Antonius

3 body

<< předchozí 1 2
    • 15.8.2010  14:18
    Agora (2009)

Velmi rozporuplný snímek. K plusům patří volba historického období, jež filmaře přiláka jen málokdy, poměrně pečlivá výprava (zaujaly mě zejména hudební nástroje), několik povedených scén a slušní herci. Dolů strhává film povrchnost a jednotvárnost děje, nesrozumitelná motivace většiny postav. Glorifikace Hypatie jako "Koperníka starověku" vyznívá spíše směšně. Scénář účelově překrucuuje dějiny, snad s vědomím toho, že většina obecenstva o tomto období historie neví zhola nic. Na konci tak zůstane bohužel hlavně hořkost z celkového vyznění filmu jako přímočaré protikřesťanské agitky.

• 29.12.2006  12:42

Film je obrazovým přepisem Evangelia sv. Jana a to slovo od slova. Není věty, která by ve filmu nebyla zobrazena, nezazněla buď ústy postav nebo vypravěče. To láme filmu vaz, protože právě Jan je ze všech evangelií nejvíce plný do široka rozvedených teologických úvah, v nichž evangelista vyjadřuje svoje chápání Ježíšova poslání. Ty ve filmu prostě nefungují a brzy začnou nudit. Je to škoda, protože Henry Ian Cusick (Desmond ze seriálu LOST) hraje obstojně a na roli Ježíše se dobře hodí. I režie a výprava je dobrá, ačkoli trochu víc invence by neškodilo. Po otřesném Gibsonovu Umučení Krista skoro potěší, že násilí a krve je v tomto filmu jen velmi málo. Při tříhodinové stopáži ovšem vydrží s pozorností až do konce málokdo - pro nevěřící jsou četné teologické monology nezajímavé, věřící je zase dobře znají.

• 29.12.2006  12:24

V konkurenci ostatních TV filmů s biblickou tematikou je to lehký nadprůměr. Lze mu vytknout dobovou nevěrohodnost některých zápletek a situací, které si vymysleli scénáristé, aby příběh "vylepšili".

• 18.6.2006  15:07
    Luther (2003)

Je to takový pěkný televizní film s hvězdným hereckým obsazením. Filmaři Lutherovi fandí a mnohé je podáno dosti zjednošeně, čemuž se ale film tak jako tak vyhnout nemohl. Filmový Luther je možná až moc velký fešák a dobrák. Přínosem filmu je, že přitažlivou a stravitelnou formou předkládá základní informace o německé reformaci a v mnoha lidech vzbudí zájem o nastíněné otázky historické i teologické.

• 23.4.2006  17:14
    Excalibur (1981)

Zatím asi nejlepší artušovská filmová adaptace. Příběh se drží mýtu a výtvarná stránka je neobyčejná. Na nudné pasáže si nepamatuji a jízda rytířů rozkvétající krajinou za zvuků Carmina Burana je nezapomenutelná.

• 23.4.2006  14:50
    O.C. (TV seriál) (2003)

Výborná oddechovka na nedělní dopoledne u které se příjemně zasmějete. Sympatické herecké obsazení a (alespoň v u nás odvysílané 1. sezóně) nepřekombinovaný děj. O moc lepší než zmiňované BH 902 10. Mezi seriály o teenagerech a jejich rodičích patří k tomu nejlepšímu.

• 19.4.2006  21:28

Není to špatné, ale nijak to nezaujme.

• 19.4.2006  21:25

Asi nejméně "allenovský" Allenův film, co jsem viděl. Zápletka je sice vypůjčená z Americké tragédie a zcela chybí humor, ale přesto je to v porovnání s předchozími čtyřmi filmy zvrat vítaný.

• 22.1.2006  23:45
    Gladiátor (2000)

Asi nejpřeceňovanější film, co znám.

• 22.1.2006  23:43

Jako hraný dokument pro military fandy dobré. Jako celovečerní válečný film neobstojí. Chybí příběh, hrdinové, osudy, emoce.

• 22.1.2006  23:39

Ridley Scott mě opět nalákal na historické drama a opět zklamal. Film má plytký scénář, zvysoka kašle na historii i smysluplnost, výkon Blooma je nemastný a mírové poselství kýčovité. Proč proboha cpou trapný a ohraný americký model chudáka, jenž se vyšvihne nahoru (z kováře rytířem a obráncem svatého města) do filmu o středověku???

• 22.1.2006  09:05

POMO, jakou verzi jsi viděl? Nějaký sestřih pro nedělní školu? Já na tom byl v kině a v sex to přerostlo... A pořádně.

• 29.12.2005  01:01
    Císař Augustus (TV seriál) (2005)

Relativně zábavná TV minisérie, ale pro kohokoli kdo zná trochu římské dějiny (i jen z jiných filmů a seriálů), bude takřka nemožné jen tak se přenést přes to, jaká úděsná slátanina to je. Viděl jsem jen první díl a krom Caesarovy smrti se tam již žádný historický fakt nevyskytl ani náznakem. Je to prostě fantasy, která si z nejasných důvodů hraje na historický životopisný seriál.

• 28.12.2005  12:19
    Patriot (2000)

Bezduchý film až po uši v samoúčelném patosu.Takže krom skvělého záporáka a několika vtipných scén není o co stát.

• 25.12.2005  10:43

Vanilkové nebe je remakem (prý hodně doslovným) španělského filmu Abre los ojos. Penélope Cruz si zahrála stejnou roli v obou snímcích. Původní film je prý lepší, nicméně vzhledem k tomu, jak impotentní bývají hollywoodské remaky evropských filmů, je Vanilkové nebe pořád velmi kvalitní dílo.

• 2.12.2005  17:54
    Řím (TV seriál) (2005)

Tento 12-dílný seriál je dlouhé době kvalitní dílo na téma antického Říma. Věnuje se událostem od vypuknutí občanské války mezi Caesarem a Pompeiem až do Caesarovy smrti. Děj sleduje jednak osudy prominentních historických osobností té doby a jejich rodin, jednak příhody a kariéru dvou prostých legionářů, Lucia Vorena a Tita Pullona, jejichž životy se se světem těch nahoře zajímavě protínají. Povedený scénář, dobře napsané postavy, slušné herecké výkony a vtipné hlášky dělají z Rome televizní nadprůměr. Tvůrci se nevyhýbali kontroverzním tématům jako je homosexualita nebo incest, ani zobrazení nahoty či násilí. Milovníky dějin potěší také to, že seriál obsahuje jen poměrně málo historických nesrovnalostí. Moji nejoblíbenější postavou se stal mladý Gaius Octavius, pozdější císař Augustus, který je v seriálu podán jako neodolatelný hyperinteligentní malý hajzlík. Na rok 2007 se chystá premiéra druhé řady, jež bude pravděpodobně pojednávat právě o jeho cestě k moci.

• 13.11.2005  14:50
    Věk zrady (TV film) (1993)

Velmi zábavná detektivní hříčka z prostředí antického Říma. Marcus Didius Falco (Bryan Brown) pátrá po vrahovi senátorského synka v doprovodu gladiátora Justa (Matthias Hues) a trousí při tom vtipné cynické hlášky. Navíc se stihne zamilovat do sestry zavražděného, krásné Heleny (Amanda Pays).

• 13.11.2005  12:34

Krátký bonusový díl k seriálu Černá zmije. Odehrává se v dobách anglické revoluce. Edmund patří mezi royalisty a snaží se zachránit svého krále před Cromwellovými vojáky... Opět plno skvělého černého humoru.

• 13.11.2005  11:54

Skvělý silvestrovský speciál, v němž se setkáte se všemi postavami seriálu a navíc je tam Kate Moss (Lady Marian) a Colin Firth (William Shakespeare). Doporučuji sehnat si v originálním znění s titulky, protože dabing ČT je tragický - jiné hlasy bych ještě zkousnul, ale jiná jména postav už ne. Kam se poděl Baldrick a Edmud Černá Zmije? Přeložit Blackadder jako Bestián je zvěrstvo a mnoho fanoušků si pořadu kvůli tomu ani nevšimlo.

• 13.11.2005  11:36
    Párování (TV seriál) (2000)

Nejlepší a nejvtipnější seriál, co kdy byl na téma sex a partnerské vztahy natočen. Skvělé dialogy, inteligentní humor, plno neotřelých nápadů a hlášek. Díky Bohu tam není trapná divácká kulisa (smích) jako v amerických sitcomech. Ostatně Coupling je komedie spíše konverzační. A zejména Geoffrey (Richard Coyle) je fakt bezkonkurenční neodolatelný neurotik. Když ke konci ze seriálu odešel, už to pak nebylo ono.

• 13.11.2005  11:22
    Druhá míza (TV seriál) (2002)

Výborný seriál plný inteligentního humoru.O mužích po čtyřítce, ale myslím, že pobaví i ženy i mladé lidi. Britský humor je mi prostě bližší, takže pro mě lepší než Sex ve městě. Škoda, že byl díky idiocii programového řízení ČT vysílán v totálně okrajovém čase...

• 27.10.2005  15:44
    Caligula (1979)

Výborný film o šíleném císaři, který shazuje několik nevkusných pornoscén se zpocenými chlupaticemi. Věrné zobrazení života ve starověkém Římě v něm však nenajdete, na to je film příliš stylizovaný a fantazijní (např. monstrózní stroj na sekání hlav, palác jako několikapatrové divadelní jeviště, pankáčský rádce Longinus).

• 20.6.2005  13:08

Na pět nedosahuje jenom kvůli několika hluchým místům a nedomyšlenostem či nedotaženostem děje. Něco snad ozřejmní další díly. Výtvarné a trikové zpracování je velmi dobré.

• 18.6.2005  19:53
    Quo Vadis (2001)

Zklamané naděje. Stará americká adaptace s P. Ustinovem za moc nestála, ale tato je ještě slabší. Chabá výprava, směšně zastaralé triky a slabé výkony ústředního páru jen podtrhujíí chabý scénář a režii. Škoda tak dobré předlohy pro tak chudokrevný film. Scény i dialogy působí trapně a v potlačování erotiky, které je v knize dost, si zdá se Poláci jdou s Američany do noty. Boguslaw Linda mě jediný nezklamal a kvůli němu dávám o hvězdičku více. Ten konec s návratem do moderního Říma do historického filmu sice moc nezapadá, ale líbil se mi už jen proto, že to byla jediná dobrá invence tvůrců a celkem nápaditě vyjadřuje epilog knihy: "A tak skončil Nero.... Ale Petrova bazilika vládne dosud z vatikánských výšin městu i světu."

• 7.6.2005  11:27
    Extase (1932)

Bez nesmyslné a úděsně dlouhé budovatelské scény na konci, by to bylo za ***. Zklamalo i to, že se nahá Hedy nekonala.

• 16.4.2005  23:17

Skvělý trailer vzbuzoval velké očekávání. A to mě až zneklidňovalo, protože to pak často končí zklamáním. Ale ne v případě Sin City. Ten film je fakt pecka. Nepatřím mezi komiksové fandy a předlohu jsem nečetl, ale Robrt Rodriguez si u mě spravil reputaci pochroumanou slabšímy filmy, jako byla Fakulta, Spy Kids nebo Tenkrát v Mexiku. Na rozdíl od ostatních se mi líbily i kreace Owena a del Tora. Z obsazení mi nesedla snad jen Jessica Alba - tato "latino girl" se na roli irské striptérky Nancy Callahan opravdu nehodí a navíc zůstala oblečená... Děj je sice poněkud roztříštěný, ale myslím, že nikdo s aspoň průměrným IQ a zbytky rozpoznávacích schopností se v něm neztratí. Tempo je rychlé, film nenudí, nechybí skvělé hlášky a nejdrsnější černý humor. Prostě dvojka Tarantino - Rodriguez a samozřejmě Frank Miller v nejlepší formě.

• 4.4.2005  15:54

Celkem příjemná, jemně erotická oddechovka o milostném dospívání patnáctiletého Juliena (Thierry Tevini), který je zamilovaný do své o rok starší sestřenice Julie (Anja Schüte). Nejdříve si ho ženy a dívky na rodinném statku moc nevšímají, ale pak začne válka a všichni dospělí muži odejdou na frontu...

• 9.2.2005  13:57

Netradicni pohled na novozakonni tema. Me se nejvic libil terorista Jidas v podani Harveyho Keitela. Na rozdil od Gibsonovych krvavych a nudnych pasiji je tento film poutavy a vede k zamysleni.

• 9.2.2005  13:29
    Letec (2004)

Souhlasim s Civalem, ale davam tri, protoze to bylo opravdu moc dlouhe.

• 4.2.2005  14:02

Jednotlive sceny, ze kterych je film poskladan, zaslouzi tri nektere ctyri hvezdicky (nejlepsi jsou ty s vrahem). ale celek je zde rozhodne vic nez jen soucet casti, takze davam plny pocet.

<< předchozí 1 2