Cappuccino

Milovník tajomna

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 28.5.2017  22:16

Trochu viac šialené, nereálne a akciou prestrelené, ale bavil som sa. Verím, že ak počas filmu jednoducho vypnete mozog, budete si vedieť návrat Xandera Cagea užiť.

• 21.5.2017  16:38

Môžem prehlásiť, že som sa pri Drag Me to Hell dobre bavil. Čo by malo byť v rámci sledovania filmov celkovo plus, ale pri hororoch možno aj mínus, keďže tam ide zábava bokom. Preto hodnotím tromi poctivými hviezdami. Záver bol navyše celkom predvídateľný, i keď aj tak dosiahol plánovaný "wow feeling" (aspoň u mňa).

• 14.5.2017  21:00
    Villmark 2 (2015)

O triedu slabšie ako prvá časť, na ktorú Dark Woods 2 nadväzuje asi len spomienkou na rybník a nacistu, ktorý do neho vletel. Inak nám tvorcovia predhodili nové postavy a úplne odlišné prostredie. Celkovo dianie v sanatóriu nie je nejak bližšie vysvetlené, takže vôbec nerozumieme prečo všetkým deratizérom robia tí nemenovaní týpci zo sanatória zle. Atmosféra by miestami aj bola, ale všetko padá na slabej logike a nulovej vysvetlenosti deja.

• 14.5.2017  20:55
    Temné lesy (2003)

Niekedy na štyri, niekedy na tri. Zápletka klasická, spracovanie netradičné a pútavé, záver neuspokojivý. Výsledne film hodnotím na lepšie tri hviezdy, ale malo to potencionál aj naviac. Za zhliadnutie stojí, ale horor roku z toho nečakajte.

• 8.5.2017  20:42
    Kruhy (2017)

Zdá sa mi, že námet Kruhu už jednoducho nemá čo poskytnúť (alebo to tvorcovia nevedia správne poňať). Všetko staré čo sme už v sérii videli ma očariť nevedelo a všetko nové čo sa filmári pokúsili zakomponovať (profesor, kňaz, rebirth) nemalo absolútne žiadnu hodnotu. Vyšetrovanie bolo síce aspoň ako tako znesiteľné, ale strach z filmu by myslím nepocítil ani žánrový neznalec.

• 8.5.2017  20:37

Pri jednotke som povedal, že sa mi už dávno nestalo, aby som zo žiadneho fórika absolútne nepociťoval nútenosť. V druhej časti to síce úplne neplatí, pretože sa v nej nachádza také veľké množstvo srandy, že sa jednoducho nemohol každý joke vydariť. Ale nevadí, pretože pri drvivej väčšine z nich som sa v kinosále naozaj z chuti smial, až ma na konci škrábalo v hrdle od zakašliavania. Príbeh bol síce trochu plochý, záporak nie úplne dokonalý, ale bavil som sa na úrovni a od podobného žánru žiadnu hĺbku nečakám. P.S. Yondu je naozaj borec. Nech už je tu trojka!

• 8.5.2017  20:30
    Uteč (2017)

Negatíva - od určitej chvíle vcelku predvídateľné a záverečné rozuzlenie nedáva so všetkým všade úplne logiku, ale dobre, beriem, je to predsa len film. Zvyšok sú už iba pozitíva, a to hlavne vynikajúca psycho atmosféra, čudesné ale skutočne zaujímavé dialógy, a veľmi inteligentne poňaté téma rasizmu, ktoré si síce neberie servítku pred ústa, ale zároveň nikoho neurazí.

• 1.5.2017  19:59
    The Circle (2017)

Súčasné hodnotenie The Cirle (60%) jeho kvalite vcelku odpovedá a ak máte možnosť neísť na neho do kina, urobte tak. Ja som svoje rozhodnutie zvážil a aj napriek nízkemu percentu sa odvážil risknúť návštevu kinosály, čo v konečnom dôsledku nebola až taká sodoma gomora, ako som sa obával, ale ani žiadna výhra. Tématika a námet super -> spracovanie, to už bolo o niečom inom. Obsahovo skrz naskrz preplnené väčšími či menšími nelogickosťami (ľahké prelomenie zákonov, minimálna negatívna odozva spoločnosti na absenciu súkromia, chovanie hlavnej postavy..) a príliš jednoducho podaným príbehom (žiadne hlbšie pozadie spoločnosti The Circle, slabé zapracovanie jedného z tvorcov projektu - John Boyega, nevysvetlenie mnohých činností zamestnancov a "veľkých bratov", atď.) ktorý pôvodne kvalitnú, Orwellovskú ideu, hádže do vôd tvrdého priemeru a z neho už niet skrátka cesty späť. P.S. Hanks bol ale naozaj komický, hlavne keď priznal, ako moc sú f*cked.

• 1.5.2017  19:38
    Carrie (1976)

Po dočítaní Kingovho prvého románu (Carrie) som sa hneď musel pustiť aj do jeho pôvodného filmového spracovania, pretože nová verzia Carrienho príbehu (2013) s Chloe G. Moretz ma kedysi dosť sklamala. Brian De Palma so svojou kvalitnou réžiou (tej mimoriadne pomáha aj skvelý, dobový soundtrack) ale dokázal navodiť tú správno atmosféru, vďaka ktorej som bol viac menej dosť spokojný. Treba ale povedať, že aj keď sa snažil ísť pomerne presne podľa knižnej predlohy, vynechal/upravil niektoré časti, ktoré mi v snímku celkom chýbali (hlavne záver mohol byť natiahnutejší, s postupným odhalovaním zničeného mesta šerifom).

• 1.5.2017  19:25
    Rammstein in Amerika (koncert) (2015)

Keď už má Rammstein-ovský dokument také vysoké hodnotenie, určite ho nemienim kaziť a (nielen) preto dávam plný počet. Zoznámte sa s členmi kapely, ich začiatkom v NDR, postupným rozširovaním na západ po páde železnej opony, kde Amerike a svetu dokázali, že so svojou špecifickou hudbou a nadupanými show nemali vo svojom čase obdoby. Dokument, ktorý zaujme a pobaví, neviem čo viac by si divák mohol priať. Dozviete sa veci úsmevné, vtipné a určite mnoho krát i nečakané, preto vás nechcem ich konkrétnym menovaním pripraviť o prekvapenie. Tak šup, pozrieť na vlastné oči!

• 26.4.2017  22:00

S užívateľom Aky nemôžem tak úplne súhlasiť. Tvrdí totiž, že Hitlerova rodina vyzerá/vyzerala celkom normálne, ale čo sa zopár jedincov týka, boli rovnako prefíkaní (neobľúbený synovec) a rovnako krutí (nevlastná sesternica) ako sám Hitler. Ďalej niektorí z jeho postavenia bez ohľadu na činy nacistického režimu egoisticky čerpali (nevlastný brat) a ďalší zaslepene verili Hitlerovej myšlienke, za ktorú položili aj život (obľúbeny synovec) - čo je ešte ten lepší prípad a povedzme, že mladícka nerozvážnosť. A čerešničkou na torte môže byť Adolfov otec, násilník. Samozrejme, každá rodina má svoje čierne ovce, tá Hitlerova určite má a mala viac menej "dobrých" i viac menej "zlých" rodinných príslušníkov, no pochopiteľne, najčiernejšou ovcou rodiny bol a vždy bude samotný Adolf Hitler. Zaujímavý dokument, ktorý konečne preberá neohranú tému a nie sto krát omletú.

• 25.4.2017  15:31
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

V rámci tínedžerského žánru je tento nový seriál od spoločnosti Netlfix naozaj kvalitnou, hĺbkovou sondou do sveta mladých. Samozrejme uznávam, má svoje negatíva, ktoré sú nepopierateľné a môžu vám miestami skaziť jeho sledovanie. Pravdou ale zostáva, že behom veľmi krátkeho času sa na ňom a na vzrušeniu z toho, čo sa bude odohrávať v ďalšom diele, respektíve na ďalšej prehratej páske, stanete veľmi rýchlo závislý ako na droge. Tak to bolo aj u mňa, a preto 13 Reasons Why dávam s akceptovaním určitého množstvá chýb pomerne slušných7,5/10. P.S.: Oceňujem aj skutočne dobre sa počúvajúci a do seriálu nadmieru pasujúci soundtrack.. Viac menej (hlavne v rámci teen-genre) veľmi slušná spokojnosť. Komentár uverejním po publikovaní mojej recenzie.

• 23.4.2017  17:02
    Sweet Home (2015)

Až do príchodu veľkého zlého ujca som nemal pocit, že Sweet Home sa zaraďuje žánrovo pod horor. Toľko k prvým dvom približne tretinám snímku, ktoré som ako tak prekúsol. Ani po nástupe hlavného záporáka som síce nejak významne nezaznamenal zmenu čo sa žánrového hľadiska týka, ale aspoň začal film naberať aké také grády pretože Mr. Bad Guy sa so svojimi obeťami naozaj nepáral (hádam len ku koncu, aby sa nepovedalo). Vo výslednej rovnici to ale na hodnotení veľký zárez nespraví, možno tak hviezdu navyše.

• 18.4.2017  23:55

Tématicky silné a skladám tvorcom pomyselný klobúk, že sa vôbec na takú riskantnú cestu s utečencami vydali, ale často krát som si počas Úteku zo Severnej Kórei pripadal ako v lacnej reality-show, ktorá nám má predostrieť aktuálne pocity vystupujúcich, pričom by verím, mnohí z nás, docenili v rámci dokumentu nejaké vyčerpávajúcejšie info-zaujímavosti z diania z KĽDR, napríklad zdrvujúce historky účinkujúcich, ktoré vo svojej rodnej hrude zažili a ktoré by celej ceste dodali viac napätia a informatívnej hodnoty o diktátorskom režime Kim Čong-ila (dnes už dlhšiu dobu nahradeným Kim Čong-unom).

• 18.4.2017  22:14
    Hitler a vyslanci pekla (TV film) (2016)

Dávam síce tri hviezdy, ale nie kvôli tomu, že by bol dokument nekvalitný, ale jednoducho pre mňa neponúka nič nového. Ak o Hitlerovi a jeho najbližších spolupracovníkoch viete pomenej, určite vám dokument odporúčam. Ale pre tých, ktorí majú aspoň základné poznatky v malíčku, je sledovanie Hitler and the Apostles of Evil viac menej zbytočnosťou, alebo teda príjemnou rekapituláciou, aby môj komentár nevyznel príliš kriticky. Každopádne si myslím, že sa jedná o stručné a prehľadné spracovanie.

• 18.4.2017  15:12
    Stalingrad (1993)

Tento film som videl pred viac ako troma hodinami a stále niesom pevne rozhodnutý, či bude vhodnejšie udeliť mu poctivé štyri hviezdy alebo slabších päť aj s odretým uchom. Vilsmaierov Stalingrad ma jednoducho dostal. Svojou ponorkovou atmosférou a ľadovým prostredím Ruska, no taktiež osobitými chovaniami hlavných aktérov, z ktorých najviac vyčnieval Karel Heřmánek a Thomas Kretschmann. Ako kinematografická sonda do vojnového obdobia sa jedná o úprimné, precítené dielo, ktoré vo svojej podstate ani nemá žiadnu väčšiu hĺbku, ale precízne pracuje s autentickosťou daného prostredia. Niekedy sa síce postavy správajú ku konkrétnej situácii príliš okato zo strany scenára (jednoducho cítite, že ono konanie by bolo v realite menej "divadelné") a slabšie efekty tiež môžu niekomu pôsobiť na smiech, ale ako celok všetko funguje viac menej tak ako má. Za mňa nadpriemerná spokojnosť.

• 15.4.2017  23:11

Je to dobré, ale nie tak dobré, ako som po toľkej chvále očakával. Predsa len 88% by sa dalo na komiksový film označiť za skutočne bombové hodnotenie, to sa musí uznať. Za seba môžem povedať, že sa jedná kvalitatívne o rovnakú úroveň ako približne celá X-Men séria, s tým rozdielom, že Logan je jednoducho iný. Tvrdší, deprimujúcejší, realistickejší. Páčil sa mi, ale niekedy tomu jednoducho chýbala tá heroická komiksovosť, ktorú od daného žánru očakávame.

• 15.4.2017  19:01
    Cabin Fever 2 (2009)

Odpad dávam filmom skutočne výnimočne a preto by som chcel jasne zdôvodniť, z akého dôvodu je tomu tak aj teraz. Sám o sebe Cabin Fever 2 nie je zas tak strašný, jednoducho klasický, podpriemerný horor, od ktorého nikto nič neočakáva. Ale keďže sa jedná o pokračovanie môjho guilty pleasure movie Cabin Fever (2002), ktorý oplýval parádnym námetom a creepy atmosférou, nedá sa hodnotiť inak. Druhá časť vo mne nevyvolala jednoducho nič. Od začiatku do konca je nezmyselná a vôbec nerozumiem prečo vznikla. Postavy nemajú žiaden nábeh na to stať sa aspoň trocha sympatickými, aby sa o ich osud divák zaujímal a dejovo tento horor nesmeruje naozaj nikam, iba k tomu, že sa vírus rožširuje ďalej, ale stráca tým aj na svojej zmysluplnosti, keďže oproti jednotke opadávajú akékoľvek pravidlá v štýle akým spôsobom sa vírus šíri, plus koľko trvá kým zaúčinkuje a aké príznaky vyvoláva (tie krvavé gejzíry boli sakra čo?!).

• 12.4.2017  22:10
    Nicota (2016)

Kombinácia Veci, Re-Animatora, Vládcu temnôt, In the Mouth of Madness, Cast a Deadlly Spell a mnohých iných béčkových hororov, ktoré načrtávajú Lovecraftovskú tématiku prastarých bohov, v tomto prípade oblečenú do novodobého šatu. Spočiatku temné a napínavé (atmosferické náznaky okolitého zla, štýlovo-desiví vyznávači kultu), v druhej časti krvavé a tempom zrýchlené (útoky príšeriek), ale záverom vrcholne neuspokojivé (to už komentovať nebudem, uvidíte sami, poviem len toľko, že knižný Lovecraft alebo filmový Carpenter by to ukončilo omnoho démonickejšie a pre ľudstvo beznádejnejšie). Ale pre fanúšikov hororu a už vyššie spomínaných tvorcov za zhliadnutie rozhodne stojí.

• 7.4.2017  00:11

Ty jo, tak tá si toho za druhú svetovú zažila skutočne veľa. I keď som mal miestami pocit, že film sa dal natočiť aj s kratšou minutážou a na pomery ťažkej vojnovej tématiky zaváňa až príliš pohodou atmosférou (dramatickejšia by mu sadla lepšie), ktorej navyše chýba akási väčšia hĺbka, viac mu vlastne vyčítať ani nemôžem. Od začiatku do konca bola Čierna kniha výsostne pútavým zážitkom, na ktorý sa naozaj dobre pozeralo. Hlavnej hereckej role ženského pohlavia sa zhostila pre mňa už známa tvár, Carice van Houten, ktorú poznám ale skôr zo seriálovej tvorby v Game of Thrones (Melisandra alias Red Woman) a voči ktorej som vždy choval prevažne neutrálne emócie, ale po tomto snímku môžem prehlásiť, že sa jedná o naozaj skvelú herečku. Takže veľký palec hore, získala si moju úctu. Nakoniec by som chcel ešte pochváliť záverečný odkaz na Suezskú krízu, ktorá vo mne vyvolala dojem, že aj keď sa celým filmom prelína vyslovene kľudná atmosféra, hraničiaca až s úsmevnou pohodou (i pri naozaj drastických scénach), napriek tomu si Verhoeven jednoducho nemohol odpustiť aby všetko zakončil happy endom, ale naviazal rovno na to, že ľudia sú skrátka nepoučiteľné stvorenia. Podľa môjho názoru, ak v Black Book nebudete hľadať nejakú deep myšlienku, užijete si ju všetkými desiatimi.

• 4.4.2017  13:47

Klasika, ktorej renomé je skutočne zaslúžené. Gibson a Glover boli nadupaná dvojka na pohľadanie, aj keď by sa miestami zdalo, že minimálne jeden z dvojice is getting too old for this sh*t.

• 4.4.2017  13:42

Vtipné, nápadité, aj keď príbehovo pomerne jednoduché a miestami na môj vkus až príliš odtrhnuté z reťazov, ale pobavilo. Slabšie štyri a Tyrion vo svojej malej roli bol dosť potešujúci. "I'm guilty of a far more monstrous crime: I'm guilty of being a gay!" .

• 3.4.2017  11:03
    Skrytý (2009)

Námet slušný, príroda famózna, atmosféra vcelku dobrá, hlavný hrdina svojím škandinávskym zjavom primerane odťažitý a zaujímavý. To všetko platí, ale bohužiaľ z druhého uhľa pohľadu scenár v priebehu stopáže príšerne nekonzistentný, tvoriaci zlepeninu rôznych scén, pri ktorých zažívate klasické "wtf-feeling" a niekoľko nadbytočných postáv, ktoré by bolo hodno z filmu jednoducho vyčiarknuť a všetko zaklincuje len pomerne neuspokojivá záverečná pointa. Skjult mal zo začiatku solídny nábeh, ale postupom času si to čoraz viac kazil.

• 30.3.2017  21:58

Byť angličanom, po tomto filme si v Škótsku žiaden domček nekupujem. A poznať svoju budúcnosť, tak si White Settlers asi radšej ani nepozriem. Dôvody sú jasné. K hlavným postávam - manželský párik nemastný neslaný, ani za mak sympatický, ich chovanie zoči voči nepriateľom mimoriadne nelogické (v tých lesoch sa dalo za tmy perfektne skryť a utiecť kamkoľvek, miesto pobehovania v blízkosti domu). Ďalej najväčší problém vidím v tom, že z filmu, žánrového horor, necítiť žiaden strach a či aspoň mrazivú atmosféru. Sledoval som jednoducho dianie na obrazovke, ktoré vo mne nevyvolalo žiadne emócie. Záverom si to z môjho pohľadu tvorcovia pokazili už na celej čiare, pretože ním len potvrdili úplny amatérizmus, ktorý z pighead záporákov sršal počas celej stopáže. P.S. ak sa na White Settles dalo niečo skutočne vychutnať, tak nádherná príroda škótskeho vidieka. Tam by ale plusy začínali, a bohužiaľ i končili.

• 29.3.2017  21:26

Spočiatku som mal pocit, že ma tento postarší film príliš neosloví, pretože taká tá zastaralejšia forma, v ktorej sa či už naše alebo zahraničné (no predovšetkým tie cz/sk) snímky natáčali ma nikdy nevedela osloviť. Postupom času som si ale vytvoril k postávam určitý vzťah a najviac ma zaujala najmä kvalitne vyobrazená, z knižnej predlohy prevzatá, krutá dobová situácia na území Slovenska z obdobia druhej svetovej vojny, ktorú podčiarkovala naozaj hutná atmosféra. Igorovi som fandil, Flórika preklínal a v konečnom dôsledku sa mi k záveru dostalo aspoň akej takej satisfakcie, aj keď bol osud mnohých deportovaných vopred jasný.

• 28.3.2017  23:22
    Příchozí (2016)

Slušné sci-fi, to nepopieram, ale na zadok som z neho naozaj nespadol a jeho záverečná pointa ma neoslnila asi tak, jak by mala. Po príbehovej stránke filmu som bol od začiatku do konca zvedavý, ako stretnutie s mimozemskou civilizáciou vlastne dopadne, takže by sa určite dalo vravieť o solídnej porcii napätia a kvalitného gradovania, ale viac menej mám pocit, že mi po zhliadnutí Arrival zostane v hlave len od prvých sekúnd ultra chytlavý main theme song. Taktiež sa ale nemôžem zbaviť pocitu, že ak by som Villeneuvevov snímok zhliadol v kine, zasiahol by ma (aspoň po tej melodramtickej, emočnej stránke) o čosi viac.

• 26.3.2017  22:04

Som rád, že moje hodnotenie zvýšilo Dekkerovmu filmu csfd hodnotenie zo 47% aspoň na 48. Myslím, že objektívne si Jack Goes Home zaslúži lepšie percento (aspoň tých 60) a subjektívne ešte o čosi viac (okolo 70). Isteže, kritika je v danom prípade taktiež na mieste, scenár bol celý čas (a hlavne k záveru) nevyvážený, príbeh zle prerozprávaný a nevhodne vypointovaný, ale na druhej strane som sa do story Roryho Culkina maximálne zažral, pričom musím vyzdvihnúť aj herecké role nielen hlavného psychouša Culkina, ale i skvelej "wtf-matky" Lin Shaye a lesbickej Culkinovej "bff" Daveigh Chase (alias malej Samary z Kruhu). Mimo iného Jackov traumatický život famózne podkreslujú jeho cynické, miestami až deprimujúce monológy na hrane znesiteľnosti, čo je ale pre podobný žáner prijateľné, ba priam žiaduce. A ono keď sme už u toho žánru, viac mi na Jack Goes Home sedí kombinácia medzi thrillerom-dramou a psychom než horor. Nečakajte žiadnu Á-čkovú produkciu "pre každého", skôr B-éčkovú šialenosť, ktorá vás buď svojím zovňajškom a vnútornou rozloženosťou silno pritiahne, alebo naopak maximálne odpudí.

• 11.3.2017  15:43
    Učitelka (2016)

Ako povedal Anakin Skywalker v Star Wars III - "If you're not with me, then you're my enemy...". Rovnakým mottom sa riadila skvelo zahraná, no rovnako zákerná učiteľka Drazdechová, ala Zuzana Mauréry, ktorá si z dôvodu konexií na komunistickú stranu robila zo školy a hlavne triedy, v ktorej učila, totálny cirkus, spadajúci ale pod jej tvrdú, diktátorskú ruku. Našťastie sa však našlo zopár jedincov, ktorí sa tomuto totalitnému režimu vzopreli. Dobre sa na to pozerá, no s ťažkým srdcom sa od toho odchádza. Takýmto "ľuďom" hovoril ešte na gymnáziu môj dejepisár "ho*ná v ľudskej koži". Daný typ "človeka" vždy dokázal prevliecť kabáty na záchranu svojej individuality, ale na úkor vlastného charakteru. V politike nájdeme podobných "ľudí" veľa a bohužiaľ nielen v nej. Na česko-slovenskú produkciu naozaj slušná filmarina.

• 6.3.2017  16:10

Celkom slušný kraťas z prostredia Star Wars a narozdiel od užívateľa Kothy si myslím, že otvorený konec Hoshino veľmi pasoval. Predsa len týchto sedem minút nebolo ani tak o bojovaní, ale o príbehu.

• 26.2.2017  19:33
    Městečko Twin Peaks (TV film) (1990)

Veľmi dobrý úvod k nepochybne kvalitnému seriálu, ktorý si potencionálneho diváka už od začiatku získa špecifickou atmosférou malého amerického mestečka a "slušne rozohratou partičkou šachu" (počiatky vyšetrovania, nečakané súvislosti a spojenia medzi obyvateľmi Twin Peaks). Tento pilot ma zaujal dostatočne na to, aby som sa v prípade viac voľného času pustil aj do sledovania seriálu, ale keďže ho momentálne na rozdávanie niet, budem musieť Lynchovu kultovku zatiaľ nechať tak. Nateraz to na plný počet hviezd ale nevidím, pretože pilotný diel sám o sebe je stále iba rozbehom. I keď pochopiteľne solídnym, ale stále nie dotiahnutým do čohosi komplexného.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34