičku! Bohužel tohoto materiálu zřejmě neměli dostatek, aby pokryli celou stopáž titulků, takže některé záběry jeho kopání vidíme opakovaně.

• 2.3.2021  17:35

Tato epizoda mne zklamala, dle názvu jsem se fakt těšila, jaké soudní peripetie nám přinese spor o veřejné osvětlení, leč ouha. Oni ten soud vůbec neukázali. Takže člověk sedí, kouká, je napjatej, a nakonec se to všechno během vteřinky vyřeší, aniž bychom viděli průběh. Tak takhle by to nešlo.

• 2.3.2021  17:31

Epizoda nic moc, ale hvězdičku přihazuji za Heřmánka a jeho hlášky:"Jojo, karburátor je svině...", "ale vařit umí, baba!" a za Somra:"Ten pacholek mě dlouho srát nebude!"

• 2.3.2021  17:19

Chvílema nuda, Chastainová nesympatická, plus ke konci se zachová jak totální kráva - školácká chyba, v klubu flirtuje s nějakym chlapem, pak jde dokonce k němu domu, a když má dojít na sex, tak ho zarazí a řekne: "your're a stranger." Ne asi! Flashbacky, kdy jsou štastní a zamilovaní, jsou děsný a otravný. Zvláštní; kdybych si mohla vybrat, byli by mi hlavní hrdinové (Chastain a McAvoy) sympatičtější v "současnosti", než v těch strašnejch flashbacích... Ty patetický scény na konci působěj trapně, neuatenticky a otravně, možná i proto, že mi tam vlastně není nikdo sympatickej, možná ještě tak ta černoška, ale tam zas nechápu, proč se baví zrovna s tou Eleanor. Proč vždycky na konci filmovejch dramat, na konci (!), než hlavní hrdina udělá nějaké zásadní životní rozhodnutí, má jeho rodič nějakou trapnou promluvu o něčem z jeho dětství... V tomto případě se fotr strašně dlouho vykecává, jak se mu kdysi ztratila v oceánu - trapný, dlouhý, pokládala jsem si otázku, proč to do pr* vůbec vypráví?! Plus proč to tak natahovali? 9 minut před koncem a říkala jsem si, co tam sakra ještě chtěj dělat, když už odjíždí? Shrnutí: kokotina a po dlouhý době je mi líto, že jsem s něčím ztratila hodinu čtyřicet čtyři minut.

• 1.3.2021  20:48
    Soudce Alexandr (TV pořad) (2017)

Zajímavý experiment by byl, kdyby vždy, když Saša zahřímá:"Tady jste u soudu!" do sebe divák naklopil panáka, a když uděluje navrhovateli či odpůrci pořádkovou pokutu, tak rovnou dva. Případně by se objem alkoholu úměrně zvyšoval či snižoval v závislosti na výši pořádkové pokuty. Tipuju, že už v půlce náhodného dílu by měl divák slušnou hladinku...

• 19.2.2021  19:25

Vynikající! Patnáctiletou holku přivezou na tu jejich traumatologii s hroznou bolestí břicha, lékař i sestra se jí několikrát ptají, jestli nemůže bejt gravidní - odpověd záporná... Holka už je uspaná na sále, najednou chirurg zjistí, že je těhotná a začne řvát:"Jaktože mi to nikdo neřek! Vždyt říkala, že těhotná bejt nemůže! Testy jsme udělali!" A sestry na to:"Ale ne na hcg!", chirurg zařve "do hajzlu!" a shodí stoleček s připravenými nástroji k operaci a opouští sál.... Mezitím vedle na chodbě zpívá folklórní soubor odněkud z Moravy. Později z holky vypadne, že těhotná je s nevlastním fotříkem, ten to zapře. Její matka Seidlová se s ním na fleku rozejde. Později vtíravá a přeslazená sestra Preissovka z holky vytáhne, že si to samozřejmě vymyslela, protože chtěla od matky víc pozornosti. A co je na tom všem nejlepší? Že se do konce epizody vůbec nedozvíme, s kym teda ta patnáctka byla těhotná, vůbec se k tomu nevrátěj, protože je to samozřejmě úplně jedno! Když to neni nevlastní otec, tak je to asi fuk, nebo co... Se člověk musí smát. Záhadně modrající člen moravského folklóru je taky hodně zábavná zápletka, ale nebudu už víc spoilovat.

• 13.2.2021  20:21
    Božena - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2021)

Je to jak parodie. Akorát to teda neni vtipný.

• 8.2.2021  17:37

Tak samozřejmě, že si člověk při sledování říká, že je to fuj a hnůj (asanace, přístup Buchvaldka a jeho kumpánů k obyvatelům Kunštátu a vlastně skoro všechno ostatní taky), ale já tu jednu hvězdu prostě musím přidělit - kvůli Kováříkovi a jeho klasickému přednesu, a také kvůli naději v jeho očích, když ho soudruh Bavor zavolá zpátky, aby mu sdělil, že "místo pro vaše knihy vytvoříme!" Slzičku jsem zamáčkla a těším se, co přinese další epizoda.

• 5.2.2021  07:02
    Koruna - Aberfan (S03E03) (epizoda) (2019)

Jedna hvězdička dolů za /spoiler/ tu trapnou slzu na konci.

• 23.1.2021  11:21

Zbytečné, rádoby šokující sexuální scény, které jsou bohužel stylisticky i střihově tak tradiční, že prostě nejsou šokující, jsou jen směšné. A debilní.

• 19.1.2021  16:57

Mně tato epizoda přišla natolik vtipná a zábavná, že méně než pět dát nemůžu. Osvěta v podání posádky Enterprise, abstinenční příznaky těch dvou chudáků a chlad a vypočítavost "dealerů", to se jen tak nevidí. Plus bylo skvělé, že divák odhadne námět i zápletku asi tak po pěti minutách, ale tvůrci seriálu se snaží vyvolávat jakousi záhadnou atmosféru, i za tu snahu a roztomilou naivitu je těch pět. Jinak se těším a doufám, že v nějaké z příštích epizod dostane víc prostoru Riker.

• 19.1.2021  09:24

Tak já jsem poměrně nadšená. Asi by to bylo spíš na čtyři, ale jednu přihazuju čistě subjektivně za to, že filmy pro teenagery, a to ještě tuplem z americké produkce, mívají dost děsnou kvalitu, nikdo tam nebývá sympatický, s nikým se jen tak neztotožníte a vtipy jsou infantilní nebo rovnou úplně debilní. Tady to tak nebylo. Hlavní hrdinka byla sice kolikrát napřesdržku (nejvíc asi v 57.minutě, ale ještě několikrát poté), ale jak už zmínil Necrotongue (kterému tímto děkuji, že mě svým komentářem k tomuto filmu přivedl), nebyla to taková ta klasická americká "blbka" a navíc, člověk se jí úplně nemohl divit, s každým by zamávalo to, čím si prošla, a čím teď prochází s matkou, o to víc, přičteme-li k tomu tu smůlu ve škole a žití tak trochu "ve stínu" úspěšnějšího sourozence. No a pak si k tomu přičtěte ten pocit zrady směrem od nejlepší a jediné kamarádky, a je jasný, že udělá několik, a ne úplně malých, "bot". Několikrát mě hodně pobavil Woody Harrelson, někdo tady psal, že je jeho postava ve filmu zbytečná, což je hloupost, protože nejen dodává filmu šťávu, ale hlavně několikrát ovlivní dějovou linku filmu, tak nechápu, jak to někdo mohl napsat. Co mě akorát trochu mrzelo, byl až moc sluníčkový happyend, ale co už. Aspoň to skončilo na příjemnou notu.

• 19.1.2021  09:02

Tak tohle bylo hodně slabé. A Gina (která byla v prvních pár sériích docela vtipná, než to tvůrci začali přehánět a udělali z ní trapnou karikaturu) mi fakt chybět nebude.

• 16.1.2021  12:55

Miluju tenhle díl. "Neznáš tu Agnes Morehouseovou?" "Znám." "Řekl jsem Humphreymu, aby s ní promluvil. Tvrdí, že to šlo dobře... Ale mluvit o tom nechtěl a vypil čtyři whisky za deset minut."

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26