Kdo je tady ředitel? (2006)

Depresivna komedia, toto je vas zmysel pre humor ? V temnych vodach zabava tak svizne nefunguje. Chlad, temno a skutocna bezvychodiskovost.

Lincoln (2012)

Mne se tak zda, ze maestro uz pro jistou zbira vsechny trofeje aby se pak jeste hlasiteji vynimal ve vytrince velikanu. Dnesny divak trpi, ale mozno jednou to bude jedna z nejklasictejsi verzii pro vyuku mladsich studentu misto jeste nudnejsi cetby. Rozsiahla bokombradata omrzlina, ktoru si moze dovolit zlozit pramalo kto. Hlavne nam daj este nejaku vypravu, future, alebo aspon Munchen. 70ˇ%

Patrola (2012)

Policajna drama s run-cam, ktoru reziser svizne neskryva, alebo akoby mohli vizerat pracovne hodiny in LAPD. Dalsi pribeh z radu, ale dooost opraseny. David Ayer you have my curiosity !

Mistr (2012)

U Andersona sa so zaujmom sleduju aj zaverecne titulky. There Will Be Blood / Cierna krv stale jeho Number One !

Melancholie (2011)

Tento Trier sa dal pustit aj mojej babicke, na rozdiel od AntiChrista. Trochu Hitchcockovsky pristup, alebo ako sa da natocit film bez visual effects. Budovanie atmosfery je naozaj najdolezitejsia cast pribehu. Prvy diel pre niekoho nuda, druhy zabral poriadne a mne ostava odohrat dalsiu a poslednu jamku.

Správci osudu (2011)

Uz pri ukazke som vedel, ze to bude dostatocne vybaveny film, obavy boli z druhej polovice. Koniec bol na zaciatku a na konci zaciatok. Dobre napady, skvela predloha, pamatny OST a prechod z WC na stadion. Alebo taka lepsia filmova inspiracia na prekonavanie prekazok, uvidime ako dlho vydrzi ...

127 hodin (2010)

Franco je skureny skoro cely film, tentokrat s uspechom, Dannyho obrazkove listovanie a dalsi magor v kralovstve magorov sa zasekne v skale bez nejakych skvelych vyhliadok na prezitie. Nenudil som sa, ale nic viac k tomu. Dost mi zalezalo na tom, ako to skonci, co nebola pointa. Scena s moderatorom a OST.

Fighter (2010)

Uz od nejakeho vysvetlitelneho dovodu je pre mna Wahlberg sympaticky bitkar, v tomto pripade boxer. The Fighter je klasickou boxerskou dramou, co sa vitaztiev a celeho pribehu týka, v ktorej sa vsetko hybe bez prekvapenia, venuje sa ulici, z ktorej vyrastol a z ktorej musi oddelit istu cast zivota, aby sa profesijne posunul a mohol tak opustit chudobu. Avsak viac nam odkryva socialne problemy rodiny a podiel zucastnenych. M. Wahlberg nemusi ani hrat, len sa tvarit a fyzicky disponovat zjavom. Bale na Oscara a zvysni nominovani bude zaujimave sledovat. Film nieje psychologickym prierezom hlavnej postavy, postavy sa sleduju podla jednotlivych vykonov a nie podla scenara. Pribeh je o vymaneni sa zo starych zvykov a stoji za pozretie, aj ked sme to vsetko uz videli.