Blazis34

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 16.6.2019  20:32
    Pán velryb (2002)

Na Novém Zélandu jsem rok a půl žil a rád jsem si zdejší život, přírodu a tradice připomenul. Příběh byl sice hluboký, ale ztvárnění, dle mého, horší. Spousta scén nenavazovala či byla realisticky nemožná. Na druhou stranu se mi líbily scény s velrybama i ze cvičení kluků. Nejvíce ale chválím výkon malé Keishy Castle-Hughes. Dávám 70%, tři hvězdy.

• 6.6.2019  20:47
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Seriál přišel zčistajasna stejně jako onen tragický výbuch. Vůbec jsem nevěděl, že se něco chystá. O to víc jsem byl překvapen při jeho sledování. Skvěle vyobrazené klíčové scény a rozhodnutí, dalé samotné prostředí Černobylu na jedničku, stejně jako výkony herců. Jsem rád, že Renck se dal do zrežírování této věci a divákovi dal vzpomenout na tuto tragédii a život v komunistickém SSSR. Ačkoliv je to katastrofa, mělo by se na ni vzpomínat a připomenout si životy lidí, kteří riskovali život pro dobro jiných. Seriálu dávám 90%, pět hvězd.

• 28.5.2019  22:52
    Sunderland 'Til I Die (TV seriál) (2018)

Hezky udělaný dokument o nešťastné sezóně Sunderlandu. Líbily se mi napínavé scény, video ze zápasů, výpovědi těch nejvlivnějších i samotných hráčů. Z každého zápasu můžeme vidět, jak fotbalem v Anglii žijí. Přeji Sunderlandu brzký návrat mezi elitu a dokumentu dávám 80%, čtyři hvězdy.

• 25.5.2019  22:29

Nejlepší na celém filmu je Pavel Horváth. Nic víc mě nezaujalo, ani nerozesmálo. Jedna hvězda.

• 22.5.2019  23:22

Nejsem velkým fanouškem sci-fi, ale tohle mě bavilo. Hezký efekty, dobrý příběh i akce a napětí. Hodnotím za 4 hvězdy, 80%.

• 5.5.2019  11:33

Velice hezky natočeno, dobové prvky byly vystiženy skvěle a herci jakbysmet. Costner a Harrelson jsou zárukou kvality. Na druhou stranu mi scházela větší akce a preciznost rangerů. Chválím NETFLIX, že se dali do natočení tohoto známého příběhu, sledování mě bavilo. Hodnotím za 70%, tři hvězdy.

• 1.5.2019  16:49

Pomalejší rozjezd vystřídá sled beznadějných situací a divák musí trnout. V podstatě celý film můžeme hlavního bojovníka jen litovat, moc dobrého se mu nestalo. Ve filmu nepadlo ani mnoho slov, ale studené prostředí Islandu mluví za vše. Mrazivá atmosféra je cítit v každé scéně, avšak že by film ukázal něco převratného se říci nedá. Hodnotím na lepší tři hvězdy - 70%. Klobouk dolů před Mads Mikkelsenem, byla to jeho One Man Show.

• 28.4.2019  13:32
    Dangal (2016)

Hezký příběh otce a jeho dcer. Zápasení je velká taktická bitva, kde nerozhoduje pouze síla. Otec to dokázal své dcery naučit, dal jim mnoha rad do života, nasměroval je správnou cestou a ty mu to zplatili. Příběh byl zrežírován velice hezky, některé zápasy byly natočeny až moc "hoolywodsky", ale napětí to přidalo. I když se dalo tušit, jak to vše dopadne. Jen více takovýchto zfilmovaných životních příkladů o touze, nasazení a obětování se. Film hodnotím velice kladně, lepší čtyři hvězdy - 85%.

• 31.3.2019  11:44

Asi první pořádný živý komiks. Jedná se o přelomové dílo v oblasti animovaného filmu, které popisuje příběh Spider-Mana. Vizuální styl mě bavil, příběh už tolik ne. Hodnotím 70%, tři hvězdy.

• 27.3.2019  22:48
    Nejlepší (2017)

Je neuvěřitelné, jak se Jerzyho tělo dalo do pořádku a jaké výkony dokázalo vyprodukovat. Celkově toto životopisné drama si moc nebere servítky, dokáže velice mrazivě popsat život narkomana a popsat přerod jedné, skoro už odepsané, duše. První polovina filmu byla nelíbivá, od změny v životě Jerzyho mě začal děj více bavit a jemu jsem začal fandit. Film je velice dobře natočen, zrežírován i obsazen. Hodnotím za lepší tři hvězdy, 70%,

• 12.3.2019  20:32
    Složka 64 (2018)

Velice podařené krimi z dánského prostředí. Hlavní dvojka vyšetřovatelů se skvěle doplňuje, herci ve vedlejších rolích působí také důvěřivě a i filmové lokality jsou zvoleny výborně. Divákovi může vadit snad jen to, že prolínajíc děj vlastně objasňuje kriminální čin a je zbaven hlavního dramatu. Jinak film na velice dobré úrovni. Hodnotím za čtyři hvězdy, 78%.

• 10.3.2019  23:55

Viggo Mortensen odehrál skvělou roli a má velkou zásluhu na úspěchu filmu. Oskarový Mahershala Ali mě velice překvapil, jak byl empatický a emociální. Poměrně nudný děj se díky těmto dvěma proměnil ve srandu i drama zároveň. Chvilku se smějete, chvilku litujete Dr. Shirleyho, chvilku jen tak koukáte. Peter Farrelly zrežíroval moc hezké drama, které hodnotím čtyřmi hvězdy - 80%.

• 5.3.2019  19:42
    Roma (2018)

Je to další osobitý a originální snímek v dnešním světě kinematografie. Alfonso Cuarón představil divákům jeden normální život služky / chůvy, která ale prožívá i svoje osobní zklamání. Nenásilně popsaný děj, který niččím extra nevyčnívá, přesto má svoji hloubku a sílu. Moc se mi líbilo, jak byl děj zrežírován a natočen. Skvěle se sem hodilo i černobílé zpracování. Hodnotím na 80%, čtyři hvězdy.

• 20.2.2019  10:04

Příběh o krásné Colette a charismatickém Willym není tak růžový, jak se může zprvu znát. Dochází k souboji malichernosti, ješitnosti, závisti i žárlivosti. Chyběla mi ale větší zápletka, rychlejší akce a kdyby ve filmu nehrála Keira, tak i herecké obsazení mě nedrželo v soustředění. Naopak chválím původní kroje a lokace. Hodnotím za 55%, tři hvězdy.

• 18.2.2019  11:09
    Creed II (2018)

Druhá spolupráce Creeda a Rockyho byla opět kvalitně vyobrazená. Po třetině filmu se dá lehce uhádnout, jak to vše dopadne, i tak mě zajímala cesta na vrchol. Přišlo mi, že Stallone už docela ztratil dech, alespoň jeho dialogy jsou uchu lahodící. Naopak Michael B. Jordan nabírá na kvalitě a rozhodně je tím nejlepším, co Creed II nabídl. Dávám 75%, lepší tři hvězdy.

• 7.2.2019  07:12

Oba hlavní herci jsou výborní. Bez nich by film byl úplně normální. Příběh zpívajícího alkoholika je určitě smutný, ale asi nijak ojedinělý. Příběh Ally také nebude jediný na světě. Něžná část pohlaví určitě uronila slzu, za sebe mohu říct, že se nejednalo o kdovíjaký film. Dávám 65% - tři hvězdy.

• 1.2.2019  18:55

Já jakožto vyloženě cílová skupina nemohu tomuto seriálu nic vytknout. Naprosto jsem se těšil na každý díl, hltal každou minutu, každý Pepeho proslov či krásný záběr ze hřiště. Práci Guardioly obdivuji asi nejvíce ze všech trenérů. Jeho koukatelný fotbal a zároveň velice úspěšný, mě ohromně baví. Mohl bych v superlativech pokračovat, ale bylo by to asi zbytečné. Jsem moc rád, že takovýto dokument vznikl a doufám, že není poslední. Dávám jasných 5 hvězd.

• 25.1.2019  19:24

Jako celek působí film dobře. Za sebe bych si představil lepšího herce do hlavní role (Gosling byl skvělý, ale nehodil se mi tam) a větší drama. Většina děje mimo naší planetu je zachycena buď záběry do tváře nebo jiným detailem. Takových širších celkových záběrů, na které se divák těšil, tam moc není. Na druhou stranu detaily lodi, měsíce apod. jsou vyobrazeny skvěle. Celkově jsem čekal větší emocionální jízdu, ale je to možná tím, že jsem měl velká očekávání. Hodnotím lepšími třemi hvězdičkami, 70%.

• 13.1.2019  11:36
    Jan Palach (2018)

Hezky a důvěryhodně natočené drama o Janu Palachovi. V oné době jsem nežil, znám ji jen z vyprávění a z obrazovek, ale čin Palacha byl nesmírně odvážný a všeříkající, jak se studenti asi cítili. Ta bezmoc bojovat musela být obrovská. Líbilo se mi, jak byl film zrežírován, jaké známé písničky byly použity i jaké postavy se objevily v hlavních rolích. Tomuto životopisnému dílu dávám 4 hvězdy, 75%.

• 6.1.2019  13:46

Coldplay je moje srdcovka, jsem rád, že jsem mohl být (na Novém Zélandu) součástí turné A Head Full of Dreams. Koncert byl naprosto fantastickej. Dokument nebyl o nic horší, skvělé pasáže ze života hudebníků, videa z let minulých, ze zákulisí i z koncertů atd. Chris Martin musí být hrdý na to, co dokázal se svoji kapelou a doufám, že toto album není poslední. Viva La Vida - lepší čtyři hvězdy.

• 2.1.2019  23:44

Vždycky mě baví originální nápady, a to i na loupežné přepadení. Gudegast zrežíroval docela zajímavý plán, který sice někdy pokulhával s realitou, ale byl akční, napínavý a koukatelný. Výborně zvolení herci i promyšlená akce. Přes dvě hodiny filmu mi utekly rychle a já mohu dát s klidem skvělé čtyři hvězdy.

• 2.1.2019  10:25
    Lukas (2018)

J-C Van Damme mám rád, ale tento film byl skoro o ničem. Jednoduchá zápletka plná záporáků, samá zrada za zradou a ve výsledku docela očekávaný konec. Ani nijak zvláštní akce v podání hlavních herců. Dávám slabých 40%, dvě hvězdy.

• 30.12.2018  10:44

Skvělé drama z jedné místnosti. Film byl hodně nízkonákladový, když se vše odehrávalo přes telefon v call centru, ale samotná myšlenka mi přišla opravdu bohatá. Bezmála hodinu a půl divák hltá každý rozhovor a představuje si děj. Jak uvádí popisek, nejsilnější momenty jsou ty, které nevidíte, ale jen slyšíte a představujete si. Jakob Cedergren byl v hlavní roli skvělý. Když pominu pár nejasností (proč nešel telefon Michaela zaměřit atd.) byl to skvělý příběh s velkým nečekaným zvratem v závěru filmu. Hodnotím velice kladně - 80%, zasloužené čtyři hvězdy. Jo a velký respekt všem reálným pracovníkům těchto linek, jsou to pro mě skrytí hrdinové.

• 29.12.2018  12:51

Největší originalita filmu je v tom, že je to natočené na jeden záběr. Skoro reálná doba útoku a děje je i pro diváka skoro nekonečná a oči má přilepené k obrazovce až do konce. Sám jsem se přistihl, kdy jsem si v duchu říkal "Uteč! Nechoď tam!". Hlavní chválu zaslouží nejenom kamera, ale především mladá Andrea Berntzen, který jsem věřil naprosto všechno. Musím uznat, že film 22 July se mi líbil trochu více, ale tohle je zas trošku jiný obraz, i tak nesmírně krutý a reálný. Dávám 60%, tři hvězdičky.

• 25.12.2018  11:50

Agent nešika v podání Mr. Beana je vždy vtipný. Divák se musí odprostit od naprosté nereálnosti a očekávanému konci. Pak se může i zasmát. Mě to chvilku trvalo, ale scéna s virtuální realitou mě rozesmála a více uvolnila. Jinak většina scén je pro dobro vtipu a humoristické situace. Další pokračování Johnnyho Englisha nezklamalo, ale ani nijak nepotěšilo. Dávám 65%, tři hvězdy.

• 24.12.2018  11:03
    22 July (2018)

Krutě realistická podívaná o nejtragičtějším teroristickým útoku v Norsku. Před filmem jsem čekal, že se bude děj motat jen kolem útoku, ale ten skončil po dvaceti minutách a začala sálodlouhá rekonstrukce a soud. I když vše bylo skvěle natočeno, emotivně vykresleno, děj trochu uvadal (kór když jste věděli, jak ve skutečnosti případ dopadl). Chválím hlavně hlavní herecké postavy. Dávám 70%, lepší tři hvězdy.

• 9.12.2018  09:35
    Dva nula (2012)

Na dokument jsem se těšil moc, ale výběr sledovaných postav byl hrozný. O průměrné inteligenci těchto lidí opravdu dost pochybuji, takže někdy mi je poslouchat už vadilo. Jinak nemám iluze, že takovýto lidí na stadion nechodí. Chodí a je jich bohužel dost. Dva nula dávám 35%, dvě hvězdičky.

• 8.12.2018  12:56
    Equalizer 2 (2018)

Nijak zvláštní akční thriller včele s Denzelem Washingtonem. Úvodní pasáž byla na filmu asi nejlepší. Pár překvapivých úmrtí a v druhé polovině bylo jasné, že McCall všechny pomstí a zneškodní. Nejvíce na filmu chválím natáčecí místa, jinak průměr - 60%, tři hvězdy.

• 1.12.2018  12:37

Docela drsně popsaný život závislého alkoholika. David Švehlík zahrál svoji roli skvěle, ostatní na mě působili dost herecky. Jinak děj byl víceméně smutný, za to dost reálný. Dávám tři hvězdy, 55%.

• 9.11.2018  23:01

Legenda Queen stále žije. A tento film je tomu důkazem. Jsem rád, že vzniklo něco tak kvalitního na počest jedné z nejlepších kapel historie. Toto dílo režírované Bryanem Singerem mě neskutečně bavilo. Skvěle zakomponované písničky, úžasná kamera, detaily i dobře vybrané postavy. Posledních 15 minut byla prostě velká pecka, která všechno vystihovala. Pět hvězd s přehledem, 95%.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32