Cappuccino

okres Piešťany

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 18.5.2020  15:59

Artovosť dokumentu mi neprekážala, no skôr ma zarážali niektoré kontroverzné tvrdenia, ktoré sa nesnažili tvorcovia vyvážiť. Výsledné pocity mám zmiešané a verím, že nezainteresovaný divák mohol mať v mnohokrát (najmä v časti s Kočnerom) v hlave chaos.

• 15.5.2020  17:48
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Záver pôsobil trochu urýchlene a pri niektorých postavách mi chvíľu trvalo, kým som si na nich zvykol, ale tak ako v prípade 1. a 2. série to bude aj tentokrát na plný počet. Bratov Rodriguezovcov hodnotím ako obstojných, ale scény s Pachom a Chepem som si užíval skutočne plnými dúškami.

• 6.5.2020  21:33

5. séria opäť stála za to, no najviac by som docenil prerod Kim a skvelého Lala Salamancu. Dejové línie s Jimmym, Mikeom, Fringom a Nachom boli však taktiež ako vždy skvelé.

• 4.5.2020  23:20
    Kajínek (2010)

Pozadie skutočnej kauzy nepoznám, a tak presne neviem, z čoho film vychádzal, ale popravde som mu "neveril ani nos medzi očami" a predpokladám, že má od reality pekne ďaleko. Z každej druhej scény cítiť snahu o štýlové poňatie, ktoré bolo takmer vždy úplne silené. Vzťahy medzi postavami pôsobili neskutočne umelo a správanie väčšiny postáv bolo maximálne strojené. Jediný, kto sa mi na snímke pozdával, bol samotný Kajínek alias Konstantin Lavronenko, ktorému rola nebezpečného trestanca sadla. P.S. Skvelý výkon podal aj dnes už zosnulý Vladimír Dlouhý, no jeho postava nebola dostatočne vykreslená.

• 4.5.2020  19:39

Mrzí ma, že sa posledná časť nesnažila viac nadviazať na epizódu III príbehmi ďalších jediov, nástupom Vadera do pozície pravej ruky Sidiousa a podobne. Priznám sa, že venovať celé finále úteku Rexa a Ahsoky považujem za mierne sklamanie. Záverečná štýlová scéna však stála za to a napriek tomu, že v nej neodznel žiaden monológ či dialóg, tvorcovia ňou povedali veľa.

• 3.5.2020  11:43

Gradovanie napätia až k udalostiam z epizódy III a obávanému order 66 je prakticky bezchybné a verím, že mnohí nadšenci Star Wars, vrátane mňa, museli pociťovať zimomriavky. Škoda však priemerných až podpriemerných epizód s postavami dvojice sestier, ktoré na kvalite 7. série značne uberajú. Na finále sa však už mimoriadne teším, určite bude stáť za to.

• 1.5.2020  00:51

Akcia na štýl Johna Wicka ma bavila, príbeh je však pomerne jednoduchý a konanie hrdinov v každej druhej scéne nedáva zmysel. Snažil som sa odosobniť od prostoduchosti snímky, ale zlyhal som. Myslím však, že skôr zlyhali tvorcovia. Lepší priemer.

• 22.4.2020  23:24
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Bombová miniséria – doslovne. Miestami mi chýbal pohľad na neortodoxné jadro moslimov, ktoré islam netlačí do extrémov, ale rozumiem, že na to počas osem epziód nebol veľmi čas. V žiadnej časti neabsentovalo poriadne napätie a každú jednu som si mimoriadne užil. Ak si odmyslím nelogické správanie niektorých postáv, ktoré sa pomerne ľahko nechali sfanatizovať, nemám Kalifátu príliš čo vytknúť.

• 19.4.2020  21:39

Neverím, že sme sa konečne dočkali poriadnej epizódy, kedy sa Ahsoka stretla s Anakinom a príbeh pokročil smerom k Maulovi. Predošlé epizódy s Rafou a jej sestrou boli neuveriteľne nemastné, neslávne a hlavne nepotrebné.

• 16.4.2020  23:55
    Baaghi (2016)

Niečo medzi romantickou telenovelou, drsným kung-fu a komédiou. Hĺbku vo filme rozhodne nehľadaj. Nezmyselných scén obsahuje Baaghi viac než požehnane, ale pri vhodnom rozpoložení diváka určite zdatne pobaví. A samozrejme sa môžeš opäť tešiť na legendárne indické tance.

• 14.4.2020  23:41
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Mr. Robot je skvelým seriálom s množstvom výnimočne originálnych epizód, ktoré "dajú do vačku" väčšinu aktuálnej seriálovej tvorby. Prakticky všetci herci svoje postavy zosobnili na jednotku, príbeh hackera bojujúceho s boháčskou elitou a zároveň svojou psychikou bol mimoriadne pútavý, ale... plné hodnotenie dať jednoducho nemôžem. Mám pocit, že niektoré dejové línie nemali príliš veľké opodstatnenie a dej bol čas od času skutočne prekombinovaný rôznymi zvratmi a drobnými vsuvkami, ktoré nedávali zakaždým zmysel. A musím sa priznať, že sa mi do nových častí občas veľmi nechcelo, pretože pôsobili až príliš komplikovane, na čo som nemal každý deň chuť. Keď už však prišlo do "tuhého", vedel som v priebehu dňa zhltnúť aj polovicu série.

• 5.4.2020  23:09

Černí baróni s výrazným prvkom drámy, ktorému ale nechýba ani dávka humoru. Rudolf Hrušínský to dal opäť na jednotku.

• 5.4.2020  18:10

Priznám sa, že mi vo filme chýbala absencia nacistov, ktorí by v divákovi vytvorili atmosféru obdobia druhej svetovej vojny. Nemuseli by byť v každej druhej scéne, ale čudoval som sa, že sa neobjavili ani raz za celú stopáž (obrazy Hitlera na stene nepočítam). Pravdou však je, že o nacistov v tejto dráme vôbec nešlo. Je treba zabiť sekala som vnímal ako drsnú českú rozprávku s tradičným hrdinom zo sedliackeho prostredia, ktorý sa chtiac nechtiac dostáva do stredu tornáda a je jediný, kto môže tento všetko ničiaci prírodný úkaz zastaviť. Herecké obsadenie mi na 100 % nesadlo a záver si viem predstaviť aj lepší, ale inak po všetkých stránkach veľmi solídna dráma.

• 3.4.2020  23:25

Kvalitná paródia na časy minulé a dokonalá zábava na účet dedinskej "nevinnosti". Skvelo som sa pobavil prvýkrát a na Menzelovej komédii sa zabávam dodnes.

• 29.3.2020  18:44

Jednotku a dvojku som naozaj dlho nevidel a kvôli Bad Boys for Life sa mi úprimne nechcelo dávať rewatch. Napriek som tomu ale pri sledovaní cítil príjemný závan nostalgie. Akčné scény boli super, tím AMMO celkom ušiel a Will Smithom s Martinom Lawrenceom (napriek kilám navyše) to stále valcujú.

• 22.3.2020  22:09
    Díra (2019)

Pozoruhodný námet a thrillerovú atmosféru zabíjajú logické nezrovnalosti, ktorých bolo ku koncu filmu čoraz viac. Môžeme v tom síce hľadať nejakú symboliku, no správanie postáv bolo častokrát málo autentické a celý systém prapodivného väzenia slabo objasnený. Škoda.

• 22.3.2020  19:47
    Neviditelný (2020)

Od The Invisible Man som očakával desivý horor, no nakoniec som dostal iba zručne natočený thriller, ktorý vo mne ani na krátky moment nevzbudil strach. Kroky hlavného záporáka som navyše zakaždým vopred odhadol, a tak nezostal ani priestor na výrazné napätie. Palec hore však dávam za výkon Elisabeth Moss.

• 22.3.2020  19:18
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Kostýmy (hlavne armády Nilfgaardu) stoja skutočne za 5 korún, skákanie z minulosti do prítomnosti je skutočné chaotické a mnohokrát neúčelné, ALE Henry Cavill alias Geralt je veľmi charizmatický, Anya Chalotra (Yennefer) svojou aroganciou a prístupom neskutočne pôvabná a príbeh Witchera ma vtiahol natoľko, že som ho zhltol za dva dni v karanténe (čo je pri mojom pomalom sledovaní seriálov veľmi slušný výkon). Rozumiem kritike a nízkym hodnoteniam, ale naopak aj tým vysokým. Mne Zaklínač sadol a i keď určite nebol dokonalý, teším sa na druhú sériu.

• 16.3.2020  17:49

Ľahká konverzačná dramédia, kde sa v žiadnom ohľade netlačí príliš na pílu. Čo je občas škoda, pretože obsah snímky by si v niektorých scénach zaslúžil trocha viac hĺbky. K filmu som sa dostal kvôli tomu, že z obsadenia poznám Nathalie Emannuel, no na prekvapenie ma herecky skôr zaujala Britt Lower, ktorej som zrejme asi ako jedinej jej pomerne komplexnú postavu na 100 % veril. Mužskí predstavitelia boli značne priemerní a scenár im určil iba sexuálne motivované postavy, ktoré okrem svojich pudov nemali čo povedať. Ale nič viac ako jednoduchu konverzačnú vzťahovú komédiu som od Holly Slept Over ani nečakal, takže som v konečnom dôsledku spokojný.

• 15.3.2020  20:03

Po dlhej dobe som si opäť pustil Smrtiacu epidémiu a áno, stále je to pecka. Ako dieťa som sa pri tomto filme triasol strachmi. Teraz si už uvedomujem viaceré chybičky, ale Hoffmana a jeho snahu o záchranu nakazených som si stále užíval.

• 15.3.2020  20:00

Ako už spomenuli niektorí užívatelia, zápletka Mirage bola zbytočne prekombinovaná. Istá časť filmu sa naťahovala ako sopeľ, aby nám následne tvorcovia na konci príliš rýchlo naservírovali nedostatočne objasnené ukončenie.

• 15.3.2020  13:30
    Cargo (2017)

Atmosféra vyľudneného prostredia stála za to, Freemana mam rád, ale všetky vedľajšie postavy mi prišli skutočne ploché a ich osud ma veľmi nezaujímal. V polovici začal byť film veľmi naťahovaný a už som iba čakal, kedy to skončí.

• 10.3.2020  12:00

Myslel som si, že Harley nemá na to, aby sama utiahla film. Paradoxne ma ale viac bavila prvá časť, v ktorej kopala sama za seba. Celkovo som si však Birds of Prey veru príliš neužil. Priemerná komiksová zábava, určite nič výnimočného.

• 9.3.2020  21:57

Beckinsale a Kingsley sa mi do filmu vôbec nehodili, no najväčší problém vidím hlavne v scenári plnom klišé. A záverečné, extrémne silené rozuzlenie na pozitívnych dojmoch zo Stonehearst Asylum veľmi nepridalo. Za mňa teda značné sklamanie, a to sa mi samotný námet viac než pozdával.

• 8.3.2020  22:02

Solídne psycho so skvelým soundtrackom, zaujímavou zápletkou, krásnym prostredím a mysterióznou atmosférou. Miestami síce film nedával príliš zmysel a ku koncu sa desivé pozadie akosi vytrácalo, ale inak nemám čo kritizovať A Cure for Wellness mi veľmi sadol. Podobné námety z tajomných sanatórií odrezaných od sveta jednoducho môžem.

• 7.3.2020  12:45
    V síti (2020)

Veľmi si cením snahu tvorcov a taktiež ich chválim za nevšedné spracovanie, ale miestami som mal pocit, že si zbytočne robili z témy srandu (dievčatá so smiechom komentujúce ich "nápadníkov", pes ocikávajúci kabát) a inokedy naopak príliš tlačili na pílu (scéna s prvým slušným video callom bola síce úsmevná až dojemná, ale zároveň na mňa pôsobila mierne silene). Pocitu, že filmári kládli malý dôraz na serióznosť témy, som sa nevedel zbaviť taktiež kvôli hlučným divákom v kinosále, ktorí sa neustále smiali aj na záberoch, ktoré určite nemali pôsobiť humorne. V síti stojí za to, odporúčam zájsť do kina, ale ako som už napísal, určité výhrady, bohužiaľ, mám.

• 4.3.2020  22:34

Divák je od začiatku bombardovaný rýchlymi prestrihmi, ktoré mi prišli absolútne nesúrodé. A mám pocit, že pokiaľ sa človek nevyzná v prípade Teda Bundyho, bude poriadne zmätený. Tvorcovia sa v snímke zamerali skôr na jeho vzťah s partnerkou a súdne spory, pričom samotné vraždenie nechali v úzadí. Zac Efron aj Lily Collins boli vcelku fajn, ale formu prezentácie Bundyho kriminálnej kariéry hodnotím ako pomerne chabú.

• 2.3.2020  21:37
    Drahokam (2019)

Neuveriteľný Sandler a famózny záver. Miestami bol však Uncut Gems príliš chaotický a nebyť vynikajúceho ukončenia, dám zrejme o hviezdu menej.

• 23.2.2020  16:58

Slušný rozbeh s novou jednotkou klonov Bad Batch, no okrem ich predstavenia a netradičnej taktiky sme sa z prvého dielu veľa nedozvedeli. Verím však, že po zapojení jediov do príbehu náš opäť čaká výborné rozvinutie SW univerza.

• 21.2.2020  23:17
    Sviňa (2020)

V podstate 3. séria Za sklom s inými hercami, množstvom vulgarizmov a kopou nahoty. Vo výsledku som dostal sledovateľný thriller, na ktorom mi asi najviac prekážalo to isté, čo aj na seriáli Za sklom – nadmerné kopírovanie z prípadu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48