Příběhy starých hospod - Ústecko (2024) (epizoda)

Polášek:"Nemyslete si, že si k vám sedám právě proto, abych vás sbalil." :D aneb Polášek a jeho, řekněme prapodivné a bizarní, formulace. To mě opravdu pobavilo. Jinak co se týče cyklu; úplně by mi stačilo dívat se na pohyblivé obrázky (protože ty záběry hospod a krajiny jsou opravdu pěkné) a vynechat Poláškovy monology, mnohdy bohužel i dialogy (některé ty rozhovory jsou fakt zvláštní). Výběr hospod na Ústecku mě celkem potěšil, ačkoli si myslím, že každý kraj a každé krajské město by si zasloužilo vlastní epizodu, nebo třeba i epizody dvě. Šenkovnu v Ústí mám víc než v oblibě, a pivovar Na Rychtě jsem navštěvovala moc ráda hlavně před rekonstrukcí, každopádně bylo fajn si obě hospody připomenout. A super byly ty staré fotografie Rychty a jejího okolí.

Simpsonovi - Bart po setmění (1996) (epizoda)

"Je jedenáct hodin. Víte, kde jsou právě teď vaše děti?" "Už jsem ti říkal včera, že ne!"

Ztraceni - Dave (2006) (epizoda) odpad!

Něco tak bezskrupulózně předvídatelného jsem už dlouho neviděla. Děj, zápletka a její rozuzlení se dalo odhadnout během prvních minut, hlavně samozřejmě, když se tam objevil plešoun z Californication. Pomalejší diváci možná pochopili, oč jde, ve scéně s fotografováním v léčebně, či co to bylo, a těm úplně dementním se to muselo vysvětlit přímo fotkou, kterou vytáhnul psychiatr (?) při sezení, samozřejmě za doprovodu naprosto SHOCK! hudby, ou, maj majnd is bloun! A na konci se ještě pokusili o nějaký "nepředvídaný" twist (Libby), ačkoli to tam v průběhu Hurley zmíní, takže je to jasný už dřív. A k tomu zas ta hudba jakože "totální šok, to vás určitě nenapadlo!" Asi jsem ještě žádnou epizodou z tohohle paskvilu nebyla tak uražena, jako touto. Edit: musím svůj komentář ještě doplnit, protože další alarmující aspekt této epizody, ale v seriálu vůbec, je to nehorázný plýtvání jídlem. A teď  nemyslím jen Hurleyho, ale například Sawyera a ty sušenky.  Neskutečný. Jako co tím chtěli tvůrci říct?

Nevina - Epizoda 7 (2021) (epizoda)

Spoilery.... Ke konci dost natahované, a ačkoli je mi jasný, že Ortizová na konci nebrečí kvůli tomu grázlovi, ale kvůli své zkušenosti z dětství (jak nám tvůrci víc než bylo potřeba polopaticky sdělili), tak mi i toto oplakávání za znění smutné a tíživé hudby přišlo mimo, jako copak můžu cítit s hajzlem, který znásilňoval mladé holky pod zákonem, k tomu měl ještě zálibu v brutalitě, a ze vzteku zabil jednu ze striptérek? A jako jeho poslední slova, ty kecy "moje dcera se nesmí dozvědět, co jsem dělal?", no tak to sis měl holenku rozmyslet holt dřív, než jsi ty věci udělal, ty prase. Takže se radši zbaběle odstřelí, protože sám nemůže čelit tomu, jakej je hajzl. Fuj, úplně se mi zvedá kufr. Jinak jsem bohužel musela ubrat ještě hvězdičku za nelogičnosti (ty čaje u Kimmy?? To nedává moc smysl) a za stále se zvětšující předvídatelnost. Jsem zvědavá na poslední díl, ale musím říct, že mám docela obavy.

Nevina - Epizoda 6 (2021) (epizoda)

Nejsem teda žádnej odborník na zbraně, ale říkala jsem si totéž, co Necrotongue, respektive jsem se musela pořád ptát - kolik sakra nábojů Olivia ještě má? Ale i přes tuto a několik dalších výtek, například předvídatelných situací je tu fakt hodně, je to poměrně napínavé. Jo, docela mě to baví.

Drž se (2022) (seriál)

V posledních dvou epizodách lehounce předvídatelné (některé dějové linky), ale i tak poměrně napínavé. Za mě spokojenost, Poláci si s tím Harlanem poradili dobře.

Drž se - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Ten "český automat", nebo tedy v překladu Netflixu česká hlasovka teda fakt nezní příliš česky :-D

Drž se - Epizoda 5 (2022) (epizoda)

Napínavý jak prase, nabízí se však otázka: proč nevolal rovnou policii? Tam by to zvedli hned, a navíc by ho mohli lokalizovat.

Drž se - Epizoda 4 (2022) (epizoda)

Na to, že s  ním jeho dcera (ten spratek) téměř nekomunikuje, ani po tom, co ji nemohl celý den najít nebo se jí aspoň dovolat, a nikomu nic neřekla, ani to pak nevysvětlila, když se s ním potkala doma, je ten Kájin otec docela vysmátej. Celkově mi přijde fakt divnej, pořád s tím lehkým úsměvem. Ale vzhledem k tomu, že je to Cobenovka, tak jsou tam podezřelí fakt úplně všichni. Jo, honička mezi odstavenejma vlakama vždycky potěší. Akorát se bojím, že to ta "hodná" blondýna s lízátkem asi trochu odsere od plešouna. Ještě mám taky pocit, že v tom celém budou hrát roli zas ty požáry (ve Štětíně a možná i jinde?). Jinak, Poláci umí, úplně se nespokojeně ošívám nepohodlím, když si představím tenhle seriál v české produkci. Jasně, něco udělají také ty pro české diváky neokoukané tváře Poláků (oproti u nás všudypřítomné Geislerové, Dykové, Čermákovi apod., otázka je, zda herci v tomto seriálu taky už nějaké procento polských diváků neotravují), ale atmosféru to má, dialogy nejsou tak dementní, scénář zatím šlape...