MATADOR

MATADOR

Josef Nepomucký

okres Ústí nad Labem
Obchodník a fanoušek WWII

homepage

31 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Skála (1996)

  Nejlepší z akčních filmů.

 • poster

  Con Air (1997)

  Další z řady výtečných filmů s Nicolasem Cagem. Nádherné akční drama, které si budete užívat kazdou chvilkou. I další osazenstvo filmu je báječné a jako krásnou odměnou Vám bude Monica Potter. Akční film, který Vás nakonec i dojme!

 • poster

  Nebezpečná rychlost (1994)

  Originální, nápadité, výbušné, zkrátka skvělé. Tento skvělý akční thriller, přivedl na svět dvě velké hvězdy. Charizmatického Keanu Reevese a věčně krásnou Sandru Bullock. Škoda, že tento výborný snímek, nemá důstojné pokračování. On sice má pokračování, ale tak chabé, že nestojí ani za zmínku. Perfektní, nízkorozpočtový akční thriller.

 • poster

  Černý jestřáb sestřelen (2001)

  Nikdy jsem pana Ridleyho Scotta ani pořádně neznal. Ale po tomto velkofilmu jsem poznal, s kým mám tu čest. Ale zpět ke snímku - ono zfilmovat tuto akci, která se zvrtla asi byl velmi těžký oříšek, ale pan režisér měl u sebe příběh podle skutečné události a tak z toho vyšlo, co z toho vyšlo. Bravurní válečný film, který dle mého snad o dvě třídy převyšuje velmi přeceňovaného Spielbergova Ryana, ve kterém snad "musely"hrát všechny hvězdy a vzal si na paškál už tolikrát zmiňovanou druhou světovou válku. To pan Scott to udělal daleko rafinovaněji, kdy mu stačily menší hvězdičky a méně známý válečný konflikt v Somálsku. Film je opravdu napínavý od začátku, až do samotného konce. Jeden y nejlepších válečných filmů, o neobvyklé akci podle skutečné události!

 • poster

  Gran Torino (2008)

  Letošní rok je na filmové hity opravdu slabý. V dnešní době je pravděpodobně v módě mít film plný triků a nesmyslných blbůstek, jen aby páni producenti zaujali co největší publikum. Ale pokud nepatříte mezi toto zhýčkané obecenstvo, tak Vás určitě potěší Clint Eastwood, protože to, co dokázal se svým Gran Torinem, to se prostě v dnešní době už nevidí! Příběh válečného veterána z Korejské války Walta Kowalskiho a jeho Gran Torina mne jednoduše přikoval natolik, že Clintu Eastwoodovi toho Oscara přeji, ať už za samotný film nebo za svou roli drsného souseda a nebo třeba za píseň Gran Torino, která s končícími titulky ve Vás zanechá nějaký odkaz po tomto filmu. Líbilo se mi, jak je film natočen se vší precizností a dáváním najevo, že imigranti a všemožná pouliční pakáž prostě potřebuje trestat, a že jejich špatné chování by nemělo být bez trestu. A ruku na srdce Walt Kowalski je pro mě v současnosti jedna z nejlepčích filmových rolí za tento rok! Clint Eastwood se vrací, aby ukázal, že je to právě on, co má stále skvělé filmy!

 • poster

  Pouta války (2004)

  Nejkrásnější válečný film pocházející z velké dálky. Nádherný příběh o bratrech u kterého ukápne slzička a Korejská válka se vším všudy. Nádherné, akční, válečně a dojemné!

 • poster

  Pravdivé lži (1994)

  Nejlepší akční komedie a nejlepčejší film Arnolda Schwarzeneggera. Nejnářezovější směsice různých filmových žánrů.

 • poster

  Tváří v tvář (1997)

  Výborný akční film od mistra svého řemesla Johna Wooa. Přesun do států mu očividně sedl a potkat vedle sebe v hlavních rolích dva výborné herce jako jsou John Travolta a Nicolas Cage se zase tak často nevidí. Skvělá zápletka s parádní hudbou Johna Powella. Parádní akční jízda ve které se můžete ve chvilkách ztrácet, ale konec za to stojí ;-) PS: Závěrečný song je k zulíbání.

 • poster

  Uprchlík (1993)

  Thrillerová klasika.

 • poster

  Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

  Vše, co od válečného filmu očekáváte v balení od Mela Gibsona!