bubun

bubun

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 22.5.2020  00:12

Pořád slušné, ale ta milostná aférka mezi Lustigem a Mrázovou je taková... no, ne moc uvěřitelná. A Beáta, cynická a skeptická všemi zkušenostmi, které nabyla ve svém zaměstnání, paradoxně naivně věří každý slovo (asi) nějakýmu sňatkovýmu podvodníkovi. Nebo prostě psychopatovi.

• 21.5.2020  17:04

No, nevím, aby byly dvě skoro dospělý děti naštvaný a uražený, že s nima máma nemůže jet stanovat, a že tedy jedou jen s tátou? Oba rodiče jsou celkem v pohodě, tak nechápu, o co jde... Ale rozhodně jsem zvědavá na Beátu - to určitě nebude vyloženě kladná postava, ostatně to se mi zatím na seriálu líbí, že hlavní charaktery nejsou černobílé.

• 20.5.2020  14:29

Na první epizodu slušný. Akorát jsem si teda nepředstavovala, že ty klientky v azylácích budou takový odrzlý, konfliktní slepice.

• 19.5.2020  23:34

Tragickej díl. Od žumpy ho zachránil Bellick a jeho vyprávěnky u výslechu. Jinak všechno špatně, díry v logice, tuny patosu, najednou mají všichni na všechno čas, i ten hrobeček mu udělaj, a ty "zvraty" v ději jsou po těch 33 epizodách už opravdu hodně předvídatelné. A Scofield má výpadky paměti, v jedný chvíli řve na otce: "Tos byl ty! To ty za všechno můžeš!" a za půl hoďky "I love you, daddy". Hrůza.

• 16.5.2020  17:11

Jak napsal Necrotongue, sláva! Konečně zas epizoda, která mě bavila (až teda na ty neustále se vracející debaty o pee-hole), a kde mě tolik neiritovala Piper, naopak, v několika chvílích jsem se bavila i díky ní (situace se So So a Big Boo, nebo když nalézala své věci, které si mezitím přivlastnily jiné spoluvězeňkyně). Ale říkám si, že to, co se děje mezi Polly a Larrym už překračuje hranice dobrého přátelství, a obávám se, že už je to jen krůček k něčemu jinýmu. Což o to, o dvojici Piper-Larry mi tolik nejde, tam by na to Larry měl s nadsázkou "právo", ale Polly a její manžel... No, uvidíme.

• 16.5.2020  00:27

Mně je úplně jedno, že má ten člověk nadváhu, já hlavně nechápu, jak může bejt tak oblíbenej, a jak tohle zaměstnání vůbec může dělat, když nedá dohromady souvislou větu a na každé následující slovo musíme čekat půl hodiny. Taky je mi dost nesympatický, když má někdo na zdech ve svym, bejváku x desítek zarámovaných fotek sebe. Na nich je Xaver buď sám, nebo s nějakými "celebritami". A ještě si dovolím zareagovat na výrok Saudka, když Xaverovi řekl: "Škoda, že nechlastáš." Při pohledu na dvojřadí flašek na Xaverově parapetu jsem si spíš říkala, hmm, slušná zásoba. Tak kdo to teda pije?

• 15.5.2020  19:20
    Ženská na vrcholu (2019)

Odporná nesnesitelná klasická propaganda typu: ve městě je to na hovno, ten opravdový život je jen na horách/na vesnici/v lese/na ostrově/dosaďte si cokoli. "Příběh" bez vtipu, napětí, sympatických postav (nebo aspoň jedný!), vlastně celé bez příběhu. Předvídatelné od prvních pěti minut. K tomu dva příšerní dětští neherci, ta holka naprosto bez talentu, a k tomu neumí mluvit (viz "k čemu mi by to bylo?"), ten chlapec zas s tak uměle předstíraným nadšením, že je z toho člověku blivno. Proti tomuhle jsou Muzzikanti skvělou zábavou, a tímto se jim omlouvám.

• 15.5.2020  19:12
    Pátek čtrnáctého (TV film) (2003)

Chvílema dost úsměvné. Nejslabší a nejstrašnější je ta první rozmluva mezi mladým detektivem a blonďatou pokojskou Karolínou, ostatně všechny scény s ní jsou dost příšerný, na pohled i na poslech. Za ty ksichty co hází bych ji bejt tím detektivem nakopala do řiti. A kdo proboha chodí na pracovní pohovor s batohem z plyšovýho medvěda a k tomu v šatech sotva pod zadek, to teda nevim. Protikladně působí dost slušně hrající Lukáš Vacek coby ten malý kluk. Dalo se na to dívat, řekla bych, že na poměry české krimi produkce té doby lehký nadprůměr. Čtvrtá hvězdička za Rímskýho ("Guláš, no.").

• 7.5.2020  09:10
    Black Books - Série 2 (série) (2002)

Po opětovném zkouknutí po letech hodnotím 2.sérii coby nejslabší. Na čtyři o něco méně zábavné epizody připadají jen dvě, které jsou sice výborné (The Entertainer, Hello Sun), ale poměrově je to prostě o něco méně, než u první série, kde mi přijde slabší pouze pilotní epizoda, a než třetí, kde naopak na čtyři skvělé epizody připadají dvě méně vtipné (Little Flutter, Travel Writer). Ale i když mě 2.série baví o trošku méně, stále jsou to solidní čtyři hvězdy.

• 5.5.2020  23:52
    Na mušce - Série 2 (série) (2019)

Tak úplně moc nechápu (a nesouhlasím s nimi) ty časté narážky na "lesbický vztah" a celkově zmiňování lesbického tématu. Podle mě je to v tomhle seriálu úplně podružný, tohle není Orange is the new black nebo The L word... Ta fascinace, nebo jakýsi pouto, co tam mezi nima je, podle mě vůbec není podmíněný stejným pohlavím, nijak s ním nesouvisí. Já jsem byla s touto sérií téměř stoprocentně spokojena, protože mi 2.série přišla lepší, než první, a i mě tedy víc bavila. To opravdu nemám často, naopak. Tady to bylo dost jiný - první série mě vtáhla až někdy v poslední třetině, zatímco tady se jede celkem zvostra už od začátku. Zatím musím říct, že Killing Eve předčilo moje očekávání a můžu jej doporučit. Snad to ta třetí řada neshodí.

• 5.5.2020  20:27
    Útěk z vězení - Otis (S02E02) (epizoda) (2006)

Strašná epizoda. To s L.Jayem snad nemysleli vážně? A jasně, když vám přišijou ruku, tak se vám tam prvních pár minut udrží nitěma bez jakýkoli dlahy či podpory. Stejně tak nevim, jestli čeká, že mu kost sroste (a nervový spoje se obnoví, cévy apod.), když ta ruka ležela v tom chladícím boxu x hodin. A policajti, který "stíhaj" Lincolna a Scofielda jsou naprosto neschopný (ne poprvé). Začíná se mi obnovovat paměť co se týče důvodu, proč jsem sledování tohohle seriálu během druhý série před lety vzdala. Edit: cha! můj 666. komentář, to určitě něco znamená :D

• 5.5.2020  07:59

Sakra, proč ten Scofield dal ty klíče na tak blbý místo? Takový práce s tim bylo, měl je aspoň zastrčit někam do šuplíku.

• 29.4.2020  08:48

Ale ten tchoř byl pěknej.

• 28.4.2020  18:24

Chudák děda Kostelka/pan Jeřábek!

• 27.4.2020  18:01

L.J. je na pěst. Ale to byl už i v předchozích epizodách.

• 26.4.2020  02:32
    První pokušení Krista (TV film) (2019)

S odřenýma ušima, ale zasmála jsem se.

• 24.4.2020  09:12

Souhlas s uživatelem fragre, konec jedné éry... Stejně tak mám podobnou zkušenost s prvním poslechem Joni Mitchell - také jsem kdysi jako první album slyšela Blue (elpíčko jsem náhodně vyhrabala z rodičovské sbírky), bylo to jako zjevení. A také je to dodnes moje nejoblíbenější album od ní. Na záznamu je velmi dobře znát, jak je z hučení a bučení publika nesvá a jak ji mrzí, že musí hrát za těchto podmínek. Docela by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby organizátoři dodrželi lineup a hrál fakt Donovan (Joni měla hrát až o několik hodin později, ale přemluvili ji). Nakonec ale Joni svým krátkým proslovem nejen zklidnila publikum po dobu svého vystoupení, ale "vyšlapala cestičku" i umělcům, kteří vystoupili po ní, dokázala ty lidi zklidnit (a možná i zmást? To přirovnání k turistům na nějakém hadím koncertu mě osobně tedy zmátlo a to jsem nebyla pod vlivem) tak, že ten den už celková negativní atmosféra neovlivnila nikoho z vystupujících.

• 24.4.2020  08:49

Člověk vždy rád vidí staré známé tváře, zde je to šílená dula Molly v podání Gemmy Craven, kterou jsem si oblíbila v seriálu Father Ted (5.epizoda 1.série). Good luck with the book!

• 15.4.2020  12:42

Výborná historka byla ta "A z čeho máte, pánové, strach?" "... Asi ze smrti". Jinak z mého pohledu slušný, poměrně obsáhlý dokument. Při některých vzpomínkách jsem se i zasmála. Ani mi tu nevadil Hejma, mluvil celkem věcně.

• 15.4.2020  09:07
    Televise bude! (TV film) (2014)

Na jedné straně dobrý výtvarný nápad, dokonalý vizuál a postprodukce, to vše funkčně spojeno s hudbou/zvukovým doprovodem, na druhé straně přehrávající Braňo Holiček, ve své roli zoufale, ale opravdu zoufale nevěrohodný. A neverbální naznačování uvozovek dvěma prsty každé ruky si tedy myslím, že se v 50.letech - minimálně u nás - nepoužívalo.

• 14.4.2020  18:10

Michal David: "Zavolal mi Franta Janeček a pozval mě na konkurz, tak jsem přišel, no a jsme si spolu něco zahráli, zajamovali jsme nějaký blues..." Ha ha ha ... Petr Hannig: " Já jsem srdcař, já to všechno dělám srdcem..." Ha ha ha. "Oni pro mě byli jako moje děti!" No, tomu už se asi nedá ani smát.

• 14.4.2020  17:39

Když zrovna nevýská, neposkakuje, netancuje, nezpívá a nepitvoří se, tak je i docela snesitelnej (na obrazovce). To mě překvapilo. Jinak dokument klasicky nulová hodnota, ale neiritovalo mě to, tak co už.

• 14.4.2020  14:38

Plejáda toho lepšího i toho nejhoršího, co jste mohli a (v některých případech bohužel) můžete i dnes slyšet (pohříchu i vidět). Výborný díl s velmi trefným komentářem. Ty poslední věty jsou tak pravdivý, že se člověk nevěřícně usmívá - i když trochu hořce.

• 14.4.2020  11:54

Překvapuje mě, že tento film vidělo tak málo lidí... Asi trochu zapadlý film, který je ale skutečně fajn a příjemný na odreagování, ať už pro teenagery, jak tady někteří píší, nebo pro dospělé. Viděla jsem ho v období, kdy jsem zkoukla několik pokračování American Pie, a byl to po těch hloupejch nevtipnejch nechuťárnách pro mě balzám na duši. Tím ale nechci říct, že by Noc před zkouškama byla kvalitní jen ve srovnání s těma hrůzama, naopak. Pokud se chcete (inteligentně) odreagovat a pobavit, a k tomu jako bonus si zavzpomínat na 80.léta, jejich hudbu a módu, rozhodně doporučuju.

• 14.4.2020  11:42

Ty 4* hlavně z nostalgie.

• 14.4.2020  11:40

Mé ne úplně mírné rozčarování ze zařazení Michala Davida coby vhodného materiálu k dotazování ohledně nahrávacích technologií a práce v nahrávacím studiu naštěstí napravila radost ze Standy Chmelíka, který, narozdíl od někoho, s pokorou sobě vlastní, krátce komentuje podobné téma (bohužel má v dokumentu asi tak desetinu prostoru výše jmenovaného). Jinak jsem s dokumentem spokojena, opravdu to, co je nutné a dá se do té hodinky vměstnat, tady snad je.

• 12.4.2020  16:29

Tahle série mě od začátku krutě nebavila, chvílemi doslova iritovala. Samé žvanění, dlouhé významné pohledy do očí či jen tak do prázdna, k tomu ten Sheen, jehož Masters byl v první sérii ještě poměrně zajímavá, ač ne sympatická, postava, ale tady v pojetí jeho postavy a jejího chování tvůrci začali bůhvíproč víc tlačit na pilu, takže pro mě vyznívá už jako otravná karikatura , které její aroganci ostatní tolerují více a déle, než by to podle mě v reálu bylo možné. Mimochodem třetí epizoda, ta byla hluboko pod úrovní i téhle pro mě hodně slabé série. No, v zájmu dokoukání jsem se aspoň kochala výpravou a soustředila se na pěkné dobové kostýmy. Snad ta třetí série bude lepší.

• 9.4.2020  14:58
    Panikářky (TV film) (2011)

Škoda, že tak zajímavé téma je zde zpracováno takovým nicneříkajícím způsobem, skoro bych řekla amatérsky. Bylo by fajn tam mít výpovědi více odborníků, psychologů a psychiatrů, a ne jen jednoho. Některé záběry protagonistek mi přišly úplně zbytečné (prostřední žena hovoří o panické poruše (asi) u sebe doma, zazvoní jí mobil, ona se zeptá režie, jestli to může vzít, načež jsme svědky telefonního hovoru, kdy nevíme, kdo a proč volá, nicméně se to k tématu asi ani neváže, takže je to pro dokument úplně irelevantní, takovejch momentů je tam víc). Krom toho ta první paní, ta teda mi byla značně nesympatická, to už během své zpovědi, a pak to ještě dorazila na konci (bůhví proč měli tvůrci nápad, aby se všechny tři protagonistky spolu sešly, takže máme možnost vidět, jak si společně prohlížejí fotky jedné z nich, nafocené zas jinou z nich), kdy pronesla: "No, kdyby se mi to nestalo, tak bych určitě nešla studovat vysokou školu, a ty bys nezačla fotit. Takže lidi, mějte panickou poruchu, někam to dotáhnete!"

• 8.4.2020  23:09

Něco tak absolutně nevtipnýho těžko pohledat.

• 5.4.2020  22:38
    Muzzikanti (2017)

HAHAHAHAHAHAHAHA, Kříž zasažen... Tento film neměl vzniknout.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23