Arnold (2023) (seriál)

Dokument neobsahuje všetko, čo by som si želal, a niektoré pasáže z Arnoldovho života preskakuje (mnohé historky z filmov, vzťahy s deťmi) alebo zrejme aj zámerne vynecháva (kontroverzný ročník Mr. Olympia 1980). Väčšiu časť toho podstatného však pokryl a určite by som ho odporučil každému, koho príbeh Arnolda zaujíma. Pokiaľ však máš Schwarzeneggerov trojboj (kulturistika, herectvo, politika) približne naštudovaný, nedozvieš sa nič extra.

Arnold - 3. díl: Američan (2023) (epizoda)

Neviem posúdiť, nakoľko bola politická časť hodnoverná, ale veľmi sa mi páčilo, že tvorcovia nevynechali Arnoldonovu neveru a Schwareznegger sa k nej postavil čelom. Zároveň ma dojalo, ako citlivo hovoril o svojom zosnulom bff Franco Columbovi. Mám pocit, že v poslednej časti Arnold konečne nehral takého machra a zletel trochu na zem. V tejto polohe mi je osobne oveľa viac sympatickejší, než keď zo seba tlačí príručky motivačných citátov.

Arnold - 2. část: Herec (2023) (epizoda)

Super výstupy kolegov Arnolda, ale pokojne by som uvítal ďalšie. Historiek zo zákulisia, ktoré sa mohli spomenúť, bolo viac.

Arnold - 1. část: Sportovec (2023) (epizoda)

Forma za jednotku, obsah za dvojku. Diváci, ktorí majú o Arnoldov čo to načítané, sa nedozvedia prakticky nič nové. Trocha som dúfal, že sa vo filme okrem Zanea objavia aj iné hviezdy kulturistiky a vyjadria sa ku kontroverznému Mr. Olympia 1980. Celkovo ma však prvá epizóda veľmi bavila, takže som relatívne spokojný.

Nefarious (2023)

Sean Patrick Flanery si ukradol celý film pre seba, o tom nemôže byť žiadna debata. Jeho démonický sériový vrah sa mi dostal pod kožu rovnako ako psychiatrovi, ktorý mu mal určiť diagnózu. Dialógy medzi doktorom a vrahom sú veľmi pútavé, a to viac ma štve, že filmári atmosféru z prvých dvoch tretín nevedeli udržať až do záveru. Finále vo väznici ma neohúrilo a rozhovor s moderátorom na mňa pôsobil skôr ako potitulkový epilóg.

Kostlivec (2023)

Skvelá práca so svetlom a kamerou. Je to síce klasický jump scare, ale remeselne zdatne natočený. Hlavné dve herečky sú navyše veľmi schopné. Bohužiaľ, kvôli veľmi ochranému príbehu, ktorý sme videli stokrát predtým, nemôžem dať viac ako silné 3.

Legendy kriminalistiky (2017) (seriál)

Pre fanúšikov Legiend kriminalistiky by som odporučil aj slovenský variant Najväčšie kriminálne prípady Slovenska. Tie sa môžu oproti českému dokumentárnemu seriálu pýšiť pútavým prejavom rozprávača Tomáša Maštalíra, no Legendy naopak obsahujú väčšie množstvo záberov z miesta činu a rekonštrukcií vrážd. Niektoré epizódy sú slabšie a nebude to čistých 5/5, ale zaokrúhlene bez problémov.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Keďže som film videl prvýkrát v detskom veku, len ťažko ho môžem hodnotiť bez ružových okuliarov. Je pravda, že humor vo Venturovi rokmi trochu zostarol a niektoré scény boli celkom cringe. Zväčša ma však úprimne bavili, pričom by som najviac vyzdvihol Aceove vystúpenie baletky na psychiatrii.

Jaula (2022)

Väčšinu času sa nič podstatné nedeje a twist príde zhruba po 2/3 filmu. Rozuzlenie nie je pritom vôbec originálne. Okrem zopár atmosférických scén to za veľa nestálo.

Maggie (2015)

Neviem či ma viac milo prekvapila komorná atmosféra, originálne poňatie zombie hororu, alebo skutočnosť, že Arnold nebol v tejto pre neho netradičnej role vôbec zlý. Škoda len, že má film príšerne pomalé tempo a za tých 95 minút sa v podstate nič výnimočné neudeje. Záver mohol byť navyše lepšie vystavaný a viac emotívne precítený. Takto som mal pocit, že sme hodinu a pol čakali na to, aby tvorcovia film zo sekundy na sekundu orezali.