Agent Carter (2015) (seriál)

První řada byla fajn, více se blížila filmovému Marvelu. Ale druhá řada, ach ta druhá řada! Naprostá parádní dobovka se skvělým padouchem, hláškujícím Jarvisem a Peggy, skvělou paní Jarvisovou a hlavně rozvojem postav. Flashbacky byly neskutečné a zrušení seriálu mě hodně mrzí.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Rozjezd byl pomalejší a ne úplně na jedničku, ale pak se to zvedlo a od té doby je to jízda. Ale přece jen mám k Agentům takový ambivalentní vztah a většinou se na ně dívám po větších kusech maratonově. Vždy se mi do toho nechce, ale když si pak pustím jeden díl, musím jich dát pár najednou. Velkou výhrou jsou zde postavy, Coulson a May, ale samozřejmě i zbytek týmu a dobří záporáci. Navázanost na marvelácký filmový vesmír je skvělá a kolikrát mám pocit, že Agenti ho, až na pár výjimek, dalece překonávají.

Alias (2001) (seriál)

První seriál J.J. Abramse a možná i jeho nejlepší. Skvěle vybudované univerzum a perfektně propracovaná hlavní tajemná zápletka, jež se nese všemi sériemi. Jde tu ale především o špionáž, akci, záhady, tajné identity a k tomu takové cliffhangery, na které narazíte málokde.

American Gothic (2016) (seriál)

Parádní černý humor, divoké zvraty, tohle byla má letní závislost. Skvěle ukončená, perfektní jednohubka.

Angel (1999) (seriál)

Buffy je pro mě tou největší srdcovkou, takže Angela jsem nemohla vynechat. Není horší, není lepší, je jiný. Ač je Buffy postavená hlavně na hláškách, úžasném vývoji postav a tématech, které (zvláště v době vysílání seriálu) jinde nenajdete a někdy bývá dost temná, tak Angel je o trochu temnější. Má samozřejmě ale postavy, které tuto temnotu vyvažují a občasná Angelova mimóznost je osvěžující. Sezóny mi přijdou trochu celistvější než u Buffy, i když občas se objeví epizoda, která by se dala považovat za zbytečnou, ale to jen hodně výjimečně a zpětně stejně epizodu oceníte. Na Angelovi je nejvíc vidět, jak měl Whedon naplánovaný každý krok. Veškerý vývoj postav (hlavně Cordelie), šokující události (především Blondie Bear v páté řadě) a náhlé zvraty (úplný obrat ve finále řady čtvrté) vám přijdou naprosto přirozené a vše do sebe naprosto zapadá. Občasné návštěvy postav z Buffy a nenápadná propojení epizod jsou nádherným bonusem a zakomponované jsou tak, že neruší, ale zahřejí u srdce. Ještě bych vypíchla změnu dějiště ve třetí řadě a citlivé odchody postav skrz všechny série. Za mě 100 % a ideální je to samozřejmě sledovat na přeskáčku s Buffy (od 4. řady; tedy s tím, že první tři řady Buffy si zkouknete předem).

Aquarius (2015) (seriál)

Čekala jsem trochu něco jiného. Ale na druhou stranu, to hlavní by se mělo odehrát až v dalších sériích. A taky záleží, jak moc/málo se NBC bude držet historie. První řada mě chytla za srdce a zatím nepolíbená Californication jsem si Davida děsně užívala a Gethin Anthony dokázal zahrát Mansona velice věrohodně. Seriál odráží dobu nejen chováním postav, ale i slangem, a hlavně neskutečnou hudbou. Ne že by člověk seděl přibitý u obrazovky a bez hnutí sledoval, co se stane. Tady je zamilovanost maličko pomalejší, ale hlubší. Něco jako u Mad Menů, kteří jsou ze stejné doby. K dokonalosti tomu chybí jen trochu víc historických reálií, kterých se snad dočkáme v dalších řadách. 90 % Po druhé řadě musím konstatovat, že to málo, co mi v první řadě chybělo k dokonalosti, se přiřítilo s pořádnou vervou. Mnohem víc historie (aby taky ne), Manson už je úplně mimo a Hodiak je naprosto k sežrání a má neskutečný hlody. Hudba je stejně jako u první řady boží, postavy se neustále vyvíjí, někdy dost nečekaným směrem, a ty hlášky! Sarkasmus na denní bázi, do toho sem tam postavy na tripu a i když víte, co přijde, jste k obrazovce přikovaní. Tohle byla jízda!

Banshee (2013) (seriál)

Dokonalý nářez a jeden z nejlepších současných seriálů, ne ovšem pro slabé povahy. Něco takového jinde nezažijete. Hrdinové dostávají neustále na prdel a pořád mají sílu bojovat. Padouši ovšem také. A jací jsou to padouši! K tomu ale nutno dodat, že nikdo tu není čistokrevný padouch ani hrdina - můžete si totiž klidně některého padoucha zamilovat a narazíte na hrdinu, který vás bude štvát. Skvělý televizní počin, který nemá obdoby. 100 % Po finále: Od Banshee jsem před čtyřmi lety moc nečekala, jen příjemný odpočinkový seriál. Jak já se spletla! Vyklubal se z něj jeden z nejlepších seriálů vůbec a letošní loučení opravdu snadné nebylo. Tvůrci a herci celou dobu nepolevili a ukázali nám snad všechno. Nebáli se zabíjet postavy, sex byl na denním pořádku, rubačky ještě častější, ale přitom to nebylo nesmyslné a nevhodné. Samozřejmě, není to seriál pro útlocitné duše, ale to násilí zde má své opodstatnění. Od první do poslední epizody to byla neskutečná akce, a ač se nesla čtvrtá série v maličko (opravdu jen maličko) poklidnějším duchu, já jsem navýsost spokojená, rozloučení to bylo naprosto parádní. Právě ta menší změna a přechýlení do trošku detektivky se mi moc líbila a seriálu přidala onu pověstnou třešničku. Bude se mi stýskat, nejvíc asi po Jobovi, ale vždycky si můžu Banshee pustit znovu.

Barbie (2023)

"It is literally impossible to be a woman." Tenhle film je empowerment, který každý nepobere. Ten pocit sounáležitosti při Gloriině proslovu, po kterém se kinem rozezněl potlesk, to jen tak nezažijete.

Boxer století (2004)

Nějak nevím, co na to říct. Kdyby se ke mně ten film nedostal oklikou, určitě bych si ho nepustila, tohle není můj šálek čaje. Ale ta absurdita, spousta úplně nesouvisejících maličkostí a ten parafrázovaný atentát... To byl pro mě asi vrchol. Hodně zvláštní film, vyhledávat podobné nebudu, ale nelituju, že jsem to viděla.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Asi nejlepší seriál vůbec. Ano, první řada je trochu víc teenagerská, ale pak... pak! Čím novější série, tím větší Whedonova genialita. Skvělé postavy, které rozhodně nejsou černobílé, spousta akce, boží hlášky a minimálně 15-20 ikonických epizod. K tomu ten sociologický přesah, který inspiroval nejednu doktorskou práci či knihu. Skvost!