Cappuccino

Milovník tajomna

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 23.6.2018  13:59

Neviem síce čo chcel týmto nízkorozpočtovým počinom natočeným za 10 dní oscarový Soderbergh povedať, ale vzhľadom na minimum prostriedkov vynaložených k natáčaniu išlo o solídnu jednohubku. Keby bolo Unsane debutovou snímkou nejakého amatérskeho režiséra, z úcty k prvotine dám dokonca hádam i hviezdu navyše. V prípade skúseného Soderbergha by ale divák čakal po pravde aj čosi viac. Scenár mi miestami prišiel ako písaný na kolene a hneď v niekoľkých situáciach logickosť vývoja skutočne kolísá. Atmosféru si ale film udržuje po celý čas na jednotku a Claire Foy je skvelá.

• 19.6.2018  22:28
    Ant-Man (2015)

Ant-Man má príliš dlhý úvod a následne nie práve dvakrát záživnú akciu. Vo svojej podstate síce nenudí, ale okrem rutinne natočenej komiksovky sa mi nedostalo ničoho extra. Postavy fajn, záporák fajn, no skrátka žiadna hanba, ale určite ani sláva.

• 17.6.2018  21:38
    Příběh (2018)

Zmätené dievčatko, zmätená dospelá žena a miestami aj zmätene prezentovaný príbeh. Úplne pochopím, ak podobný štýl rozprávania viacerým divákom nesadne a nemôžem tvrdiť, že som sa s ním osobne na sto percent stotožnil, no napriek tomu ma svojím spôsobom zároveň veľmi zaujal.

• 14.6.2018  21:03

Z logického hľadiska mi skutočne nesedelo, že niekedy Fíni (a najmä prakticky neporaziteľný Rokka) postupovali ako Chuck Norris a v určitých chvíľach sa zase jednotlivci z roty nechali zastreliť skutočne lacným spôsobom. Okrem toho bol však Neznámy vojak skutočne parádnou, trojhodinovou vojnovou jazdou, plnou strelného prachu a výbuchov. Fanúšikom vojnového žánru, krásneho fínskeho jazyka a prírody určite odporúčam. PeRRRRkele!

• 6.6.2018  21:35

Dobre prevedený, originálny námet, ktorému krátka stopáž mimoriadne svedčí. Mrzí ma ale, že tvorcovia celý čas čerpajú iba zo svojho netradičného formátu a veria, že to bude stačiť. U mňa bohužiaľ nie. Pri A Quiet Place mi chýbala akási hĺbka a pozadie, ktoré by tomuto mysterióznemu svetu dali ten správny nádych. Navyše v rámci tichého univerza plného na zvuk citlivých príšer by ste našli množstvo logických nedostatkov. Stačí sa len dobre pozerať a mierne sa zamyslieť. Aj preto slabšie štyir. P.S. ako hrdina tohto príbehu by som strašne nerád dostal silné vetry či poriadnu alergiu.

• 27.5.2018  22:12

Približne pred ôsmymi rokmi som videl prvú časť, ktorá ma svojho času slušne vystrašila, a tak som sa pri oznámení natáčania dvojky celkom potešil. Bohužiaľ však ide o maximálne zbytočné pokračovanie a po pravde by som bol rád, keby nikdy nevzniklo. Obete sa chovajú hlúpo, vrahovia sa chovajú hlúpo a asi jediné, čo som si pri snímke užíval, boli staré rádiové vypalovačky a úsmevná scéna v bazéne.

• 27.5.2018  19:40

Netradičné spojenie súdnej drámy a exorcistického hororu dopadlo vcelku fajn. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že z oboch žánrov bolo vyšťavené príliš málo. Súdna časť snímky je príliš plochá a predvídateľná (klasicky sa obhajobe príliš nedarí, miestami sa zdá, že je všetko v háji a predsa to na záver vyjde) a hororové sekvencie extra nedesia. Príbeh Emily však bol dostatočne zaujímavý na to, aby som si ho celý čas vychutnával.

• 21.5.2018  22:08

Na moje osobné prekvapenie má Black Panther fungujúci príbeh, zaujímavú mytológiu, sympatické postavy a bezchybný soundtrack. Rovnako ako v prípade všetkých marveloviek ide o obyčajnú jednohubku, ale na jedno oddychové zhliadnutie niet čo ľutovať.

• 17.5.2018  17:04

Red Sparrow sa tvári zbytočne vážne na to, že zápletka a postavy smrdia svojou triviálnosťou. Čosi podobného ste už jednoducho videli miliónkrát, len v tom nehrala JL. Film je však sledovateľný a vôbec som nemal problém dopozerať ho do konca. V podstate ide o takú Atomic Blonde bez poriadnej akcie. No a práve z toho dôvodu len za 3*.

• 14.5.2018  16:33

Vlak do Pusanu má slušný rozbeh, vie si držať atmosféru a pracovať s okolitým strachom. S príchodom zombie sa film premení na akčnú survivalku, kde sa najprv snaží kopať každý za seba, no postupom času zopár jedincov pochopí, že v skupine majú väčšiu šancu na prežitie. Napriek neveľkej originalite to ale stále funguje a film je dobre pozerateľným. V druhej tretine snímky sa bohužiaľ aj zo spočiatku racionálne zmýšľajúcich jedincov stáva scenáristická návnada zombíkom a ich konanie jednoducho vôbec nedáva zmysel. A to som navyše ešte nepochopil (SPOILER ), ako je možné, že niektorí jedinci sa hneď po kúsnutí menia na nepriateľov, no otec malej Soo-an sa so svojou dcérou stihne rozlúčiť a dvojke preživších navyše v rýchlosti vysvetliť, ako sa riadi vlak (a to som si myslel, že pánko pracoval s fondami, nie s vlakmi).

• 13.5.2018  18:12

Vynikajúca dráma, ktorá si Oscary za herecké duo McDormand a Rockwell určite zaslúžila. Z filmu si odnášam výnimočný zážitok, no bohužiaľ ma nedokázal o svojich kvalitách presvedčiť v úplne každom smere. Miestami za uši pritiahnuté konanie postáv a zbytočne otvorený záver snímke podľa môjho názoru príliš nesvedčali. Ak tieto dve veci dokážete prekúsnuť (mne sa to bohužiaľ nepodarilo), budete chrochtať blahom.

• 13.5.2018  15:30

Moderný a svižný náklad s množstvom potešujúcich easter egg vsuviek (Shinning nemal chybu) a dokonca aj prekvapivo nesilenou romantickou líniou. Verím, že skalní geekovia museli mať z RPO ešte väčšiu radosť ako ja.

• 11.5.2018  22:52
    Taxikář (1976)

Úžasný De Niro, viac než schopná Jodie Foster, úsmevný mladík Harvey Keitel a famózna atmosféra zasmradených nočných ulíc NY. Bohužiaľ sa však Taxikár neraz zbytočne naťahuje, konania hlavnej postavy častokrát nedávajú zmysel a nad záverom filmu som akosi nechápavo krútil hlavou. Mohlo to skrátka skončiť priamo na gauči. Výpovedná hodnota ospevovaného Scorseseho filmu je nižšia než som očakával. S prižmúreným okom dávam 4*.

• 8.5.2018  15:40
    Sidney Hall (2017)

The Vanishing of Sidney Hall má pútavý príbeh, hýri mnohými spektrami emócií, ale čo mu celý čas neuveriteľne chýba, je akýkoľvek náznak autentickosti. Počas sledovania som sa nemohol zbaviť pocitu, že životná línia mladého Sidneyho je len dojímavou fikciou, ktorej po pravde neverím ani nos medzi očami. Chovanie postáv (najmä spisovateľa Halla) bolo občas na hranici únosnosti. Oscaroý režisér Shawn Christensen v tomto prípade mieril dobre, ale nakoniec strelil dosť vedľa. Jeho snímka je do seba zahľadenou, väčšinu času zbytočne silenou drámou, kde od odchodu Sidneyho z domu absentuje akýkoľvek významný moment vnútorného šťastia. Óda na utrpenie síce vyšla na jednotku, no od reality sa dej filmu vzdialil behom niekoľkých desiatok minút tak ďaleko, že to moje mozgové bunky nemohli jednoducho pobrať. Nejde o nekvalitnú snímku, ktorá by nestála za reč, ale násilné tlačenie na pílu umelých emócií mi nedovolí ísť s hodnotením vyššie. Navyše Logan Lerman je neuveriteľné drevo a jeho budúce ja (depresívny autor s tvárou tínedžera/bezdomovec s dôkladne zastrihávanou bradou) pôsobilo viac komicky než seriózne __ P. S. vzťah syna a rodičov plus dospelá verzia partnerstva Melody a Sidneyho bola nedostatočne vykreslená. Jej vývoj následne nedával príliš zmysel a divák musel chtiac či nechtiac len prijať to, čo sleduje.

• 6.5.2018  22:00
    Terrifier (2017)

Z hororového žánru si len málokedy vyberám slashery, ale Terrifier ma vo svojej jednoduchosti skutočne pobavil. Vzhľadom na kratučkú stopáž prebehne film lúsknutím prstu a vôbec nezostáva priestor na nudu. Chovanie postáv je, ako to už pri tomto sub-žánri býva, maximálne prízemné, ale nad tým môžete skutočne len mávnuť rukou. P. S. Klaun Art je skrátka bohový.

• 5.5.2018  13:56
    Gruham (2017)

Zdĺhavé a skoro v žiadnom ohľade nijak prekvapivé. Odlišná kultúra a prostredie ma síce zaujali, ale určite nie natoľko, aby som pri filme dokázal udržať pozornosť na 2h a 15min. Pri skrátenej stopáži by som azda dal o hviezdu navyše.

• 3.5.2018  15:08

Perfektná popcornová jednohubka ako sa patrí. Filmárom sa podarilo spojiť doposiaľ nevidené množstvo hrdinov na jednej kope a zároveň vytvoriť zatiaľ jednoznačne najprepracovnejšieho záporáka z MCU. Rozplývať sa nad filmom síce nemienim, pretože z môjho pohľadu nejde o nič viac, než o prvotriednu povrchnú zábavu, ale svoj účel spĺňa na jednotku. Čiže na jedno zhliadnutie veľká paráda, ale vracať sa k IW už nebudem.

• 1.5.2018  22:27
    Wildling (2018)

Tínedžerský námet zabíja akúkoľvek snahu filmárov o natočenie čohosi seriózneho. Na Wildling sa nepozeralo zle, ale zápletka Twilightovského typu sa možno ani nedá natočiť nejak schopne. Žánrovo zbytočne prekombinované a vo výslednej hodnote chabé. Najprv dráma, následne fantasy i romantika, a záverom jemný thriller. Nič z toho však nebolo sto percentné. Po pravde ma viac-menej zaujala len úvodná (žánrovo dráma) časť z domu. Zvyšok, no.. na jedenkrát pozerateľný.

• 29.4.2018  22:05

Na duchársky horor nečakane zaujímavý príbeh, ale bohužiaľ aj do očí bijúca absencia akéhokoľvek poriadne strachu. Trúfam si povedať, že i priemerného hororového nadšenca nemá šancu Winchester nejak výraznejšie vydesiť. A možno dokonca ani hororového analfabeta. Filmári ako keby v určitom bode snímky prestali stupňovať napätie a atmosféru a týmto nemastným-neslaným tempom pokračovali až do záveru. Čo ma mrzí, pretože nešlo o žiaden otrasný prepadák, "len" o príšerne nevyužitý koncept (vzhľadom na skutočné udalosti + herecké duo Mirren a Clarke).

• 15.4.2018  13:08
    Andre the Giant (TV film) (2018)

8/10. Dokument, ktorý pobaví, zaujme a záverom i dojme. André ale nie je osobnosťou, o ktorej by sme potrebovali pozerať vyše dvojhodinový životný príbeh, a tak je len na dobro veci, že tvorcovia zvolili dostatočne krátku stopáž.

• 11.4.2018  22:29

Trochu mi tomu chýbal aspoň náznak nejakého zmysluplného príbehu, ale na druhej strane, pri tých približne šiestich minútach si pokojne vystačím len s akciou. A tá mimochodom stála skutočne za to.

• 8.4.2018  12:15
    Evidence (2012)

Spočiatku to hrá Evidence na atmosféru (ala Blair Witch), ale skôr som si na ňom všímal len príšerne otravné hlavné postavy. V druhej časti prechádza do akčných sekvencií, ktoré sme už videli inde a v omnoho lepšom prevedení (ala REC), takže z môjho osobného pohľadu ide o ďalšiu malú žánrovú zbytočnosť. Pokiaľ vám ale nevadí klasické found-footage klišé a tento sub-žáner patrí k vašim favoritom, pokojne dajte Evidence šancu.

• 8.4.2018  12:09

Čisté béčko s príšerným scenárom, ktoré mohlo vo svojej dobe v divákoch čosi vyvolať (i keď úprimne povedané, ani neviem čo), no v dnešnej dobe sa na ňom skôr len kvalitne zasmejete. Za soundtrack štýlovo veľmi podobný Carpenterovmu The Thing a podobným klasikám dávam hviezdu navyše.

• 2.4.2018  19:07

Očakával som ženskú verziu Johna Wicka, ale Atomic Blonde je premyslenejšiu špionážnu akciu, ktorá oproti Wickovi ponúka viac pästných súbojov než streľby. No nebojte, tej sa tiež dočkáte. Klasická zápletka, avšak naozaj štýlové prevedenie. Forma > obsah.

• 2.4.2018  19:01

Príjemne odsýpajúca a veľmi zábavná kriminálka so starým dobrým Tomom Cruiseom, ktorému tieto role jednoducho vždy parádne sadnú (Jack Reacher, Mission Impossible).

• 2.4.2018  18:56

Obyčajný príbeh prezentovaný neobyčajnou formou. I keď tej akcie som po pravde čakal od začiatku o dosť viac. Vynikajúci Del Toro ale dodal Sicariu poriadne gule a tým zachránil viaceré menej výrazné scény.

• 2.4.2018  18:51
    The Bay (2012)

Nízkorozpočtová amatérčina, ktorá ma však vedela napriek svojim chybám v nočných hodinách parádne vtiahnuť do deja. Kombinácia katastrofického thrilleru a hororu má skutočne čosi do seba. Ako výsledný celok pôsobí The Bay síce poriadne chaoticky, za čím stoja najmä neustále zbytočné striedania found-footage záberov, ale atmosfericky snímka stála naozaj za to. I keď tunajšie nízke hodnotenie chápem, mňe táto nenápadná hororová lahôdka vcelku pochutila.

• 25.3.2018  21:48

Sledovateľné, ale nič do série pridávajúce. Mytológia zdá sa išla už dávno bokom a zostali nám len staré známe postavy a overená hororová atmosféra. Záverečné porazenie démona si mimochodom scenáristi museli skutočne vycucať z prsta. Tej logike nerozumiem.

• 25.3.2018  21:43

Zvažujem, či by seriálu nesvedčalo viacej, keby sme si jednotlivé epizódy pozreli od záveru po začiatok a tým pádom sledovali všetky dôležité etapy Cunanovho života tak, ako sa diali v skutočnosti. Od detstva až po poslednú vraždu. Azda by sme sa tým vyhli počiatočnému tápaniu, kedy žiadna z postáv nie je pre nás ničím viac než len cudzincom na plátne. Aj v tomto prípade však zdá sa platí, že na dobré sa oplatí počkať. A mne sa počkať oplatilo. Nebolo to vždy ružové a určité pasáže mi po pravde príliš nesadli, ale finálne dojmy z druhej série sú prevažne pozitívne.

• 18.3.2018  17:39

Skutočne napínavý thriller plný mnohých inovatívnych prvkov, ktoré len tak hocikde nevidíte (zámerne neukazovanie tvárí všetkých podozrivých bolo bezchybné). Neuveriteľne ma fascinovalo, ako sa filmári vedeli hrať s mysľou diváka. Niekedy si myslíte, že je oným páchateľom henten, potom zas ten, následne ona a niekedy dokonca zlo hľadáte aj v čomsi nadprirodzenom. Pravda je však vcelku jednoduchá, no o to viac odzbrojujúca. Snímke azda možno vyčítať len občasné nelogické kroky postáv a podľa môjho názoru zbytočné romantické prvky.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38