Dexter - Příliš mnoho tuňákových sendvičů (2021) (epizoda)

Po dlhej dobe sa začína Dexter vracať ku svojím koreňom. A  že už bolo načase, máme tu šiesty diel. Nie je pritom sám, kto potrebuje, aby sa starý dobrý Dexter vrátil na scénu. Scéna rozhovoru Angely a Dextera v kancelárii mohla byť emotívnejšia s hudobným podmazom navyše, ale záver som si fakt užil. Len tá podcasterka Molly by si mohla všimnúť, kto bol muž poslednej obete, ktorú zabil Trinity Killer.

Rodina na baterky (2021)

Námet The Mitchells vs. the Machines nie je príliš originálny a tvorcovia sa nevyhli klasickým klišé. Film ma však zaujal svojským humorom, ktorý bol väčšinu času naozaj podarený. Potešila ma aj netradičná vizuálna stránka a pri citlivom závere som mal už slzy na krajíčku.

Dexter - Na útěku (2021) (epizoda)

Konečne sa to začína rozbiehať a Dextera dobieha jeho minulosť. Príbeh je však stále trochu predvídateľný a kroky záporáka nie sú práve dvakrát chytré.

Poslední souboj (2021)

Adam Driver a Matt Damon predviedli fantastické herecké divadlo. Akčných scén je pomenej, ale keď na ne príde, stoja skutočne za to. Mrzí ma ale, že v trojici pohľadoch hlavných postáv sa niektoré zábery takmer do detailu opakovali. Nazdávam sa, že v spoločných scénach mohol Ridley Scott hlavných hrdinov výraznejšie odlíšiť. S menším váhaním dávam plný počet.

Dexter - H jako hrdina (2021) (epizoda)

Začína to naberať správne tempo, ale scenár je stále v niektorých oblastiach veľmi prvoplánovaný.

Dexter - Kouřové signály (2021) (epizoda)

Scéna so sniperom sa mi páčila, ale epizóda bola tiež plná vaty. Mrzí ma, že sa dáva príliš veľký priestor Harrisonovi, ktorý mi nepríde príliš zaujímavý.

Cesta za smířením (2021)

Prvá tretina bola slabšia, problematický vzťah medzi dvojicou ma príliš nebavil. S príchodom trojice väzňov som sa však začal pomaly baviť a vrcholom bol krvavý súboj so zloduchmi. Slabšie štyri hviezdy.

Titan (2021)

Vizuálne v dobrom slova zmysle odpudivé a Agathe Rousselle svoju rolu zvládla na jednotku, ale... o čom to vlastne malo byť? Začíname vraždami, pokračujeme sociálnou drámou v kombinácii so sci-fi a celkovo z toho nie je prakticky nič. Pozoruhodné a pôsobivé, ale na môj vkus extrémne chaotické.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Dramédia s prvkami slušnej akcie na čele s charizmatickým Madsom Mikkelsenom a podivuhodnou partiou vedcov, medzi ktorými perfektne pracuje chémia. Bavil som sa dobre, ale emotívne rozhovory medzi hrdinami ma, pravdupovediac, príliš nechytili za srdce. Okrem toho by ma viac potešil menej predvídateľný záver, ktorý nemusel nutne obsahovať malé morálne ponaučenie.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

S prehľadom doposiaľ najhoršia séria. Tvorcovia naplnili jednotlivé diely zbytočnou vatou a miesto diania z kartelov sa zameriavajú na zväčša pomerne nevýrazné, vedľajšie  dejové línie. Napríklad príbeh okolo policajta hľadajúceho vraha žien bol naozaj nezáživný a zbytočný. Keby som nebol zvedavý, ako sa vyvinú konflikty medzi kartelmi, 3. sériu by som možno ani nedopozeral. A keďže som si naštudoval, akým smerom sa bude vojna Sinaloy s Tijuanou odvíjať, veľmi zvážim, či dám prípadnej novej sérii z Mexika ešte šancu.