Cappuccino

Milovník tajomna

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 12.8.2018  21:44

Z Hagazussa mám vcelku rozporuplné pocity. Na jednej strane išlo o zdĺhavú a nudnú blbosť, ktorá veľakrát vôbec nedáva zmysel, ale z druhého uhľa pohľadu... krásne exteriéry a výborná atmosféra robia z filmu sledovateľnú záležitosť. Určite však nie zábavnú. Naťahované zábery závaňajúce sileným artom bez hodnoty vedeli liezť poriadne na nervy. V určitých častiach snímky by ste si mohli odbehnúť aj na 15-minút na záchod a o neprišli by ste o žiaden dejový posun. Minimalizmus vo filme nemusí byť zlý, len ho treba okoreniť viacerými dejovými zvratmi a zmysluplnejšími scénami (tých nezmyselných na čele s masturbujúcou herečkou by ste našli bohužiaľ až až).

• 1.8.2018  22:23
    Extinction (2018)

Austrálsky režisér Ben Young zo svojho druhého projektu spravil podpriemerný a po pravde úplne zbytočný film. Film, ktorý sa dokonca aj v rámci nie príliš vydarených snímok od Netflixu radí medzi tú menej kvalitnejšiu sortu. Okrem záverečného nábehu na slušné rozvinutie pointy celej invázie nevidím na Extinction žiadne ďalšie významnejšie pozitívum. A po pravde, už dlhú dobu vo mne nedokázalo nič vytvoriť pocit tak neuveriteľne zabitého času. 2/10

• 30.7.2018  00:23
    Deadpool 2 (2018)

Viac akcie, viac krvi, viac vtipov (nie vždy úplne vydarených, ale to je pri takom množstve pochopiteľné). Hovoríme tu o poriadne šialenej komiksovke, pri ktorej sa tvorcovia dokonca aj oproti jednotke maximálne odtrhli z reťaze. Cable v podaní Brolina je podľa očakávaní skvelý a Domino alias Zazie Beetz milým prekvapením. Komu sa páčila prvá časť, bude určite spokojný aj s dvojkou. A kto považoval prvý diel za prehnanú záležitosť, nedocení ani DP 2.

• 29.7.2018  19:25

Rampage si odo mňa úplne s prehľadom zaslúži objektívnych 6/10 a subjektívnych 7/10. Vo výsledku teda môžem filmu priradiť jemne nadpriemerných 6,5. Snímka sa vo svojej podstate neberie nijak vážne a tvorcovia si uvedomujú, že ktokoľvek, kto sa k sledovaniu Johnsonovej novinky odhodlá, očakáva jednoduchú akciu s niekoľkými vhodnými hláškami a s čo najmenším počtom trápnych scén. A presne čo divák očakáva, to aj dostane. Originalitu by ste v príbehu hľadali skutočne len ťažko a naopak môžete rátať s tým, že vás filmári zahrnú množstvo klišé, ale pokiaľ pristúpite na ich hru a vypnete mozog, budete určite spokojní. P.S. záverečná scéna s Georgeom nemá chybu.

• 22.7.2018  19:39

Námet filmu nie je vôbec ohromujúci a ani snaha o konečné zapletenie celej situácie na kvalite dvakrát nepridala. Potešilo však vyvraždenie väčšiny osadenstva, pričom na prekvapenie prežili úplne iní aktéri, než som predbežne odhadoval.

• 19.7.2018  20:22
    Siberia (2018)

Siberia nie je žiadnou cieľavedomou kriminálkou alebo napínavým thrillerom. Do žánru neprináša nič než podpriemernú snahu s výnimočným hercom, ktorý však pri podobne nezáživnom scenári nemôže urobiť žiadne veľké zázraky. Ak nepatríte medzi skalných fanúšikov Keanu Reevesa, filmu sa pokojne oblúkom vyhnite. A možno to urobte aj v prípade, že Reevesovi tak ako ja veľmi fandíte. Neprídete skutočne o nič. 3/10

• 17.7.2018  16:48

Nepovažujem sa za fanúšika komiksov, a preto by nikto nemohol tvrdiť, že som si BvS užil vďaka zažranosti do univerza. Na druhej strane sa priznám, že posledné dni som sa snažil dobehnúť staré resty a zhliadnuť najnovšie DC filmy, vďaka čomu som sa dokázal parádne vžiť do sveta Metropolisu a Gothamu, no a zároveň dôkladne porovnať plusy a mínusy DC tvorby z posledných rokov. BvS je s prehľadom najrozsiahlejší a pre bežného diváka azda aj najnestráviteľnejší produkt DC za posledné roky. Zároveň je pre nadšencov ale najkomplexnejším zobrazením hrdinov, aké sa mi od štúdia z ich čerstvej tvorby dostalo. Affleck je odlišným a zaujímavým Batmanom, Cavill skvelým Supermanom a Gal Gadot alias Wonder Woman úžasným záverečným vstupom. BvS má viaceré chyby, ako napríklad vyššie spomínanú rozsiahlosť, pre mnohých hraničiacu s nudnosťou, nezmyselne natočenú scénu Batmanovho obratu v myslení (Martha!) a mnohé ďalšie, no mňa Snyder tentokrát naozaj dostal. (SE: 183 min)

• 16.7.2018  18:25
    Muž z oceli (2013)

Tempo aj akcia fungujú na jednotku a Cavill je sympaťák. Z novších DC komiksoviek ide určite o jeden z lepších pokusov a keby väčšina čerstvej DC tvorby fičala na podobnej báze, boli by určite lepšou konkurenciou pre Marvel. Pravdou však zostáva to, čo tvrdí mnoho kritikov a fanúšikov – prvá polovica je výrazne kvalitnejšia. Bez dlhosiahlych súbojov a zničených budov by to ale predsa nebolo ono. Tým istým nás však tvorcovia určite neočaria aj v dvojke, a preto dúfam, že prídu s čímsi originálnejším.

• 15.7.2018  14:14

Podobných mysterióznych thillerov s hororovými prvkami nenájdete príliš veľa. Švajčiari natočili Sennentuntschi výnimočným spôsobom, ktorý si užijú najmä milovníci záhad, krásnej vysohorskej prírody či desivej atmosféry malej dedinky a všadeprítomného šialenstva. Minulosť sa miesi s prítomnosťou a až do záveru skutočne netušíte, ktorej z predstavených postáv skutočne dôverovať. Za mínusy filmu by som označil miestami priam komické konanie účinkujúcich, ktoré čas od času nemá žiadne racionálne vysvetlenie a možno až príliš zmätené vysvetlenie záverečnej pointy. Svoju teóriu síce mám, ale so stopercentnou istotou by som nedokázal označiť, kde sa začína pravda a končí lož. P.S. Oceňujem každý zahraničný pokus o odklon klišoidnej americkej hororovej produkcie. A tento je navyše z môjho pohľadu dostatočne vydarený.

• 12.7.2018  19:10
    Wonder Woman (2017)

Aj keď mi to je vcelku ľúto, viac ako 2 hviezdy s čistým svedomím jednoducho nemôžem dať. Wonder Woman síce disponuje sympatickou Gadot a obstojným Chrisom Pineom, má svoje viaceré svetlé momenty, ale vo svojej podstate ide o skutočne nevydarený film. Prepálená dĺžka, úbohý záporák, priemerné akčné scény.. mám pokračovať? Snáď netreba. Neustále sa opakujúce Dianine naivné výkriky do éteru o tom, ako za všetko môže Áres, mi navyše začali liezť postupom času na nervy.

• 10.7.2018  22:20

Flash a Cyborg chabý, Aquaman, Superman a Batman poriadne nevyužitý a záporák nemastný neslaný. Zo všetkých prítomných z môjho pohľadu celý ansámbel zachraňovala iba kráska Gal Gadot. Napriek tomu som si Justice League relatívne užil a nemôžem tvrdiť, že by išlo na jedno zhliadnutie o nejaký príšerný pôrod. Pokiaľ sa však dvojka bude niesť v podobnom duchu klišé story bez štipky originality, poriadnej zábavy a kvalitne vykreslených postáv, určite pôjdem s hodnotením nižšie. Slabšie 3*.

• 8.7.2018  23:02

DC aj v tomto prípade potvrdzuje, že i keď mnohé hrané filmy z ich dielne nepatria medzi klenoty kinematografie a Marvel si z počinov konkurenčného štúdia neraz právom robí srandu, animáky im skrátka sedia. The Death of Superman je skvelou akčnou zábavou, ktorá svoje nedostatky úspešne zakrýva dobre budovaným napätím, hraním sa s emóciami diváka a primeranou surovosťou. 8/10

• 8.7.2018  15:20

Spočiatku zaplatená dejová linka sa behom krátkej doby stane dostatočne jasnou a predvídateľnou, čo pri kriminálke nie je práve pozitívom, ale hlavné herecké duo vyšetrovateľov z oddelenia Q a závan severskej kinematografie je skrátka na nezaplatenie.

• 8.7.2018  12:38

Faresa pomerne dosť žeriem už od Oddelenia Q a v thrilleri Nile Hilton bol azda ešte o kus výraznejší. Skvelá atmosféra ťažiaca z odlišnej, nám veľmi vzdialenej kultúry, no taktiež z korupcie, ktorá bohužiaľ hýbe aj krajinami východnej Európy, Slovensko nevynímajúc. Na filme ma mimo iného mimoriadne zaujalo, že sa narozdiel od väčšiny kriminálneho žánru na prvom mieste nezaoberal samotným vyšetrovaním, ale práve spomínaným systémom nenažraného úplatkárstva, kde má dokonca aj ľudský život svoju cenu. A nie príliš veľkú.

• 1.7.2018  20:17

Na experiment so zamestnancami firmy Belko sa mi síce pozeralo dobre, ale čiernobiele rozloženie charakterov postáv spravilo z tejto vyvražďovačky celkom predvídateľné divadlo. Navyše aj originálnych nápadov je vo filme na prekvapenie vcelku pomenej. Z námetu sa určite dalo vyťažiť viac.

• 30.6.2018  11:36
    Ghostland (2018)

Od Ghostlandu nečakajte žiadnu stokrát videnú ducharinu. Názov filmu síce môže byť dosť zavádzajúci, no v príbehu o nahnevaných duchov veru nepôjde. Snímka už behom prvých 15 minút naberá poriadne grády, čo je pri hororovom žánre príjemnou výnimkou vybočujúcou z radu. Na prelínanie realít sa spočiatku pozerá skutočne dobre, no po nejakej dobe si na to zvyknete. Osobne som však dokázal len veľmi sťažka prekúsnuť výslovnú nereálnosť zápletky, kedy za dlhú dobu nikomu zo susedného okolia či blízkej rodiny neprišlo divné, že v inklinovanom dome žije ktosi úplne iný a po pôvodných majiteľoch sa prepadla zem. Za atmosféru a originalitu dávam napriek spomínaným negatívam slušné 4*.

• 27.6.2018  16:22

Slušná úvodná snímka, ktorá neraz úprimne pobavila. Hollandov Spider-Man je prirodzenejší, ľudskejší a na jeho dobrodružstvá sa pozerá naozaj fajn. Na prekvapenie ma ale Keaton ako záporák vôbec neočaril.

• 26.6.2018  19:09

O triedu lepšia zábava ako The First Avenger. Johansson a Evansovi to navyše ako dvojici hrdinov prisadne natoľko, že by ich miestami človek aj "shipoval". A Bucky ako Winter Soldier nemá chybu.

• 25.6.2018  18:09

Príbeh sám o sebe nie je ničím výnimočný a mimo iného je aj vcelku predvídateľný a obsahuje množstvo klišé, ale svoj účel Strange spĺňa – pobaví vás. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že bez skvelého Cumberbatcha by išlo o pomerne priemernú záležitosť. Aspoň za neho teda slabšie štyri hviezdy.

• 23.6.2018  13:59

Neviem síce čo chcel týmto nízkorozpočtovým počinom natočeným za 10 dní oscarový Soderbergh povedať, ale vzhľadom na minimum prostriedkov vynaložených k natáčaniu išlo o solídnu jednohubku. Keby bolo Unsane debutovou snímkou nejakého amatérskeho režiséra, z úcty k prvotine dám dokonca hádam i hviezdu navyše. V prípade skúseného Soderbergha by ale divák čakal po pravde aj čosi viac. Scenár mi miestami prišiel ako písaný na kolene a hneď v niekoľkých situáciach logickosť vývoja skutočne kolísá. Atmosféru si ale film udržuje po celý čas na jednotku a Claire Foy je skvelá.

• 19.6.2018  22:28
    Ant-Man (2015)

Ant-Man má príliš dlhý úvod a následne nie práve dvakrát záživnú akciu. Vo svojej podstate síce nenudí, ale okrem rutinne natočenej komiksovky sa mi nedostalo ničoho extra. Postavy fajn, záporák fajn, no skrátka žiadna hanba, ale určite ani sláva.

• 17.6.2018  21:38
    Příběh (2018)

Zmätené dievčatko, zmätená dospelá žena a miestami aj zmätene prezentovaný príbeh. Úplne pochopím, ak podobný štýl rozprávania viacerým divákom nesadne a nemôžem tvrdiť, že som sa s ním osobne na sto percent stotožnil, no napriek tomu ma svojím spôsobom zároveň veľmi zaujal.

• 14.6.2018  21:03

Z logického hľadiska mi skutočne nesedelo, že niekedy Fíni (a najmä prakticky neporaziteľný Rokka) postupovali ako Chuck Norris a v určitých chvíľach sa zase jednotlivci z roty nechali zastreliť skutočne lacným spôsobom. Okrem toho bol však Neznámy vojak skutočne parádnou, trojhodinovou vojnovou jazdou, plnou strelného prachu a výbuchov. Fanúšikom vojnového žánru, krásneho fínskeho jazyka a prírody určite odporúčam. PeRRRRkele!

• 6.6.2018  21:35

Dobre prevedený, originálny námet, ktorému krátka stopáž mimoriadne svedčí. Mrzí ma ale, že tvorcovia celý čas čerpajú iba zo svojho netradičného formátu a veria, že to bude stačiť. U mňa bohužiaľ nie. Pri A Quiet Place mi chýbala akási hĺbka a pozadie, ktoré by tomuto mysterióznemu svetu dali ten správny nádych. Navyše v rámci tichého univerza plného na zvuk citlivých príšer by ste našli množstvo logických nedostatkov. Stačí sa len dobre pozerať a mierne sa zamyslieť. Aj preto slabšie štyri. P.S. ako hrdina tohto príbehu by som strašne nerád dostal silné vetry či poriadnu alergiu.

• 27.5.2018  22:12

Približne pred ôsmymi rokmi som videl prvú časť, ktorá ma svojho času slušne vystrašila, a tak som sa pri oznámení natáčania dvojky celkom potešil. Bohužiaľ však ide o maximálne zbytočné pokračovanie a po pravde by som bol rád, keby nikdy nevzniklo. Obete sa chovajú hlúpo, vrahovia sa chovajú hlúpo a asi jediné, čo som si pri snímke užíval, boli staré rádiové vypalovačky a úsmevná scéna v bazéne.

• 27.5.2018  19:40

Netradičné spojenie súdnej drámy a exorcistického hororu dopadlo vcelku fajn. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že z oboch žánrov bolo vyšťavené príliš málo. Súdna časť snímky je príliš plochá a predvídateľná (klasicky sa obhajobe príliš nedarí, miestami sa zdá, že je všetko v háji a predsa to na záver vyjde) a hororové sekvencie extra nedesia. Príbeh Emily však bol dostatočne zaujímavý na to, aby som si ho celý čas vychutnával.

• 21.5.2018  22:08

Na moje osobné prekvapenie má Black Panther fungujúci príbeh, zaujímavú mytológiu, sympatické postavy a bezchybný soundtrack. Rovnako ako v prípade všetkých marveloviek ide o obyčajnú jednohubku, ale na jedno oddychové zhliadnutie niet čo ľutovať.

• 17.5.2018  17:04

Red Sparrow sa tvári zbytočne vážne na to, že zápletka a postavy smrdia svojou triviálnosťou. Čosi podobného ste už jednoducho videli miliónkrát, len v tom nehrala JL. Film je však sledovateľný a vôbec som nemal problém dopozerať ho do konca. V podstate ide o takú Atomic Blonde bez poriadnej akcie. No a práve z toho dôvodu len za 3*.

• 14.5.2018  16:33

Vlak do Pusanu má slušný rozbeh, vie si držať atmosféru a pracovať s okolitým strachom. S príchodom zombie sa film premení na akčnú survivalku, kde sa najprv snaží kopať každý za seba, no postupom času zopár jedincov pochopí, že v skupine majú väčšiu šancu na prežitie. Napriek neveľkej originalite to ale stále funguje a film je dobre pozerateľným. V druhej tretine snímky sa bohužiaľ aj zo spočiatku racionálne zmýšľajúcich jedincov stáva scenáristická návnada zombíkom a ich konanie jednoducho vôbec nedáva zmysel. A to som navyše ešte nepochopil (SPOILER ), ako je možné, že niektorí jedinci sa hneď po kúsnutí menia na nepriateľov, no otec malej Soo-an sa so svojou dcérou stihne rozlúčiť a dvojke preživších navyše v rýchlosti vysvetliť, ako sa riadi vlak (a to som si myslel, že pánko pracoval s fondami, nie s vlakmi).

• 13.5.2018  18:12

Vynikajúca dráma, ktorá si Oscary za herecké duo McDormand a Rockwell určite zaslúžila. Z filmu si odnášam výnimočný zážitok, no bohužiaľ ma nedokázal o svojich kvalitách presvedčiť v úplne každom smere. Miestami za uši pritiahnuté konanie postáv a zbytočne otvorený záver snímke podľa môjho názoru príliš nesvedčali. Ak tieto dve veci dokážete prekúsnuť (mne sa to bohužiaľ nepodarilo), budete chrochtať blahom.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39