Cappuccino

Milovník tajomna

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 17.9.2017  22:34

Príbeh bol uveriteľný (viem ako funguje výroba), herecké výkony (hlavne Cottilard) skutočne autentické (poznám ľudí s depresiou), no celkové prevedenie filmu ma akosi nedostalo. Netvrdím, že som sa nudil, pretože Sandrina zložitá situácia mi naozaj prirástla k srdcu, ale okrem toho, že Deux jours, une nuit fantasticky poukazuje na tvrdé rozhodnutia vo výrobných fabrikách kontra psychikou zbedačenú osobu, snažiacu sa o návrat k svojej starej pozícii, som v snímke nezaznamenal žiadne väčšie plus. Problematika je veľmi precízne vykreslená, ale príliš nezáživne spracovaná.

• 17.9.2017  12:06
    Kalvárie (2004)

Psycho film ako vystrihnutý z encyklopédie. Pobaví, zaujme, zmätie, je skrátka tak od veci, až vás svojou zvláštnosťou udržuje neustále v pozornosti. Nejde o žiadnu pecku, no určite o netradičný filmový zážitok.

• 17.9.2017  12:04
    Nemilovaní (2017)

Obyčajný príbeh natočený neobyčajným, mimoriadne pútavým spôsobom, ktorý ale v konečnom dôsledku vo mne nezanechal hlbšiu stopu. Stále ide ale o vysoký nadpriemer, ktorý každému milovníkovi ťažkých drám veľmi rád odporučím.

• 17.9.2017  12:02
    Po lásce (2016)

Skvelé herecké kreácie hlavných dvoch predstaviteľov, uveriteľné hádky/zážitky/problémy/trápne situácie - a práve vďaka nim som celých 98 minút prežíval naozaj plnohodnotne. Na plný počet ale snímke chýba väčšia údernosť.

• 17.9.2017  11:59

Podľa môjho názoru - nasilu kontroverzné. Úvodné predstavovanie postáv nebolo dostatočné pútavé na to, aby ma udržovalo v neustálej pozornosti. Taktiež mi na Detskom ihrisku chýba akési hlbšie odôvodnenie záverečnej tragédie, ku ktorej celý film smeroval. Následne mi prišlo konanie aktérov nedostatočne autentické na to, aby som danú scénu prežíval s predpokladanou hrôzou. Na druhej strane, oceňujem celkovú myšlienku a skvelých hereckých predstaviteľov. Plac zabaw predstavuje zaujímavý koncept, v podstate aj dobre natočený, len vo svojej kľúčovej snahe nedotiahnutý do konca. Celý čas som mal jednoducho pocit, že 3/4 filmu bola len úvodom k záverečnej tragédii, ktorá považujem za chabo odôvodnenú a samoúčelnú.

• 16.9.2017  13:27

Tématicky i žánrovo ma Odkaz vo fľaši behom veľmi krátkej chvíle plnohodnotne zaujal a s dobre rozbehnutým tempom udržoval moju pozornosť až do záverečných titulkov. Oddelenie Q má so svojim škandinávskym prostredím skrátka čosi do seba a určite dám šancu aj jeho ďalším dvom častiam (myslím teda, že sú ešte dve).

• 16.9.2017  13:17

S tvorbou Aki Kaurismäkiho som sa po pravde doteraz ešte nestretol, ale veľmi ma zaujala. Príbehovo nám predostiera na prvý pohľad skutočne vážne existenčné problémy hlavných hrdinov, ktorí sa však svojim neľahkým životom prebíjajú s poriadnou dávkou nadhľadu a suchého humoru. Druhá strana nádeje ma zaujala, pobavila a i keď niektoré scény akosi príliš nedávali zmysel (napríklad záverečných niekoľko minút), z kinosály som odchádzal v naozaj dobrej nálade.

• 15.9.2017  10:18
    Welp (2014)

Za tú masku malého Kaia dávam tvorcom veľkú pochvalu, pretože práve ona ma hneď pri nahliadnutí filmu najviac zaujala. Dejovo je Welp mierne netradičným slasherom, v ktorom nájdete mnohé originálne drobnosti, ale aj viacero bežných klišé. Prekvapivý záver pre mňa zas taky prekvapivým nebol, kedže som presne tušil, čo sa stane, no i tak má Govaerstov horor čosi do seba.

• 15.9.2017  10:14
    Saint-Amour (2016)

Cez neveľké očakávania sa mi dostalo vcelku slušnej zábavy. Depardieu a jeho hereckí kolegovia si svoje role odkrútili na jednotku a i keď príbehová línia Saint Amour je pomerne jednoduchá, na tých 101 minút ma dokázala v kinosále zaujať.

• 15.9.2017  10:11
    Batman: Odvážný hrdina (TV seriál) (2008)

Animované seriály k raňajkám už nepozerávam už nejaký ten piatok, čiže neviem posúdiť ich súčasnú kvalitu vo všeobecnosti. ale Batman: The Brave and the Bold ma jednoducho pobavil. Pekná animácia a vtipné hlášky, takže za mňa palec hore.

• 12.9.2017  00:09
    Insidious 2 (2013)

Druhé časti mnohotokrát nestoja za veľa, ale Insidious 2 je jednou z výnimiek potvrdzujúcich toho pravidlo. Wan dokázal na jednotku naviazať viac než dobre a ja som sa znova skvelo bavil (v hororovom slova zmysle).

• 10.9.2017  20:21
    Insidious (2010)

Žánrová klasika, neprinášajúca prakticky žiadne zmeny, ale za to veľmi zdarilo natočená. Pokiaľ by za režisérkou stoličkou nesedel Wan, išlo by pravdepodobne len o priemerný haunting horor, ale kedže tento chlapík skrátka vie, ako sa vyhrať s divákovým strachom a predstavivosťou, Insidious môžem určite zaradiť do nadpriemernej filmovej sorty.

• 9.9.2017  15:11
    To (2017)

Úprimne, ono ma TO dostalo na celej čiare. Nie je TO klasický horor, ktorý vás chce iba vystrašiť a v inom smere pre diváka neposkytuje prakticky nič. TO je originálne, novodobo natočené, častokrát príjemne humorné, poriadne atmosferické a pútavé. Decká sa snažia na sto percent, Pennywise je peckovitý, skrátka, v kine som si Kingovu najnovšiu filmovú adaptáciu užil na jednotku a i keď by TO z objektívneho hľadiska možno nebolo za čistých päť, z môjho uhľa pohľadu neváham. A podotýkam, že pri hororovom žánre dám skutočne máloktorému filmu plný počet.

• 7.9.2017  00:20

Príbeh typický na žánrovku buddy action-comedy, jemne okorenený dvomi bláznami Jacksonom a Reynoldsom s niekoľkými bohovými scénami, pri ktorých som sa z chuti zasmial (spievajúci Jackson so zborom mníšok skutočne nemal chybu). Prosím, nerobte z toho žiadne pokračovanie, lebo s veľkou pravdepodobnosťou dopadne veľmi zle (ako to už pri druhých dieloch býva), ale s The Hitman's Bodyguards som bol v rámci žánru úplne spokojný. Akčno-komediálna jednohubka ako vyšitá.

• 5.9.2017  00:44
    Únos (2017)

Uvažujem, či by som filmu tú tretiu hviezdu vôbec dal, keby som nemal poňatia o pozadí kauzy. Únos ako keby príliš nepočítal s tým, že ho bude pozerať niekto mimo Slovenska, čo môže svedčiť o jeho nízkych ambíciách, alebo teda nenáležitému spracovaniu. Snímka sa častokrát snaží tváriť príliš vážne na to aká je vo svojej podstate jednoduchá. Ale aby som iba nekritizoval, určite na filme oceňujem herecké výkony Milana Mikulčíka a Rebeky Polákovej a taktiež palec hore dávam za miestami veľmi slušnú atmosféru.. P.S. tie prehovory na kameru od Ingrid Timkovej boli hrôza. Snaha o dojatie či autentické vyjadrenia Robovej matky nepôsobili teda absolútne dôveryhodne.

• 3.9.2017  18:44
    Kruh (2015)

Taky drsný a temnejší Twilight s hororovými prvkami. Vizuálne podmanivé, ale príbehovo ohrané až až. Cirkeln sa tvári príliš vážne na to, aký je vo svojej podstate plochý. V teenagerskom veku by som tomu možno fandil viac, ale teraz už ťažko.

• 2.9.2017  17:30
    Last Shift (2014)

Celý čas som síce čakal nejaké ohromujúcejšie vysvetlenie všetkých paranormálnych javov, ale nevadí. Až do poslednej minúty ma Last Shift svojim psycho-vizuálom dokázal držať v napätí a to na hororoch veľmi oceňujem.

• 27.8.2017  23:20
    Kristy (2014)

Mám rád, keď vedia invasion horory prekvapiť. Kristy medzi ne síce nepatrí, ale na film sa dalo pozerať viac než dobre. Zápletka zaujímavá, spracovanie dobré, i keď zážitok z filmu vedeli pokaziť štyria záporáci, ktorí sú spočiatku príliš overpowered a vďaka "teleportom" sa zjavia vždy tam kde je treba. Spočiatku ich skutočne nevie nikto zastaviť. K záveru sa však karta obracia a začínajú byť naopak neopatrní a spomalení, z čoho cítiť bohužiaľ veľkú vykalkulovanosť a bez toho aby ste boli veštec, dobre viete, kam vývoj deja vlastne smeruje a ako snímka skončí.

• 19.8.2017  12:46

Sandberg ma so svojím hitom Light Out príliš nedostal, ale povedal som si, že mu dám v prípade druhého pokračovanie Annabelle (jednotka nestála za moc, ale to asi všetci viete) ešte šancu. A neľutujem. Rozbeh filmu je síce pomerne pomalý a chovanie postáv často krát nelogické (no na čo do tej izby stále behali?), gore scény však vcelku potešili a atmosfericky si na tom stojí pokračovanie Annabelle veľmi dobre. Tých 70-75% si snímka určite zaslúži. Nebol som po kine natešený tak ako pri Conjuring 2ke, ale aj tak hlásim slušnú spokojnosť.

• 13.8.2017  19:08

Atmosfericky ma Delives Us from Evil uchopil hned zo začiatku a až do záveru snímky nepustil. Stopáž je na horor mierne prepísknutá, ale aj tak som si toto mysteriózno-hororové vyšetrovanie perfektne vychutnával .

• 8.8.2017  11:13

Je pravda, že v rámci akčného žánru nie je najpodstatnejšou filmovou zložkou jeho dejová stránka a pri Neporaziteľnom sme si na ňu skutočne nikdy nepotrpeli, s príchodom novej časti sa však v tejto oblasti tvorcovia príliš rýpu. Snaha o vytvorenie akéhosi deja (už len Yuriho riskantná cesta do Ruska za "odpustením", kde ho môžu veľmi ľahko znova uväzniť) zaváňa scenárom napísaným na kolene, a to ani nevravím o tom, keď sa Boyka silene snaží o vyjadrenie ľútosti. Bohužiaľ, v tejto oblasti Neporaziteľný IV zlyháva na celej čiare a radšej mal ísť klasickou cestou tretej časti, kde Boyka predstavoval priamočiareho drsňáka, ktorý svojim súperom dá vždy najavo, kto je kráľom ringu a nejak hlbšie sa nevŕta do jeho citovej stránky. Aby zas tej kritiky ale nebolo príliš, čo sa akčnej/bojovej časti snímky týka, od prvých minút viete, že vás rozhodne nebude čakať žiadne sklamanie. Keď nastúpi do ringu Yuri Boyka, o krvavú zábavu plnú pästných súbojov a štýlových kopancov je jednoducho zas a znova postarané. Yuriho protivníci, vrátane hlavného záporáka, síce nie sú to, čo bývali (Koshmar môže byť mohutný ako len chce, ale i tak sa na Kolumbijčana z trojky nechytá), no nemalé potešenie prináša aspoň zápas proti presile, kedy na hlavného hrdinu mafiánsky boss pošle dvoch bojovníkov naraz. 6/10. (úryvok z recenzie)

• 8.8.2017  11:10

Posledné časti sú stále o tom istom, ale vždy sa pri nich dobre zabavím. Kvalitné hlášky, kvalitná akcia, kvalitná porcia zábavy. Čo viac si od podobného žánru vlastne priať? Z môjho pohľadu určite znova hlásim spokojnosť.

• 23.7.2017  21:08

Vo svojej podstatne úplne jednoduchý film, ktorému by sa dalo aj mnohé vyčítať (tie príbehy sa dali napísať fakt za jeden deň), ale pozeralo sa na neho tak dobre, že mu prakticky všetko negatívne odpustím. Príjemná a mimoriadne citlivá snímka. Bailey Bailey Bailey Bailey :)

• 23.7.2017  21:02

Námet nebol zlý, i keď originalitou sa pýšiť nemohol, ale celkom sa mi skrátka pozdával. Na druhej strane jeho spracovanie sŕšilo miestami čírim amatérzimom, kvôli čomu som sa pri filme viac smial než bál. A pri hororovom žánri to je pochopiteľne jasné negatívum.

• 18.7.2017  23:10

Jasné, Rentona, Begbieho, SickBoya a Spuda som znova rád videl, ale mal ich reunion nejaký väčší zmysel? No príliš ani nie. Trainspotting dvojka sa snaží dobehnúť prvý diel svojou údernosťou, ale pri každom pokuse byť zaujímavou a originálnou ako jednotka neuveriteľne zakopáva. Danny Boyle tentokrát jednoducho nepriniesol okrem nostalgie, pár vtipných scénok a novej verzie "choose your life" skutočne nič svetaborného. Stretnutie starých dobrých postáv sa pozeralo príjemne, ale bolo vytvorené nasilu a miestami to je z filmu extrémne cítiť.

• 10.7.2017  15:51

Silno zaváňajúca béčkovina a nízky rozpočet mi pri sledovaní filmu akosi vôbec nevadili, naopak som mal pocit, že mu dodávajú takú ťažko opísateľnú psycho atmosféru. Frederick Koehler zahral mentálne narušeného Dennisa skutočne na jednotku a jeho príbeh dotiahol do veľmi zdarného konca. Pozornosť žánrovej základne si The Evil Within určite zaslúži. Treba ale dodať, že bizarnosť snímky bude pre vás bud veľkým plus alebo veľkým mínusom. V prvom prípade si túto hororovú jazdu užijete tak dobre ako ja.

• 23.6.2017  17:38
    Annabelle (2014)

A zas až taký hrozný prepadák to nebol. Po vlne kritiky som očakával aj horší výsledok. Na druhej strane sa Annabelle nemôže Conjuringu, z ktorého vychádza, vôbec rovnať. Priemer, 50%.

• 28.5.2017  22:16

Trochu viac šialené, nereálne a akciou prestrelené, ale bavil som sa. Verím, že ak počas filmu jednoducho vypnete mozog, budete si vedieť návrat Xandera Cagea užiť.

• 21.5.2017  16:38

Môžem prehlásiť, že som sa pri Drag Me to Hell dobre bavil. Čo by malo byť v rámci sledovania filmov celkovo plus, ale pri hororoch možno aj mínus, keďže tam ide zábava bokom. Preto hodnotím tromi poctivými hviezdami. Záver bol navyše celkom predvídateľný, i keď aj tak dosiahol plánovaný "wow feeling" (aspoň u mňa).

• 14.5.2017  21:00
    Villmark 2 (2015)

O triedu slabšie ako prvá časť, na ktorú Dark Woods 2 nadväzuje asi len spomienkou na rybník a nacistu, ktorý do neho vletel. Inak nám tvorcovia predhodili nové postavy a úplne odlišné prostredie. Celkovo dianie v sanatóriu nie je nejak bližšie vysvetlené, takže vôbec nerozumieme prečo všetkým deratizérom robia tí nemenovaní týpci zo sanatória zle. Atmosféra by miestami aj bola, ale všetko padá na slabej logike a nulovej vysvetlenosti deja.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35