Martinek

Martinek

1 bod

• 23.10.2008  11:21

Super drama z jižanského rasismem protkaného prostředí. Willem Dafoe hraje sympaťáka na výbornou a to samé se dá říct o Genu Hackmanovi. Za mě plné hodnocení, u tohodle filmu se nudit nebudete.

• 23.10.2008  11:16

Za mě-nuda nuda, šeď šeď. Asi jsem to nepochopil.

• 7.1.2008  22:22

Celkem vtipná komedie z prostředí supermarketu. Vypíchl bych zejména Vinceho boxboye.

• 28.12.2007  23:43
    Sám doma (1990)

Tenhle film jsem svýho času (bylo to před Vánoci) nemocný ležíc doma dokázal sledovat, asi deset dní za sebou každé ráno. Dodnes se na něj rád podívam, Culkin je tam úžasný a nemluvě o zlodějíčcích Harrym a Marvovi. Kdysi kasovní trhák a jednou (možná) klasika.

• 28.12.2007  14:27

Asi nejlepší Hřebejkův počin. Pohled na válku zase tak trochu z jiné strany, rozpor mezi zbabělostí a odvahou. Zachránit něčí život a vystavit tak všanc svůj (a nejen svůj) vlastní, toť dilema. Na film se vždy rád podívám znova, musim ocenit především hudbu a taky pana Duška.

• 9.7.2007  21:08
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Musim se přiznat, že jsem dostal k mání všech jedenáct dílů a zvládnul jsem je za tři dny. Kouknu-li na ostatní komentáře, vidim, že se na diskuzi negativně hodnotí propaganda-překvapilo mě, že v seriálu je jí minimum. Že se snaží armádu trochu idealizovat? To už patřilo ke koloritu doby. Jinak oproti jiným seriálům z té éry trochu hůře zahrané, ale to je dáno slabším hereckým obsazením. Vyzvednout se dá výkon paní Hadrbolcové,Bláhy,Javorského,... Jinak velmi slušná muzika a vůbec---mam asi na tyhle seriály úchylku, tak jedna hvězdička za ní navíc. Guláš rulez!

• 4.3.2007  11:48
    Žena za pultem (TV seriál) (1977)

Vůbec nechápu proč tady všichni hodnotí s tim subjektivním politickým náhledem na věc. Jako seriál to podle mýho neni špatný a herecké výkony jsou oproti dnešním seriálům nadprůměrné a to ani nemluvim o scénáři. Prostě seriál vzniklý za určité své doby. Z nostalgie k takovým dílům (ne však k té době vážení!!!) dávám o hvězdičku navíc nad průměr.

• 28.1.2007  21:50
    Audience (TV film) (1990)

Docela zábava asi 20minut, po těch se již člověk ničeho nového nedočká. Zahráno oběma protagonisty senzačně, ale ze scénáře už bohužel neměli kde čerpat. Historická hodnota je však převeliká.

• 16.9.2006  20:43
    Byl jednou jeden dům (TV seriál) (1974)

Seriál sice natočený za hluboké totality, ale těžko byste v něm hledali nějaké chyby. Je zde k vidění neuvěřitelná plejáda hereckých es, obvzlášť výkony starších herců jsou petihvězdičkové. Za zmínku stojí hlavně pánové Menšík a Sovák, člověku je až líto, že už asi takoví herci vymřeli, jejich dialogy a hádky ve Šťovíčkově hospodě jsou nezapomenutelné. Jasných 5*

• 9.8.2006  17:26
    Rafťáci (2006)

Oproti Snowboarďákům mi přišli Rafťáci poněkud laciní, snaha vytlouct vtip za každou cenu se nese celým snímkem a někdy působí dost toporně. Role Oldřicha Navrátila mi připadla vrcholně trapná. Biograf se však dobře bavil-čili svůj účel film zřejmě splnil.

• 9.8.2006  17:24
    Jeden navíc (2005)

Příběh možná sklame leckoho kdo očekává klasickou americkou romanci. Snímek potřebuje i trochu zamyšlení a kdo má zkušenosti se vztahy, ten lépe porozumí.

• 4.4.2006  16:21

Filmu bych vytknul silně zmatený scénář,téměř žádnou dějovou linii a mizerné herecké výkony téměř všech hlavních protagonistů. Ještě že je tam Šárka, na kterou se dá koukat.

• 4.4.2006  16:18
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

Plné absolutorium tomuto seriálu plnému excelentních dialogů a skvělých hereckých výkonů. Vyzdvihnul bych dva-Danu Medřickou a Miloše Kopeckého.

• 13.5.2005  20:07

Opravdová akční klasika, nejlepší herecký výkon Arnolda Schwarzeneggera z celé jeho kariéry. Filmové triky předběhly svoji dobu hned o několik let.

• 13.5.2005  20:03

Film u kterého se dějového rozjezdu bohužel nedočkáte. Pokud jím chtěl tvůrce něco říct taky asi nejsem z těch vyvolených kteří to pochopili. Můžete si tak v klidu vychutnávat lihovou estrádu anglických rowdies.

• 22.4.2005  13:13
    Karate Kid (1984)

Film mého mládí z dob, kdy jeste cloveku bylo jasne jak to dopadne :-)

• 19.4.2005  20:33
    Rocky IV (1985)

Svého času byl pro mě tento film opravdu obrovským zážitkem a dá se říct, že mě částečně ovlivnil. Dnes už člověk na tenhle typ filmů kouká s nostalgickým odstupem. Krása toho černobílého rozdělení dobra a zla ale hned tak nevyprchá. Na první pohled nejlepší díl série, ale časem člověk ocení spíš jedničku.

• 21.2.2005  23:34
    Piráti ze Silicon Valley (TV film) (1999)

Film, který můžu doporučit hlavně lidem, kteří trochu znají historické souvislosti. Jen by mě zajímalo jestli si autoři postavu Steva Jobse trochu charakterově přikrášlili, nebo zda je autentická.

• 14.2.2005  12:36

K sledování tohodle filmu opravdu doporučuji vzít si příklad z hlavních hrdinů a dát si jointa.

• 11.2.2005  23:41
    Život na zámku (TV seriál) (1995)

Jeden z mála porevolučních povedených seriálů, až na vyjímky slušné herecké výkony a v první sérii i děj, který má velmi slušný spád. Bohužel měl seriál sestupnou tendenci a ve třetí sérii by se dalo o dějovém spádu mluvit už jen těžko.

• 9.2.2005  19:02

Zdaleka nejlepší počin Mela Gibsona. V dějovém spádu se skvěle projínají emocionální scény s akčními a i přes svou délku nenechá snímek diváka ani na chvilku "vychladnout".

• 6.2.2005  21:46
    Bohouš (TV film) (1968)

Komedie, která za 25minut vydá tolik humoru, že si o něm i některé i třídílné filmy mohou nechat jenom zdát.

• 6.2.2005  21:41
    Uspořená libra (TV film) (1963)

Nejsem zrovna příznivcem humoru založeném na hraní opilého, ale na tomhle kousku bylo opravdu znát, že pánové mají hereckého talentu na rozdávání.

• 19.1.2005  16:51
    Frajer Luke (1967)

Film, který je možno zařadit mezi Americkou klasiku, zobrazuje vězení trochu jinak, než ho známe z moderních vězeňských filmů, ale narozdíl od nich tenhle film asi nezestárne. Lukova touha po svobodě je nezlomná a kontrastuje s přízemností ostatních vězňů.