Blazis34

okres Příbram

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 30.8.2020  12:53
    Losers (TV seriál) (2019)

Zajímavé příběhy o malých či velkých prohrách. Nejvíce mě zaujal příběh s běžcem v poušti. To bylo drsné, ale naštěstí se šťastným závěrem. Líbil se mi na konci dílů odkaz na realitu a dobré zprávy. Hodnotím za 65%, tři hvězdy.

• 13.8.2020  21:31
    Apollo 11 (2019)

Asi to není film do kin, ale pro mě byl velice zajímavý a některé záběry jsem viděl úplně poprvé v životě. Je dobře, že si i dnešní generace připomíná takto významnou událost lidstva. Dokument se mi líbil a dávám 80%, čtyři hvězdy.

• 4.8.2020  22:23
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Skvělý dokument o nejlepším basketbalistovi všech dob. Zíral jsem, jaké záběry se podařilo do seriálu dát, co vše bylo natočeno a jak bylo vše prezentováno. Určitě jeden z nejlepších sportovních seriálů ever si zaslouží pět hvězd - 90%.

• 4.8.2020  22:19
    V síti 18+ (2020)

Nepamatuji si, že by ve mě jakýkoliv jiný film vyvolal takovou vnitřní zlost. Zlost na systém (jak je vše jednoduché zprostředkovat), zlost na skupinu sexuálních predátorů (co si dovolí) a zlost na samotnou obranu a ochranu proti tomu. Jsem rád, že něco takového vyšlo, snad to této problematice pomůže a začne se to více řešit a trestat. Skvělý nápad, i když podíváná realisticky krutá a nechutná. Dokumentu dávám 85%, lepší 4 hvězdy.

• 23.7.2020  14:58
    Narcos (TV seriál) (2015)

Skvěle propracovaný seriál o největších drogových baronech. Pablo Escobar je známé jméno a na to se podařilo také diváky nalákat. Nutno podotknout, že po jeho zabití seriál přišel o hlavní zápletku, ale i tak pokračoval v drsných kolejích. První dvě série úžasné, třetí lehce slabší. Líbila se mi provázanost s realitou, včetně skutečných záběrů. Herci v hlavních rolích jsou bezchybní. Hodnotím za 90%, pět hvězd.

• 14.6.2020  13:05

The Current War určitě není špatný film. Herecké obsazení velmi dobré, kamera a střih skvělé. Na druhou stranu jsem čekal více, téma nebylo špatné a určitě velmi zajímavé. Původ vzniku elektřiny a žárovky by si zasloužilo ale lepší vyprávění. Hodnotím za tři hvězdy, 65%.

• 31.5.2020  14:42
    Colectiv (2019)

Velmi zajímavé, až silně znepokojivé informace. Bohužel si myslím, že ve vrcholové politice se takovéto věci dějí nejen v Rumunsku. Dokument přinesl mnoho otevřených zpovědí a dialogů. Doufám, že to alespoň něco změní. Dávám 80%, čtyři hvězdy.

• 19.5.2020  15:28
    Frčíme (2020)

Hezky udělaný animák ze světa elfů. Příběh byl hezký, měl hloubku a cesta za ním byla dobrodružná. Ale na druhou stranu, že bych viděl něco nového, extra zajímavého, to bohužel ne. Milé, neurazí - hodnotím za 65%, tři hvězdy.

• 5.5.2020  19:05

Tato na první pohled komedie, má něco úžasného a přitom citlivého, do sebe. Je v ní vidět, jak tenká hrana je mezi oblíbeností a nenávistí veřejnosti. Chvíli je těžké poznat, zda je Andy tak bláznivý nebo tak geniální. Na tom si v podstatě film i zakládá. Tou největší měrou tomu přispívá fenomenální Jim Carrey. O tom, že je Forman nejlepší český režisér snad nemusí být řeč. Muži na Měsíci dávám 80%, lepší čtyři hvězdy.

• 3.5.2020  11:52
    Attila (2020)

Mě se dokument o skutečném bojovníkovi moc líbil. Je to možná tím, že jsem o Attilovi před Zápasem století nic nevěděl, takže mnoho informací bylo pro mě nových. Nejvíce se mi vždy líbí záběry ze zákulisí, z tvrdého tréninku atd. Velký obdiv, co tito sportovci musí zvládnout a vydržet. Hlavně po prohře musí být složité se připravit na další zápas, který je mnohdy až za x týdnů či měsíců. Ve fotbale máte další týden nový zápas, tak se nemůžete tolik trápit předchozí porážkou. Attilovo chování je mi daleko sympatičtější než Karlosovo, takže zpět jsem rád, že v Zápase století vyhrál. Na sportovních dokumentech se mi líbí ta nejistota na začátku natáčení, že nevíte jaký vlastně bude mít konec. Tento dopadl dokonce s dvěmi happy endy. Hodnotím za 80%, čtyři hvězdy.

• 1.5.2020  11:05
    Výjimeční (2019)

V prvé řadě chci smeknout před všemi, kteří pracují s postiženými lidmi. Musí na to mít určitě trpělivost i srdce. Pro peníze to dělat ani nejde. Moc se mi líbil Bruno a Malik, s jakým klidem a nadhledem pracovali. Všechny herecké výkony byly skvělé a konec filmu zamyšlující. Hodnotím za 4 hvězdy, 78%.

• 26.4.2020  00:10

Akce skvělá, efekty také, kulisy výborné, příběh průměr a reálnost nula. Klasický akční snímek 1 proti 100, kde efekty vyhrávají nad vším ostatním. Extraction se mi líbilo, ale že by se jednalo o originální velkofilm, to rozhodně ne. Hodnotím za lepší tři hvězdy - 70%.

• 19.4.2020  12:23

Vždy jsem sledoval příběhy a filmy s trabantem. Těžko říct, zda je jednodušší jet v trabantu nebo na pionýru, výkon budou mít dosti podobný :-))). Nicméně ani na jednu cestu bych neměl odvahu. O to více obdivuji tuto skupinku dobrodruhů, kteří nevěděli, co se může po cestě stát a vyrazili na strasti plnou cestu. Na druhou stranu závidím, co vše viděli. Myslím, že některá místa ve vás zanechají stopu do konce života. Dokument od Marka Slobodníka se mi líbil, někdy jsem se bál za ně (malárie, noční přejezdy,...) a někdy jim záviděl. Chválím i to, že si vše "režírovali" a natáčeli sami. Dávám 80%, čtyři hvězdy.

• 19.4.2020  12:18
    Maradona v Mexiku (TV seriál) (2019)

Maradona byl skvělý fotbalista, o tam jaký je člověk se vždy vedly spory. Nicméně fotbal miluje a dokázal svoje nadšení přenést na hráče Dorados. Výsledky měly dobré, avšak ta finální tečka jim utekla. Nejlepší na sportovních dokumentech je právě to, že nemáte jistotu, zda vše dopadne dobře. A to je na tom možná to nejlepší. Tento dokument se mi líbil, přiblížil mi situaci v Culiacánu, místní fotbal i atmosféru okolo. Hodnotím za 80%, čtyři hvězdy.

• 18.4.2020  12:04

Nejvíc ze všeho se mi líbily záběry ze zákulisí zápasu a tvrdý trénink Conora. Už teď je to legenda bojových sportů, který si avšak svoji slávu pečlivě vybojoval. Dokumentu dávám 80%, čtyři hvězdy.

• 17.4.2020  13:37

Hezky zpracováná fotbalová cesta jednoho z nejlepších a nejoddanějších fotbalistů historie. Stevie byl vždy můj fotbalový vzor a stále jsem jeho velkým fanouškem. Jemu dávám určitě 5 hvězd. Tento dokument se mi také líbil, byl hodně emotivní a skvěle sestříhaný, ale k pěti hvězdám mi tam něco (nového) chybělo. Dávám 80%, čtyři hvězdy.

• 12.4.2020  20:28
    Gentlemani (2019)

Další film od Guye Ritchieho, který prostě musíte vidět. Hvězdné herecké obsazení je zárukou úspěchu. První polovinu filmu jsem se trochu ztrácel, ale poté se začalo vše usazovat, vyjasňovat a vygradovalo to skvělým závěrem. Mám rád sofistikované plány a děje, takže jsem si přišel na své. Gentlemanům dávám jasné čtyři hvězdy - 80%.

• 11.4.2020  11:09

Zajímavý fotbalový příběh jednoho velkého trenéra. Dobové záběry byly velice dobře natočeny, Michael Sheen vyzařoval ty správné emoce, stejně jako představitel Dona Revieho Col Meaney. Sportovnímu dramatu dávám 75%, lepší tři hvězdy.

• 10.4.2020  10:22

Wow opravdu silný příběh. Vždy, když jsem myslel, že už je to všechno, přišla nová zápletka či informace. Tvůrci to sestříhali skvěle a velice poutavě. Samotný výzkum tady hodnotit nechci, hrůza. Dokumentu dávám 80%, čtyři hvězdy.

• 9.4.2020  19:55

Záběry, které Skate of mind nabízí, jsou skvělé a rád jsem při tom viděl celosvětová místa. Ačkoliv nejsem fanouškem skateboardingu, troufnu si říct, že je Maxim Habanec výborný "skejťák" i přesto, že ve filmu nebyly k vidění žádné extra velké triky. Co se mi ale nelíbilo, že dokument v podstatě ukazuje porušování zákona (jízda tam, kde není povolena, obcházení turniketů, nerespektování autorit,...) , ne vždy slušnou mluvu plus další příklady, které nejsou (hlavně pro děti) inspirativní. Tomuto dílu dávám čtyři hvězdy hlavně za nápad a odvahu onu totu cestu podstoupit - 80%.

• 9.4.2020  12:31

Taková akční klasika včetně dvou skvělých chlápků. To, že Marcus odejde do důchodu bylo asi stejně pravděpodobné, jako že celý případ tito dva nevyřeší. Akce nebyla špatná, prostředí velice dobré, efekty také, ale na více než 65% to u mě nestačí - tři hvězdy.

• 7.4.2020  08:40
    F1: Touha po vítězství (TV seriál) (2019)

Před sledováním dokumentu jsem sledoval ve Formuli 1 maximálně kdo vyhrál závod a kdo vede šampionát. Po prvním dílu se mi moje náklonost k nejrychlejším vozům světa začala měnit a po tom, co jsem dokoukal i druhou sérii, se nemohu dočkat až začnou reálné závody. Asi tak mě dokument oslovil a bavil. Nejvíce chválím jaké informace se dostaly až k divákovi a různé výpovědi pilotů a šéfů stáje. Formule 1 je skvělý dokument, který nemá žádnou konkurenci ve světě motorsportu. Dávám 90% - 5 hvězd.

• 5.4.2020  11:26

Možná až moc laciná komedie, která se snaží být chvilku vtipná, chvíli zas akční. O reálnosti nemusí být řeč. Ačkoliv hlavní postavy byly vtipné, na více než dvě hvězdy to u mě nestačí - 40%.

• 5.4.2020  11:24

Velice zajímavý film, hlavně na rok, ve kterém vznikl. Velice podařená postava sympatického Lestera, výborný herecký výkon Annette Beningové v roli Carolyn. Naopak se mi nelíbila postava Jane a podivína, kterého sehrál Wes Bentley. Děj plný satiry a hraní si na skutečnost byl zajímavý a divák musel být ve střehu. Nikdy neviděl, co se může stát dále, důkazem je poslední scéna. Americká krása je kvalitní film s výbornou hereckou dvojkou a já ji uděluji čtyři hvězdy - 75%.

• 31.3.2020  17:10
    Balón (2018)

Velice dramatický příběh o velmi odvážných lidech. Beru je jako odvážné, ne jako zrádce. Tehdejší doba byla hrozná a pro mě nepředstavitelná. Jsem rád, že se na povrch dostávájí i skutečné pozitivní události oné doby. Těch záporných je bohužel více. Film Balón se mi líbil, diváka nenechal vydechnout a držel ho celý průběh v napětí. Já dávám 80%, zasloužené čtyři hvězdy.

• 29.3.2020  17:08
    1917 (2019)

Nemohu jinak než 5 hvězd. Totálně skvělá kamera mě zasáhla přesně do středu, dlouhý střih jakbysmet a kulisy naprosto neskutečné. Od začátku film na nic nečekal a rovnou se rozjel do dramatických obrátek. George MacKay byl opravdu skvělý, bezchybný a já mu věřil všechno. Od filmu jsem nečekal velké zázraky, což byl asi rozdíl od většiny a proto jsem byl tak sledováním unešený. Dávám 90%, pět hvězdy.

• 26.3.2020  13:14
    Vlastníci (2019)

Vtipná schůze s různymi charaktery. Ze začátku jsem se smál, postupem času mi bylo některých postav líto a cítil za ně malou bezmoc. Chválím hlavně Terezu Voříškovou (Ramba), která měla asi nejtěžší roli v místnosti. Celkově dávám průměrné tři hvězdy - 55%.

• 20.3.2020  23:23
    Motokáry (2020)

Dějově až skoro dětská pohádka, nicméně sledování je záživné a přes jasně předvídatelný děj, jsem se nenudil. Herci spíše průměrní, tak mi z toho vychází tři hvězdy, 55%.

• 19.3.2020  22:30
    Párty Hárd (2019)

Takové Prcičky po česku. Možná tedy ještě více nechutný a zvrácený humor, ale co už. Herci tedy velká bída, ale pár scén rozesmálo, takže úkol splněn. Nic víc, nic míň, tři hvězdy - 55%.

• 15.3.2020  18:42
    Free Solo (2018)

Bláznivý život a počin hlavního hrdiny. Alex Honnold je určitě skvělý horolezec, originální člověk, ale jeho počínání mi přijde až za hranou hazardování se životem. Dokument ale hodnotím velice dobře, jelikož obsahovuje i některé scény, které tam být nemusely a jsou velice upřímné. Celkově bylo vše hezky interpretováno, čtyři hvězdy - 80%.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35