lucifrid

lucifrid

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 15.9.2018  00:35

Co je nový Predátor? Čistokrevná zábava! Tolik vtípků jsem nečekala, i když jsem doufala, že se film nebude brát moc vážně. Dopadlo to dobře, snímek se nebere vážně vůbec. Jedna hláška střídá druhou, Olivia Munn je opět skvělá a konečně dostala víc prostoru, tak snad na sebe upozorní ještě víc a dočká se větších a třeba rovnou i hlavních rolí v zajímavějších kouscích. Skvěle obsazená parta pošuků vám pořádně počechrá bránici. Nejvíc zde vyčnívá jako vždy výborný Thomas Jane, ale slabým článkem není nikdo z těchhle bláznů. No, možná tak představitel hlavní role Boyd Holbrook, který je sice fajn, ale ostatní ho prostě o chlup převyšují. Co dál? Jasně, není to syrové ve stylu jedničky, lítají tu kusy těl stylem, že se smějete, ale tak pokračování se netočí kvůli tomu, aby přinesla to samé, ale aby přišla s nějakou inovací. Tady holt přišla inovace jiným směrem, než si přáli fanoušci, ale já nemůžu říct, že by mi to vadilo. Dostala jsem parádní akčně-komediální výplach, u něhož jsem se bezvadně pobavila a to je hlavní.

• 15.9.2018  00:14
    Tom Clancy's Jack Ryan (TV seriál) (2018)

Seriál o Jacku Ryanovi jsem si vysnila už před mnoha lety, dokonce jsem si zapisovala, kdo by se mi pro tu kterou roli líbil. Když jsem se před pár lety doslechla, že Amazon natočí seriál podle mé nejoblíbenější knižní série, má radost neznala mezí. S přibývajícími informacemi se pak ale začala trochu zmenšovat, protože já toužila po převedení knih do seriálu, nechtěla jsem seriál s postavami na motivy Clancyho knížek. První trailer mě ale navnadil a první epizoda mě přímo nadchla. Alec Baldwin nebyl špatný Ryan, ale v Honu na ponorku hrála hlavní housle spíše postava Seana Conneryho. Harrison Ford byl fajn, ale když jsem se teď na Vysokou hru patriotů a Jasné nebezpečí dívala znovu, praštilo mě do očí, jak moc z Hana Sola a Indyho ve Fordově podání Ryana vidím. Jack Ryan je čestný, naivní, přes jeho mravní zásady nejede vlak, a i díky tomu je svým způsobem roztomilý. To jsem z Forda necítila a z Bena Afflecka, který si v Nejhorších obavách vedl slušně, taky ne. Ovšem pozor, dámy a pánové, John Krasinski si mě získal od prvních minut a přinesl na naše obrazovky toho nejautentičtějšího Ryana, jakého jsem si mohla přát a dokázala představit. Teď k seriálu jako takovému. Když se čtenář Ryanovek oprostí od knih, dostane parádní podívanou, kde ho sice sem tam vyruší nějaké klišé nebo scenáristická berlička, ale za prvé jich moc není a za druhé to vůbec nevadí. Postavy jsou propracované, zamilujete si je (i když u některých to sakra trvá, viď, Jime Greere) a nakonec to skončí tak, že u seriálu sedíte do čtyř do rána, protože se od něj nedokážete odtrhnout. Pro čtenáře má seriál plusy i mínusy, záleží, jak se k němu postavíte. Já si užívala každou malou narážku na knížky, zvlášť když se objevila naprosto nečekaně, a těch pár maličkostí, které totálně překopali (Greerovi nechali tak maximálně to jméno), jsem nakonec překousla. Nečtenář se nemusí bát, že mu něco nedojde, jen si neužije ta malá pomrknutí, ale ta jsou takovou třešničkou na dortu. Mohla bych tady první řadu opěvovat v několika dalších odstavcích, ale v podstatě bych se jen opakovala. Tohle se opravdu povedlo a kromě Krasinského musím ještě pochválit flashbacky ze života teroristů, které jejich skutky samozřejmě neospravedlnily, ale ukázaly, že i oni jsou jen lidi. Flashback s francouzskými bankéři mě vzhledem k aktuálnímu stavu digitalizace bankovnictví naprosto rozsekal a byl vtipnou perličkou stejně jako francouzská agentka DGSI, jež Ryana pěkně rozhodila. Právě vtípky, kterých ale není přemíra, zvedají seriál na vyšší úroveň. K tomu si přidejte akci a napětí, ze kterého nebudete moci dýchat, a máte tu seriál, který vás na víkend zabaví.

• 29.7.2018  10:45
    Píseň (2014)

Jedna hvězdička za zpívajícího Alana Powella, jinak to bylo čiré utrpení. Kdybych věděla, že to není hudební drama, jak slibuje trailer, ale panbíčkářské promo, tak se na to vykašlu. Čekala jsem fajné romantické hudební drama, kterým strávím fajné odpoledne, a vylezla z toho blitka plná klišé a milionkrát viděného. Což by ovšem nevadilo, kdyby to nebylo protkáno těmi voiceovery z Bible. Fakt ne.

• 21.7.2018  22:13
    Mamma Mia! (2008)

Jsem velký fanoušek ABBY a tohle je fajná, svěží, příjemná letní komedie, u které vypnete a bavíte se – co víc chtít. Pár toporných výkonů to má, ale je to sranda, člověk se u toho zrelaxuje a navíc ta Meryl! Oproti děsné dvojce je to boží. Objektivně bych dala čtyři hvězdy, ale nemůžu, subjektivních pět hvězd je pro mě prostě povinnost.

• 21.7.2018  22:03

Takže si to spočítejme: jedna hvězdička za skvělé písně ABBY, na kterých jsem vyrůstala a jež stále miluju. Druhá za Meryl, není třeba komentovat. Třetí za závěrečné hudební číslo. Čtvrtá za pár skvělých vtípků. Pátá za to, jak skvěle byly songy napasované do příběhu, jsou prostě nadčasové. Šestá za dramatickou vsuvku s Piercem Brosnanem, sedmá za fajn mladé herce z flashbacků, osmá za camea Bennyho a Björna a devátá za humornou scénu s dvojčetem. A teď půjdeme dolů – mínus jedna hvězdička za většinu toporných výkonů (bože, ten konec s Fernandem byl asi vrchol; a proč krucinál zase nechali zpívat Pierce Brosnana?), druhá za nějaké ty nelogičnosti (ano, je to muzikál a letní film, ale když vás některé věci praští do očí), třetí za české titulky úplně mimo, což mě jako fanouška písní dost štvalo, ale zas musím dát objektivně plus jednu za tu neuvěřitelnou kreativitu překladatelky (takže pořád mínus dvě). Další hvězda dolů za blbé vtípky, čtvrtá za spoustu stereotypů (chudák Julie Waters), pátá za scénář (bo to žádný nemělo), šestá za za hrozné CGI a sedmá za Cher (ano, ta má speciální kategorii, protože pod bod 1 (topornost) se nevejde). Takže mi z toho vychází dvě hvězdičky a já si půjdu na spravení chuti pustit první díl, který je sice děsně cheesy, ale je to letní příjemná svěží pohodová komedie, u které se nad ničím nepozastavujete. A má děj.

• 7.1.2018  19:34

To byl ale děsnej doják. Příběh fajn, nic extra objevného, ale emočně jsem totálně vyplivnutá a vybrečená do aleluja.

• 23.9.2017  22:22

Že by člověk neustále vybuchoval smíchy, až by z toho dostal škytavku, to ne. Ale je to povedená akční buddy komedie, zasmála jsem se. Nejlepší byla asi Salma, Jackson si zahrál svůj standard a Ori Pfeffer fakt potěšil. Skvěle vybrané prostředí, za mnou milovaná města Londýn a Amsterdam bych dala hvězdičku navíc, ale ač jsem se dobře bavila, byl to spíš průměr.

• 8.8.2017  22:11

Je to v zásadě blbost, ale krásná blbost. Nic nového, nic překvapivého, usmála jsem se tak maximálně dvakrát, ale ve výsledku mě to bavilo. Skvělý (hudební) úvod, skvělý náhled do budoucnosti, ale jinak teda... ty postavy, ty dialogy a ten děj. Ale i přesto, čistě subjektivně a vizuálně, zábava.

• 27.6.2017  22:02

Čekala jsem, že se budu aspoň bavit. Že to bude samý klišé, ale správný klišé, a že se aspoň zasměju. No, párkrát jsem se uchechtla. To je tak vše. Tohle bylo neuchopitelné, přeplácané, mimózní... cosi. Bay by měl přestat hulit. Anebo začít.

• 30.12.2016  17:55
    American Gothic (TV seriál) (2016)

Parádní černý humor, divoké zvraty, tohle byla má letní závislost. Skvěle ukončená, perfektní jednohubka.

• 30.12.2016  17:52
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Lucifer mě zaujal hned tím prvním delším trailerem a pilot mě neskutečně chytnul. Převedení komiksu jsem od toho nečekala, protože to by šlo těžko (i s ohledem na peníze), takže jsem z první série nadšená. Na druhou stranu uznávám, že to ideální nebylo, té mystiky tam mohlo být mnohem víc. Ale já to brala jako oddechovku a ta se opravdu vydařila. Plusem je samozřejmě Tom Ellis jako Lucifer a k tomu malá Trixie, u které je škoda, že není v každém díle. Prostořeká démonka Maze je taky skvělá, hlavně v kombinaci s postavami z řad lidí. Co se hodně povedlo, je naprosto trefná hudba, díky níž seriál hodně ožil, a také Luciferovy terapeutické rozhovory a jeho slovní přestřelky s Chloe. První řada měla sem tam své propady, ale druhá série je temnější a já se skvěle bavím.

• 30.12.2016  17:49
    Skandál (TV seriál) (2012)

Odolávala jsem čtyři roky. Pak jsem si pustila pilot a už to jelo, maraton hadr. Od té doby se těším na každý nový díl a u sledování ani nedutám a čelist mám neustále nad těmi zvraty vykloubenou. Tohle se sakra povedlo, je to děsně návykové.

• 30.12.2016  17:40
    Superstore (TV seriál) (2015)

Mé nadšení ve druhé řadě vůbec neupadá, naopak. Po letech konečně skvělá a hlavně vtipná komedie. Sarkasmus, černý a nekorektní (ale ne trapný) humor - po tomhle jsem toužila. Parádní mix postav, které si zamilujete a budete si tenhle vyšinutý americký obchoďák užívat.

• 30.12.2016  17:35
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Bratři Winchesterové se letos na podzim vrátili už s dvanáctou řadou, ale nedá se říci, že by seriál ztrácel dech, zraje totiž jako víno. Jasně, bratři jsou v podstatě nesmrtelní, ale žádný seriál (snad mimo v našich končinách hodně podceňované Buffy) nemá tak neskutečné množství hlášek, legendárních scén a meta epizod, které si prostě sem tam musíte pustit, jen tak pro radost. První tři sezóny se sice trochu kloní, i přes velké nosné příběhy, spíše k epizodním příběhům („Pamatuješ, jaké to bylo, když jsme jen honili Wendigo?“), ale to neznamená, že by byly špatné, naopak. Jen od čtvrté řady vsadil seriál více na hlavní nosné linky a dobře udělal. Bratři dostali posilu z nebes a od té doby je komediálnost téhle mysteriózní chuťovky, která si dělá legraci z hororových klišé i sama ze sebe, ještě lepší. A Supernatural fandom má gif úplně na všechno.

• 30.12.2016  17:22
    Bull (TV seriál) (2016)

Není to sice žádný zázrak, ale je to příjemná pohodovka s dobře vybraným obsazením. Jako oddechovka je to super. 70 %

• 30.12.2016  17:04
    Všemocný (TV seriál) (2015)

Paráda, tohle mělo všechno - správnou dávku akce, komedie, vztahů, chemii mezi postavami, skvělé vedlejší přicmrndávače, dobrou hlavní linku a fajn i ty vedlejší. Zrušení mě bude ještě dlouho mrzet.

• 30.12.2016  16:58
    Westworld (TV seriál) (2016)

Nemůžu říct, že bych seděla s otevřenou pusou a padala mi čelist, to ne. WTF momenty to pro mě nemělo, všechno na sebe navazovalo, všechno do sebe zapadalo. I přesto dávám 5/5, protože to byla parádní skládačka a jeden velký seriálový koncert.

• 17.11.2016  23:14
    The Crown (TV seriál) (2016)

Má očekávání byla stokrát překonána, protože to, co nám Peter Morgan přinesl, nemá obdoby. V seriálu se sice dočkáme několika historických nepřesností, u emocionálního zobrazení jedné či dvou postav budete možná trochu skřípat zuby, ale jinak je to naprosto okouzlující drama, jež se takto mohlo klidně slovo od slova odehrát. Všichni herci se do svých rolí přímo narodili, ale nejvíce zde září Claire Foy jako mladá královna, John Lithgow jako Winston Churchill a také Matt Smith jako vévoda Philip. Nesmím ale vynechat ani nezapomenutelného Jareda Harrise, který vám jako král Jiří VI. vžene nejednou do očí slzy dojetí. Co lze vyzdvihnout dále? Skvělý suchý humor Tommyho Lascellese, nádhernou hudbu, překrásné scenerie a emoce prýštící z každého záběru na pozadí historických událostí. The Crown je pro mě nejlepší novinkou, ne-li seriálem, sezóny.

• 24.9.2016  18:50
    Prezident v pořadí (TV seriál) (2016)

Clancyho série o Jacku Ryanovi patří mezi mých TOP5 knih. Vzniklo pár filmů, z nichž některé jsou fajn, jiné horší, kvalit knížek ale nedosahují. Amazon sice chystá seriál, ale ten bude pouze "na motivy" knih. V Designated Survivor pracuje s premisou jedné z nej knih série, Z rozkazu prezidenta. V ní je celá vláda zlikvidována a dočasný viceprezident, absolutní antipolitik, čestný člověk se zdravým selským rozumem musí sestavit celou novou vládu. Tohle je v podstatě to samé, navíc i v tom směru, že postava Kiefera Sutherlanda je Jackovi Ryanovi podobná tak, až z toho mrazí (I v dalších postavách si najdu podobu s knihami). Pilot mě dovedl do stavu "WTF, já se musim probudit, tohle nemůže být pravda, bože ano!" a já se nemůžu dočkat dalších dílů.

• 11.9.2016  00:53
    Zoo (TV seriál) (2015)

První řada byla zábavná a svěží, neskutečně mě chytla. Bylo to boží do té doby, dokud nezačala druhá polovina druhé řady. Ještě nikdy jsem neviděla tak zprasenej seriál. Pak to byla jedna dlouhá nelogická trapná nuda, která vygradovala úplně mimózním dvoudílným finále, do kterýho narvali největší možný množství klišé a takovejch WTFků, že to snad ani není možný. Billy Burke byl super, Nora jako Chloe taky, ale to nestačí. Kdyby to po první řadě neobnovili, udělali by světu službu. Třetí řadu už fakt nedám, už ten konec druhé byl čiré utrpení.

• 27.8.2016  13:52

Asi jste četli knížku. Mně ji trochu znechutila ta velká internetová masáž. Ale po zhlédnutí filmu jsem pro ní hned druhý den běžela. No a zrovna tady nastal ten případ, kdy se výjimečně povedl lépe film než kniha. Film je jeden nepřetržitý gag za druhým a vše dává smysl, nenudí a vy sotva popadáte dech. Kniha je hodně rozvláčná a řekla bych, že některé scény jsou i zbytečné. Ve filmu byly vypuštěny dvě velké pasáže a jedna byla úplně přepracovaná. Opravdu jeden z mála případů, kde neuškodilo filmové krácení, naopak. U knihy jsem se zasmála párkrát, u filmu neustále.

• 27.8.2016  13:50
    Cupcakes (2013)

Přijde vám Eurovize jako trapná soutěž plná patosu? Už se na ni nikdy nebudete dívat stejně! Tahle izraelská komediální satira lehce křísnutá rodinným dramatem, hýřící barvami a optimismem vás nepustí, stejně jako ten milý song, který z hlavy jen tak nedostanete.

• 27.8.2016  13:49
    Noe (2014)

Prosím tohle opravdu ne! Předem upozorňuju, následují spoilery. Ale tohle opravdu vidět nechcete, takže to nevadí. Vidět tohle v kině za normální ranec peněz, profackuju se, ale v rámci Febiofestu to tak nebolelo. Na Aronofského málo divné, celkově pěkně blbé. Magický těhotenský test, rodící Hermiona (jo, to možná byl jediný zajímavý zážitek), psychotický Noe dostrkávající vlastního syna do role otcovraha, andělé vystylizovaní jako kamenožrouti, Noe jako ožrala válící se na pláži a Anthony Hopkins juchající nad objevenou borůvkou a následně se stavícím smrti s blaženým úsměvem (ano, našel jsem borůvku, můžu umřít). Jo a závěrečný titulek "Podoba se skutečným příběhem nebo postavami je čistě náhodná." Tohle bych dokázala zopakovat jedině v notně posilněném stavu. Skvělý potenciál přišel naprosto vniveč.

• 27.8.2016  13:46

Jude Law je totální zvíře! Co předvedl v téhle klasické britské gangsterce, kde v herecké smršti střílí jednu hlášku za druhou, vtipné situace ani nepočítaje, nemá obdoby. Brilantní, vulgární, citlivý sviňák s obřím egem vás nenechá chvíli odpočinout. I když ostatní herci na plátně září, Jude zde přímo exceluje. Tohle je černá komedie par excelence, rozhodně ale nesedne každému.

• 27.8.2016  13:43
    Domov (2013)

Tohle švédské hořkosladké drama vyhrálo hlavní cenu na Febiofestu a tehdy bych ho do první top pětky nejlepších filmů festivalu asi dala. Teď s odstupem času musím snížit na čtyři hvězdičky, ale i tak za zhlédnutí stojí. Příběh naprosto racionální, až asociální Lou, která zjistí, že její už dávno zesnulý dědeček právě zemřel a že má vlastně babičku a vydá se na pohřeb na venkov a poznává tam sebe samu, přinesl krásný zážitek nejen tomu švédofilovi ve mně.

• 27.8.2016  13:40

Z tohohle filmu jsem měla pěkně oteklé oči a málem chytla rýmu. Atmosférou by se to dalo lehce přirovnat k Pelíškům, ale Poláci jsou víc sarkastičtí a zároveň veselejší. Příběh Mateusze, jemuž je chybně diagnostikována mozková obrna a celý život je s ním zacházeno jako se "zeleninou", je natolik emotivní, že na něj asi do smrti nezapomenete. Přitom lehkost vyprávění očima Mateusze odbourává případnou těžkost a temnotu, která by vám nechala šrámy na duši.

• 27.8.2016  13:39
    Nedospělí (2011)

Italskou tvorbu vůbec nesleduju, ale tahle komedie mě pobavila jako už dlouho nic. Aneb představte si, že vám přijde dopis, že maturitní zkouška celého vašeho ročníku nebyla uznána a vy ji musíte za pár týdnů složit znovu. Parta starých kamarádů se po letech setkává a zažívá nové zážitky na podkladě starých vzpomínek s inteligentním (ale i nedospělým) a zároveň svěžím humorem. Teprve teď, po dvaceti letech, začínají dospívat. Jen víc takových příjemných komedií.

• 27.8.2016  13:36

Tohle byl můj první Jarmusch a ačkoli jsem nevěděla, do čeho jdu, dostal mě. Z kina jsem odcházela oblouzněná, s naprosto nepopsatelnými pocity. Příběh je hodně hluboký, ale zároveň vlastně i mělký. Buď si ho zamilujete, nebo ho prohlásíte za naprostou hovadinu. Tom s Hildou jsou dokonalou castingovou trefou a John Hurt je skvělou třešničkou na dortu. Moc filmů ve mně takhle silné pocity nezanechalo a úžasný soundtrack v tom měl nemalou roli. Sociologický přesah a naznačená kritika společnosti sice film povyšují z melancholického dramatu na něco víc, ale je to něco, co se mihne jen tak mimochodem, při filmu to neruší, jen ho to hezky doplňuje.

• 30.7.2016  14:14

Úžasná kamera, nádherná hudba, Liam Neeson není typický kosič posledních let a David Harbour je prostě pan herec. Výjimečné mysteriózní drama a dál už nemám slov.

• 28.7.2016  12:52
    Ve službách CIA (TV seriál) (2014)

Vajgl byla otravná jako vždy, i když občas se to snést dalo. Tvůrci se pokoušeli o druhý Homeland, což je vidět na první pohled. Ke konci se jim to i trochu povedlo, ale lapsů to mělo dost. Velkým plusem byl David Harbour (i když ho bylo málo) a někteří členové Charlestonina týmu a oba ředitelé CIA. First Gentleman (LOL) na pěst, prezidentka jak kdy. Tři hvězdy za to, jak se to v průběhu dost zvedlo a ta čtvrtá za Davida.

<< předchozí 1 2 3