Machete (2010)

Nejlepší blbost co jsem tenhle rok viděl! Rodriguez nezklamal a naservíroval nám pořádnou dávku polovyslečených slečen, vnitřností, zbraní a béčkovějšího příběhu než jsme zvyklí u Troma filmů. To vše s úžasným Dannym Trejem, který si na natáčení pravděpodobně odskočil z Mountfieldu...

Ať vejde ten pravý (2008)

Konečně po čase jeden upírský film, na který se dá dívat od začátku do konce. Skvělá kamera a atmosféra.

Magická hlubina (1988)

Moře. Široké a temné. Film o hledání víly. A o ztrátách které jsou toho důsledkem. A ten její úsměv...

Hook (1991)

Prostě miluju. Jako malý jsem to viděl snad dvacetkrát. Rozhodně moje nejoblíbenější "americká pohádka". A Julia je kost ;-) (tlesk)

500 dní se Summer (2009)

Milé, nenudí, pobaví. Co víc si od filmu přát. Tvůrci avizují klasické romantické drama/komedii a to je přesně to, co divák dostane. Žánrově film září, v globálním měřítku je to příjemný biják na večer s přítelkyní. Když k tomu připočteme Zooey a dobrou hudbu - nemůžu jinak než 80%

Taková je Anglie (2006)

Pro mě nejlepší nízkorozpočtový film roku. Zajímavý příběh, který "chytne u srdce", výtečná kamera a trochu netradiční pohled na Thatcherovskou Anglii v totálním rozkladu, s obrovskou nezaměstnaností a problémy s přistěhovalectvím. Jedny z věcí které potěší jsou výběr hudby - většinou reggae, ska a pak i nějaký ten oi-punk, či dobové záznamy z "fucking Faulkland war" či svatby princezny Diany. 10/10

Leon (1994)

Naprosto skvělý film, jeden z nejlepších které jsem v poslední době viděl. Výborný Jean Reno, kouzelná Natallie Portman a slizký Gary Oldman, tak jak ho máme všichni rádi. Neotřelý příběh se zajímavým koncem, který pobaví i rozbrečí. Po Le Grand Bleu můj nejoblíbenější film Luca Bessona. A dal bych si mlíko.

Trollové 3 (2023)

Upřímně by mě zajímaly dve věci: a) kolik LSD padlo na výrobu? a b) proč byla dabovaná jen cca polovina písniček?