• Krátkometrážní

Plebs (2013) (seriál)

Season 1: 80%, Season 2: 70%, Season 3: 75% Season 4: 80% Season 5: 85%

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Extended verze. Narozdíl od Teda to půlka fórku pro mne byla mimo. Něktéré zase ovšem smrtící. 6/10

Hercules (2014)

Trailery lákaly na přehlídku různých nestvůr. Ve filmu je to jen sled scén hned na začátku, když se vzpomíná jak Hercules plnil úkoly. Ale hned poté je to spíše antická bitevní vřava, která nemá velké ambice, ale zabaví opravdu spolehlivě. Viděna rovnou o 5 minut delší extended verze, kde v mnoha záběrech šlo poznat, kde se přidávalo. Když kinoverze byla patrně bezkrvá PG-13, tak zde občas přibyly záběry vystřikující krve. Takže máme rubačku, kde jsou zasazovány údery mečema do protivníků, ale krev žádná a zrazu záběr s úderem, kde krev vystříkne. Působí to pak trochu nerovnoměrně. Ale Rock je sympaťák a namakaný je opravdu neskutečně. 6/10

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Nejlepší z řady trabantovských výletů. Hlavně díky tomu, že jsme se dočkali seriálové verze, takže můžeme s touto velmi sympatickou partou Čechů, Poláků a Slováka prožít o dost více dobrodružství, než jak tomu bylo na Hedvábné stezce a v Africe. Kouknu i na zkrácenou verzi, která byla v kinech, ale už to asi nebude tak kompletní zážitek. 9/10

Mzda strachu (1977)

Kdysi se mi podařilo vidět původní francouzskou Mzdu Strachu v TV asi 3x. Teď jsem teprve dohnal Friedkinův remake. Musím říct, že je povedený, přidává v úvodu více pozadí pro hlavní postavy a scéna přejezdu závěsného mostu v bouři dokáže napnout jak struna. Navíc atmosférická hudba od Tangerine Dream, bohužel hraje jen občas, takže doporučuji samostatný soundtrack k poslechu, kde jsou i skladby, které ve filmu nejsou. Francouský originál je ale stále o kousek lepší.

Equalizer (2014)

Akční nářez nečekejte, ale pomalu budovaný thriller se solidní atmosférou. Film je celkem temný jak námětem, tak i obrazem. Hlavní hrdina vlastně ani nevystřeli ze střelné zbraně a používá hlavně ruce, chladné zbraně, nebo zrovna co se mu nachomítne, což je v případě "Hornbachovského" finále plno nástrojů :-) 8/10

Ve jménu krále 3: Síla medailonu (2013)

Lepší, než předchozí díl s Lundgrenem. Tady to alespoň vypadá, že se to nebere úplně vážně a sem tam padne nějaká hláška, hlavně od šamana kvůli polívce a židli. Samozřejmě se natáčelo na bulharských loukách a lesích s malým rozpočtem, takže tu pobíhá pár komparzistů vydávající se za armádu a opět digi dráček, který se pak podívá i do současné Sofie, což ale vzbudí paniku asi u 4 lidí. Nicméně tohle ani neurazí a někde v TV v nedělních odpoledních hodinách to dokáže zabít čas. 4/10