Cappuccino

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 11.12.2017  00:35
    Trestanec (2017)

Osobne veľká spokojnosť. Na druhej strane chápem divákov, ktorí Shot Caller ohodnotia nižším počtom hviezd ako ja. Je pravda, že dej sa častokrát vyvíja nepravdepodobným spôsobom, na míle vzdialeným realite a hlavne Jacobove emócie nefungujú tak ako by mali. Bežný človek by sa z toho ako skončil aj zbláznil. Trestanecs Jacob Harton alias Money koná chladne, vypočítavo, s dokonalou presnosťou profíka. Neverím, že sa nenašla pre neho iná cesta ako z danej situácie vycúvať, ale.. je to viac-menej jedno. Nikolaj Coster-Waldau bol perfektný a film mi ubehol ako voda, takže pokojne prižmúrim oči neautentickosťou celého príbehu.

• 4.12.2017  15:02
    Mafiáni (TV seriál) (2015)

Je pravda, že úvodné a záverečné reči sa veľmi rýchlo stali otravnou súčasťou každého dielu, ale inak nemám Mafiánom čo vyčítať. Vynikajúce a pútavé spracovanie. Teším sa na ďalšiu sériu.

• 4.12.2017  15:00
    Shutter (2004)

Ázijské horory nikdy neboli mojou doménou, a preto som aj k tomuto filmu pristupoval s miernou skepsou A o to viac ma Shutter prekvapil. Nebol originálnym, ale rozhodne vynikajúco spracovaným hororom, ktorý môžem každému fanúšikovi žánru smelo odporučiť.

• 27.11.2017  22:15
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Po pravde, celkovému ošiaľu ohľadom seriálu sa pomerne čudujem. Nechápte ma zle, Mindhunters sa mi páčil, a to veľmi, ale mal som z neho dojem, že jednoducho nebude určený pre masy - a to on nie je. Nečakal som teda, že toľkému množstvu divákov sadne podobne ako mne. V každom prípade, prvá séria je za mnou a môžem vyjadriť veľkú spokojnosť. Na druhú stranu, od druhej sezóny by som pokojne prijal popri skvelých dialógoch, dobre budovanom napätí a atmosfére i nejakú tú drsnejšiu akciu.

• 26.11.2017  22:27
    Leatherface (2017)

Leatherface nie je ani tak zlým filmom, len jednoducho nespĺňa svoj účel, a to prezentovať nám pomalý vývoj ikonického hororového vraha. Práve v tom bode, v ktorom mal najviac vynikať, zlyháva kompletne na celej čiare. Prvá časť ťažiaca z atmosféry okolitého prostredia mohla byť pokojne dlhšou, stredné pásmo plné krvi a akcie si bezpochyby žiadalo skrátiť a miesto neho sa malo zamerať na Jedovo vnútorné ja, ktoré sa nám malo odkrývať postupne a plynule, až do citlivo vystupňovaného finále. Škoda, potenciál tam bol, len príšerne nevyužitý. Leatherface vás ako horor neurazí. No ako vzkriesenie či nostalgický návrat k sérii? V tomto smere nečakajte žiadne uspokojenie. 5/10

• 26.11.2017  19:19

O filme som vedel už nejaký čas a tušil som, že idem do komediálneho hororu, v ktorom majú decká vtipným spôsobom ochrániť ich sympatickú pestúnku. Ale... vzišlo z toho čosi iné. Naozaj milé prekvapenie. 7,5/10

• 26.11.2017  19:13

Dostal som presne to, čo som aj očakával, takže sa nemôžem na tvorcov vôbec hnevať. Geostorm je katastrofickou snímkou so všetkým známym klišé a kopou nelogických scén, častokrát popierajúcich samotné fyzikálne zákony. Pokiaľ chcete niečo pri čom skrátka vypnete, oddýchnete si, tak ste našli to pravé orechové. V dobrom slova zmysle i v zlom.

• 19.11.2017  16:15
    Hon (2012)

Už už sa to blížilo k plnému počtu. Už už sa situácia vo filme začala vyhrocovať k "vytúženému" . Možno som práve čakal len na extrémistickejší a zdrvujúcejší záver. Nemienim spoilerovať, ale kto videl, pochopí. Mikkelsen samozrejme fantastický a tie skoro dve hodiny ubehli jak voda. Vynikajúca dráma.

• 19.11.2017  16:11

Príbeh tak populárny a tak silný sa azda ani nedalo natočiť zle. Hraná zložka - okej, dokumentárna časť - super.

• 19.11.2017  16:10
    Green Room (2015)

Horor? Kdeže. Thriller? No to už áno. A pomerne dobre natočený. Keď si vezmem, že sa väčšina scén odohráva len v bare a jeho okolí, tak to palec hore. Atmosféra, ktorú dokázali tvorcovia vyťažiť aj z tohto minima, je pre film natoľko význačná, že keď vás počas svojho drsného priebehu chytí, až do záverečných titulkov sa z nej jednoducho nedostane. P.S. Škoda toho Yelchina.

• 19.11.2017  16:05

Zábavné, originálne, pobavilo. Za mňa slabšie štyri, ale verím, že milovníci anglického humoru a Simona Pegga si museli Shaun of the Dead užívať plnými dúškami.

• 12.11.2017  16:57

Happy Death Day by si mal k svojim žánrom určite prirátať komédiu a vyradiť kategóriu mysteriózny. Mysteriózne na ňom nie je prakticky nič, absentuje taktiež ale aj thrillerové napätie a hororového strachu v snímke nenájdete určite príliš veľa. Čo to potom vlastne je? Na horor málo desivé a na komédiu zas málo vtipné. Potenciál by film veru mal, nápad nebol najhorší, no výsledne spracovanie je príliš "americké" a neoriginálne. Bohužiaľ, dosť sklamanie, 2/5.

• 6.11.2017  21:10

Objektívne ide určite o veľmi dobrý film s niekoľkými mimoriadnymi scénami a pozoruhodným nápadom. Niektorých divákov však môže častokrát nudiť, pretože ako celok jednoducho nedrží pokope. Hluchých miest by sme tu objavili naozaj nespočetne. No a ja patrím medzi tých "niektorých divákov". Na jednej strane na Alfredsonovom Let the Right One in uznávam jeho nespochybniteľné kvality, ale zároveň neviem prekúsnuť jeho negatíva.

• 5.11.2017  22:03
    Dead Awake (2016)

Brutálne klišovité (scény z Dead Awake ste videli už v stovkách hororov) a neuveriteľné predvídateľné (pri množstve záberov som dokázal odhadnúť čo sa bude diať niekoľko minút vopred). Avšak, na druhej strane, pozeralo sa na to celkom dobre. Filmári, ktorí za snímkou stáli, nenatočili žiadnu prevratnú novinku, ale taktiež si ňou nespravili žiadnu hanbu. Jednoducho klasická americká vykrádačka (babizňa je niečo medzi záporáčkami z Grudge a Ring), ktorá žánrových nadšencov na jedno zhliadnutie nijak neurazí.

• 5.11.2017  21:55

Za námet aj prostredie dávam tvorcom palec hore, ale bohužiaľ bol celý koncept Crucifixion naozaj nevyužitý. Rumunský vidiek, tajomné úmrtie a následné vyšetrovanie? Fajn, môže byť, ale nabudúce poprosím podobnú tému natočiť napínavejším, atmosférickejším a celkovo profesionálnejším spôsobom. Takto som sa dočkal len znesiteľného, na jedno zhliadnutie sledovateľného priemeru. Škoda.

• 3.11.2017  01:20

A však ono to nebolo vôbec zlé! I keď sa nemôžem ubrániť pocitu, že sa film napriek svojmu americkému pôvodu snažil tváriť strašne ne-americky (samozrejme kvôli takmer presnému kopírovaniu švédskej verzie). Moretz bola v role malej upírky absolútne fantastická a už len kvôli nej sa oplatilo Let Me In pozrieť. Pre niekoho uťahaný a nezaujímavý, pre mňa pozoruhodný a miestami skutočne výnimočný, i keď bohužiaľ v konečnom dôsledku málo vypovedajúci film. K snímke som sa ale dostal skôr než k pôvodnému švédskemu originálu, takže pokiaľ si Let Me In vzal zo svojho predchodcu len to dobré, budem v prípade švédskej verzie ešte spokojnejší. Americkému Let Me In chýbala akási duša a celistvosť, v jednotlivých scénach mi prišla táto dráma s hororovými prvkami skutočne neobyčajná a svojím čudným spôsobom veľmi pôsobivá, ale na druhej strane som postrádal akýsi hlbší dej a záverečnú pointu. Po pravde, sám som zo svojich dojmov nejaký zmätený. Síce sú prevažne pozitívne, no i tak nie som sto percentne spokojný. A to ani zďaleka.

• 29.10.2017  18:54
    Mečiar (2017)

Zábery na Nvotovej detstvo boli mierne rušivé a "spoveď" Mečiara z jeho vily nepriniesla prakticky nič nového, okrem toho, že sme pozreli v akom kráľovstve si náš "otec národa" býva. Na druhej strane dokument dôkladne, krok za krokom prechádza od začiatku až po pomyselný Vladov koniec a detailne rekapituluje všetky podstatné udalosti z Mečiarovej éry. Rozhodne má väčšiu výpovednú hodnotu než naša nová dráma Unos. Takže za mňa palec hore.

• 29.10.2017  18:31

Vo filme to vystihli dokonale - pozrime si radšej originál, lebo remake-y stoja za h*vno. A tak videl som určite aj otrasnejšie horory. Na jedno zhliadnutie to nebola žiadna smrť. P.S. malá Mckenna Grace - palec hore. P.S.S. Bella Thorne sa síce snaží divákov ohúriť čímsi viac než len pobehovaním v prádle, ale scenár plný klasických klišé jej to príliš nedovolí.

• 29.10.2017  18:25
    Zrůda (2003)

K snímke som sa dostal prostredníctvom odporúčania a tak som možno čakal až príliš, alebo skrátka úplne čosi iné. Spracovanie bolo na môj vkus príliš dramatické a chýbalo mu temnejšie podfarbenie. Charlize Theron sa do svojej role vžila perfektne, to musím uznať, ale film ako celok ma jednoducho dvakrát nezaujal. Škoda. Buď som videl iný film ako väčšina tunajšieho osadenstva, alebo mi jednoducho vôbec nesadol.

• 22.10.2017  19:07
    1922 (2017)

Napriek nie príliš konzistentnej kvalite, niekoľkým hluchým miestam a čas od času nevýraznému deju ide o slušnú žánrovú prácu, v ktorej si milovník thrillerov nájdete to svoje. V rámci nespočetného množstva knižných adaptácií Stephena Kinga sa 1922 môže bez pochýb radiť medzi kvalitnejšiu sortu, ktorá v žiadnom prípade nespraví literárnemu majstrovi žiadnu hanbu. Svojou temnou atmosférou a nepríjemne deprimujúcou hudobnou stránkou vám v tom najlepšom možnom slova zmysle pomätie myseľ a vďaka nesileným hororovým prvkom sa budete častokrát nachádzať niekde medzi napätím až strachom. 7/10

• 22.10.2017  12:55

Spočiatku som si na tento zbesilý mix žánrov nevedel akosi zvyknúť. V druhej polovici ale nastala zmena a ja som chtiac nechtiac pristúpil na režisérové bláznivé pravidlá. No a vtedy to začalo. Nadupaná akcia, plná fantasy, mágie a bombového soundtracku. Miestami sa vám až môže zdať, že o film sa postaralo mimoriadne inteligentné dieťa, pretože viac menej snímka nerieši nejaké reálne zákonitosti a ide si svoje. Nepozná žiadna obmedzenia. A v tom tkvie jej veľké pozítivum i negatívum. Záleží asi už len na vás či dáte podobnej šialenosti šancu.

• 16.10.2017  19:19

Až do záveru slušné, i keď po pravde ničím prekvapujúce. Rozprávkový happy end mi však k Insidious akosi vôbec nesedel a na uspokojenie mojej hororovej čiernej duše jedna záverečná lakačka s odkazom na prvú časť (zatiaľ) trilógie jednoducho nestačila. Hádam nebude štvorka ešte o triedu horšie, pretože to by som sa už celkom nasrdil.

• 15.10.2017  20:18

Vaughn sa so svojím nepopierateľným talentom veľmi prirodzene transformoval zo spočiatku nenáročných komediálnych rolí na uznávaného herca. Jeho potenciál bol už však hádam všetkým jasný z druhej série seriálu True Detective, a tak jeho výkon v Brawl In Cell Block 99 nie je azda pre nikoho veľkým prekvapením. Pokiaľ patríte medzi fanúšikov filmov z väzenského prostredia, Zahlerovu novinku si rozhodne nenechajte ujsť. Netvrdím síce, že na pole kinematografie priniesla so sebou čosi neobjaveného a prevratného, ale bezpochyby ide o veľký žánrový prínos, ktorý síce nebude pravdepodobne docenený širokými masami, ale svojich oddaných fanúšikov si dozaista nájde.

• 15.10.2017  13:20
    Výměna (2008)

Film samotný hodnotím na jednotku, ale Angelina mi v hlavnej role nešťastnej matky prišla častokrát neuveriteľne chladná a následne zrazu nečakane plná emócií. Podľa môjho skromného názoru by sa do snímky viac hodila Jolieina talentovanejšia rovesníčka Carice van Houten. Inak samozrejme po všetkých stránkach palec hore, pán Eastwood. Dráma so všetkým čo k nej patrí.

• 8.10.2017  21:07

Hlášky aj herci za 100 bodov. O pozadí tohto obdobia viem len z počutia a osobne som si komunizmus nezažil, ale myslím, že sa filmárom väčšinu situácii podarilo k danej dobe vystihnúť naozaj perfektne. Samozrejme, s veľkou dávkou humoru a nadhľadu.

• 6.10.2017  00:15
    Zabijáci (2014)

So záverom som nebol úplne spokojný. Ak kriminálky neobsahujú žiadne nadprirodzené prvky, nemá v nich čo robiť deus ex machina - film bol síce vďaka tomu ukončený efektívnejším a príťažlivejším spôsobom, no z logického hľadiska nie príliš pravdepodobným. Aj tak ale snímke musím napáliť slušných 4/5, pretože oddelenie Q som si veľmi obľúbil.

• 28.9.2017  11:00

Od Killing Gunther som očakával nespútanú zábavu, plnú nezabudnuteľných Arnoldových hlášok. Miesto toho som ale neuveriteľne dlhú dobu musel čakať na jeho príchod a počas daného čakania ma sprevádzala iba kopa klišé humoru, ktorý by somneraz mohol označiť za druhotriedny. Scenár až do záveru nevedel predstaviť nič, čo by ma vedelo svojou zábavnosťou maximálne odpáliť a okrem lídra skupiny Blakea (Tarana Killama) to až do konca nestálo za veľa. Hodnotenie bude tvrdé, ale viac si táto akčná komédia jednoducho nezaslúži - 3/10.

• 17.9.2017  22:34

Príbeh bol uveriteľný (viem ako funguje výroba), herecké výkony (hlavne Cottilard) skutočne autentické (poznám ľudí s depresiou), no celkové prevedenie filmu ma akosi nedostalo. Netvrdím, že som sa nudil, pretože Sandrina zložitá situácia mi naozaj prirástla k srdcu, ale okrem toho, že Deux jours, une nuit fantasticky poukazuje na tvrdé rozhodnutia vo výrobných fabrikách kontra psychikou zbedačenú osobu, snažiacu sa o návrat k svojej starej pozícii, som v snímke nezaznamenal žiadne väčšie plus. Problematika je veľmi precízne vykreslená, ale príliš nezáživne spracovaná.

• 17.9.2017  12:06
    Kalvárie (2004)

Psycho film ako vystrihnutý z encyklopédie. Pobaví, zaujme, zmätie, je skrátka tak od veci, až vás svojou zvláštnosťou udržuje neustále v pozornosti. Nejde o žiadnu pecku, no určite o netradičný filmový zážitok.

• 17.9.2017  12:04
    Nemilovaní (2017)

Obyčajný príbeh natočený neobyčajným, mimoriadne pútavým spôsobom, ktorý ale v konečnom dôsledku vo mne nezanechal hlbšiu stopu. Stále ide ale o vysoký nadpriemer, ktorý každému milovníkovi ťažkých drám veľmi rád odporučím.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36