Bídníci (2012)

Milujem muzikaly, ale toto bolo jednoducho privela. 3 hodiny viec ci menej dobreho spevu boli neznesitelne. Uz dlho som nevidel odist tak vela ludi z kina - z takmer plnej kinosaly (cca 300 ludi) odisli az 8. Hugh Jackman mi vyslovene nesedel a jeho prejav ma skor iritoval. Napriek emocialnej masturbacii Anne Hathaway, ktora sa zdala v trailery slaba, jej vykon ma celkom potesil. Rovnako bol pre mna prijemnym prekvapenim Russell Crowe, ktoreho spev boll velmi prijemny a lahodny uchu. Tam to ale konci...Modlil som sa aby nespievali kazdu jednu vetu, kedze hovoreneho textu tam bolo snad na 3 minuty celeho casu. A titulky stali za ... 60% casu som ich radsej necital, pretoze herci spievali nieco ine nez bolo v titulkach. A keby to bolo apson na sposob Chicago alebo Moulin Rouge...s vydarenymi kabaretnymi cislami, ktore su vhodne zasadene do deja ALE nie...kazda hlupa veta musela byt odspievana a pocuvat nieco na sposob - Hellllllloooooo, hooooooow aaaaare yooooou? I ammmmm fiiiineeeeee aaaand I looooove youuuuuu. Thhhhhaaaank youuuu IIIIII loooooove youuuuuu toooooo. Jesus, skoro ma porazilo. Nie dakujem, take muzikaly nemusim.

Anna Karenina (2012)

Originalita spracovania formou divadelnych kulis je zaujimava, no mne paradoxne prekazala....akoby bola na ukor velkolepej a famoznej vypravavy ktoru si film nepochybne zasluzil. Pribeh je na dnesnu dobu neoriginalny a urcite nikoho nesokuje aj ked nepochybne vo svojej dobe islo o skandaaaal. Herectvo je taktiez prilis divadelne a ocakaval by som viac civilnosti. Nechcem urazat Keiru....ale prepacte, posledne 4 filmy mam pocit ze sa ani len neobtazuje prezliet a v rovnakych aristokratickych robach a pozach preskakuje z filmu do filmu....ak bolo jej cielom sa dokonale zaskatulkovat v rovnakej polohe, tak sa jej to skvele dari. Pre mna sklamanie.

Druhá šance (2012)

Nudne, nezazivne, zbytocne. Citil som sa trapne ked som mal sledovat pokusy ludi v takmer dochodkovom veku o sex. Sledovat nejaku nestastnu prestarnutu pani s nechutnou fistulovou, ktora je totalne dojata z gicovych darov, sperkov, vecere, drahej hotelovej izby. A cela pointa jej nestastia tkvie v tom ze sa nudi, neznasa stereotyp a caka kedy ju jej stary poriadne ... Sorry, nic zabavne som tam nenasiel....BOHUZIAL to sa nedalo povedat asi o 15 pipindach v kinosale, ktore sa rehotali a chichuuuuuuunali uz od 10 sekundy filmu az dokonca....a presne takou nechutnou fistulou ako Meryl Streep v tom filme....chel som si vyskriabat oci a do usi si narvat stuple. Nieco tak zbytocne som uz dlho nevidel. Ak divakom pripada zabavne sledovat stereotypny zivot dvoch heterosexualnych manzelov budiz...ja som lutoval kazdy cent za vstupne.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Velke nadeje zostali nenaplnene.....velmi priemerne...a to som sa na to tak hrozne tesil. Malo to uzasny potencial ale samotna tema cestovania v case to nezachrani...ani to ze tam Willis striela male deti...co povazujem za celkom hnus no zaroven cool. Tomu malemu satanasovi som mal chut zaseknut sekeru do hlavy aj ja...ale cele mi to prislo ako lacny film o exorcizme s nejakym tym time travel navyse. A ci to bolo sci-fi? Ani trochu som celemu tomu universu neveril.

Divoši (2012)

Boze, preco dnes kazdy toci filmy dlhe min 2 hodiny? Dlzka nie je umerna kvalite. To bol tak zbytocny a nudny film, ze som po prvy x v zivote rozmyslal o odchode z kina....asi 6 x som kontroloval kolko to este budem musiet v sale vytrpiet. Strasna kravina. Ploche a nudne charaktery s pribehom sice prekombinovanym, no velmi nezaujimavym. Uplny omyl.

Země bez zákona (2012)

Nudne, nezazivne, ziadny pribeh - to co sa odhralo na platne by sa dalo nahustit do 15 minut. Okrem kostymov nemam k filmu ziadne pozitivne slovo. A bez urazky....to mam naozaj obdivovat nejakych noname kriminalnych krupanov z totalneho vydlakova o ktorych som v zivote nepocul? Nie ani nahodou. A ta fotka skutocnych predstavitelov na zaver? Tak ta to len zabila....vyzerali ako mentalne retardovani chovanci z napravneho ustavu. Neskryvam svoje antipatie voci nametu, no jednoducho ani spracovanie ma nijako nezaujalo.

Auta 2 (2011)

Totalne sklamanie - najhorsia Pixarovka aka kedy vznikla....nudne, bez napadu, ani grafika ma neoslnila. Kratky film Toy Story pred samotnym premietanim bol omnoho vacsie terno.

Zdrojový kód (2011)

Uplne mi unikaju tie nadnesene hodnotenia. Ten film bol priserne priemerny az nudny. Rovnako nudny ako starsie Déjà vu. Par efektov vybuchujuceho vlaku dobre sci-fi nespravi. A to som megafun do kazdeho sci-fi. Moja pozornost bola po 20 minutach nadobro odrovnana a tesil som sa kedy to konecne skonci. Chybal tomu hlbsi podklad, viac techoblabolov a viac akcie. Davam 46% snad len kvoli Jakeovi.

Sucker Punch (2011)

Pokial som si po zhliadnuti Tron mal dojem ze vizual moze byt obcas obetovany obsahu...tak Sucker Punch totaly sucked it all. Stylizovany punch sem punch tam...no v konecnom dosledku nuda jak fras.

Tři dny ke svobodě (2010)

Jednoznacne prekvapenie....napinave jak guma od teplakov....do poslednej chvile ste na vazkach ci to bude mat happy end alebo nie...