Ohnivý kuře - Pokažený kohout (2017) (epizoda) odpad!

Od tý doby, co už tam neni Babčáková, se tenhle seriál zanořuje hlouběji a hlouběji do totálního odpadu, a musim poznamenat, že mě trochu mrzí, že není na čsfd možnost nějakého odstupňování odpadu, protože jestli prvních bilion dílů by bylo v kategorii "trošilinku lepší odpad, ale stále peklo", tak tyhle poslední díly by patřily do "příšernej nejhorší odpad a vaření z vody". Uměle vyvolaný dramata (Olík, kerýho objevili po roce, kdy se v seriálu neukázal, což je trochu divný, když je to syn dvou hlavních postav) a nové negativní postavy bez charismatu objevující se odkudsi z dávných dob, a zůstávající pouze po dobu pár dílů (u Kateřiny zvané "Kačaba" je to jen dobře), než se všechno pijánko vyřeší a všichni mohou být zas šťastní a spokojení ve svém mikrosvětě Janovejch lázní. Babčáková byla aspoň vtipná postava, provázaná rodinnou historií s dalšími hlavními "hrdiny", byla to taková ta záporňačka, na kterou se divák rád podívá a baví se (občas). Naopak zapojení Ivy Janžurové (naprosto otravná postava, a celá dějová linie kolem ní je jen utrpení) a Vilmy Cibulkové nebyl moc šťastnej nápad. A upřímně nechápu, proč do toho šly a kdo si je vlastně troufnul oslovit. A ještě jedna poznámka: U Slepičků z repráku slyšíte Tučnýho nebo Olympic, v Ohnivym kuřeti zas VŽDYCKY Amy Winehouse nebo Lennyho Kravitze. Že by tam hrálo jedno cédéčko dokola? To je vražda.

Pyramida 3 (1996) odpad!

Nejslabší díl ze série. Nenapadlo by mě, že někdy budu srovnávat kvalitu devadesátkových pornofilmů, ale člověk míní... Každopádně: je to pochopitelné. Dohromady má původně film Pyramida před rozkouskováním něco pod šest hodin, bylo by divné, kdyby všechny tři díly neměly kolísavou kvalitu. Trojka je podle mě nejméně zábavná, trochu umdlévající, a s koncem, který bych si tedy nevymyslela (ale nebudu spojlovat, jen se na to podívejte sami, kdo to ještě neviděl).Nebo člověk po dvou předchozích zkušenostech přece jen není tolik překvapen, když vidí všechny ty closeupy a jiné skvělé detailní záběry, a on už ani ten výborný dabing tolik nepřekvapí a nedojme. Člověk je zmlsán předchozími zkušenostmi, kde prostě nečekal, že to bude taková kruťárna. Ale abych nebyla k tomuto dílu série tak nespravedlivá, obsahuje taky několik príma hlášek. Slovo "príma" je zvoleno schválně, protože společně s "žůžo", "senza" a obligátním "fajn"(tentokrát zazní 20x) jsou to nejčastější výrazy filmu. A nyní k těm citacím, chronologicky. "Ty pitomej idiote, seš tak nespolehlivej... - popravte ho!" "Vždycky jsem chtěl mrdat ženský z armády." "objížděj, jak arabskýho hřebce" . V jedné chvíli zazní: "To je žůžo, pohrát si s tvejma dudama", přičemž se účastník, který zrovna kopuluje, ňader své spolukopulovnice vůbec nedotýká a ani nedotkne!, vynikající je také konverzace: "klídek, to jsou jen hadi." "Ale vypadá to, že jsou nasraný..." "Ale já je nemám rád." A za chvíli: "Hadi nehadi, umí skvěle hulit." "Profesionální hulibrk." "Udělej se na mý kobře." "ó, ty jsi gurmán!" - "Vy jste tak dobrej, pane ministře!", "Líbí se ti líbánky? - drž, děvko!", a zlatý hřeb večera: "už ho tam nořím." V tomto díle bohužel nezazní dudy, ale muziky si užijete dost. Scéna s hadama je jedna z nejlepších (tím ale nemyslím erotický náboj, jen to, že je prostě jedna z těch vtipnějších. "Erotika" zůstává na stejném bodě jako v předchozích dvou dílech.).

Vinyl - Pilot (2016) (epizoda)

Hm... Není to muzikál, ale pro mě to bylo JAKO muzikál; koncentruje to mnoho aspektů muzikálu, který nesnáším. Všechno na efekt, samý pozlátko. Nic moc autentickýho. Může maximálně sloužit jako názorný edukační prostředek lidem, co o hudbě 70.let (a 60.) nic nevědí, a nevadí jim mírně pokřivený obrázek. Co například ta první scéna s tím koncertem? Všichni tam jsou oblečení vyzývavě, dekadentně, ale když to porovnáte s reálnými záznamy (ledacos je např.vidět i v The Song Remains the Same, ale i v jiných), zjistíte, že v takovém měřítku to opravdu nebylo. A už vůbec ne ve dvaasedmdesátym, možná až tak s první vlnou punku o pár let později. Další věc, všichni jsou zde krásní lidé, samozřejmě. I když jsou třeba trochu, nebo hodně sjetí, nebo opilí, ženy jsou všechny jako modelky. Super. Někdo si dal práci s výpravou, ta se mi líbila a působí na mě dost realisticky. Robert Plant zklamal - pohyby ho naučili vážně dobře, ale tomuhle cápkovi chybělo věškerý charisma a krom vlasů mu moc podobný nebyl. Celá ta scéna byla víceméně spíš k smíchu. John Bonham se vyvedl líp - ale taky moc nemluvil. Co rozhodně podělali, byl Peter Grant. To byl přece chlap jako hora! Tady má tak metr šedesát. Řve dobře, to jo. Grant byl pověstnej svou zastrašovací technikou, což tady asi chtěli řádně vykreslit. Co se týče humoru, tak vtipy vyznívaj v lepším případě do prázdna, v horším trapně. Jedinej opravdu vtipnej moment byla ta "vražda v sebeobraně". Vadily mi i neustálý narážky na slavný muzikanty bez nějakýho zjevnýho důvodu - asi jen, aby je zmínili, a potěšili diváky, že si mohou říct: jo, Bo Diddley? Toho znám, bezvadný.... Mně to připadá zbytečný. Takže shrnu-li pilot: nic moc.

Vinyl - Cyclone (2016) (epizoda)

Tato epizoda je bohužel velmi předvídatelná. Nápodoba Bowieho poměrně věrná (vizuálně), ale pohyby má pomalejší, spíš připomínaly jeho období druhé poloviny 80.let. Co mě opravdu zhnusilo byla odporná verze Life on Mars zpívaná nějakým čuňákem typu Lucas Graham... Když nemohli dát originál, neměli to tam dávat vůbec, a spokojit se se skladbou Suffragette City.

Pyramida 2 (1996)

Vůbec nechápu,proč by se na to chtěl (a měl) někdo dívat v původním znění. Český dabing je to, co tento film posunuje ze škatule "nekoukatelné" do "zábavné za určitých podmínek". A stejně jako jednička, i tento film disponuje plejádou neuvěřitelných hlášek (které zřejmě ale nezlidoví). Zápletka je ještě víc chabá a film je dlouhý dvě hodiny, ale nenechte se tím odradit. Jen tak budete odměněni výtečnými sentencemi, jako např."Saj mi žlázu", nebo "Chci cejtit tvoje mandle!". Jen pozor, úvodní scéna trvá skoro půl hodiny a je to celé jen o tom, jak se pan ministr (kterému často není rozumět), nechá obšťastňovat skupinou cca dvaceti ženských, takže je to celkem jednotvárné. Občas to proložili nějakou jinou scénou, třeba jak se před domem, kde toto probíhá potká chlápek s nějakou dívkou, a odehraje se tato konverzace, cituji: "Čau ahoj!" - "Pusťte mě!" - "Moc se mi líbíš, broučku!" - "Chcete vykouřit?" - "jo, hul mě." Mezitím si pan ministr užívá, a poeticky glosuje "to je přece rozkoš, mrdat tě!", na což je mu odpovězeno: "Ano, pane ministře". Další výborná scéna přijde, když (jak je uvedeno i v oficiálním textu distributora) přijde William na pokoj, a zjistí, že byla jeho manželka unesena, a chce ji hned hledat, ale Karim mu na to řekne:"Už je pozdě jít na policii" a "znám pár drsných chlápků, najmeme si velbloudy", přičemž se samozřejmě na hotelovém pokoji zrovna ochomýtá pokojská, takže se slovy "teď si dáme odpolední sendvič" ji oba obšťastní (a hlavně sebe). Do toho všeho hraje hudba ve stylu funky jazz. Občas hudba skončí i uprostřed souložení, a je tak asi deset vteřin ticho, a pak zas začne s novou vervou nanovo. Změna oproti jedničce: nezazní tady ani jednou slovo "fest". Ale nebuďte smutní, je nahrazeno slovem "fajn". Napočítala jsem ho 14x. Co je ale ke škodě, je to, že se herečky, nebo spíš účastnice, dívají více do kamery, a to je poněkud rozrušující. Pak také musím zmínit dabing jednoho z mužů, který buď je, nebo aspoň zní úplně jako Lukáš Vaculík. Že by si potřeboval přivydělat, nebo rozšířit svůj životopis o tuto schopnost? A nyní několik hlášek, na které se můžete těšit (takový teaser): "Hopsej, kundo." "Jistě, jsi odborník!" Říká chlápek ženě, zatímco ho uspokojuje orálně, a pak "žižlej mi koule." "Tomu říkám pravý policejní vobuch." Tvou kamarádku vzrušuje má bambule." Moje oblíbená: "Vytvrď mi ho, ať tě s nim můžu vomrdat" "aspoň se rozptýlím - jé, to je krásná prdel!" , a do toho všeho hraje hudba podobná Michalovi Davidovi, když hraje na synťák. Jeden z nejzábavnějších momentů je, když Elizabeth s tou druhou ženskou ve vězení souloží dvacet minut s bachařem, vystřídají deset poloh, a Elizabeth mu v nestřežené chvíli ukradne zbraň, namíří ji a řekne:"Ruce vzhůru, ty blbej parchante, myslel sis, že nás zneužiješ!" Pak přijde překvapení, protože uprostřed filmu začnou hrát dudy! DUDY!!! Dudy ve filmu Pyradmida.... No a nemůžu opomenout pár hlášek, které mi bohužel zůstaly v paměti pro svou... asi absurdnost? Ale v rámci tohoto filmu už se asi nemá cenu ptát, co je absurdní, takže: "Do kundy jako do medu" "Já ti zasadím mrkev, čubko!", dále: "Hlaď mi můj kliťák" a "Pořádně jí lízej tu kachnu." Takže je jasné, že tenhle film nelze nedoporučit. "Dodělejte mě, vy štěťule." "Ty kurvy nebyly zadarmo."

San geng 2 (2004)

Oproti většině komentujících uživatelů mi poslední povídka, Cut, přišla nejslabší. Možná je to tím, že o zápletky typu Saw či Would you rather apod., není nouze, a výše uvedené jsem viděla dříve, takže mě pointa, ale ani průběh příběhu ničím nepřekvapil. Atmosféru podle mě měl více intenzivní první příběh, Box, a drsnější (a nechutnější), a proti Cut aspoň o trochu méně předvídatelný, i když popravdě maličko překombinovaný na konci, byl zas příběh druhý, Dumplings. Ale celkově jde o poměrně povedenou, docela krutou, a mnohdy nepříjemnou, hororovou směs.

Chléb a růže (2000)

Jedna hvězdička za Tima Rotha (na cca 3 vteřiny), který mě překvapil a pobavil. Jinak je to propaganda, zlý bílý muž, a chudáci vykořisťovaní Mexikáni. Ke konci to začne být i nuda, a Brody se tam vůbec nehodil.

Společenství (2000)

Neprávem opomíjený film. Takovou směsku komedie, thrilleru a hororu s všudypřítomnou nadsázkou a černým humorem jsem dlouho neviděla. A také potěšily občasné odkazy na Hvězdné války.

Ohnivý kuře - Hotelová odysea (2017) (epizoda) odpad!

Úplně ta nejhorší, nehorázně trapná verze skladby Perfect day, co jsem kdy slyšela. Hnus, hnus. Navíc celá ta scéna byla jedna z nejtrapnějších v dějinách seriálové produkce, a to je fakt co říct. Doufám, že brzo odsunou tuhle dementní dějovou linii s "Didi" do pozadí, a budou se věnovat nosnějším tématům, např. starej Prachař a jeho finanční oblože.

Showgirls (1995)

Viděno po letech. Myslím, že tam nemuseli být ti šimpanzi.