Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi
  • Dokumentární

plakát

Anatomie života - Nalezenec (2021) (epizoda) odpad!

Ačkoli je to zcela jasný záměr tvůrců, doktor Drahoš je čím dál tím víc vtipnej. A dcera Schneiderový má být hrozná schválně, to jo, ale JAK strašně příšerná je, to už jde podle mě za hranice původní představy tvůrců.

plakát

Anatomie života - Nákaza (2021) (epizoda)

Schneiderová ke svému partnerovi: "Když jsi nechtěl, tak jsi tam jezdit nemusel!"  - wtf??  Vždyť si zcela jasně pamatuju, že v minulé epizodě mu řekla, prosila ho!, jestli by tam nejel "kvůli ní"! A on, ač nerad, jí tedy tuhle laskavost udělal. takže co to jako má bejt od tý Schneiderovky? No, nakonec drsně prozřela a asi to nebylo úplně příjemný. Ale za ty kecy jí to přeju, ačkoli rozhodně nepatří k těm nejhorším postavám seriálu.

plakát

Tajný život mazlíčků (2016)

Příběh sprostě vykradený z Toy Story (ale fakt úplně!), akční honičky v autech a rádoby roztomile animované zvířecí postavičky. Asi tři vtipné momenty na celý film. Za mě teda ne. Přitom už jen název nese velký potenciál, který by se dal rozvíjet a zpracovat. Tohle je podbízivá vyčpělost bez nápadu.

plakát

Dokonalý svět - Vánoce v Karibiku (2010) (epizoda) odpad!

Tímto komentářem se omlouvám podprůměrnému seriálu Milenky, který jsem dokoukala nedávno, a který těch odpadů také pár schytal u některých epizod, protože tohle, tohle je skutečné peklo. Jeden odpad je tady málo. Je to tak děsné, že se té hrůze člověk nemůže ani zasmát. Zlatá anatomie života s občasnými "perlami" moudrosti a nechtěně vtipnými situacemi. Na hranici koukatelnosti.

plakát

Milenky - Epizoda 9 (2018) (epizoda) odpad!

Ježišmarjá, tady se taky každej na každýho hned vrhá, člověk by si dle tohoto seriálu myslel, že každej/každá ve věku 40 - 60 (?) je zmítán svými pudy a nedokáže se kontrolovat. A ten týpek od Pauhofový, to je tak tupej, že se s tou "asistentkou" miliskuje na veřejnosti? V nějaký restauraci u okna jak ve výkladní skříni, tak aby to - samozřejmě náhodou projíždějící - Pauhofová mohla vidět? Jako fakt?

plakát

Ostré předměty (2018) (TV seriál)

Za mě (téměř) naprostá spokojenost. Seriál mě bavil od začátku do konce, i když někdy byl při sledování náročný na emoce. Pomalé tempo, které tady některým uživatelům tak strašně vadí, mi naopak sedlo a vychutnávala jsem si tu směsici tíživosti, chaosu při flashbacích, atmosféry deprese a bezvýchodnosti. Hlavní hrdinka mi byla (konečně nějaká!) sympatická (ačkoliv taky udělala nemálo nepochopitelných přešlapů či úplných volovin), stejně jako její záliba v alkoholu, radost jsem měla už na začátku první epizody, když poprvé zazněli Led Zeppelin. Jejich hudba k mé radosti provází celou sérii. Jsem také ráda, že své skladby povolili použít právě v tomto seriálu a ne v nějaké sračce. Mám jen pár výhrad; většinou jde o logiku chování postav, hlavně Amy Adams ve vztahu ke své sestře (snadno se jí nechá manipulovat či přemluvit k divným akcím, má tendence ji chránit, ačkoliv nemají vytvořené žádné pouto, ale o tom jsem už psala v jednom z komentářů přímo u dané epizody). Nebo nesmyslné zavedení "večerky" pro nezletilé, když je vymahatelnost na nule. Seriál má ale výborné momenty, mezi než rozhodně patří konec poslední epizody (asi by se dalo napsat 'rozuzlení') který mě donutil se zasmát nahlas. Celkově jsem ráda, že jsem Sharp Objects viděla, bavila jsem se velmi, a tímto děkuji uživateli Necrotongue, že mě svými komentáři inspiroval, abych tento seriál zkoukla.

plakát

Nebe peklo Lucie (2017) (TV film) odpad!

Psycho. Je to strašný psycho na hranici koukatelnosti. Zkoušela jsem po vzoru uživatele A_FISHe počítat, kolikrát řekne Bílá to slovíčko "já", a dělala jsem si poctivě čárky, ale bohužel jsem po dvacátém třetím "já" ztratila track. Věřím ale, že to těch 174 mohlo opravdu být. Jinak, on to vlastně není ani dokument. Je to opěvná óda na Lucii očima Lucie, ústy Lucie a samozřejmě taky "srdíčkem" Lucie. Co jsem nepochopila asi nejvíc, je ten její syn. Pořád nemohu uvěřit tomu, že by jeho emoce vůči matce nebyly předstírané. Bud na něčem jede, nebo je to magor, nebo (což je z mého pohledu nejpravděpodobnější) z ní má prdel, a za zády se jí směje s kámošema. A na závěr několik citací: "Já jsem zvyklá se dělit. Já jsem se pro to narodila." "Jela jsem na dovolenou, já nevím, co jsem si myslela! Tam skočil delfín, a já už brečela." "Mohla jsem se na to vykašlat! Dokázala jsem něco, co tady nikdo nedokázal! Je mi strašně smutno... No, co se dá dělat. To přejde." Jak píšu, psycho.

plakát

Anatomie života - Rodiče a děti (2021) (epizoda)

Né, tohle je prostě tak strašný, až je to vtipný. Jedna hvězdička za Krytona. A kdyby pana Myšičku hrál fakt Myšička, a ne Carda, tak bych možná z radosti přihodila ještě jednu.

plakát

Anatomie života - Na první dojem (2021) (epizoda) odpad!

Malou holčičku porazí auto, sanitka ji veze do nemocnice. Všichni jsou připraveni na její příjezd, ale ona převoz nepřežije. Všichni jsou smutní. O několik minut později vezou zesnulou holčičku kolem recepce, kde sedí sestry a kolem postávají (co by taky dělali) doktoři. "Proboha, proč ji vezou tudy?" "Oni musejí. Vchod do márnice se opravuje." Tak tento úvod mě patřičně rozsekal, dál už to bylo bez šťávy.

Sněžný kluk (2019)

Čtyři s odřenýma ušima. Zhruba do dvou třetin mě tenhle animák dost bavil, líbila se mi animace i barevnost, zaujalo mě, že hlavní hrdinka je celkem sympatická holka, co pořád neřeší selfíčka a značkové oblečení (což právě dělá hlavní hrdina, jak nám bylo coby divákům docela polopaticky sděleno), a byla jsem zvědavá, jak se tvůrcům podaří ztvárnit cestu "sněžného muže" zpátky domů... No a pak to začalo být trochu přeslazené, patetické a příběh začal pokulhávat, no a později přišla ta sentimentální hudba od Coldplay a tlačení na pilu co se týče "utváření přátelství mezi yettim & hlavní hrdinkou, hlavní hrdinkou & hlavním hrdinou, hlavním hrdinou & yettim, vedlejším hrdinou & yettim", nakonec i nějaké to morální ponaučení pro hrdinku... Ale jo, včera jsem viděla Konečně doma, a přece jen, tady bylo to citového vyděračství o mnoho méně. Takže za ty výše zmíněné kvality ponechávám čtyři, ale fakt jen tak tak.