Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krátkometrážní
  • Horor

plakát

Jupiter's Legacy (2021) (TV seriál)

Nevím, co si o tom myslet. Jestli ty obleky jsou schválně papundeklové a v pravdě od Millara a showrunnera DeKnighta (Spartacus, Daredevi) jsem čekal něco jiného. Současná linka plná věcného moralizování je nudná, moc se tam neděje a konec, kdy se jen odhalí hlavní záporák je anti-klimatický. Ještě, že je tu v podstatě druhá linie z 30. let, kdy se pomalu dozvídáme, jak k superhrdinským schopnostem přišli, celá linie s výpravou na lodi na tajemné koordináty má alespoň trochu nádech dobrodružství ve stylu Indiana Jonese nebo King Konga, byť kdo jim schopnosti dal, je zas neurčité. 5/10

plakát

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Sheridan se vybral slabší chvilku a Sollima jede alespoň řemeslně kvalitní rutinu.

plakát

Světlo a stíny (2021) (TV seriál)

Vcelku ucházející Young Adult fantasy. Svět je zajímavý, byť jednoduchý. Na další sérii jsem zvědavý.

Noc v ráji (2020)

Korejci mi po dlouhé době opět připomněli, že u nich s happy-endem by člověk neměl opravdu počítat. To pomalé utrpení hlavního hrdiny na konci se nesleduje přijemně. Pak přijde menší katarze, aby divák na konci dostal finální ránu do hlavy. Škoda, že se to trochu vleče a zkrátit o 20 minut by neškodilo. K dobru je i to, že to nespadne do klišovité romantiky. 8/10

plakát

In Search of Darkness: Part II (2020)

Další část monstr dokumenu o délce 4 a půl hodiny. Přináší opět stejný mustr jako předešlá část, tedy výběr několika filmů z dáného roku v 80. letech od 1980-1989, které jsou prokládány různými tématy. Někteří tvůrci a herci z minulého dílu se tu mihnou spíše vyjímečně, patrně jde o pozůstatky z natáčení minulého dílu. Nově jsou tady Corey Taylor ze Slipknot, wrestler Chris jericho, John Carpenter, Tom Saviny, Robert Englund, Nancy Allen, Clancy Brown a pár dalších. Opět tvůrci vyberou desítky filmů, ale už je zdde i důraz na produkci mimo USA, hlavně Itálie s trojící Argento, Fulci a Bava a pak se zmíní Bad Taste Petera Jacksona a japonské Tetsuo.

Kořist (2019)

Ale velice solidních 6/10 a nenapadá mne podobný film mezi tíjmto a Aligatorem z roku 1980.

The Reckoning (2020)

Trošku lacině vypadající (kulisy, čerstvé kostýmy), ale stále Marshallovsky ujeté. Bohužel příběh je prostý na stopáž a čekal jsem, že na konci by se nakonec mohlo objevi i to nadpřirozeno, když jsem dostali vize ďábla, ale skončí to prostě a nemá to tu katarzi, kterou bych chtěl. 5/10 Každopádně Marshall konečně má normální střih ( i když, to spíše to bude absencí akčních scén, kde by zas asi rozjel svoji kadenci)

Stráž (2021)

Úvod OK, hlavní zápletka taky mohla být v pohodě, ale na 80 minut se tam toho neděje vůbec nic, totálně promarněný potenciál. Stejně jako předešlý film Země a krev pro Netflix od stejného režiséra, který doplatil na úplně to samé.

Monster Hunter (2020)

Asi nejlepší film Paul WS Andersona od Death Race, ale o třídu horší. Snaží se to hrát na epiku, ale působí to levněji, když většinu filmu 2 lidi se pohybují na malém kousku pouště. Má to mnohem lepší střih, než poslední Resident Evil (kromě souboje Milly a Tonyho, který je na facku) a vlasy Rona Perlmana se asi zapíšou do historie :D 6/10

Pod zemí (2014)

Za mne jeden z nejlepších found footage hororů. Bavilo mne to mystično o hledání kamene mudrců a hlavně se dost podařilo prodat tu stísněnost pařízských katakomb. Nejsem úplně klaustrofobik, ale protahovat se úzkými průchody v jeskyních a podobně fakt nechci. Jen je škoda závěru, kde jsem čekal, že svět na druhé straně bude jiný a on to vyznívá, že je vlastně úplně stejný a je jedno, ve kterém se člověk nachází. 8/10