Cappuccino

Milovník tajomna

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 11.10.2018  23:02

Okrem mierne naťahovaného záveru som bol s dobrodružstvom Ethana Hunta opäť nadmieru spokojný. 56-ročný Cruise to so starou partiou aj naďalej zvláda úplne na jednotku, akcia je štýlová, zvraty občas mierne predvídateľné, no inokedy ťažko odhadnuteľné, no a Cavill je samozrejme borec.

• 8.10.2018  22:28

This Is Congo ponúka skutočne intenzívny zážitok. Pohľad na konflikt v krajine divákovi ukáže obidve strany barikády (alebo teda hneď niekoľko povstaleckých skupín), pričom na každej z nich možno nájsť množstvo negatív. Systém v Kongu je dlhodobo prehnitý skrz naskrz a v porovnaní s nimi môžeme byť ešte radi, že žijeme na Slovensku. Záver je odzbrojujúci a nečakaný. Tvorcom dokumentu skladám veľkú poctu.

• 6.10.2018  18:53
    Falcone (TV film) (1999)

Kvalitatívne celkom slušná televízna záležitosť, ktorej najväčšími plusmi sú Falconeho stvárnenie Chazzom Palminterim a reálny príbeh za spravodlivosť bojujúceho prokurátora. Pozadie celého deja by si ale pre detailnejšie spracovanie zaslúžilo určite viac než jeden film. Jedno či dve pokračovania alebo niekoľkodielny seriál by bol pre podobný námet ideálnejším riešením.

• 30.9.2018  22:29

Očista už v rámci svojho námetu nemá prakticky čo ponúknuť, i keď si viem predstaviť verziu, ktorá by bola zábavná a sledovateľná. The First Purge nie je ani tak filmom o prvom experimente, ale skôr o akčnej exhibícii Y'lan Noela, ktorú by som mohol prirovnať k Ice Cubovi v xXX: State of the Union. Inak povedané, jeho predvádzanie som mu vôbec nežral.

• 30.9.2018  18:57

Správanie hlavných i vedľajších postáv veľakrát v divákovi navodzuje dojem neautentickosti príbehu, ktorý sa podľa informácií z filmu naozaj stal. Napriek tomu ale takmer dve hodiny s "kapitánom" Heroldom ubehli pomerne rýchlo. Pre fanúšikov vojnových drám môže ísť určite o pozoruhodnú jednohubku.

• 25.9.2018  13:35
    Psí ostrov (2018)

Z Andersonovej štylizácie som mal spočiatku pocit, že pôjde o animák pre dospelých. So zmenou šéfovho postoja k malému pilotovi sa ale bohužiaľ menil aj môj prístup k filmu. Originalitu snímky nepopieram a väčšinu času ma slušne bavila, ale neustále som čakal, že sa príbeh na Psom ostrov rozvinie do čohosi serióznejšieho. Neustále skákanie od rodinnej zábavy k dospeláckemu čiernemu humoru ma však bohužiaľ asi v polovici filmu prestalo baviť. Bolo to O.K., no čakal som viac.

• 22.9.2018  22:00

Disney spin-offy paradoxne kraľujú nad kľúčovou ságou. Solo rozširuje SW mytológiu iba minimalistickým spôsobom a málokedy dokáže navodiť závan nostalgie. To ma síce mrzí, ale na druhej strane predstaví skvelú a zábavnú akciu, pri ktorej som sa vôbec nenudil. A ak už mytológiu nerozširuje, aspoň ju s prepáčením nedosie*a (The Last Jedi, posielam pozdrav). A Chewie je najväčšie zlatíčko ako vždy. P.S. SPOILER Darth Maul, si najlepší.

• 20.9.2018  22:54

Aj druhý Ant-Man bohužiaľ patrí k priemerným marvelovkám. Na jedno sledovanie neurazí, no na druhý deň ani nebudem vedieť, že som ho videl. Celkový konflikt je príliš nevýrazný a snímka v podstate nemá žiadneho záporáka.

• 16.9.2018  22:19
    Upgrade (2018)

Upgrade bol pre mňa "len" zábavnou prehliadkou svižnej akcie s celkom originálnym nápadom, ktorý však (aspoň z môjho uhľa pohľadu) padal na svojej jednoduchosti. Záver sa síce snažil o akúsi zložitejšiu zápletku, ale väčšinu času som už vopred vedel odhadnúť, kam Greyove kroky povedú. Škoda. Podľa hodnotení som čakal príjemnejšie prekvapenie.

• 10.9.2018  21:21
    Trosečník (2000)

Trpký návrat domov vo mne zanechal skutočné pocity smútku. A i keď Zemeckis pri stretnutí Chucka a Kelly vôbec netlačil na pílu emócií, s obomi postavami a ich zložitou situáciou som úprimne súcitil. Dávam síce 4 hviezdy, ale už už sa to tiahlo na 5.

• 9.9.2018  22:10
    Sestra (2018)

Mníšku len ťažko označiť za špičkový novodobý horor. Zároveň sa ale nájde viacero plusov, pre ktoré sa stále drží v slušných vodách nadpriemeru. Po dlhej úvahe môžem povedať, že i keď film mierne odbočuje od svojich bratov a sestier zo sveta Conjuringu, určite im nerobí žiadnu hanbu. A preto dávam 7/10. Ak vám ale formát, akým tvorcovia pristúpili k ich novinke jednoducho nebude vyhovovať, bohužiaľ sa môže ľahko stať, že vaše výsledné hodnotenie môže ísť aj o niekoľko bodov nižšie.

• 1.9.2018  12:00

Hereditary sa zaujímavým spôsobom výrazne odlišuje od ostatných (najmä mainstreamových) hororov 21. storočia. Na môj vkus ide možno miestami až o príliš psychotickú jazdu, u ktorej som nebol na záver schopný všetko vstrebať, ale zároveň som sa cítil dostatočne pohltený výborne gradovaným napätím a bizarnou atmosférou natoľko, aby si odomňa Dedičstvo zaslúžilo dosť slušných 8/10.

• 24.8.2018  20:32

Trurth or Dare je naivnou klišoidnou hororovkou, ktorých v americkej filmovej produkcii nájdete skutočne neúrekom. Po pravde som však pri sledovaní nejakým zázračným spôsobom dokázal vypnúť mozog a azda aj vďaka tomu sa slušne zabavil. Preto dávam priemerné 3*.

• 23.8.2018  19:01

Väčší dôraz kládli v dokumente tvorcovia na Paulov súkromný život, no paradoxne práve v tejto oblasti vynechali niekoľko podstatných informácií. Obsahovo dokument nevynecháva Paulovu dobročinnosť, ním založenú humanitárnu organizáciu Reach Out Worldwide a hercovu pomoc obetiam zemetrasenia na Haiti. Bohužiaľ ale na úkor vykreslenia hercových dobrých skutkov zabúda bližšie nahliadnuť na jeho koníčky, ako surfovanie či vášeň pre morskú biológiu a podobne. Najnovší projekt od režiséra Adriana Buitenhuisa hodnotím slušnými 7,5/10. Pre vyššie bodovanie by musel byť I Am Paul Walker dlhší a obsiahlejší.

• 19.8.2018  22:30

K ázijskej kinematografii pričuchnem len málokedy, ale väčšinou som s výslednou hodnotou nakoniec spokojný. I Saw the Devil je svojim spôsobom naozaj zábavný (i keď nejde o žiadnu komédiu) a napínavý thriller, ktorému nechýba ani vhodný záverečný zvrat. Ten správnym spôsobom naruší dlhšie sa naťahujúcu pasáž pomsty medzi drsným snúbencom a šialeným vrahom. Škoda ale, že snímka nemala výrazne kratšiu stopáž. Jej údernosť sa totiž začne približne v 3/4 filmu značne vytrácať. Aj tak ale palec hore.

• 12.8.2018  21:44

Z Hagazussa mám vcelku rozporuplné pocity. Na jednej strane išlo o zdĺhavú a nudnú blbosť, ktorá veľakrát vôbec nedáva zmysel, ale z druhého uhľa pohľadu... krásne exteriéry a výborná atmosféra robia z filmu sledovateľnú záležitosť. Určite však nie zábavnú. Naťahované zábery závaňajúce sileným artom bez hodnoty vedeli liezť poriadne na nervy. V určitých častiach snímky by ste si mohli odbehnúť aj na 15-minút na záchod a o neprišli by ste o žiaden dejový posun. Minimalizmus vo filme nemusí byť zlý, len ho treba okoreniť viacerými dejovými zvratmi a zmysluplnejšími scénami (tých nezmyselných na čele s masturbujúcou herečkou by ste našli bohužiaľ až až).

• 1.8.2018  22:23
    Extinction (2018)

Austrálsky režisér Ben Young zo svojho druhého projektu spravil podpriemerný a po pravde úplne zbytočný film. Film, ktorý sa dokonca aj v rámci nie príliš vydarených snímok od Netflixu radí medzi tú menej kvalitnejšiu sortu. Okrem záverečného nábehu na slušné rozvinutie pointy celej invázie nevidím na Extinction žiadne ďalšie významnejšie pozitívum. A po pravde, už dlhú dobu vo mne nedokázalo nič vytvoriť pocit tak neuveriteľne zabitého času. 2/10

• 30.7.2018  00:23
    Deadpool 2 (2018)

Viac akcie, viac krvi, viac vtipov (nie vždy úplne vydarených, ale to je pri takom množstve pochopiteľné). Hovoríme tu o poriadne šialenej komiksovke, pri ktorej sa tvorcovia dokonca aj oproti jednotke maximálne odtrhli z reťaze. Cable v podaní Brolina je podľa očakávaní skvelý a Domino alias Zazie Beetz milým prekvapením. Komu sa páčila prvá časť, bude určite spokojný aj s dvojkou. A kto považoval prvý diel za prehnanú záležitosť, nedocení ani DP 2.

• 29.7.2018  19:25

Rampage si odo mňa úplne s prehľadom zaslúži objektívnych 6/10 a subjektívnych 7/10. Vo výsledku teda môžem filmu priradiť jemne nadpriemerných 6,5. Snímka sa vo svojej podstate neberie nijak vážne a tvorcovia si uvedomujú, že ktokoľvek, kto sa k sledovaniu Johnsonovej novinky odhodlá, očakáva jednoduchú akciu s niekoľkými vhodnými hláškami a s čo najmenším počtom trápnych scén. A presne čo divák očakáva, to aj dostane. Originalitu by ste v príbehu hľadali skutočne len ťažko a naopak môžete rátať s tým, že vás filmári zahrnú množstvo klišé, ale pokiaľ pristúpite na ich hru a vypnete mozog, budete určite spokojní. P.S. záverečná scéna s Georgeom nemá chybu.

• 22.7.2018  19:39

Námet filmu nie je vôbec ohromujúci a ani snaha o konečné zapletenie celej situácie na kvalite dvakrát nepridala. Potešilo však vyvraždenie väčšiny osadenstva, pričom na prekvapenie prežili úplne iní aktéri, než som predbežne odhadoval.

• 19.7.2018  20:22
    Siberia (2018)

Siberia nie je žiadnou cieľavedomou kriminálkou alebo napínavým thrillerom. Do žánru neprináša nič než podpriemernú snahu s výnimočným hercom, ktorý však pri podobne nezáživnom scenári nemôže urobiť žiadne veľké zázraky. Ak nepatríte medzi skalných fanúšikov Keanu Reevesa, filmu sa pokojne oblúkom vyhnite. A možno to urobte aj v prípade, že Reevesovi tak ako ja veľmi fandíte. Neprídete skutočne o nič. 3/10

• 17.7.2018  16:48

Nepovažujem sa za fanúšika komiksov, a preto by nikto nemohol tvrdiť, že som si BvS užil vďaka zažranosti do univerza. Na druhej strane sa priznám, že posledné dni som sa snažil dobehnúť staré resty a zhliadnuť najnovšie DC filmy, vďaka čomu som sa dokázal parádne vžiť do sveta Metropolisu a Gothamu, no a zároveň dôkladne porovnať plusy a mínusy DC tvorby z posledných rokov. BvS je s prehľadom najrozsiahlejší a pre bežného diváka azda aj najnestráviteľnejší produkt DC za posledné roky. Zároveň je pre nadšencov ale najkomplexnejším zobrazením hrdinov, aké sa mi od štúdia z ich čerstvej tvorby dostalo. Affleck je odlišným a zaujímavým Batmanom, Cavill skvelým Supermanom a Gal Gadot alias Wonder Woman úžasným záverečným vstupom. BvS má viaceré chyby, ako napríklad vyššie spomínanú rozsiahlosť, pre mnohých hraničiacu s nudnosťou, nezmyselne natočenú scénu Batmanovho obratu v myslení (Martha!) a mnohé ďalšie, no mňa Snyder tentokrát naozaj dostal. (SE: 183 min)

• 16.7.2018  18:25
    Muž z oceli (2013)

Tempo aj akcia fungujú na jednotku a Cavill je sympaťák. Z novších DC komiksoviek ide určite o jeden z lepších pokusov a keby väčšina čerstvej DC tvorby fičala na podobnej báze, boli by určite lepšou konkurenciou pre Marvel. Pravdou však zostáva to, čo tvrdí mnoho kritikov a fanúšikov – prvá polovica je výrazne kvalitnejšia. Bez dlhosiahlych súbojov a zničených budov by to ale predsa nebolo ono. Tým istým nás však tvorcovia určite neočaria aj v dvojke, a preto dúfam, že prídu s čímsi originálnejším.

• 15.7.2018  14:14

Podobných mysterióznych thillerov s hororovými prvkami nenájdete príliš veľa. Švajčiari natočili Sennentuntschi výnimočným spôsobom, ktorý si užijú najmä milovníci záhad, krásnej vysohorskej prírody či desivej atmosféry malej dedinky a všadeprítomného šialenstva. Minulosť sa miesi s prítomnosťou a až do záveru skutočne netušíte, ktorej z predstavených postáv skutočne dôverovať. Za mínusy filmu by som označil miestami priam komické konanie účinkujúcich, ktoré čas od času nemá žiadne racionálne vysvetlenie a možno až príliš zmätené vysvetlenie záverečnej pointy. Svoju teóriu síce mám, ale so stopercentnou istotou by som nedokázal označiť, kde sa začína pravda a končí lož. P.S. Oceňujem každý zahraničný pokus o odklon klišoidnej americkej hororovej produkcie. A tento je navyše z môjho pohľadu dostatočne vydarený.

• 12.7.2018  19:10
    Wonder Woman (2017)

Aj keď mi to je vcelku ľúto, viac ako 2 hviezdy s čistým svedomím jednoducho nemôžem dať. Wonder Woman síce disponuje sympatickou Gadot a obstojným Chrisom Pineom, má svoje viaceré svetlé momenty, ale vo svojej podstate ide o skutočne nevydarený film. Prepálená dĺžka, úbohý záporák, priemerné akčné scény.. mám pokračovať? Snáď netreba. Neustále sa opakujúce Dianine naivné výkriky do éteru o tom, ako za všetko môže Áres, mi navyše začali liezť postupom času na nervy.

• 10.7.2018  22:20

Flash a Cyborg chabý, Aquaman, Superman a Batman poriadne nevyužitý a záporák nemastný neslaný. Zo všetkých prítomných z môjho pohľadu celý ansámbel zachraňovala iba kráska Gal Gadot. Napriek tomu som si Justice League relatívne užil a nemôžem tvrdiť, že by išlo na jedno zhliadnutie o nejaký príšerný pôrod. Pokiaľ sa však dvojka bude niesť v podobnom duchu klišé story bez štipky originality, poriadnej zábavy a kvalitne vykreslených postáv, určite pôjdem s hodnotením nižšie. Slabšie 3*.

• 8.7.2018  23:02

DC aj v tomto prípade potvrdzuje, že i keď mnohé hrané filmy z ich dielne nepatria medzi klenoty kinematografie a Marvel si z počinov konkurenčného štúdia neraz právom robí srandu, animáky im skrátka sedia. The Death of Superman je skvelou akčnou zábavou, ktorá svoje nedostatky úspešne zakrýva dobre budovaným napätím, hraním sa s emóciami diváka a primeranou surovosťou. 8/10

• 8.7.2018  15:20

Spočiatku zaplatená dejová linka sa behom krátkej doby stane dostatočne jasnou a predvídateľnou, čo pri kriminálke nie je práve pozitívom, ale hlavné herecké duo vyšetrovateľov z oddelenia Q a závan severskej kinematografie je skrátka na nezaplatenie.

• 8.7.2018  12:38

Faresa pomerne dosť žeriem už od Oddelenia Q a v thrilleri Nile Hilton bol azda ešte o kus výraznejší. Skvelá atmosféra ťažiaca z odlišnej, nám veľmi vzdialenej kultúry, no taktiež z korupcie, ktorá bohužiaľ hýbe aj krajinami východnej Európy, Slovensko nevynímajúc. Na filme ma mimo iného mimoriadne zaujalo, že sa narozdiel od väčšiny kriminálneho žánru na prvom mieste nezaoberal samotným vyšetrovaním, ale práve spomínaným systémom nenažraného úplatkárstva, kde má dokonca aj ľudský život svoju cenu. A nie príliš veľkú.

• 1.7.2018  20:17

Na experiment so zamestnancami firmy Belko sa mi síce pozeralo dobre, ale čiernobiele rozloženie charakterov postáv spravilo z tejto vyvražďovačky celkom predvídateľné divadlo. Navyše aj originálnych nápadov je vo filme na prekvapenie vcelku pomenej. Z námetu sa určite dalo vyťažiť viac.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39