JanKukulín

student

<< předchozí 1 2 3 4
    • 20.4.2014  13:56
    Karate Kid (2010)

Větší blbost jsem fakt dlouho neviděl...

• 17.11.2011  19:40
    Král je panna (divadelní záznam) (2011)

Inscenace je silná zejména ve své první polovině. Ve druhé se režisérka Lída Engelová snaží nastolit atmosféru apokalypsy, což se jí nedaří a inscenaci to snižuje a neuvěřitelně protahuje. Samotný závěr poté působí až pateticky...bohužel. Co je ovšem třeba pochválit jsou herecké výkony Dušana Hřebíčka a zejména Pavlíny Štorkové, které naivního čtrnáctiletého hošíka, který netuší, že je dívka musí zbaštit úplně každý.

• 14.11.2011  11:13
    Kočičí hra (divadelní záznam) (1982)

Těžko hodnotit tenhle kus, své doby velmi vydařený, ale v dnešní době již postrádá svou aktuálnost a je poutavý jen kvůli skvělému výkonu Dany Medřické

• 14.11.2011  10:59
    Win Win (2011)

Příjemné komorní drama, úsměvná komedie, ale hlavně opět skvělý Paul Giamatti...děj je předvídatelný, ale síla tohoto filmu je v jeho jednoduchosti a lehké úsměvnosti, podpořené záběry z wrestlingového prostředí. Pokud hledáte film pro všední den, tak WinWin je ten, u něhož se vám rozhodně nezavaří mozek, ale naopak vypnete a přitom nemáte pocit, že se díváte na bezduchou slátaninu.

• 29.5.2011  02:41
    Rodinka (2010)

Bohužel...jedna velká servírovaná reklama firem Bramac či tolik oblíbené koňské masti, u které nám tvůrci dokonce nezapomenou přečíst i příbalový leták...hnůj nejvyššího kalibru

• 22.5.2011  14:12

Těžké hodnotit..kratinký film o lepiči plakátů a párkaři...spíše lze brát jako fórek Kříženeckého. Jedná se o nejstarší český film (nikoliv však první v Česku natáčený film, což byly Hořické pašijové hry, jejichž záznam byl vytvořen pro společnost bratrů Lumiérových).

• 9.5.2011  12:13

Na jednu stranu milá retro komedie ve stylu Vyprávěj, kterých se v poslední době objevuje až přespříliš a jíž dominují herecké výkony Martina Myšičky, Ani Geislerové a Kristýny Lišky-Bokové. Na stranu druhou ale neuvěřitelná nuda, ve které je všechno násilně předkládáno divákovi. Trojan (nebo Šabach?) očividně chtěl do Občanského průkazu naroubovat co nejvíce, takže se potkáme s emigranty, vlasatými máničkami, rockovou hudbou Rolling Stones či Plastic People, udavači, STB agenty, květinovou alternativou, ale i se smrtí či prvními láskami. Neuvěřitelné množství témat tak tvoří spíše jakousi uměle vystavěnou mozaiku, jejíž konstrukce je hooodně chatrná. Průkaz tak patří mezi řadu českých ,,retro komedií" které občas vyvolají úsměv, u pamětníků i milou či nemilou vzpomínku, ale tím to hasne. Nebýt celé plejády filmů tohoto typu, které v posledním desetiletí spatřily světlo světa, možná bych hodnotil lépe....takhůe šedivá nuda, zabalená do květinové výzdoby

• 20.11.2010  09:54

Celkově zklamání. Yates je bezpochyby nejhorším ze všech režisérů z celé ságy o HP....vždyť zabil už tři důležité postavy série a pokaždé se tyto scény obešly bez emocí (oprava, v případě tohoto filmu je závěrečná scéna tak patetická a promluvy postav tak nelogické a hloupé, že místo smutku vám cukají koutky). Sedmý díl je navíc rozčleněn do scén, kdy akce střídá nudu....akce použitím roztřesené kamery a střihu nasekaném ani ne po dvou vteřinách jsou neuvěřitelně nepřehledné, chaotické a pro toho, kdo nezná předlohu i velmi těžce pochopitelné. Nudné pasáže s putováním tří kamarádů....Yates docílil opravdu toho, že si myslíte, že putují tak asi deset let (avšak nestárnou :) ). Yates své tři filmy pohřbil v neoriginalitě. Zklamalo mě rovněž to, že Moodyho smrt na počátku filmu byla pouze zmíněna jednou větou Billa Weasleyho (to jsou přesně ty chvíle, kdy by si snad každý měl uvědomit, že kniha a film jsou poněkud odlišná média a jsou vnímána jinak). Dělení na dva filmy byl čistě komerční tah a naprosto nebyl třeba. Vždycky jsem byl fanda filmů o HP, ale od pátého dílu jejich kvalita neuvěřitelně rychle klesá. Jsem zvědavý, co vyčaruje druhá část...

• 12.8.2010  10:29

Nejsem proti inovacím klasiky, ba naopak, ale tyto inovace musí mít své opodstatnění ,no a pokud jejich jediným důvodem je zaměření na mladšího diváka....

• 1.8.2010  02:39
    Zítra se bude... (divadelní záznam) (2010)

Nehodnotím záznam, ale operu, která je prostě skvělá, tématicky velmi silná a i vizualne perfektni (jen takova zajimavost, cely dej se odehrava za zrcadlem pruhlednym jen z jedne, divacke, strany. Herci hraji pred normalnim, z duvodu scenickeho umisteni dirigenta. Ten stoji nad celym jevistem vsem za zady a herci jej tak mohou sledovat pouze v oněch zrcadlech). Pochvala i panu Hrebejkovi za moznost podivat se na tento skvost na velkem platne.

• 14.7.2010  15:25
    Predátoři (2010)

Je očividné, že Predators točil fanda všech dílů a hodně se snažil své dílo nepokait. Víceméně se mu to podařilo. Predators jsou zdařilým a řekl bych i důstojným pokračováním původního dílu s Arnoldem. Na tento snímek se ve filmu objevuje odkazů až běda (vynecháme-li hudbu Alana Silvestriho či rock ´n roll v závěrečných titulcích, tak především spousta velmi podobných záběrů jako v jedničce - souboj Adriana Brody pomazaného blátem a ve chvíli, kdy Louis Ozawa Changchien jde do souboje s predátorem jen s katanou v ruce, čekáte, kdy si pořeže břicho stejně jako indiánský stopař Billy). Nenazýval bych to však vykrádáním. Jsou to citace, pečlivě a důkladně ocitované a při nichž srdce každého fanouška původního filmu zajásá. Jediným zklamáním je tak pro mne postava Fishburna, která ve filmu zůstává po čertech nevyužitá a navíc i dosti nevěrohodná - na to, že měl na planetě přežít deset sezon, byl docela přizdisráč :) .

• 10.5.2010  16:44
    2Bobule (2009)

Ale té nejhorší úrovně. Postavit to vedle Kameňáku, tak si oba snímky mohou podat ruce.

• 3.5.2010  01:19

Romero a jeho pomalu se ploužící miláčci pokračují. Po inteligentních zombících, po zombících zabraných ruční kamerou se Romero pokusil zombíky domestikovat. Pravda ale trochu jinak než to dělal Fido. Vůbec to není špatné, ale stejně pořád nechápu, proč se tyto filmy označují jako Horor. Je to jasná hororová komedie a ten kdo čeká, že se snad bude bát potom většinou odchází zklamaný. Prvky béčkovosti vtipnost ještě utvrzují. Já jsem se bavil a ne málo.

• 30.4.2010  10:33

Ale tohle video si přeci primárně nedělá legraci ze starých lidí, z Kundery atd. Tohle video je záměrně trapné, pobuřující a parodizační, přičemž o originalitu (Silvermanová) tady rozhodně nejde. Účelem dle mého bylo poukázat na štvavou kampaň některých politických stran, která je už hodně nechutná. A jak to nejlépe dokázat je zcela jasné. Tím, že to vyhrotím do extrému. Jenom potom si toho někdo všimne. Silvermanová potom posloužila jako dobrá a velice vhodná předloha. Je docela zajímavé, jak zde někteří lidi tvrdí, že ona to přeci nemohla myslet vážně a Zelenka ano....vždyť Zelenka je přeci také znám svým mystifikátorstvým a hraním si s publikem a myslím, že Přemluv bábu je přesně tohle.

• 30.4.2010  10:14

Souboj titánů se nekonal. Tahle bezduchá ubohá slátanina působí jako velmi špatný vývar z 300: Bitva u Thermopyl, ktere nepomáhají ani skvělá jména jako Ralph Fiennes či Liam Neeson.

• 14.4.2010  10:52

Mozaika osudů čtyř příběhů, z nichž jeden je skvělý a zbytek postupně upadá až v zapomnění. Každopádně ale musím zmínit dobré herecké výkony, v čele s manželskou dvojicí Čapkových, kterým je ve filmu dán asi největší prostor, a díky za to, protože jejich příběh je na celém filmu jednoznačně nejlepší. Chválím rovněž i hudbu a kameru.

• 4.3.2010  17:19
    Dead Set (TV seriál) (2008)

Hodně vydařené. Tahle série docela pěkně naznačila, jakým směrem by se zombie měli ubírat dále. V podstatě (a možná je to jen má subjektivní domněnka), ale navazuje na Romerovu klasiku z let sedmdesátých a osmdesátých (či spíše na Snyderův remake). Je to akční nářez, suchá britská komedie a zároveň kritika konzumní společnosti a to vše v pětidílném balení. Chválím nápad se zařazením reality show Big Brother, to prostě nemělo chybu. Jen je škoda, že se autoři nepokusili charaktery ještě lépe vykreslit...ovšem proměna některých při zjištění, že již nejsou natáčeni, byla naprosto skvěle zachycena. Jen tak dále. Výborná podívaná

• 24.2.2010  15:53

Naprosto ubohý film, který se s tím nejlepším, co zombie žánr nabízí nemůže rovnat. Při akci roztřesená kamera mi nijak nevadila, ale dějová plytkost, příšerná hudební složka a herecké výkony na úrovni pod bodem mrazu mi tento snímek pokazily. Dá se říci, že opravdu není, co by se v tomto filmu dalo pochválit. Naprosto pryč je ironie a černý humor klasických snímků jako Dawn of the Dead (1978) nebo Day of the Dead. Tohle by se dalo v některých scénách srovnat s Fulciho Zombi 2, hlavně pokusy šokovat, které však u tohoto filmu nefungují (jistá podobnost např. v detailním záběru, kdy okem zombie projede kus střepu - v Zombi 2 byl podobný záběr se hřebíkem). Teď mě celkově napadá, že v tomhle filmu snad žádná inovace není a jedná se pouze o vykrádání starých dobrých zombáren. Motorovka a konec podobný Evil Dead, časté podobnosti s Fulcim a kdybych se na tuhle blbost podíval ještě jednou, určitě by se tam dalo najít více věcí. Do toho všeho naprosto nelogicky pobíhající a hloupí (anti)hrdinové - předpona použita záměrně, protože od samého začátku si nepřejete nic jiného, než aby už konečně byli sežráni. Jde zkrátka o snímek, který se POUZE snaží šokovat množstvím krve a nechutností, ale jak jsem již zmínil, nefunguje to. Děkuji, ale Experiment: Zombie nebrat, jedná se o bezduchý škvár, který uráží Béčkové zombie snímky.

• 27.1.2010  09:16

Reitman vsadil na dvě velmi dobré věci. Scénář (který je místy tak realistický, až z toho budete mít deprese - alespoň v mém případě tomu tak bylo) a na skvělou ústřední dvojici. Film podle mého není ani tak komedií, jako spíš ukázka ze života lidí, kteří se plně oddají své práci, a to navíc otřesné práci, kterou by jen tak někdo dělat nemohl. Sice je to možná občas sentimentální, teď mám na mysli onu neustálou obhajbu žebříčku priorit, ale to snímku nijak nevadí. Ba naopak, patří to do něj, už jen proto, že hlavní hrdina je prací posedlý workoholik, takže kdyby se mu tento způsob života nepokoušel někdo rozmluvit, bylo by to asi i divné. Po Juno další filmový zážitek.

• 26.1.2010  23:22
    Cesta (2009)

Obdobně jako Proposition, pozvolna plynoucí snímek podkreslený jako vždy skvělou hudbou Cavea. Myslím, že lépe adaptovat tuto knihu by šlo jen těžce (film zkrátka nedokáže obsáhnout tolik jako literatura). Jak jsem již napsal, vše zde pozvona ubíhá a dokonce i scény, které by se i jiných režisérů doslova plnily klipovitými střihy a neustálými záběry na postapokalyptický svět, zde se nic takového neděje. Všudypřítomná hrůza z kanibalismu a z těch ,,špatných" je sice patrná v každém záběru,ale jen dokresluje beznaděj ústřední dvojice. Velmi zasloužených 80%

• 20.1.2010  18:45
    Landův lektvar lásky (TV film) (2009)

Tohle se hodně nepovedlo. Nejsem žádný Landův přívrženec. Dalo by se říci, že mě jeho dílo naprosto nezajímá, ale jako divadelní fanda jsem samozřejmě o Zlatém draku a aféře slyšel a něco málo si i přečetl. Autorům dokumentu jsem ale naprosto neporozumněl. Šlo jim o to udělat z lidí, kterým se drak líbí hlupáky (každý má přeci právo na to, aby se mu líbil i nevydařené představení)? Nebo chtěli udělat hlupáky sami ze sebe? Místy se mi totiž zdálo, že si Landa a spol. dělají z autorů dokumentu až legraci. Jeho výroky o mesiášství přeci každý inteligentní člověk nemůže brát vážně. Po žurnalistické stránce zase byl dokument silně nevyvážený. V podstatě jediný záporný ohlas zprostředkovali studenti JAMU, což je dost málo - nehledě na jistou akademickou sešněrovanost, která z nich přímo sálala. Myslím si, že se bublina okolo Landy a Zlatého draka jen zbytečně nafukuje, což mu ovšem dělá reklamu a lidi na to představení půjdou už jen z toho důvodu, že je zaujme neustále propíraná kritika.

• 15.1.2010  11:27
    Avatar (2009)

Cameron opět boduje! Avatar je snímek, který dějově odhadnete po pěti minutách, ale přesto na něj s otevřenými ústy nepřestáváte zírat. Audiovizuální krása, které se plně nabažíte jen v 3D brýlích, ale opravdu stojí za to. Doufám, že se časem nějak podaří předělat i starší snímky do trojrozměrných (uznejte vidět takové Čelisti a ještě u toho mít nohy v lavoře plném vody.....no to by byl zážitek :D )

• 15.1.2010  10:34
    Pontypool (2008)

Vskutku originální počin o tom, že každý má slovo které ho jednou zabije. První půlka docela dobře vykresluje situaci nic netušících lidí, kterým je prostřednictvím externího reportéra a několika dalších lidí po telefonu popisována situace. Atmosféru zfanatizovaného běsnícího davu se v některých popisech podařilo celkem hezky vystihnout a to pouze za pomoci zvuku. Druhá polovina se pravda mění v boj o přežití, ale rozhodně ne způsobem, na jaký jsme zvyklí v ,,klasických" zombie snímcích. Závěrečné vyústění je potom celkem originální a vtipné zároveň. PS: Livingdead se při psaní popisku zřejmě díval na nějaký podobný film, protože to co zde napsal není tak nějak pravda. Ten film je kapku jiný.

• 1.12.2009  10:42
    Matka (divadelní záznam) (2008)

Matka aneb smíchání sociálního dramatu a grotesky a to všechno se špatným koncem způsobeným dobrými úmysly. Postava Matky je smíchána z klasických děl Čapka, Gorkého a Olbrachtovy Anny proletářky, na které se ve hře mnohokrát odkazuje (podobně jako u Čapka, vyzývá zde Matka na konci Zobana slovy: Jdi! apod. Hra J.A. Pitínského je vtipná, absurdní a k tomu si skvěle pohrává s jazykem. (ANTONÍN: Napiju se aspoň vody. MATKA: Ale jo Nachlastej se vody Toniku Ta ti k duhu pude (Matka - s. 33) ). Dělňácký slang, který Pitínský vytvořil skvěle a hlavně vtipně vyplňuje celou hru a dokazuje autorovu jazykovou vytříbenost. Jediné, co by mohlo být trochu lepší, je stylizace Antonína (Šimon Krupa)- viz. zpracování Petra Lébla. Každopádně ale NDM patří dík za odvahu inscenovat tuto nesnadnou hru na velkém jevišti.

• 1.12.2009  09:51
    Puškvorec (2009)

Wajda tímto snímkem dělá malinkatý krůček zpátky ke svým starším filmům (což je jen dobře, protože už delší dobu se mu nic tak pěkného natočit nepovedlo). Snímek je pojat jako film ve filmu a jeho děj je tak protkáván vstupy titulní herečky Krystyny Jandy, která vzpomíná na svého muže, polského kameramana Edwarda Klosinského, který zemřel v průběhu natáčení na rakovinu. Myslím, že tyto vstupy jsou jednou z nejsilnějších zbraní celého snímku a opravdu při nich mrazí v zádech...možná také díky ponurosti pokoje a statické kameře, která dodává punc dokumentárnosti. Tyto scény, ačkoliv si zde mnozí myslí opak, nejsou naprosto vůbec rušivé, ba naopak. Velmi dobře podporují další filmovou linii, která by bez nich byla jen slabší sentimentální povídko o starší ženě a mladším milenci. Zcizovací efekt filmu ve filmu navíc také dobře podporuje celý snímek a vytrhne vás přesně ve chvílích, kdy si přestáváte uvědomovat, že jde v podstatě jen o natáčení. Za zmínku stojí ještě herecký výkon titulní herečky Kristyny Jandy, která hlavně ve scénách z hotelového pokoje nebo při úprku z natáčení pouze v plavkách způsobuje ono pověstné a velmi příjemné mrazení.

• 6.11.2009  12:00

Pěkné, ale nemůžu se ubránit pocitům jakési prvoplánovitosti. Zdejší hodnocení mi přijde kapánek přemrštěné. Tohle je prostě klasická popcornovka oblečená do pěkného, stylového a líbivého hávu. Na druhou stranu poměrně nízký rozpočet a docela neokoukané (záměrně neužívám slova originální) téma, které je ve filmu nastíněno jej pozvedává na pomyslný vrcholek prvoplánovitých blbin, kterými nás v současné době Hollywood zaplavuje. Solidních a zasloužených 60%.

• 2.11.2009  12:54
    Král Lear (divadelní záznam) (2008)

Shakespeare je prostě hodně těžká věc a ve Zlíně (ale stejně tak v mnoha dalších divadlech) k němu přistupují odvážně, ale ne vždy úspššně. Lear je jedna z vydařenějších Shakespearovských adaptací, ale pokulhává na některých hereckých výkonech. Sitek však v roli Leara příjemně překvapil

• 13.10.2009  13:21

Upřímně řečeno jsem od milníku zombie žánru čekal kapku více. Slabé a nudné scény se ve snímku střídají s těmi nechutnými, ale neuvěřitelně vtipnými (u pudinkové scény musí natahovat snad každému). Nemohl jsem se však ubránit pocitům již viděného a neoriginálního...možná až na ty souložící zombie...konkretně mi braindead těžce připomíná Evil dead...takže dobrá podívaná, ale jednou ji vidět bohatě stačí

• 9.10.2009  14:10
    Zombieland (2009)

Žádný horor, ale čistá komedie s nádechem těch teenagerovských. Avšak velmi často vyhrocená do extrémů a naprostých absurdit....ale rozhodně je směšná a své tempo si udrží po celou dobu...například scény se zombie Billem Murrayem nebo závěrečná v zábavním parku jsou k popukání. Navíc novinkou oproti všem ostatním zombie filmům je soupis naprosto trhlých pravidel, které musí přeživší dodržovat, aby přežil (například Mít dobrou fyzičku-tlusťoši umírají jako první).

• 6.10.2009  09:58

Středověký svět očima středověkého člověka. Film o vztahu jednotlivce k světu, o neustálém hledání smyslu života, hledání sebe sama a mnoho dalších témat, která jsou v tomto famozním snímku nastíněna. Viděl jsem ho v Director´s cut a je pravda, že prvních deset minut mi dalo zabrat nejvíc. Jakmile jsem si ale zvykl na rozvláčné Tarkovského tempo, tak se před míma očima rozjel jeden z nejlepších filmů, jaké jsem měl možnost spatřit. Přesně v tomhle duchu by se měly nést všechny historické filmy, které se tváří jako dobově přesné.

<< předchozí 1 2 3 4