Auteuil

Auteuil

milovník české kuchyně

<< předchozí 1 2
    • 9.8.2017  23:22
    Velký případ (TV film) (1999)

A teď si představte, že se na začátku nedozvíte, kdo to udělal. Na čí straně bude ta spravedlnost? Nebylo by kladných a záporných hrdinů, byly by možná drobné pochybnosti a pak úspěch Bartošky. Realita v soudní síni je někdy jen ten přesvědčivější názor. "Soud ví všechno správně a rozhoduje podle skutečnosti" je jen fikce, ale lépe to zařídit bohužel nejde, bylo tomu tak od nepaměti a než vynaleznou křišťálovou kouli, ještě to i nějakou chvíli potrvá.

• 23.8.2015  18:08

Výborný nápad. Když člověk vezme jen výzvu: "Zkuste si s nimi bydlet", Kratochvíl to dokázal do puntíku. Zajímavé ale také je, že režisér v ghettu pobýval půl roku a film obsahuje celkem málo příhod s jeho obyvateli. Nechce se mi věřit, že za půl roku tam nezažil žádné vzrůšo. Kromě rodiny, v níž bydlel, se tam ani s nikým pořádně nebavil. Za půl roku bych čekal intenzivnější zmapování prostředí. Vypadá to, jako by jen celou dobu opravoval byt, nebo v tom bytě jen seděl a čuměl do počítače. I tak ale určitě dobrá cesta a minimálně za odvahu mu náleží uznání.

• 1.6.2015  13:32

Mi se tento film nezdál tak hrozný, jsou tam některé zajímavé myšlenky. Bohužel si myslím, že pan Vorel vidí až příliš kriticky situaci v naší zemi, dá se to srovnat s diskuzí na Novinky.cz. Jinak chápu, že diváka zajímá především atmosféra, příběh, akce, a z tohoto pohledu je film jaksi nedokončený, nevyladěný, odbytý.

• 26.5.2015  11:10

Bruce prostřednictvím svých schopností zjistí, že být Bohem není tak snadné, jak by člověk na první pohled čekal. Tady mě napadlo srovnání s politiky a jinými veřejně činnými lidmi, taková malá obhajoba těchto lidí proti ostrým názorům možná většiny společnosti. Jako v tomto filmu, po politicích pořád někdo něco chce, čeká na ně řešení spousty problémů, prosadit něco např. do zákona vyžaduje dohodu mnoha jiných lidí s mnoha jinými názory. Tyto snahy navíc brzdí, zpravidla ve snaze o co největší spravedlnost, těžkopádný byrokratický systém. Změnit jeho těžkopádnost opět vyžaduje široký konsenzus a kooperaci. Poprat se se všemi těmito faktory musí lidé, jako my, chybující, nedokonalí. Toto by si lidi měli určitě uvědomit při hledání senzací, přehmatů, chyb, neschopnosti, podrazů, podvodů. Měli by si představit sami sebe na podobném místě, na místě, kde nelze učinit šťastnými všechny lidi, nehledě na zvířata a ostatní obyvatele vesmíru. V žádném případě netvrdím, že politika a správa země je čistá a krásná. Trocha optimismu navíc by v této oblasti ale neškodila, dokonalost je stav nedosažitelný.

• 11.8.2014  11:58

Ač jsem velký fanoušek Woodyho Allena, připadají mi jeho filmy poslední dobou trochu na jedno kopyto.

• 6.8.2014  09:38

Film na Woodyho Allena průměr, na Tima Rotha excelentní :)

• 25.7.2014  13:52

A mi se tam Karel Roden velice líbil!!

• 5.6.2014  14:38

Zaujala mě hláška Matthewa McConaugheyho: "Žádný člověk, investor ani makléř neví, jak se kurzy na burze budou vyvíjet, jde jen o to dohodit někomu akcie a shrábnout provizi."

• 5.6.2014  14:08
    Jen 17 (2013)

Jediné, co tomuto filmu chybí dle mého, je pointa.

• 15.7.2012  21:24

Miloš Kopecký svým velepozitivním charisma příjemně naplnil celý film. U takového herce by asi málokterý divák mohl říct, že trpěl těžkými depresemi. Jen škoda, že pasáže bez něho byly trochu slabší.

• 1.4.2012  11:16

někdy si říkám, o čem všem chtějí ještě natáčet filmy ;)

• 7.2.2012  16:50

taková pěkná telenovela, která nejde nijak do hloubky

• 24.11.2010  13:13

kromě zfrčené Alison žádný extra skvost :-)

• 28.5.2010  20:41

Na začátku jsem myslel, že to bude za *****, ale ta délka film docela devastuje.

• 23.5.2010  19:51
    Barbar (2009)

Velice originální krátkometrážní film, asi zbytečně natažený na hodinu a půl. Velká sága skončí dřív, než vůbec začne. A ten trailer vypadal tak slibně (možná vlastně jako většina trailerů). PS: výborný český název ;)

• 5.5.2010  22:08
    Amarcord (1973)

krásná nuda :-)

• 12.4.2010  00:43

Film asi potřebuje víc zápletek než běžná realita, lze tak přehlédnout fakt, že si na zkušeného zálesáka hlavní hrdina místy počínal trochu bláhově.

• 11.3.2010  12:42
    Klíč (1971)

propagandisticky tragický shit

• 16.1.2010  16:17
    Volejte věštce (TV pořad) (2008)

příjemný odpad na dobrou noc

• 15.1.2010  13:52
    DO-RE-MI (TV pořad) (1998)

http://www.youtube.com/watch?v=4iz2uQs0PG8&feature=related Prosím Vás, už nic neříkejte!

• 25.10.2009  14:00
    Bobule (2008)

Co se koštu vína týče, vloudila se chybička: Není správné nejdřív přivonět, pak sledovat barvu a na závěr chutnat, jak nás opakovaně poučují ve filmu, ale nejprve jde barva, kdy proti světlu sledujeme víno v čisté, čiré slenici, pak k vínu přičichneme a chutnáme. Jedná se o tradiční rituál koštu. Samotná chuť je např. s ucpaným nosem velice přízemní, čili tyto dvě činnosti následují za sebou kvůli vzájemnému působení, harmonii a navození jakési předběžné představy o chuti vína. Kromě toho určitě platí i zásada bezpečnosti práce s chemikáliemi, kdy se nedoporučuje k takovým čichat, a tak pokud se na víno ani nepodíváme a rovnou posuzujeme vůni, vystavujeme se riziku popálení sliznice apod.

• 28.7.2009  19:53

Po tomto filmu jsem vstal z křesla a překvapilo mě, že chodím.

• 5.7.2009  13:44
    Krédo (2008)

Film plný stereotypů (asi nejvíc do očí bijící je věčné rozdělování se hlavních hrdinů ve stylu: "Alice už dlouho nejde, jdu se tam mrknout."), který ale má něco do sebe prostředím a atmosférou.

• 1.7.2009  02:25

V obsahu je psáno o lovci, který si vůbec necení života druhých. Nepřipadal mi tak. Smrt, která jako první rozvířila emoce, byla zřejmě způsobena v nutné obraně. Hlavní hrdinové navíc docela lačnili po krvi, pomalu každou prkotinu chtěli řešit násilím; třeba zastřelení záporákovy milenky bylo hrozně zbrklé, z takových jednání pak vznikají katastrofy a násilí přece plodí obvykle jen další násilí. Ale tak už to v životě semtam chodí, že jo....Tím pádem jde o příběh ze života a ty máme nejradši (ale vážně). Aneb: Lidi, snažte se dělat kompromisy a dohody (jako se to děje třeba v rámci evropských integrací), násilí prostě nikam nevede (stejně jako onen most a stejně jako obchod se zbraněmi, "obrana" státu před cizinci a podobné srandy).....Jinak mě film mile překvapil, na nic moc nehrál a byl trochu komplikovanější, než běžný horor typu Vřískotu (i když ten možná dokáže děti i vyděsit).

• 29.4.2009  23:37
    Arn (2007)

Film dobrý. Bohužel někoho stále dokola baví ukazovat to samé (bitvy) a navíc ještě často vykrádat jiné filmy (Království nebeské). Zajímavé by konečně bylo vidět v podobné situaci normálního člověka a více se zaměřit na obyčejné věci, na každodenní život. Třeba uvnitř řádu, jeho kontroverze, muka celibátu a přísných regulí. Zkrátka - dospívání a rozkvět hrdiny doma se mi zdál mnohem vydařenější, než druhá část odehrávající se v Palestině.

• 21.3.2009  00:40
    Foxfire (1996)

Autorita = komplexy, nesmělost = rozvaha

• 1.3.2009  01:57

Často se to srovnává s Kultem hákového kříže (Edward Norton). Kult hákové kříže na závěr diváku sděluje, jak je to správně, jak se lidé mají chovat a že takto jedině je to udržitelné. Romper Stomper nechává v tomto směru více prostoru divákovi samém. Mi se asi líbil víc tento film a jeho naturalistické pojetí života na okraji společnosti, bez ponaučení na závěr, které v Kultu hákového kříže vyznělo (jako to často bývá v komerčních filmech) docela povrchně. Ale většina společnosti bohužel asi potřebuje trochu vychovávat a vzdělávat o životě a jeho hodnotách jednoduchými formulkami.

• 27.2.2009  12:24
    Receptář nejen na neděli (TV pořad) (1987)

Nejlepší je vystřižená scéna, jak pan Egon představuje své koníčky (Říšské jablko, sbírka vlasů, zubů a bot, a padací most na poklopec)

• 27.2.2009  11:40

Nehodnotil bych nízko, kdyby tento film nebyl oproti knize tak otřesně povrchní. V Kunderových knihách najdeme postavy, které se navzájem setkávají a míjejí, prožívají tato setkávání a míjení každá trochu jinak, v čemž tkví dle mého jejich hlavní kouzlo. Člověk si pak uvědomí, že svět není jen on sám, jakousi emoční relativitu, a časem se třeba i přiučí toleranci. Toto ve filmu nenajdete. Ani nevím, jestli jiné adaptace jeho knih na tomto poli uspěly (je-li to vůbec možné). Philip Kaufman nám tak pouze oznamuje obsah knihy silně přibarvený o patetickou atmosféru bipolárního světa studené války.

• 21.1.2009  16:11
    Otázky Václava Moravce (TV pořad) (2004)

Super, akorát tam chybí Ota Černý..

<< předchozí 1 2