Cappuccino

okres Piešťany
Milovník tajomna

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 14.12.2018  22:15

Priemerná dráma a priemerný horor. Vzťah medzi otcom a synom s prvkami desivej atmosféry nebol síce na zahodenie, ale nič unikátneho od filmu nečakajte. Na druhej strane ide o zaujímavý experiment, ktorý do klasického haunting house hororu skúša zakomponovať vzťahovú drámu. Vo výsledku nejde o žiadnu extra záležitosť, ale uminimálne o sledovateľnú jednorázovku.

• 14.12.2018  17:15

Komentár doplním neskôr.

• 13.12.2018  21:26

The Guilty som si užil podobne ako čítanie kníh od Jo Nesba. Film nie je síce tak premyslený a ťažko predvídateľný (čo by som pri 85 minutách od neho ani nečakal), ale aj tak ma svojou originalitou, dobrou zápletkou a skvelým napätím naozaj dostal. Krátka stopáž mu navyše dobre sadla.

• 12.12.2018  17:27

Miestami to bolo za 4, miestami 5. Gosling si ma v prípade First Man získal tak, ako to už spravil niekoľkokrát. Kvalitne mu však sekunduje Claire Foy a ďalšia rada skúsených hercov. Občas mi prišla snímka až príliš minimalistická a mal som pocit, že by potrebovala nakopnúť, ale v konečnom dôsledku jej práve pomalé tempo veľmi svedčalo. Piatu hviezdu dávam však aj kvôli famóznemu skladateľovi Justinovi Hurwitzovi. Za jeho prácu veľké bravo!

• 10.12.2018  22:39

Celú jazdu s Billym som si dosť vychutnával a napriek tomu, že išlo vraha, svojím spôsobom som ho kvôli jeho minulosti vedel aj ľutovať. Niečo podobného v starších hororoch nevidieť tak často. Jeho prístup k deťom ma navyše celkom potešil. Alebo inak povedané, darčeky dostanú len deti, ktoré celý rok poslúchali.

• 9.12.2018  22:33
    Halloween (2018)

Očakávaná nostalgia sa veru nekonala a dejová línia Laurie Strode je postavená tak trochu na hlavu. Svoj život obetovala tomu, aby naučila svoju dcéru brániť sa pred zlom/Michaelom a nakoniec sa ani jedna z postáv nespráva v akcii racionálne. Michael navyše pri vraždení nepoužíva žiaden špecifický kľúč, pričom sa prapodivnou náhodou zameria práve na okolie Laurinej vnučky a k Laurinmu domu sa dostane úplnou zhodou náhod. Samotný Myers je síce v boji oproti každému výsostne OP, ale chýba mu akýkoľvek náznak stratégie, a tak sa len náhodne potuľuje vraždí, pričom úplnou náhodou zväčša narazí na väčšinu hlavných postáv. Všetky tieto logické kiksy mi nedovolili užiť si nový Halloween naplno.

• 7.12.2018  23:11

Popravde som sa určitý čas dobre bavil. A najmä vtedy, keď umierali ľudia a pokojne aj hlavné postavy. Čím viac krvavého vraždenia vojakov, tým lepšie. Skoro by sa zdalo, že som v snímke fandil nepriateľovi, ale ono ide skôr o to, že postavy sa neustále správali strašne blbo. Za to skôr ale môže prízemný scenár. Akcia však vedela byť zábavná a občas dokonca pobavila aj niektorá hláška. Finálny súboj s Megapredátorom už ale bohužiaľ nudil a odhalenie tajnej zbrane ma na konci ešte o čosi viac sklamalo. Úprimne som očakával, že im týpek priniesol dar v podobe vajíčok Votrelca (plus s návodom na používanie, aby náhodou nedošlo k vyvraždeniu ľudstva).

• 7.12.2018  19:38

V podstate rozumiem vysokým i nízkym hodnoteniam, ale bez dlhého zvažovania sa pridávam k druhej skupine. Pokiaľ sledujete horor vo večerných hodinách úplne sám a napriek tomu vás ani raz nevystraší, niečo musí byť zle. Za celých 98-minút dôjde k niekoľkým menej výrazným vraždám a do toho zopárkrát zazvoní telefón s perverzným volajúcim. Napriek tomu si myslím, že svojho času mohli Čierne Vianoce pôsobiť omnoho desivejšie.

• 5.12.2018  22:19

Na dnešné pomery má Neviditeľný muž od hororu ďaleko, ale určité desivé prvky mu nejde uprieť. Napriek tomu by som ho skôr označil za thriller s hrozivou atmosférou, ktorú si dokázala snímka udržať do dnešného dňa. A na to, že Claude Rainsa nebolo väčšinu času prakticky vôbec vidno, som si jeho prítomnosť užil plnými dúškami. Pán herec.

• 4.12.2018  22:25
    Venom (2018)

Och, ako veľmi by Venomovi prospela poriadne krvavá a nahláškovaná R-ková verzia. Tom Hardy je totiž ako vždy výborný (i keď novinára som mu neveril) a Venom viac než slušný. Tam však ale pozitíva filmu viac-menej končia. Dej snímky bol jedno veľké klišé, akčné scény s niekoľkými výnimkami ničím odzbroujujúce a hlavný zloduch maximálne obyčajný. Napriek tomu nepovažujem Venoma za monumentálny prúser, ale skôr za veľmi ale veľmi ľahký nadpriemer, ktorému však ku kvalitnej komiksovke chýba naozaj veľa.

• 3.12.2018  22:30
    Mrtvý sníh (2009)

Pre istotu som radšej nečakal nič, no dostal som relatívne slušnú hororovú zábavku. Baviť som sa však poriadne začal až približne v 3/4 filmu, čo je veľká škoda. Rozbeh pred útokom nazi zombies mohol byť určite kratší.

• 2.12.2018  22:09
    Děti (2008)

Za atmosféru aj námet dávam palec hore, ale priblblé správanie postáv z celej naháňačky spravilo úplne neuveriteľné divadlo. Na scéne sa ako tak racionálne vedela správať iba mladá Casey (Hannah Tointon), a to je pri toľkom množstve dospelých skrátka na nič. Taktiež by ma potešilo, keby v priebehu hororového vyvražďovania riešili rozšírenie/vysvetlenie danej choroby – možno prostredníctvom TV, kde sa objasnilo, že nákaza zasiahla širšie okolie. Okolitému strachu by to dodalo väčší šmrnc no. Nebolo to zlé, ale mohlo to byť o dosť lepšie.

• 2.12.2018  11:03
    Bright (2017)

Celkom zábavná buddy komédia s niekoľkými fajn nápadmi, ktoré však neboli dotiahnuté do konca. Netradičná mytológia bola napríklad príšerne okrajová a vôbec nevytvárala komplexný svet plný fantasy stvorení, v aký som pôvodne dúfal. Pobaviť sa ale pri sledovaní určite dá.

• 1.12.2018  09:35
    Ledová smrt (2006)

Klasická ničím výnimočná, no zároveň (takmer – ak nepočítame vyslovene debilné klišé) ničím urážajúca vyvražďovačka, ktorá azda vyniká len svojím krásne mrazivým prostredím. Na oddychový hororový večer k pukancom ako stvorené. S postavami sa dá mimochodom na prekvapenie celkom sympatizovať.

• 29.11.2018  20:14

Nie tak zlé, ako som sa obával, ale zároveň skrz na skrz priemerné. Prvá polovica sa ako tak snaží tlačiť na atmosféru, ale keď už si na Megalodova zvykneme, jeho prítomnosť neprináša ani hrôzu, ani napätie a ani šokujúce vraždy. V poslednom bode sa tvorcovia príliš báli riskovať, čo je koniec koncov poznať aj na samotnom príbehu. Ten je bohužiaľ priamočiary a predvídateľný. MEG sa na jedno zhliadnutie dá zniesť. Nemôžem tvrdiť, že by som pri filme trpel, ale taktiež ma ničím nezaujal a pevne dúfam, že pokračovanie sa konať nebude. Slabšie 3.

• 28.11.2018  22:26
    Frozen (2010)

Komentár obsahuje spoilery. Slušne začínajúci dramatický thriller s jemným závanom hororovej atmosféry približne v polovici stopáže začne padať na hubu kvôli nedostatku kreatívnych nápadov. Scenár bohužiaľ po určitom čase zlyháva a miesto postupne budovaného napätia a strachu na nás tvorcovia vybafnú so strašiakom v podobe geniálne zmýšľajúcich vlkov, ktorí sa však správajú proti svojej zvieracej prirodzenosti (určite by nechodili do blízkosti lyžovacieho strediska, kde sa z bežných okolností nachádza niekoľko tisícok ľudí...rozhodne by nečakali kým im z neba padne korisť a podobne) a sú len nástrojom režiséra k odstráneniu postáv. Škoda.

• 26.11.2018  22:07

V prvej polovici mala snímka od hororu naozaj veľmi ďaleko, pričom možno zaváňala jemným thrillerom, a to najmä vďaka scénam s matkou. V momente, kedy však deti prestali svojej matke veriť, mi napadlo 101 spôsobov, ako im mohla účinne dokázať pravdu. Logika filmu mi teda nedovolila plnohodnotne vychutnávať predostrený materiál. Na jedno zhliadnutie ale neľutujem.

• 25.11.2018  22:36
    Antikrist (2009)

Tak ako v prípade Melanchólie, ani pri Antikristovi sa nemôžem rozhodnúť, ako vlastne film hodnotiť. Vyzdvihnúť by som chcel bravúrnu atmosféru, ktorá sa častokrát mieša s pocitmi nechutenstva snímku vôbec dopozerať, no zvedavosť ma samozrejme donútila pokračovať v sledovaní ďalej. Herecké výkony Dafoe a Gainsbourg na jednotku, o tom niet žiadnych pochýb. Čo sa však týka samotnej pointy filmu a všadeprítomnej symboliky, v tomto sme si s režisérom vôbec nesadli.

• 24.11.2018  23:30

Neskorší Brawl in Cell Block 99 je z môjho uhľa pohľadu o dosť kvalitnejšia jazda, ale ani Bone Tomahawk nie je žiadna zabudnutiahodná westernovka. Síce tento žáner príliš neobľubujem, v kombinácii s občasným hororovým napätím ma vedel zaujať. Nepravdepodobný vývoj deja ma síce prinútil niekoľkokrát krútiť hlavou, ale aj tak som si Bone Tomahawk užil. V prípade realistickejšieho poňatia a väčšieho zastúpenia hororového žánru by som ale zrejme chrochtal blahom.

• 22.11.2018  19:12

Aby mi film dával aspoň aký taký zmysel, musel som si ihneď po zhliadnutí vyhľadať rôzne teórie. Napriek tomu, že konanie postáv a hlavne ich dialógy sú neraz čistým mind-fuckom, vo výslednej hodnote mi to bolo viac-menej jedno, pretože mrazivá atmosféra The Killing of a Sacred Deer ma vtiahla natoľko, že som si túto 2-hodinovú, pomalšiu, no o to šialenejšiu jazdu veľmi užíval.

• 21.11.2018  20:42
    Babadook (2014)

Babadooka som nejaký čas odkladal, pretože som sa obával klasickej duchariny plnej lakačiek. Naopak si s nami ale tvorcovia zahrali pekné psychologické divadlo, okorenené desivými hororovými prvkami. Vcelku príjemné prekvapenie.

• 20.11.2018  20:27

Prvý Jurský svet priniesol nostalgiu a várku kvalitnej zábavy s dobrou chémiu medzi Chrisom Prattom a Bryce Dallas Howard. Druhý diel v prvej polovici ako tak schopne nadviazal na dobrodružstvo z jednotky, no po približne 60. minutách sa premenil na domovú naháňačku, ktorá mi akosi nič nehovorila. Filmári si z dinosaurov spravili hračky, ktoré si rozmiestnia podľa toho, ako to vyhovuje scenáru a vôbec ich nezaujíma, že ich chovanie pôsobí veľmi vykalkukovane. V prvej časti som to s prínosom nostalgie a s ružovými okuliarmi na očiach dokázal prekúsnuť, ale hororová hra v dome na mačku a myš s PG-13 išla jednoducho mimo mňa. A zdá sa, že som nie som sám. Slabšie 3*.

• 19.11.2018  22:58
    Look Away (2018)

Námet snímky nie je prakticky v žiadnom ohľade originálny, a preto sa v prípade Look Away kvality filmu museli odraziť najmä na jeho spracovaní.To od začiatku zaváňalo zbytočným klišé (dievča, ktoré by boli v realite obdivované, je vo filme bezdôvodne šikanované), nelogickým konaním hlavnej postavy a nedoriešeným záverom. Na druhej strane tu máme výborne vedľajšie duo Jasona Isaacsa, Miru Sorvino plus sympatickú hlavnú herečku Indiu Eisley a miestami celkom temnú atmosféru. S prižmúrením očka dáva 3*.

• 15.11.2018  21:43
    Outlaw King (2018)

Obrovské prekvapenie s kopou skvelých hercov, niekoľkými emotívnymi scénami a výbornou dobovou atmosférou. A pokojne by som zvládol aj 30 minútovú duplu.

• 13.11.2018  21:54
    Identita (2003)

Relatívne jednoduchá zápletka filmu mi vôbec neprekážala, pretože pri krátkej stopáži a výbornej atmosfére som sa ani na sekundu nenudil.

• 12.11.2018  22:35
    The Divide (2011)

Výborný a pre mňa veľmi zaujímavý námet tvorcovia bohužiaľ príšerne skopali pod zem nelogickým chovaním postáv. Tým stačilo naozaj málo k tomu, aby sa správali ako úplný blázni a vôbec pritom nemuselo dôjsť k drastickým udalostiam, ako napríklad k minutiu väčšiny zásob potravín. Jednoducho im šibalo bezdôvodne.

• 12.11.2018  19:04
    Skrýš (2010)

Kým sa Shelter držal v psychologickej rovine, vedel ma ako tak zaujať, no s príchodom paranormálna film skĺzol do priemernej roviny, ktorú som síce v pokoji dopozeral, ale o pár dní ani nebudem vedieť, ako sa snímka volala.

• 11.11.2018  17:58

The Night Comes for Us nie je v bojových scénach síce úplne stopercentný, ale dostatočne uspokojivý. V príbehovej línii však zlyháva na celej čiare. Snaha o vyobrazenie akéhosi dejového pozadia pôsobí naozaj bolestivo a silene. Navyše dialógy medzi postavami častokrát nedávajú zmysel. Keby mal film o 30 minút menej, pričom celých 30 odstránených minút by tvorili rozhovory hlavných a vedľajších postáv, videl by som to aj na 4 hviezdy. Takto to budú bohužiaľ len lepšie 3.

• 10.11.2018  16:08
    Já, Tonya (2017)

Filmy zo športového prostredia idú s výnimkou bojovým filmov mimo mňa, pričom krasokorčuľovanie ma naozaj nezaujíma. O to menej ma lákalo dať I, Tonya šancu, no pravdou je, že som sa snímke vyhýbal zbytočne. Viac než zo športu ťaží zo svojho dramatického a čiernohumorného žánru, ktorý jej naozaj pasuje. P.S. Dúfam už nikto nepovie, že je Margot Robbie len pekná tvárička / herecké drevo. Hlúposť na entú.

• 9.11.2018  22:09

Franco je skvelý a Franco 2 ešte lepší, ale natočiť kvalitný film o príšernom filme nie je žiadna sranda. Teda, áno, vo svojej podstate to sranda je, avšak len kvôli spomínanej dvojici a ich chémii, inak je The Disaster Artist jednoduchou prapodivnou komédiou o prapodivnej snímke. Pointa je jasná, no nejde o žiaden prelomový zážitok. Lepšie 3.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41