Halloween zabíjí (2021)

Ešte raz budem počuť Evil dies tonight, tak ma ozaj porazí. Postaviť celý diel na love nesmrteľného zabijaka nebol práve dobrý nápad. Ešte viac sa tým zdôraznilo nelogické a absolútne neautentické správanie postáv, ktoré je pre horory typické. Občas som sa zasmial, inokedy to bolo na čistý facepalm. Atmosféra nula bodov a jediná schopná bojovníčka (Jamie Lee Curtis) skončila v úzadí.

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

Slušný záver nenáročnej hororovej trilógie, ktorá má množstvo chýb, no napriek nim som chcel vedieť, ako to celé dopadne. Odhalenie záporáka nebolo vôbec náročné, pričom každý trochu vnímavý divák musel vidieť, že ním Sarah Fierová skrátka nebude. Objasnenie rozdielov medzi Shadyside a Sunnyvale ma však zaujalo.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Pre niekoho bol rozbeh pomalší a kritiku si odniesla hlavne druhá časť, v ktorej sme sa od hier posunuli k civilnému životu hrdinov. Mne sa naopak prvá tretina seriálu veľmi pozdávala, no neskôr som si začal uvedomovať, že tvorcovia nemali v pláne výraznejšie poodhaliť tajomnú organizáciu a jej fungovanie. V tomto smere ma sklamal aj záver, ktorý nárazovo poodhalil možno až priveľa, no počas zvyšných epizód o štruktúrach zlosynov v pozadí nedal najavo prakticky nič. Hry boli zábavné, ale keby sa scenár zameral aj na odkrývanie zvrátených V.I.P., bolo by to super. 7/10

Mare z Easttownu - Otcové (2021) (epizoda)

Druhá epizóda priniesla nové zápletky, no mám pocit, že sa žiadnej z nich nevenovala na 100 %. Tvorcovia budú mať čo robiť, aby všetky do konca seriálu schopne uzavreli. Spomedzi hercov rozhodne kraľuje Kate Winslet, no Evan Peters ma trochu otravuje.

Mare z Easttownu - První dáma Hawks (2021) (epizoda)

Vynikajúci rozbeh, ktorý nám ukázal malé ponuré mestečko, svojskú hrdinku a jej kamarátov a rodinu. Rozumiem, ak niekomu prišiel pilotný diel pomalší, mne však ubehol skutočne rýchlo, a výsostne som si užíval deprimujúcu atmosféru zapadákova.

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Rozvoj niektorých postáv, ktoré boli doposiaľ nie príliš zaujímavé, sa rozbehol skutočne pozoruhodným smerom – Michael a Adam Groffovci. Na druhej strane sa mi však zdalo, že tvorcovia posunuli Meave a Otisa a trocho do úzadia, kvôli čomu bol záver série príliš urýchlený. Stále však ide o skvelú oddychovú zábavu.

Není čas zemřít (2021)

Niekoľkých skutočne mimoriadne akčných scén, perfektný vizuál, fungujúca chémia a nával emócií. Mierne mi prekážala iba trochu prestrelená stopáž a za najväčšie negatívum považujem málo výrazného záporáka. A to musím podotknúť, že mám Ramiho Maleka rád. Blofeldovi sa však nemohol vyrovnať. 8,5/10.

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Slabšie štyri hviezdy. Oproti prvej časti tu máme aspoň sympatickú hlavnú hrdinku, stvárnenú Sadie Sink, a konzistentný príbeh zameraný na letný tábor, ktorému nechýba ani dávka hororovej atmosféry.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Miestami silene ne(vtipné), detinské, nudné a neskôr celkom svieže a zábavné. Celkovo mám z prvej časti zmiešané pocity. Ale ďalšie diely sú vraj o niečo lepšie, tak im dám šancu.

Krvavě rudé nebe (2021)

Keby to malo o pol hodinu menej, dal by som aj 4 hviezdy. Netradičný upírsky akčný horor, ktorý bol vo svojej podstate veľmi jednoduchý, no zároveň neohraný. Škoda len, že sa to ku koncu trochu vlieklo. 120-minutová stopáž bola skrátka príliš.