MATADOR

aka RetStorX`

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 4.6.2018  00:19
    The Terror (TV seriál) (2018)

První polovina je skvělá - nejistota, napětí a nervy, co bude v dalším záběru. Bohužel v druhé polovině jde všechno úplně pryč a kvalita se hodně propadá. Stala se z toho slátanina bez špetky zajímavosti a tudíž dokoukání byla pouze povinnost, jak to asi dopadne. Je to velké zklamaní, ta první polovina byla totiž vážně skvělá.

• 2.4.2018  18:51
    47 metrů (2016)

Vždycky mě baví, co dokáží tvůrci z tak jednoduchého scénáře vykřesat. Takže se úplně nejedná o další Shallows, ale i tak to úplně nenudí a na sobotní večer to úplně postačí.

• 14.1.2018  13:45
    7 životů (2017)

Velké překvapení o budoucnosti, která bohužel není tak úplně nereálná. Tohle já rád.

• 14.1.2018  13:44
    Jigsaw (2017)

Jeden by si myslel, že ho tvůrci dokáží po těch průjmech před sedmi lety překvapit, ale kde že. Tohle je stále dle té samé šablony a ve finále si máte říkat asi "wow, tak to jsem fakt nečekal." Vysoká škola scénáristická po americku aneb po osmé stále to samé.

• 7.12.2017  23:09
    Dunkerk (2017)

Technicky velká paráda a ještě parádnější je zde Hans Zimmer, kterého jsem v takovéto formě už dlouho neslyšel. Dunkirk je svůj, ostatně jako každý Nolanův film, ale především v první polovině značně nudil. Až střihačské inferno v druhé půli zlepšilo můj názor. V celku je ale Dunkirk pro mě docela zklamání.

• 23.11.2017  22:42

Všichni dobře vědí, že parta s Armageddonu je prostě parta z Armageddonu. Geostorm je aktualizovaná verze po 20ti letech s hromadou efektů. Kouká se na to poměrně obstojně, ale v hromadě dnešních vesmírných filmů rychle zapadne, i když všichni jsou tu tak sympatičtí. Parta z Armageddonu je ale jen jedna.

• 24.10.2017  18:11

Tam, kde se objeví Tom, tak je to sázka na jistotu. V poslední době mě překvapuje i Liman svými filmy, takže životopisný film o Barry Sealovi byla jasná volba a to, na co jsem se už delší dobu těšil. Takřka až neuvěřitelný příběh a tolik štěstí, kolik měl Barry by si snad přál každý. Pro mě zbytečně odlehčené pojetí, které s notnou dávkou napětí mohlo gradovat do lepšího výsledku. Takhle vím, že jsem to viděl, líbilo se mi to, ale jdu raději na třetí sérii Narcos.

• 22.10.2017  23:56
    Focus (2015)

Sympatický film, který stojí především na ústřední dvojici, mezi kterou to v první polovině neuvěřitelně vře a já se bavil. To bylo ovšem do momentu na fotbalovém stadionu, kde film mohl bez pointy skončit. Ovšem přišla druhá polovina filmu, kterou jako by dělal někdo jiný, už to nebylo ono a celkově pocit z nadšení vyhasl, což je škoda, fakt škoda.

• 16.10.2017  23:00

Akční jednohubka s perfektní kamerou, akcí a neotřelým dobovým zasazením - ženská verze Johna Wicka.

• 9.10.2017  22:42

Auta, holky a slunečná Francie. Scénář není úplně nejpitomější a nějaké známé tváře mi v tomto případě taky vůbec nechyběly. Na tři hvězdy, téhle francouzské variaci na Rychle a zběsile, stále něco schází. Možná případná dvojka na to mít bude :)

• 8.10.2017  23:49
    Wind River (2017)

Mrazivé drama, které chytne od samotného začátku a nepustí až do závěrečných titulků.

• 8.10.2017  20:01

Jedna za těch pár scén s Arnoldem, jinak ostudně nudné!

• 25.11.2016  19:08

Vše, co od válečného filmu očekáváte v balení od Mela Gibsona!

• 13.1.2016  23:58
    Banshee (TV seriál) (2013)

Každý má svého ďábla a každý chlap potřebuje vidět Banshee. Nekonvenční drama obsahující vše, co mám na akčních filmech, dramatech, kriminálkách a thrillerech rád. Banshee je úhledné balení výše zmíněného a já jej za to miluju! První série 5/5, druhá série 4/5, třetí série 5/5 a čtvrtá série ...

• 29.12.2015  12:13

Pravda, s Birdmanem u mě Iñárritu nepochodil. Revenant je klasický měkký dáreček zabalený v nádherném balení, které dlouho nikdo neviděl. Obsahem je viděná pomsta muže, který působí jako někdo, kterého nedokáže absolutně nic dostat! Grizzly, zima, vodopády, tucet nepřátel, ... vše to je jen překážka postavená do cesty, pro sžití se s hrdinou, který mne ani trochu nebavil. Film to je bravurně natočen, má spád, silné scény, které se nedají zapomenout a Leonardo se opět jen veze na vlně perfektní režie a námětu. Poor Leo!

• 3.11.2015  23:43

První díl byl pro mě poměrně překvapením, ačkoliv se jednalo o film dělaný pro náctileté, já se v té době nadmíru bavil. Nejistota z dalších momentů a tajemství skutečností za oponou bylo to, co mě nutilo sledovat a co si vysloužilo nadstandardní hodnocení. Dvojka je pak pouze mixem uplácaných pasáží, které mi absolutně nic neřekli. Akce je nudná, postavy nemají co nabídnout a ani záporáci nejsou co bývali. Jako milovník postapokalyptických snímků jsem si tedy pouze chrochtal blahem při průchodech zničeným městem, ten zbytek mě nezajímal. Velké zklamání!

• 1.3.2015  16:51

Obstojné pokračování po 20 letech a nutno podotknout, že jak Carrey, tak Daniels jsou snad stejní jako onehdá. Škodou je, že už tam není tolik senzačních vtipáren, jak tehdá. Přesto příjemný nostalgický návrat dvou blbečků :))

• 1.3.2015  16:50
    Želvy Ninja (2014)

Vážně jsem rád, že jsem vyrůstal na těch starých želvách. Děckem bych v současné době vážně být nechtěl, tohle je výsměch všem klasických pohádkám, hlavně s tou Megan Fox v hlavní roli, OMG!

• 1.3.2015  16:46

Million Dollar Arm působí děsně příjemným dojmem. Jon Hamm je sympaťák každým coulem a i dvojice z dalekých krajů a jejich nové působení je vážně příjemné a dobře se na to kouká. Ovšem nic víc mi film nenabídl a po čase už jen vím, o čem to bylo. Rozhodně ale film neskončí v zapomnění ostatních tuctovek!

• 1.3.2015  16:44
    Gang Related (TV seriál) (2014)

Poměrně zajímavě rozehraná hra policajta a gangstera zároveň. Velkou neduhou je, že mě to celou dobu nějak netáhlo. Zvratů je málo, akce je málo a postavy jsou nicneříkající. I když to občas odsejpalo, ve výsledku jsem se k dokoukání nutil. Přidat zvraty a akci, bylo by to určitě daleko lepší.

• 1.3.2015  16:42
    Lucy (2014)

Besson se snaží navázat na svou zlatou éru režírování. Nápadů má sice stále velmi dost, zpracování povětšinou nepokulhává v porovnání s dnešním hollywoodem, přesto se mu to extra nedaří, viz právě Lucy. Snímek, na kterém mohou ujíždět jen drogou zmasírované mozky, který se všechno to šílenství ve filmu děsně líbí. Mě film přišel naprosto bez hlavy a paty, finále byl pořádný kopanec do koulí a vážně lituju Morgana, že se k tomuhle upsal.

• 1.3.2015  16:39

Elba jako Mandela. Snímek, který bych dal jako povinný na všechny základní školy, ať se ta dnešní mládež taky něco přiučí a zjistí, že to není prdel. Přesně takové životopisné snímky mám rád!

• 1.3.2015  16:36

... a taky jsem chtěl s kámošema chodit po lese a hrát si na vojáky. To čistě ze zábavy, bez snahy na tom nějak vydělat. Amíci si holt o tom natočí i film a dovolí si ho distribuovat, smutné. Film nezáživný, nízkorozpočtový a jako jediné pozitivum, že je tak krátký!

• 1.3.2015  16:34
    Sprosťárny (2013)

Malý, velký, režijní debut Jasona Batemana trošku nudí, ve výsledku zahřeje, ale i přesto je to jen další z velké hromady tuctovek.

• 16.2.2015  18:45
    Birdman (2014)

Já vlastně ani nevím, co jsem to viděl a to že bych to radši neviděl. Ke vší úctě ke všem zúčastněným, k režisérovi, k hercům, ke střihu, k postavě ... já jen, sakra, vůbec nemám tušení o co tam šlo, kam se to mělo ubírat/kam se to ubralo. Iňárritu má na kontě spoustu perfektní filmů a já proto budu dělat, že jsem tohle nikdy nespatřil.

• 26.1.2015  23:51
    Nezlomný (2014)

Angelina Jolie zkrátka není Kathryn Bigelow. Ta alespoň umí vzít chlapské téma pořádné za koule a diváka tak naprosto oblomit. Na jednu stranu se mi životní příběh jednoho běžce velmi líbil, na druhou stranu jsem byl zklamán tou děsnou nudou. Ani ne tak na moři jako tou, snažit se vykreslit postavu se kterou bude divák cítit. Nestalo se tak! Hlavní devizou tedy zůstává pouze to, že si někdo za pěkný peníz natočil druhoválečnou záležitost s vidinou Oscara. Protože na papíře tomu tak skutečně je, ovšem realizace se zastavila někde na pomezí "existuje knížka o hrdinovi z druhé světové války, knížka je bestsellerem" a "to se musí zfilmovat". Se vším respektem k již zesnulému Zamperinimu, tohle bych jako životopisný snímek nechtěl a nebýt závěrečných deseti minut, jdu snad ještě níže. PS: závěrečná Coldplayovka tam padne jak ulitá! PS2: parodicky na mě působí fotky z natáčení, Angelina s kloboukem mezi "tuctem špinavců" je vážně k popukání!

• 14.12.2014  11:17

Ajťáci jsou má britská srdcovka a pokud se řekne britcom, vybavím si právě tento seriál. Po dlouhé době jsem se však dostal teprve ke čtvrté sérii, přičemž jsem zjistil, že existuje i loučíčí dvojdíl. Ten sice nejde ve šlépějích klasických dílů, ale minimálně stejně příjemně utíká. Při závěrečných vteřinách ukápne nostalgická slza se zjištěním, že tohle bylo prostě něco jiného, něco na co se vždycky rád podívám. Thx Roy, Moss a Joan ... vlastně Jen ,)

• 14.12.2014  11:13
    Mai wei (2011)

Je-gyu Kang ukázal už v Poutách války, že mu tyhle rozsáhlá válečná dramata jdou pěkně od ruky. Film se stal jedním z mých nejoblíbenějších filmů z druhé světové války a od té doby jsem rád vyhledával korejskou tvorbu. Po čase jsem narazil právě na Mai Wei, který toho má s Pouty války mnohé společného. I když příběh působí hodně pohádkově, je založen dle skutečné události. Jen mě trošku zamrzelo, že jsem přetvoření vztahu z nepřátel na kamarády moc nevěřil. Přesto pro válečné fanoušky jedna z mála povinností z korejské tvorby.

• 13.12.2014  15:09
    Equalizer (2014)

Svět si žádá hrdiny i ty, kteří nepoužívají žádnou kápi a nemají superschopnosti. Robert McCall sice zabíjí originálně jako MacGyver stavěl své vynálezy, ale to není negativum, ba naopak. Fuqua totiž zdatně dávkuje akci ve snaze budovat postavu a to, jak jí bude divák fandit. Což se mu poměrně daří a zároveň přidává onu syrovost a stylové momenty zpomalení, které některé iritují. Celkově mám pro podobné snímky slabost a jsem rád, že se po letech zase sešel Fuqua s Washingtonem. Stylový remake se vším všudy - kvalitní akce, stylový hrdina, touha pomáhat lidem a hlavně ten soundtrack!

• 3.12.2014  00:07

Opět "prďácky" a rádoby filozoficky napsané komentáře od TOP uživatelů se skrytou touhou najít v tomhle něco na úrovni. Pravděpodobně si spletli sál a šli, ani nevěděli na co. Fury už bylo předem popisována jako drsná záležitost z druhé světové války. Hledat v tomhle nějaký skrytý grál si mohou dovolit pouze fanoušci Ayera, války, autetičnosti a hlavních hrdinů. Vše to pak jde v ruku v ruce s dobře dávkovanými bitvami, které nenápadně směřují ke zdárnému finále, kde se nábojové pásy a zásobníky mění doslova jako o život. Pro Ayerovu tvorbu mám slabost a jsem rád, že mohu Fury zařadit mezi ty filmy, na kterého se rád zase podívám.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55