Barbie (2023)

"It is literally impossible to be a woman." Tenhle film je empowerment, který každý nepobere. Ten pocit sounáležitosti při Gloriině proslovu, po kterém se kinem rozezněl potlesk, to jen tak nezažijete.

Mamma Mia! (2008)

Jsem velký fanoušek ABBY a tohle je fajná, svěží, příjemná letní komedie, u které vypnete a bavíte se – co víc chtít. Pár toporných výkonů to má, ale je to sranda, člověk se u toho zrelaxuje a navíc ta Meryl! Oproti děsné dvojce je to boží. Objektivně bych dala čtyři hvězdy, ale nemůžu, subjektivních pět hvězd je pro mě prostě povinnost.

American Gothic (2016) (seriál)

Parádní černý humor, divoké zvraty, tohle byla má letní závislost. Skvěle ukončená, perfektní jednohubka.

Skandál (2012) (seriál)

Odolávala jsem čtyři roky. Pak jsem si pustila pilot a už to jelo, maraton hadr. Od té doby se těším na každý nový díl a u sledování ani nedutám a čelist mám neustále nad těmi zvraty vykloubenou. Tohle se sakra povedlo, je to děsně návykové.

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

Mé nadšení ve druhé řadě vůbec neupadá, naopak. Po letech konečně skvělá a hlavně vtipná komedie. Sarkasmus, černý a nekorektní (ale ne trapný) humor - po tomhle jsem toužila. Parádní mix postav, které si zamilujete a budete si tenhle vyšinutý americký obchoďák užívat.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Bratři Winchesterové se letos na podzim vrátili už s dvanáctou řadou, ale nedá se říci, že by seriál ztrácel dech, zraje totiž jako víno. Jasně, bratři jsou v podstatě nesmrtelní, ale žádný seriál (snad mimo v našich končinách hodně podceňované Buffy) nemá tak neskutečné množství hlášek, legendárních scén a meta epizod, které si prostě sem tam musíte pustit, jen tak pro radost. První tři sezóny se sice trochu kloní, i přes velké nosné příběhy, spíše k epizodním příběhům („Pamatuješ, jaké to bylo, když jsme jen honili Wendigo?“), ale to neznamená, že by byly špatné, naopak. Jen od čtvrté řady vsadil seriál více na hlavní nosné linky a dobře udělal. Bratři dostali posilu z nebes a od té doby je komediálnost téhle mysteriózní chuťovky, která si dělá legraci z hororových klišé i sama ze sebe, ještě lepší. A Supernatural fandom má gif úplně na všechno.

Westworld (2016) (seriál)

Nemůžu říct, že bych seděla s otevřenou pusou a padala mi čelist, to ne. WTF momenty to pro mě nemělo, všechno na sebe navazovalo, všechno do sebe zapadalo. I přesto dávám 5/5, protože to byla parádní skládačka a jeden velký seriálový koncert.

Koruna (2016) (seriál)

Má očekávání byla stokrát překonána, protože to, co nám Peter Morgan přinesl, nemá obdoby. V seriálu se sice dočkáme několika historických nepřesností, u emocionálního zobrazení jedné či dvou postav budete možná trochu skřípat zuby, ale jinak je to naprosto okouzlující drama, jež se takto mohlo klidně slovo od slova odehrát. Všichni herci se do svých rolí přímo narodili, ale nejvíce zde září Claire Foy jako mladá královna, John Lithgow jako Winston Churchill a také Matt Smith jako vévoda Philip. Nesmím ale vynechat ani nezapomenutelného Jareda Harrise, který vám jako král Jiří VI. vžene nejednou do očí slzy dojetí. Co lze vyzdvihnout dále? Skvělý suchý humor Tommyho Lascellese, nádhernou hudbu, překrásné scenerie a emoce prýštící z každého záběru na pozadí historických událostí. The Crown je pro mě nejlepší novinkou, ne-li seriálem, sezóny.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Asi jste četli knížku. Mně ji trochu znechutila ta velká internetová masáž. Ale po zhlédnutí filmu jsem pro ní hned druhý den běžela. No a zrovna tady nastal ten případ, kdy se výjimečně povedl lépe film než kniha. Film je jeden nepřetržitý gag za druhým a vše dává smysl, nenudí a vy sotva popadáte dech. Kniha je hodně rozvláčná a řekla bych, že některé scény jsou i zbytečné. Ve filmu byly vypuštěny dvě velké pasáže a jedna byla úplně přepracovaná. Opravdu jeden z mála případů, kde neuškodilo filmové krácení, naopak. U knihy jsem se zasmála párkrát, u filmu neustále.

Cupcakes (2013)

Přijde vám Eurovize jako trapná soutěž plná patosu? Už se na ni nikdy nebudete dívat stejně! Tahle izraelská komediální satira lehce křísnutá rodinným dramatem, hýřící barvami a optimismem vás nepustí, stejně jako ten milý song, který z hlavy jen tak nedostanete.