mahler

okres Havlíčkův Brod
Dansk jävlar

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 7.4.2019  02:07

... SPOILER ... a žili šťastně i po smrti ...

• 24.9.2016  21:18

Die Sache ist erledigt.

• 17.4.2016  23:27
    Orel Eddie (2016)

Ještě teď Eddiemu držím palce aby to skočil :-)

• 9.4.2016  22:35

Velký červený (tady teda černý a ohnivý) drak a žena oděná Sluncem - z jedné poloviny krásná ruská pohádka která má řadu parádních scén, nápaditou výpravu (vesnice, obrovská kostra), fajnového CGI draka i jeho prťavého nerudného kámoše - z té druhé sice sympatické ale trochu dřevěné herce z modelingové agentury které párkrát prožene řadou pořádně kýčovitých scének. Ale co ...

• 7.3.2016  22:52
    Ave, Caesar! (2016)

,,Kéž by kobylo tak jednoduchý." To hodnotit.

• 23.11.2015  18:49
    Howl (2015)

Werewolf movies: Mám od malička rád filmy o vlkodlacích zde je dobře zvolené prostředí - tedy vlak, který sestřelil jelena s parohy tak tvrdými, že už prostě dál jet nelze, jednak proto že vyteklo palivo i většina krve ze strojvedoucího - skvadra postav / cestujích tak pestrá, že ji v každém druhém hororu uvidíte a chovající se tak, že si nad tím hlavu ukroutíte. S čímž u podobného filmu počítáte. Hlavním problémem tohoto vlkodlačího hororu je pro atmosféra která se rozplyne někdy v půli děje (a film od té doby jakoukoliv atmosféru - zejména tu dusnou - postrádá) a pak podoba vlčáků samotných. Ale na druhou stranu snaha o inovaci se cení a dobrý film s vlkodlakem jsem neviděl už hodně dlouho. Ty čtyři hvězdy jen kvůli mé zálibě ve vlčích filmech. HOWL

• 5.11.2015  17:29
    Spectre (2015)

Pokud hledáte ten Aston Martin, tak je zaparkovaný na dně Tiberu. Komentář může obsahovat pár spoilerů: Takže: Spectre je sled krásných obrázků nasekaných geniálním švýcarem jménem Hoyte Van Hoytema ve kterých krásně nastylovaný a vždy dobře oblečený agent 007 dořeší všechna svá dilemata za posledních pár let – o kterých ale vlastně zřejmě vůbec nikdo nevěděl, včetně pana Oberhausera, který se k nim ale mávnutím kouzelného biče rozhodl přihlásit. Děj je odsunut na čtvrtou kolej, na třetí jsou postavy s motivací opravdu všeljakou, na druhé jsou samozřejmě senzační exteriéry a interiéry a na prvním místě je 007 konečně padající ze sutin do pohodlného gauče ve scéně, jejichž typ mi Craigových filmů chyběl k dokonalosti. V dlouhých nicneříkajících scénách jsem se kochal fotem již zmíněného pana Van Hoytema, takže nudit jsem se opravdu nestačil – jinak to násilné vsunutí organizace SPECTRE do děje považuji za opravdu skandální znásilnění posledních filmů … ale co. James Bond: Pan Craig je pro mne druhým nejlepším Bondem, který je díky scéně s myškou podruhé v sérii opravdu člověkem. A scénky jako ta s gaučem nebo padákem ho vrací zpět ke kořenům .. Akce: Vrtulník, letadlo, vrtulník. Ležérní projížďka po Římě se zakončením které agenta zvedlo ze sedečky. Jsem rád že nepůsobí tak ,,zakaždoucenubombasticky" ale civilně a v rámci možností reálně. Rvačka s Bautistou ve vlaku rozhodně nejlepší akční scéna filmu. Bondgirl: Monica Bellucci na pět minut ale stálo to za to. Léa Seydoux na agentovo doživotí? Nesouhlasím a doufám že se o to pan Blofeld postará. Padouch: Já nevím. Na jednu stranu ano, na druhou WTF. Zabití potenciálu jakou by měla samostatná postava Franze Oberhausera a Blofelda je asi to jediné co filmu nikdy neodpustím. Herecký neumětel Bautista byl paradoxně o mnoho lepší záporák než Waltz - ačkoliv stačil říct za celý film jediné slovo. Kurva. Hudba: Super. Thomase Newmana jako vždy O.K. - titulní song byl strašný. James Bond will return: The name is Bond, James Bond. Kino: Krysy žeroucí kukuřičné plody a srkající cvokakolu do kina nepatří. Můžou se nažrat někde u baru ... případně u popelnic. A teď hleďte jak se budou kriťáci snažit dokázat svou erudovanost a dávat trojhvězdí.

• 22.8.2015  21:49

Put a bullet in her skull. Stop the rig. Return my treasures to me and I myself will carry you to the gates of Valhalla. You will ride eternal, shiny and chrome.

• 9.7.2015  23:38
    Hannibal (2001)

Precizní režie kontra film k ničemu, dokonalá kamera zabírající zejména věci ze kterých mi bylo na zvracení cca před čtrnácti lety v kině a nějak nemám chuť si to zopakovat ani přehodnotit.

• 5.8.2014  15:08

Horší než Život pod vodou, lepší než Až vyjde měsíc - tedy téměř dokonalé, nápadité, hravé a obsazené tolika hereckými esy že si o tom drtivá většina tvůrců může nechat jenom zdát. Stylizace taková jakou ji umí jen Wes Anderson ... ,,Kdo střílí na koho? A kdo to vypadl z okna?"

• 29.7.2014  19:02
    Vlčí mládě (TV seriál) (2011)

Teen Wolf překvapil - trochu temný teen seriál se s s každou řadou stále zlepšuje (jako rozuměj ,,zlepšuje" - je to blbost ale mám slabost pro vlkodlaky, kdyby to bylo o upírech nebo UFO tak bych na to nekoukal), postavy se zrazují, udobřují, vraždí a vstávají z mrtvých jak na běžícím páse. Jediné co mě trochu trápí jsou ta velice nejasně stanovená pravidla - kdo vlastně co přežije aneb vše je pokaždé jinak. Tím pádem nic není tak jak se zdá :-) SEASON I (80%): Pomalejší rozjezd, jednoduchá pravidla na úvod, rodina lovců vlkodlaků a jedna obrovská (na TV poměry ne špatná) vlčí stvůra. Od posledního dílu pořád přemýšlím nad tím, jestli byl Peter Hale vlastně taková svině ... SEASON II (80%): Gerard, Kanima, šílený stalker, hromada nových postav, hlášky trenéra a pana Harrise a jedna obzvlášť překvapující sebevražda a nepřekvapující zmrtvýchvstání. Ten ještěr mi tam ze začátku vůbec nesedl, ale při odhalení jeho identity bylo odpuštěno. SEASON III - A (80%): Deucalion, Darach, Kali, smečka ALF, lidské oběti a koncovka mé oblíbené postavy. Cesta do motelu a události v něm patří mezi dva nejlepší dílky seriálu. SEASON III - B (60%): Kdykoliv se do nějakého seriálu či filmu připlete nějaký ninja, démon nebo godzilla, zkrátka cokoliv z orientu mám s tím problém - a tato řada (zejména její závěr) utrpěla překombinovaností a i přesto že mám vynikající paměť už ani nevím kdo byli ONI. SEASON IV (zatím 80%): Pořídit si štěně? Scott si pořídil malou, vzteklou, metrosexuální betu. Další persona vstala z mrtvých. A je z ní jaguárodlak. Nové postavy které se zdají být zajímavé (spoiler: windigo, mute, sirotci, japonská matrix alfa Satomi) se sotva objeví a už jsou vlastně mrtvé. Finále nic moc a s Peterem to jde z kopce. Co bude chudák v tom Arkhamu dělat? (pardon Ajchn Hauzu nebo tak) SEASON V: A kdo že vstane z mrtvých tentokrát?

• 15.7.2014  20:55
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Slušná zápletka, zajímavé postavy (Kate, Simone, Cross, Navarro), velmi dobrý primární i sekundární záporák, pár starých známých, sám Jack Bauer už se s nikým moc nesere a zpacifikované lumpy už rovnou hází z oken nebo jim seká hlavy (on to sice v menší míře dělal už dřív, ale kdo uvidí pochopí). Dvanáct dílů rozhodně prospělo a 24:LAD má krutý spád, ale bohužel ve všech dvanácti dílech není jediná scéna která by trumfla ty nejhustší záseky z předcházejících řad. Nicméně závěrečná scéna z letiště je jedna z nejdojemnějších .

• 20.5.2014  19:05

So what you suggest may very well happen. It is logical,in view of the times in which we live. But to be logical is not to be right. And nothing on God's earth could ever make it right.

• 6.11.2013  21:38

Komentář může obsahovat pár spoilerů takže ho raději nečtěte: Konečně v krásném záběru přiletěl a na ruku si mu sedl onen slavný Odinův havran. S filmem jsem sice spokojen ale bohužel nepřekvapen. Za prvé - trailery a TV spoty ukázaly téměř vše kromě finále a post- titulkových scén - příště lépe je tedy nesledovat - za druhé se mi zdá že téměř všechny sekvence filmu jsem už viděl jinde a někdy i lépe. Z mírného zklamání tedy hledám mušky - Svižný příběh je vizuálně nádherný, vtipný, akční i dojemný - a BTW si nejsem jist že právě ona svižnost (rozuměj 100 minut) je důvodem nepropracovanosti záporáka, o kterém se říká že byl upozadněn na úkor Lokiho - dle mého je to postava odfláknutá už od dvacáté minuty a Eccleston je v evil rolích už dost provařený - slušelo by mu pár minut navíc. Takže se nám ve velkolepém úvodu (zcela podobném jako měla Mumie, Pán prstenů, první Thor a spousta dalších) představí Malekith, potencionálně bombastický zlosyn který se pak ve filmu objeví na šest kratičkých scén, během nichž se z něj stane Malekith Two Face a budí dojem že je ve filmu jen proto aby mohl Thora připravit o člena rodiny a aby měl Bůh hromu ve finále s kým bojovat. Jeho pobočník Kurse má scén dokonce dva a půl, a navíc když už jsem se smířil s černým Heimdalem nechápu kde se černoch vzal v ,,čisté bíle rase temných elfů" :-(. Dále - bitka ve Vanaheimu vypadala velice lacině jak z nějakého TV seriálu, zbraně jež používá obyvatelstvo Devíti světů jsou taková pěstička na oko - laserové sušiny elfů trumfují bazuky vanaheimských obyvatel a kuše na střelný prach nebo co :-). A BTW Asgard má podobný bezpečnostní systém jako ten v Bradavicích a ušatí letci jednotky SVART mají super modely X-Wingu. Ale no nic, nějaké mouchy jsem si našel ale nebojte se, film je přesto super :-). NEJLEPŠÍ HLÁŠKA : Tadááá.

• 12.5.2013  00:06
    Tělo (2012)

Další španělský skvost - tentokrát ne hororový - pointu jsem neodhadl ani náhodou - a přitom to není ani za vlasy přitažené, ono to pak do sebe všechno krásně zapadá - při závěrečné scéně jsem si myslel že půjdu domů s infarktem.

• 1.5.2013  15:31

Při scéně na hřbitově sebou celé kino trhlo tak že málem se málem vyvrátily sedačky - a osobně s tím filmem vůbec nemám problém - ani s herci, ani s hudbou, vlastně s ničím - v čem je problém?

• 12.4.2013  21:40

no toto ... ?

• 7.4.2013  16:55
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Komentář může obsahovat pár spoilerů: První díl mě nadchl - sešli se můj nejoblíbenější herec a jedna z největších zrůd filmového plátna - navíc vychází z událostí v mých oblíbených kniháh. Děsivější než záběry na zohavené mrtvoly je pohled na vařícího ci obědvajícího Madse Mikkelsena, který je přestně takovým dr. Lecterem, jakého jsem si při čtení knih představoval (pan Hopkins promine ale TSOTL ani v Red Dragon na 43 lel prostě nevypadal). Hugh Dancy je Grahamem trochu (víc) jiným než v knize, ale jeho monkovská ustrašenost a hausovská protivnost je možná lepší než aby z něho byl tuctový přemoralizovaný spravedlivý polda (boom doby je dnes totiž hrdina který je alespoň trochu magor). Jen se obavám že pokud bude mít seriál nadále to sympaticky pomalejší tempo - které mě osobně sice vyhovuje ale pro tuctového diváka chtivého výplachu mozku může být nudou - nevydrží nám na obrazovkách dlouho. SEASON I (80%): Hannibal ... kanibal SEASON 2 (100%) Mason Verger, psychouš non plus ultra. Dr. Chilton se vrátí ... SEASON 3 (?%) Mason Verger je pořád psychouš ale už není tak hravě roztomilý, Dr. Chilton je Silva, Alana Bloom je blbka, Abigail je doufám už nadobro mrtvá, Bedelie mě baví/nebaví, Dr. Gideona na(ne)štěstí nezachránili včas, v druhém díle skoro žádný Mads ... A nějaká, slušně řečeno, píča tento seriál po třetí sezóně zrušila. Zabít, sežrat, vyplivnout.

• 21.2.2013  19:39
    Posel z Liptákova (divadelní záznam) (1997)

Záznam představení jsem sledoval jako velmi zanícený divák ... Ani šachová literatura neuznala za vhodné zařadit Cimrmana do seznamu světových velmistrů, ačkoli jedině on dokázal vyvést z rovnováhy tak neotřesitelného šachistu, jakým byl Capablanka, když mu při jeho simultánce v Madridu hrozil dvojitým šachem, což velmistra znervóznilo natolik, že ohlásil tah na G 12, čímž se ocitl zcela mimo šachovnici, a zaznamenal tak vlastně první aut v dějinách šachu.

• 20.2.2013  19:13
    Colegas (1982)

Skoro všechny filmy které za svůj kátký život stihl José Luis Manzano natočit se zabývají tématikou která ho nakonec stála život. Protloukání se Madridem kde se velmi těžko shání práce nakonec končí u prostituce a drog ... atmosférou snímek připomíná české filmy s Vaculíkem a Tofim (Láska z pasáže, Vítr v kapse), jen je syrovější a dvě třídy výš -

• 17.2.2013  21:25

... řezání prsu bylo brrr ... (teda aspoň si to myslím, díval jsem se jen přes prsty a ještě k tomu jinam) ... a Klaus Kinski měl CHARISMA ...

• 16.2.2013  20:38
    I miserabili (1948)

Les Miserables made in Italy. (Natočeno 1947) Komentář obsahuje spoilery od začátku až do konce: Protože se k tomuto filmu asi pravděpodobně málokdo dostane musím ho náležitě popsat. Jean Valjean ukradne z pekárny chleba a jakmile se otočí a dá na útěk střelí ho pekař do zad. Valjean je na galejích a pokouší se o útěk na důlním vozíčku (ala Indiana Jones a chrám zkázy) ale vykolejí - a je střelen do zad. Valjean je na galejích 18 let. Pustí ho. Stává se starostou městečka. Nezachrání nikoho z pod vozu, nejede se udat do soudní síně v Arasu. Javert který ve městě vede gestapo ho nikdy nepodezříval. Valjean se ale přesto poradí s jeptiškou a udá se. Javert ho jde s gestapem zatknout. Jakýsi slévač však považuje za nutné Valjeana ochránit a rozpoutá požár při nemž evidentně uhoří mnoho dělníků - Javert slévače zastřelí a Valjean může uniknout. Vyškubne Cossetu Thenardierovým a tadá do paříže - bla bla bla. Revoluce - nejenže se Javert nikdy neobtěžuje jít na barikádu, takže ho Valjen nemohl zachránit, ale Marius je synem barona Gillenormanda (jakého-si tajného prefekta policie nebo co?), tudíž je jeho účast na revoluci beztrestná, a to už Javert nevydržel a došel k nejbližšímu mostu. V den svadby Mariuse a Cossety se Valjean setká s Thenardierem - ten na Valjeana vystřelí a sám pak spadne skrz padací dveře a prosklené okno kamsi úplně do prdele a zabije se. Valjean se pak chytne za hruď s výrazem člověka majícího zácpu a sotva přiběhne Marius a Cosseta tak zvesela zemře. The end. BTW jednoho z revolucionářů hraje mladičký Marcello Mastroianni , je tam cca 30 sekund :-) Zhodnocení: Kdyby to neneslo název Les Miserables byl by to vcelku průměrný film (na tehdejší dobu) pro znalce předlohy jasný odpad - ale pro to že jsem nikdy nic podobného neviděl a po celý film nevěřícně zíral musím tomu dvě hvězdičky dát. Javert již od začátku vypadá jako kdyby mu někdo nadloubal a sebevražda na mostě při které se v každém záběru střídá noc a den byla nevyhnutelná.

• 11.2.2013  23:01

Super. Už dlouho jsem neviděl tak roztomilý, dojemný, vtipný a akční film (a zřejmě jediný který bych si přál vidět ve 3D). A to jsem málem dal na svůj důvodný předsudek nesledovat animáky se zvířátky v hlavních rolích.

• 11.2.2013  22:59
    Moby Dick (TV film) (1998)

Velmi levné, velmi ukecané a natahované. Před patnácti lety mě zlákal obal na VHS se jménem F. F. Coppoola, a tak jsem si to koupil - takovou chybu už bych dnes neudělal. Ta noční scéna se žralokem byla dobrá - ale na tříhodinový film je to sakra málo. Bylo to zřejmě poprvé a naposledy co jsem poplival dokonce i herecký výkon Patricka Stewarta. BTW - Tento film měl mít stejný závěr jako měla kniha, bezděčná Achabova smrt tak jak je popsána ve velmi ne/záživném Melvillově románu by se sem hodila mnohem líp ...

• 11.2.2013  22:55

Oceán za oceánem brázdí jednonohý kapitán Achab v podání démonického Gregoryho Pecka v honbě za Bílou velrybou. A když jí v závěru dostihne, je finální souboj za burácivé hudby Philipa Saintona naprosto dokonalý a strhující. Závěrečná sebevražedná jízda na velrybě nemá chybu. Film zestárl a dnešního diváka bude první půlka spíše nudit, některé postavy jsou protivné (Stubb, Flask), některé naprosto nezajímavé (to se týká zejména hlavního hrdiny Ishmaela). Je třeba spravedlivě upravit hodnocení na tři hvězdičky.

• 11.2.2013  22:49

,,Podívej se na ty krásné zoubky, ještě je na nich krev a kousky dásní." Animáky a pohádky které nejsou zaměřeny vyloženě na dětského diváka můžu. Kouzelné akce zde bylo dost, k naprosté dokonalosti chybělo jen trochu více humoru, protože hlavní postavičky bohatýrského Santy, narkoleptického Sandmana, ujeté víly Zuběnky a samurajského velikonočního Zajíce jsem si snadno oblíbil. A dokonce ve mě sympaťák Jack Frost i osamocený Stín vzbudily pocit lítosti které jsme k podobným postavičkám měl jako malé dítě. Více takových anime - fantasy, prosím.

• 11.2.2013  22:43

Nečekal jsem od Susanne Bier nic jiného než excelentní drama s famózními hereckými výkony a přesně toho se mi dostalo.

• 11.2.2013  22:38

Vynikající dánská režisérka Susanne Bier má můj dík za to že filmovému světu dala nejen Spálené vzpomínky a Po svatbě ale také tento realistický dogma film plný bolesti a lásky s přesvědčivými výkony hlavních představitelů podle kterých by se hvězdy mohly učit . Film který žije a kterému věříte ...

• 11.2.2013  22:28

Hele jelen. Blikající světla a Adamova jablka od Anderse Thomase Jensena patří ke dvěma nejlepším filmům co jsem kdy viděl. Film určitě není komedií, ale spíše gangsterkou s netypickými gangstery, přesto vyfukování vajíček je nejvtipnější scéna ze všech a nezapomenutelná je rovněž Mikkelsenova etuda s blbě čumící krávou. Proč proboha tento režisér od roku 2005 nic nenatočil?

• 11.2.2013  22:18

Originální tragikomické drama, jehož největší devizou je pro mě Mads Mikkelsen v malé, ale po celý děj filmu velice úderné roli životem znuděného doktora Horsta (který určitě má příbuzného jménem Horst) a jeho velice originální způsob, jak někomu říct že umírá. Smíchy se trhat nebudete, spíše se párkrát pousmějete, film se navíc ke své škodě ke konci spíše docela vleče, i přesto čtyři hvězdičky. Zaslouží si je.

<< předchozí 1 2 3 4 5