Cappuccino

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 18.2.2018  13:21
    The Ritual (2017)

Vcelku zaujímavá hororová novinka. A nebyť príliš akčného záveru, v ktorom tvorcovia vyložili všetky karty na stôl, bol by som s The Ritual ešte viac spokojný. Ale pôsobivým lokáciám a skvelej atmosfére nedokážem naozaj nič vytknúť. Nadšencom žánru určite môžno iba odporučiť.

• 11.2.2018  22:30

Máte chuť na čosi jednoduché, nenáročné, pri čom si váš mozog zaručene oddýchne a nebudú vám prekážať ani ohrané klišé? V tom prípade fajn. Na nedeľné popoludnie ide o film ako vyšitý. Pokiaľ ale túžite po výnimočnej komédii, množstve zábavy, hlbokej romantickej story, vedzte, že nič také sa nedostaví. 5/10

• 11.2.2018  20:37
    You're Next (2011)

Dobrá vyvražďovačka, ale po tunajšom hodnotení som po pravde očakával menej klišé a viac originality. Plot twist filmu ma navyše absolútne neprekvapil, ba naopak, dlhší čas som ho očakával.

• 1.2.2018  22:22

Objektívne "len" za 4, ale subjektívne určite plný počet. Nepopieram, že Thor je v rámci Marvelu mojou najobľúbenejšou postavou a filmy s ním mám najradšej, ale tretia časť predošlé dve jednoznačne prekonáva. Bavil som sa ako kráľ. A to si naďalej stojím za tým, že komiksovky nie sú moja krvná skupina.

• 30.1.2018  21:17

Páči sa mi, že tvorcovia sa nesnažili snímku predabovať do angličtiny, ale naopak nechali naše pôvodné znenie s anglickými titulkami. Atmosféra skvelá, exteriéry/interiéry pôsobivé, herci slušní a vizuál v rámci amatérskej tvorby na jednotku. Už len na príbehu sa mohlo trocha viac zapracovať. I keď čo človek môže žiadať o 11-minútového kraťasu.

• 29.1.2018  21:32

Snímku možno označiť za solídnu žánrovku, v ktorej vás síce nečaká nič nové a prekvapivé, ale všetko čo na scéne uvidíte, je skutočne poctivo natočenou, filmárskou prácou.

• 28.1.2018  17:33

Darkest Hour som si užil všetkými dúškami, avšak na plné hodnotenie ma bohužiaľ až tak hlboko nezasiahol. Miestami mi bohužiaľ snímka prišla nasilu heroická až vrcholne patetická, no na druhej strane, väčšinu prejavov som si skutočne vychutnal. Film v konečnom dôsledku hodnotím nadpriemerne a Oldmanovi samozrejme dávam veľký palec hore.

• 28.1.2018  15:18
    Veronika (2017)

Verónica nepriniesla do žánru nič nového, čo by ma akýmkoľvek spôsobom či druhom inovatívnosti prekvapilo a zaujalo. Pokiaľ mate duchariny napozerané od A po Z, Verónicu si nemusíte ani púšťať. Snímka diváka neurazí, ale ani nenadchne.

• 21.1.2018  17:13

Dráma s hororovými prvkami či horor s prvkami drámy? Neviem, no páčilo sa mi to. Bohužiaľ záverom sa mi potvrdili priebežné dojmy, ktoré mi napovedali, aby som nebol príliš nadšený, pretože všetko čo vidím, nie je žiadnou premyslenou hrou, ale len nesúrodým zlepencom pútavého, no plytkého diania. Dark Song pre hororových nadšencov stojí za zhliadnutie, ale bohužiaľ nie je žiadnou detailne vypiplanou okultistickou peckou, akou sa môže spočiatku zdať.

• 21.1.2018  17:05

Námet, atmosféra aj herci - za všetky tri aspekty palec hore. Bohužiaľ sme sa ale počas hodiny a pol nestihli dozvedieť kde sa vlastne dej odohráva, čo usadlíkov prinútilo žiť vo veľmi skromných podmienkach, odkiaľ sa zobral vírus a čo pre ľudstvo ako také vôbec predstavuje. It Comes at Night kladie divákovi mnoho otázok, ale na žiadne nedáva odpovede, ktoré si určite všetci počas sledovania tak veľmi pýtame. Ale sakra, páčilo sa mi to, pravda. Subjektívne 4, no objektívne za 3.

• 21.1.2018  16:52

Na amatérsky projekt vcelku podarený vizuál a solídne herecké obsadenie. Samotný príbeh sa taktiež môže pýšiť určitou dávkou tajomna, ktorá diváka udržuje celých 50 minút v napätí. Najviac ale Voldemort: OotH zlyháva na poli dialágov. Tie na mňa mnohokrát pôsobili neuveriteľne silené, čo vo mne navodzovalo pocit, že ide iba o hrané divadielko. A to sa pri filmoch jednoducho stávať nemôže. Musia vás vtiahnuť do svojho deja a prekábatiť váš natoľko, že uveríte v reálnosť daného príbehu. Štvrtá hviezda je pridaná asi už len z čisto subjektívneho hľadiska, pretože ma tento fanúšikovský projekt veľmi nadchol, i keď pravda, dalo by sa na ňom ešte zapracovať. Prepracovanejší dej a scenár by z Origins of the Heir urobili fakt výnimočnú pecku. Takto ide stále slušný nadpriemer, ale pravdepodobne si ho užijú iba tí, čo na HP vyrastali.

• 13.1.2018  19:19

Ak vám počas sledovania filmov nevadí pomalšie tempo a v konverzačných drámach plných dialógov, ste jednoducho doma, Last Flag Flying bude pre vás tou pravou voľbou. Nedočkáte sa žiadnych veľkých dobrodružstiev ani stupňujúceho sa napätia, ale môžem vám zaručiť, že ak vás osudy týchto troch vojenských veteránov chytia už zo začiatku za srdce, až do samotného záveru vás budú mať pevne v hrsti. Snímka takmer výhradne ťaží zo svojich pútavých dialógov a silného hereckého obsadenia a pokiaľ vám tieto dva výrazné klady budú stačiť na to, aby ste sa bavili až do samého konca, máte vyhraté. Ak nie, nemožno vylúčiť, že sa už v polovici snímky budete cítiť ako v rutinnom a zdĺhavom začarovanom kruhu. 7/10

• 13.1.2018  19:14
    Jigsaw (2017)

Nový saw neprináša do série žiadne veľké prekvapenie, ale zároveň nerobí predošlým častiam žiadnu hanbu. Prakticky mohol skončiť prvým či druhým dielom. Odvtedy ide stále o recykláciu starého známeho. Bolo to O.K., nič viac. Záverečné rozuzlenie prekvapilo, i keď mohlo byť odhalované postupne, s väčšou gradáciou.

• 7.1.2018  21:33
    Sněhulák (2017)

Pri záverečnom "dolapení" vraha som sa už naozaj musel chytať za hlavu. V priebehu filmu mi neuveriteľne chýbalo akékoľvek stupňovanie napätia, naviazanie vzťahu k postavám (v knihe som si Harryho obľúbil, tu mi bol ukradnutý.. o ostatných ani nevravím) a celkovo som mal dojem, že scenáristi z Nesbovej predlohy vybrali úplny základ a všetko zaujímavé a podstatné tvrdo odflákli. A pritom potenciál bol naozaj tak veľký! Ach, nerozumiem tomu. Na Snehuliakovi azda môžem pochváliť iba miestami slušnú atmosféru (za čo môžu tvorcovia vďačiť parádnym exteriérom) a vhodne zvolenú hudbu. Ale.. to je asi tak všetko..

• 6.1.2018  23:19
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

The Clone Wars majú slabšie aj silnejšie časti, ale z celkového hľadiska som zo seriálu ako Star Wars fanúšik veľmi nadšený. Pohodová 20-minútovka, ktorá vám rozpovie viaceré z filmov doposiaľ neznáme dobrodružstvá.

• 6.1.2018  20:41

S hororom nemá Like.Share.Follow absolútne nič spoločné. V najlepšom prípade možno snímku označiť za jednoduchý thriller s celkom slušným námetom, ale neuveriteľne amatérskym spracovaním, z ktorého snáď vyčnieva iba psychopatická Ema Horvath. Horko-ťažko dopozerané a pokiaľ sa nechcete mučiť céčkovým projektom plným príšerných hercov, určite sa tomuto filmu oblúkom vyhnite.

• 6.1.2018  14:19
    Coco (2017)

Coco je naozaj vynikajúco natočeným animákom a dokonca aj v prípade, že vám tento žáner veľa nehovorí, návštevu kina určite nebudete ľutovať. Pokiaľ dokážete prehryznúť nevýraznú úvodnú časť, ktorá z celkového dojmu predsa len strháva nejaké tie body, mali by ste byť v konečnom dôsledku nadmieru spokojní. Čaká vás mimoriadne pôsobivá vizuálna stránka, dobre vystavaný príbeh, dobrodružná zábava a pozoruhodné rozuzlenie. 8,5/10 P.S: Nerád by som tvrdil, že slovenský dabing je v prípade Coco nejakým veľkým negatívom, ale predsa len, pokiaľ máte možnosť zájsť na pôvodné znenie s titulkami, využite túto možnosť. Mexické hlasy by animáku Coco skrátka pristali omnoho viac.

• 6.1.2018  13:49

Olaf je stále fantastický a jeho vtipy vždy dobre pobavia. Ostatné animované postavy tomuto milému snehuliakovi zdatne sekundujú, no najväčiše negatívum kraťasu Olaf's Frozen Adventure vidím v nedostatočne pútavom príbehu, ktorý väčšinu času stavia na zbytočne veľkom množstve piesní. Výsledné dojmy sú teda značne zmiešané __ Viac deja, menej skladieb a bolo by to o.k.

• 3.1.2018  16:30

Na plný počet to po pravde nebude. Nie som odrovnaný. Na druhej strane môžem povedať, že The Big Sick predstavuje tak jednoduchú a zároveň originálne podanú drámu plnú životných strastí i krás, že po zhliadnutí zostáva človeku v srdci naozaj nečakane silná pohoda. A to pritom nešlo o žiaden prvoplánovaný happy end.

• 1.1.2018  21:16

Jeho chyba ho bude prenasledovať celý život. A mňa ešte dlhú dobu bude prenasledovať spomienka na túto fantastickú drámu, ktorá síce nie je dokonalá, ale so všetkými svojimi menšími chybičkami na mňa neuveriteľne zapôsobila.

• 29.12.2017  23:14

Nejak mi k opiciam miestami nesadli tie kvázi dojemné-rodinné prvky, pri ktorých som sa občas nevedel ubrániť pocitu, že aj tak ide iba o CGI postavičky. Navyše musím povedať, že tvorcovia to so stopážou troška prestrelili. Ale v každom inom ohľade som si Vojnu o planétu opíc výborne užil. Akcie bolo pomenej, ale jej kvalita to vynahradila dvojnásobne a napätie fungovalo na jednotku. V žiadno prípade nemožno hovoriť o nude.

• 28.12.2017  22:58

Vizuálne odzbrojujúce, atmosfericky silné, príbehovo originálne, ale pomalé tempo a prestrelná stopáž snímke jednoducho škodia. Aj tak však ide o naozaj pôsobivý zážitok, z ktorého som síce v konečnom dôsledku jemne zmätený, ale zároveň príjemne ohúrený. A vzhľadom na to, že som pôvodného Blade Runnera nevidel, neviem či ide o výhodu (nemusím a ani nemôžem zrovnávať), alebo nevýhodu (do deja som sa musel ponoriť ako laik, necítil som nostalgiu a nevšimol si žiadne malé odkazy na jednotku). P.S. po ďalšej projekcii zvážim plný počet.

• 23.12.2017  19:53
    Wind River (2017)

Podobne ladené thrillery s pútavým vyšetrovaním a neuveriteľnou atmosférou jednoducho milujem, a preto niet divu, že si ma Wind River absolútne obmotal okolo prsta. Pri záverečnej prestrelke som ledva dýchal a zmocňovali sa ma skutočne intenzívne návaly emócií. A práve z tohto dôvodu predsa filmy tak milujeme, čiže nevidím dôvod nedať Sherdinovej snímke zaslúžený plný počet.

• 23.12.2017  19:51
    Dunkerk (2017)

Vynikajúco natočená akčná/vojnová snímka, ktorá ubehla neuveriteľnou rýchlosťou a ani na sekundu nenudila. Ale bohužiaľ vo mne nezanechala nič, kvôli čomu by som si ju chcel pozrieť aj druhýkrát.

• 21.12.2017  22:57

Nečakajte, že zažijete nejakú žánrovú revolúciu či do detailov vyladenú drámu, z ktorej nebudete môcť večer zaspať. Jednoducho si spríjemníte večer s pútavou adrenalínovou jazdou, kde na vás okrem exotickej Bolívie bude čakať aj talentovaný Radcliffe so svojou premenou na nepoznanie. Príjemná jednohubka - neurazí, neohúri, no na jedno zhliadnutie si ju vcelku užijete. 7/10

• 19.12.2017  22:34

Ojoj, námet aj prevedenie sa mi fantasticky pozdávali a určitý čas som mal pocit, že odomňa Snowpiercer vyfasuje solídne štyri hviezdy, ale neustále sa opakujúce lacné triky (tie by som však prekúsol) a zbytočne prekombinovaný záver (to už ale nie), ktorý sa zbytočne snažil hrať na čosi ultra-chytrého, snímke celkom nepríjemne podrazil kolená. Navyše nejedna scéna na mňa pôsobila nadmerne exhibičným, priam samoúčelným dojmom (napríklad pani učiteľka so zbraňou, týpci na diskotéke presúvajúci sa na mostík, cez ktorý sa nevedeli/nesnažili ani dostať a iba v pozadí skackali..wtf). A také mi veru nešmakujú. Škoda. Lepšie 3.

• 17.12.2017  20:22

SPOILERY. Star Wars VII som až do dnešného dňa považoval za najslabší diel celej série (áno, aj s porovnaním s Phantom Menace, ten mal aspoň štýlové postavy, ako Maula, Kenobiho či Qui-Gona), no napriek tomu ma istým spôsobom dokázal parádne pobaviť a vo viacerých momentoch (Chewie, Han, Falcon, Leia) ma ohúril silou nostalgie. V epizóde VIII už ale "wow efekt" z dôvodu, že tu po dlhých rokoch máme nový Star Wars film jednoducho nefunguje. Tobôž nie po vynikajúcom Rogue One. Postava Finna mi v pokračovaní novej trilógie príde stále zbytočnejšia a zbytočnejšia a jeho linka zakončená pobozkaním na púšti pôsobila ako nechutne silený nátlak na diváka a v mojom prípade tvrdý kopanec do gulí. Čo sa Skywalkera týka, neodvažoval som si trúfať, že bude v osmičke veľkým ťahákom, ale že celkovému dojmu skôr uškodí než pomôže, to mi ani nenapadlo. Hamill svoju postavu jednoducho nevie hrať. Bodka. Navyše už chápem, prečo sa herec celý čas sťažoval na nezhody s režisérom kvôli neautentickému správaniu Lukea. Túto pózu ustráchaného Skywalkera som nežral z trailerov a rovnako ani v kine. Oproti predošlej epizóde však vďaka bohu vidím zlepšenie v postave Kylo Rena, ktorý svoju rolu zahral bravúrne a kvôli jeho krátkemu spojeniu síl Rey som aspoň na niekoľko minút sedel v sále s napätím a neskrývaným vzrušením. To však opäť pominulo s príchodom súboja Rena a jeho bývalého majstra. Pokiaľ chcel naozaj Luke zdržať iba čas, mal sa pokúsiť o dlhý a epický súboj, nie o ploché reči, o ktoré snáď nikto nestojí. Ale čo už. Rey je naša posledná nádej. A to doslova. Nielen ako posledný Jedi, ale i ako posledný odkaz na pôvodné Star Wars, kde ste všade navôkol cítili prítomnosť dobra, rozvnážnosti a Sily. Rey je novodobým Jediom akému dávam palec hore. P.S. lietajúca Leia je strašné wtf a všetky tieto Disneyovské rádoby vtípky sú na čistý facepalm. __ 6/10, doví dopo, som urazený.

• 17.12.2017  11:09
    Hidden (2015)

Hidden mi atmosfericky častokrát pripominálo skvelý post-apo román od Dmitryho Glukhovskeho, Metro 2033, čo je len a len pozitívum. Nikdy som sa netajil tým, že patrím medzi veľkých nadšencov tohto podžánru, a preto som bol príjemný prekvapený, keď snímka s ťaživou atmosférou thrilleru neraz zabŕdala do vôd post-apocalyptic genre. Záver nebol taktiež vôbec zlý, síce odkryl pozadie tajomných "dýchačov" (breathers), ale k tomu sme celý čas smerovali, takže inak by to ani nešlo. Objektívne za 4 a subjektívne možno aj za 5.

• 11.12.2017  00:35
    Trestanec (2017)

Osobne veľká spokojnosť. Na druhej strane chápem divákov, ktorí Shot Caller ohodnotia nižším počtom hviezd ako ja. Je pravda, že dej sa častokrát vyvíja nepravdepodobným spôsobom, na míle vzdialeným realite a hlavne Jacobove emócie nefungujú tak ako by mali. Bežný človek by sa z toho ako skončil aj zbláznil. Trestanecs Jacob Harton alias Money koná chladne, vypočítavo, s dokonalou presnosťou profíka. Neverím, že sa nenašla pre neho iná cesta ako z danej situácie vycúvať, ale.. je to viac-menej jedno. Nikolaj Coster-Waldau bol perfektný a film mi ubehol ako voda, takže pokojne prižmúrim oči neautentickosťou celého príbehu.

• 4.12.2017  15:02
    Mafiáni (TV seriál) (2015)

Je pravda, že úvodné a záverečné reči sa veľmi rýchlo stali otravnou súčasťou každého dielu, ale inak nemám Mafiánom čo vyčítať. Vynikajúce a pútavé spracovanie. Teším sa na ďalšiu sériu.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37