• Krátkometrážní

The Crossing (Part 2) (2015)

No první díl byl lepší. Zde nenajdete žádné bojové scény, jen drama prvních 80 minut, než alespoň dojde k tragédii parníku Taiping. 5,5/10

Silent Night (2023)

Já jsem teda celkem spokojený. Jen nečekejte Johna Woo, jak ho většinou známe. Tady nejsou jeho akční eskapády z jeho HK filmů nebo Hard Target či Face/Off. Když se o to pokoušel po historických velkofilmech Red Cliff and The Crossing v Manhunt, tak tam jeho styl už působil mírně naivně. Tady, kdybych nevěděl, že to točí on, tak bych to ani nepoznal. Více bych věřil, že to mohl točit takový James Wan třeba, protože atmosférou, námětem a i celkem stylem to má hodně blízko spíše k Death Sentence s Kevinem Baconem. Sice to trvá, než se to rozjede po úvodní menší akční scéně. Joel Kinnaman truchlí, pak začne cvičit a v 55 minutě je celkem solidní bitka 1 na 1, no a v posledních 40 minutách to už baví slusně, když dojde na kosení gangsterů. Ale je to prostě brutální a špinavé. Kinnaman není po tréninku žádný Superman a dost to schytává taky. Nakrátko se dočkáme dual pistolí, ale od jiné postavy, což je tak asi jediná Wooovská proprieta, které jsem si všiml. A je to  Absence dialogů nevadí (jediné hlasy jsou z rádia a těch pár dialogů probíhá přes messenger) a člověk pochopí, co se chce z výrazů obličeje a body language říci. Až na ten trochu klišovitý úplný závěr a likvidace hlavního záporáka mohla být lepší, protože nepřinesla až tak velkou satisfakci. 7/10

Strážci zákona: Bass Reeves (2023) (seriál)

Další povedená western Sheridanovka (zde jen jako producent, nerežíroval ani nepsal scénář). Je to minisérie, takže je to uzavřené a musím řict, že mne to bavilo více, než 1883. Trochu dostane člověk i lekce z historie a potěší casting, i když Dennis Quaid nebo Barry Pepper (s velmi impresivní bradkou) nemají až tak velký screentime, jak by člověk chtěl. Jsem zvědav jestli to opravdu bude antologie, kdy se podíváme na život dalšího legendárního šerifa později. 8/10

Barbie (2023)

Oceňuji vizuál, a že je to takové meta, ale tlačí to "The Message" tak moc, až mne to v druhé půlce nudilo hodně.

Bertha z dobytčáku (1972)

Takové sympatické béčko. Produkce Rogera Cormana je v tom znát. Celkem rychle to odsype, má to takové vtipně přehnané násilí (lidi letící několik metrů po zásahu brokovnicí) a nějak mám zromantizovanou ideu "jumping the freight train" o cestování nákladním vlakem v USA, která je tady ve velké míře. 7/10

Přišla v noci (2023)

Film, který ukazuje, že ten největší horor není nějaký vlkodlak nebo zombie, ale tchýně, které se k vám nečekaně nasáčkuje do bytu a hodně lidí opravdu asi pozná v ní někoho, koho znají. Ty některé behaviorální rysy, kdy si hrajne na oběť, kteá potřebuje litovat jsou ty nejodpornější. Škoda jen otoho velmi neurčitého a otevřeného konce, který mi to dost srazil dolů. 7/10

Once Upon A Deadpool (2018)

Ty scény s Fred Savage jsou geniální. Ostatní scéně jsem pak jel rychleji, i když menší změny se najdou i tam, když nepočítám odstranění veškeré CGI krve (dnes už nikdo pytlíky pod oblečením fakt nepoužívá, kdo to má pak všechno vytírat, ale je to škoda)

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Ty triky!! Bože, to CGI a zadní projekce! Moje oči! Scott Waughn je břídil, který neumí pracovat s trikama. Nehledě na to, že je to skoro solovka Stathama a zbytek týmu má jen minimální roli. A hlavně když už máte dvě asijské legendy jako Iko Uwais a Tony Jaa a vůbec je nenecháte se spolu porvat, tak jste mamlasové. 4/10

Torden (2020)

Škoda, protože tohle mělo celkem potenciál, ale film to nestihl rozvinou do nějaké větší podoby, aby se rázem utnul, byť jsem nečekal, co se přihodí jedné z hlavních postav ke konci. Plus za norskou přírodu a to, že Odda a most Hardanger jsem projel jen asi 2 týdny nazpět.

Special Ops: Lioness (2023) (seriál)

Čekal jsem trochu více, jsou tam fillery (v podstatě rodinná linka Zoe Seldany, která nemá moc na hlavní příběh vliv, jen se snaží ukazovat, že i agenti jsou taky lidi se svým životem mimo práci asi). Závěr přiběhne rychleji, než jsem chtěl, ale stále je to kvalitka, byť asi neslabší Sheridan, což ale neznamená průser. 7/10