Zrození Planety opic (2011)

Po toľkých ováciách som prosto čakal niečo viac. Efektné, (miestami) dojemné, účelne priamočiare, ale na plný počet to holt v mojich očiach nemá.

Nezvratný osud 4 (2009)

Jednotka mala originalitu a štýl, dvojka bola solídnym pokračovaním s pekne premyslenými brutálnosťami, trojka vlastnila sympatické duo, ale štvrtá časť neobsahuje takmer nič zaujímavého. Tu už sa skutočne čaká len na to, kým všetci (s prepáčením) pokapú ako psy.

Pošta pre teba (2004) (pořad) odpad!

Túto pseudo-lásky-strasti-plnú talkshow som nikdy nemohol ani cítiť. Oproti Pošte pre teba sa Modré z neba javí ako sladučká laskonka. Skrátka, Brychtová&jej neúprimná ľútosť a tupé obkecávanie je určené len pre fajnšmerkov z rád dôchodkýň..

Punk's Not Dead (2007)

Prakticky všetko, čo by som chcel k Punk's Not Dead povedať, či už chválu alebo výtku, obsahujú komentáre nadomňou/podomňou. S dokumentnom som spokojný, prerozprával punk(rock) od undergroundového základu až po dnešnú, viac menej komerčnú pop-punk scénu.

Futurama (1999) (seriál)

Bavíme sa tu o kulte. Je však lepší ako Simpsonovci? Dle mého - áno. S upadajúcou kvalitou žltých postavičiek musím potvrdiť, že svet kresleného seriálu ma nového kráľa a nie je ním nik iný než legendárna Futurama. Hláškujúci Bender a náramne sebastrápňujúci doktor Zoidberg sa stali mojimi top hrdinami a Groeningove dielo jednoznačnou a neodvrátiteľne zdrvujúcou drogou. Kto nevidel, dodnes ľutuje. __ VIAC TU

Symptom Pandorum (2009)

V skratke poviem asi len toľko - o dosť lepšie než Doom, o niečo horšie než Votrelec. Klaustrofobická atmosféra na jedničku, herci taktiež (veď čo viac si priať než mojich dvoch mladých obľúbencov Fostera a Gigangeta+sympatická Nemka Antje Traue) a na veľké prekvapenie som bol aj so záverom filmu nadmieru spokojný. Toto sú fakt zaslúžené štyri hviezdy.

Valdemarův odkaz - Přízrak z minulosti (2010)

Mystická časť filmu upadla tak trochu dopozadia a je už len akýmsi veľmi slabým "okrášľovadlom" deja. Povedzme, že príbeh z prvého dielu, ktorý sa zväčša zaoberal minulosťou rodu Valdemarov bol o poriadny kus zaujímavejší. I keď musím priznať, že tá hodinka a pol ubehla pomerme rýchlo. __ Ach, ty moj Azathoth, dúfam sa raz dožijem dňa, kedy Lovecraft dostane kvalitnú, celovečernú poctu.

X-Men: První třída (2011)

Forma vyhráva nad obsahom. A v tomto prípade mi to, vážení, vôbec neprekáža. Fassbender je skvelý "half-bad guy", Bacon výborný "bad guy" no a McAvoy znesitelný "good guy". Rýchlej akcii dodatočne na kvalitne prídava náramne znejúci soundtrack. A tak, povedzme si to narovinu - staro-noví X-meni sú vážne dobrí, Vaughn sa opäť pochlapil!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Priznávam, že spočiatku to naozaj stálo za starú bečku (inovácia nulová, všetko v starom a zafúlanom kabáte..), ale neskôr sa do záberu kamery dostali aj nebezpečne(é) krásne, morské panny a moje krehké srdce prachprosto zmäklo. Depp je mimochodom stále skvelý zabávač, Penelope by bol prameň mladosti absolútne zbytočný, keďže táto španielská diva vôbec, ale vôbec nestárne a tým pádom akosi nedokážem pobrať konečné Sparrowove rozhodnutia. No to už tak trochu začínam spoilerovať. K pokoji mojej duše by stačila i taká maličkosť, ak by Jack pri záverečnej scéne povedal Gibbsovi, že sa cestou na Perle musia zastaviť pri jednom ostrovčeku a vyzdvihnúť dámu. Malý náznak toho, že ju na ostrove chudinku nenechá samotnú. Niekto by sa nad tým ani nepozastavil, pretože je to v komédii tohto rangu normálne, no ja som jednoducho romantik.) __ Kvalita Pirátov od druhej časti síce mierne upadla, ale bavím sa stále. A to je hlavné.

Captain America: První Avenger (2011)

Johnstnov snímok miestami s krásnym nadhľadom parodizuje samého seba a predovšetkým davmi nenávidenú i milovanú matičku Emeriku. Scéna predaja vojenských dlhopisov dokonalo prezentuje ako dokážu niektorí prefíkaní kapitalisti zarobiť aj na takej tragédii akou je WW2. To musíte naozaj vidieť! __ Akcia, boje, výbuchy. Na vojensko-akčny komisk jej nebolo zas tak veľa (teda, aspoň moje súčasne chúťky vyžadovali o kúsok viac - možno zdanie klame najmä kvoli prehnanej stopáži). Film ale naopak zaujal tam, kde by som to očakával najmenej. Sympatické iskrenie kapitána a agentky, neustále hláškujúci šéf operácie (Tommy Lee Jones), charizmatický záporák (Hugo Weaing) a dialógy, ktorých kvalita je na komerčný počin nadmieru slušná. K stopercentnému hodnoteniu má však ešte stále vééľmi ďaleko. __ Kapitán Amerika nesklamal, no ani neprekvapil. Lepší preiemer. __ Dabing = sucks.