• Krátkometrážní

Cool Girl! (2023) odpad!

Ani nevím co jiného jsem čekal :D

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Čekal jsem průser, dostal jsem o chloupek lepší film, než The Kingdom Of The Crystal Skull. Škoda, že úvodní 20-minutovka z roku 1944, kde běhá omlazený Ford není z hlediska triků úplně fajn a něktěrý CGI backscreen bolí dost, jako v o 15 let mladším příspěvku. Indiana navzdory věku tu podává fyzický výkon mnohem více nad úroeň dnešních mladých, ale to je prostě film. Je to dlouhé, ale akce se tu dějě skoro pořád a fnále, které samozřejmě muselo být tajné do poslední chvíle mi přišlo lepší, než UFO v minulém díle. Jako rozlučka to celekm funguje, i přes nevýrazné záporáky a nacisti jsou už dost ohraní v této sérii. Ale předposlední scéna mi skoro vehnala slzy do očí a tak moc jsem si přál, aby Indy zůstal. Je tu hodně věcí, co by šly zlepšit, ale je to prostě stále Indy. 7,5/10

Aladin (2019)

Guy Ritchie musel zahladit komerční průser Krále Artuše, tak vzal tuhle bokovku, která bude zaručeně hit a dodal obstojný film, který je podařenější, než jsem očekával. Will Smith výborný. 7/10

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Oceňuji, že Evil Dead franchise se vydává dvěma směty. Origální Evil Dead trilogie od Raimiho a seriál Ash vs. Evil se vezla na hodně krvavé, ale zárověň vtipné vlně. Remake od Alvareze a teď Evil Dead Rise jsou ale plně hororovým a brutálním směrem bez jakéhokoliv humoru. Alvarez;v Evil Dead je krapet lepší, ale tady zas máme prostředí bytového domu v L.A. a díky délce to vůbec nenudí a je svěží, že i v podstatě děti nejsou ušetřeny různých věcí. Jen mi není jasné, jak tělo posednuté démonem, bylo schopno odřídit na chatu :D

Medvěd na koksu (2023)

Mělo to skvělý potenciál, ale bohužel Elizabeth Banks vůbec není vhodný typ režisérky na tohle a scénář místo aby řádil medvěd na koksu celou dobu, tak místo toho máme plno nezáživných postaviček l. Někdo jako James Gunn, Neil Marshall, Fede Alvarez apod. by vytěžili z tohoto námětů mnohem více. Nejvíce to vystihuje Pitch Meeting :-)

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Hru jsem hrál jen začátek, pak jsem to nějak odložil. Seriál prvních 5 epizod nadšení, druhá půlka už se mi nějak táhla. Hlavně to přestalo být nějak dramaturgicky vyvážené a hodně epizodní a neměl jsem pocit velkého uceleného příběhu. Ale na další sérii kouknu určitě.

ZLOvensko (2023)

Chytří Slováci emigrovali do ČR a dál na západ, tak zůstaly jen převážně dezolé. Když tak fandí pohlcení Ukrajiny ruskem, tak by se mělo dát Slovensko Maďarům. Stejný princip .

Three-Body (2023) (seriál)

Číňané předběhli Netflix a naservírovali svoji domácí adaptaci Problému tří těles. Výsledek je hodně fajn, ale výtky se najdou. Za prvé to má 30 approx. 45 minutových epizod, což je mnohem více, než je na první knihu potřeba, i když ji chcete adaptovat slovo od slova. Jde hlavně, že mnoho záběrů se opakuje z konce jedné epizody a na začátku druhé. Jinak trailer trochu klame a tváří se, že se jedná o akční nálož v průběhu celého seriálu, ale jedná se jen hlavně o výtažek z několika posledních epizod a ani ty bych nenazval akční. Série se dá rozdělit do několika hlavních rovin a je několik verzí úvodních titulků, která naznačí, kde se většina epizody bude odehrávat. Ať už v současnosti, nebo ve virtuální realitě Tří těles nebo se bude jednat o flashback do minulosti Ye Wenjie na základnu Rudé pobřeží, kde dojde k prvnímu kontaktu s Trisolaris. Tyto flashbacky mne bavily nejvíce. Pro fanoušky knihy celkem povedená adaptace, nečtenáři budou mít asi velký problém, než je to začne bavit. Začátek až skoro do 9 epizody se celkem vleče, než právě se dostaneme na Rudé pobřeží. Jinak z postav nejvíce zaujal cynický detektiv Ta Š, který je věrný svému knižnímu předobrazu. Nicméně jestli se tvůrci chystají adaptovat i Temný les a případně i později Vzpomínku na Zemi, tak musí dost zapracovat na CGI. Virtuální realita Tří Těles se dá omluvit, že je to stále VR hra, ale jakmile dojde na porcování lodě a její posádky nanovlákny, které je sice efektní, ale se slabším CGI, které, až se ze současnosti bude v dalších dílech skákat více a více do budoucnosti, nebude stíhat na ty obří podzemní města, vesmírné flotily a zobrazování čtyř dimenzionálního prostoru. 8/10 Ale chci to vidět dál.

Někdo klepe na dveře (2023)

O trochu lepší. než Čas. Solidní komorní drama, které ale nenaplní úplně potenciál. K mému překvapení je jiný, než u knižní předlohy, kterou jsem nečetl přímo, jen obsah na wiki. Do závěru to jinak kopíruje film celkem věrně.

Venuše (2022)

Mělo to celkem potenciál, jen se to nemohlo rozhodnout mezi gangsterkou nebo Lovecraftovským nadpřirozeným hororem. Obojí není dotáhnuté nějak do konce. "Služebná", o které se tu povídá nakonec se jen mihne, gangsteři se vyřeší rychle a konec je fakt na facku. Největší předností je nakonec Ester Expósito a její přednosti v těsném nátělníku. 6/10