Auteuil

Auteuil

milovník české kuchyně

<< předchozí 1 2
    • 11.8.2014  11:58

Ač jsem velký fanoušek Woodyho Allena, připadají mi jeho filmy poslední dobou trochu na jedno kopyto.

• 23.8.2015  18:08

Výborný nápad. Když člověk vezme jen výzvu: "Zkuste si s nimi bydlet", Kratochvíl to dokázal do puntíku. Zajímavé ale také je, že režisér v ghettu pobýval půl roku a film obsahuje celkem málo příhod s jeho obyvateli. Nechce se mi věřit, že za půl roku tam nezažil žádné vzrůšo. Kromě rodiny, v níž bydlel, se tam ani s nikým pořádně nebavil. Za půl roku bych čekal intenzivnější zmapování prostředí. Vypadá to, jako by jen celou dobu opravoval byt, nebo v tom bytě jen seděl a čuměl do počítače. I tak ale určitě dobrá cesta a minimálně za odvahu mu náleží uznání.

• 5.6.2014  14:08
    Jen 17 (2013)

Jediné, co tomuto filmu chybí dle mého, je pointa.

• 5.6.2014  14:38

Zaujala mě hláška Matthewa McConaugheyho: "Žádný člověk, investor ani makléř neví, jak se kurzy na burze budou vyvíjet, jde jen o to dohodit někomu akcie a shrábnout provizi."

• 25.7.2014  13:52

A mi se tam Karel Roden velice líbil!!

• 7.2.2012  16:50

taková pěkná telenovela, která nejde nijak do hloubky

• 1.4.2012  11:16

někdy si říkám, o čem všem chtějí ještě natáčet filmy ;)

• 23.5.2010  19:51
    Barbar (2009)

Velice originální krátkometrážní film, asi zbytečně natažený na hodinu a půl. Velká sága skončí dřív, než vůbec začne. A ten trailer vypadal tak slibně (možná vlastně jako většina trailerů). PS: výborný český název ;)

• 1.6.2015  13:32

Mi se tento film nezdál tak hrozný, jsou tam některé zajímavé myšlenky. Bohužel si myslím, že pan Vorel vidí až příliš kriticky situaci v naší zemi, dá se to srovnat s diskuzí na Novinky.cz. Jinak chápu, že diváka zajímá především atmosféra, příběh, akce, a z tohoto pohledu je film jaksi nedokončený, nevyladěný, odbytý.

• 25.10.2009  14:00
    Bobule (2008)

Co se koštu vína týče, vloudila se chybička: Není správné nejdřív přivonět, pak sledovat barvu a na závěr chutnat, jak nás opakovaně poučují ve filmu, ale nejprve jde barva, kdy proti světlu sledujeme víno v čisté, čiré slenici, pak k vínu přičichneme a chutnáme. Jedná se o tradiční rituál koštu. Samotná chuť je např. s ucpaným nosem velice přízemní, čili tyto dvě činnosti následují za sebou kvůli vzájemnému působení, harmonii a navození jakési předběžné představy o chuti vína. Kromě toho určitě platí i zásada bezpečnosti práce s chemikáliemi, kdy se nedoporučuje k takovým čichat, a tak pokud se na víno ani nepodíváme a rovnou posuzujeme vůni, vystavujeme se riziku popálení sliznice apod.

• 5.7.2009  13:44
    Krédo (2008)

Film plný stereotypů (asi nejvíc do očí bijící je věčné rozdělování se hlavních hrdinů ve stylu: "Alice už dlouho nejde, jdu se tam mrknout."), který ale má něco do sebe prostředím a atmosférou.

• 16.1.2010  16:17
    Volejte věštce (TV pořad) (2008)

příjemný odpad na dobrou noc

• 29.4.2009  23:37
    Arn (2007)

Film dobrý. Bohužel někoho stále dokola baví ukazovat to samé (bitvy) a navíc ještě často vykrádat jiné filmy (Království nebeské). Zajímavé by konečně bylo vidět v podobné situaci normálního člověka a více se zaměřit na obyčejné věci, na každodenní život. Třeba uvnitř řádu, jeho kontroverze, muka celibátu a přísných regulí. Zkrátka - dospívání a rozkvět hrdiny doma se mi zdál mnohem vydařenější, než druhá část odehrávající se v Palestině.

• 2.8.2008  01:30

jednoduché, ale docela vtipné.

• 7.10.2008  14:56

SKVĚLÁ KAMERA, HUDBA A OBROVSKÝ POTENCIÁL tématu pro snílky a útěkáře, který se však z pohledu snílka plně nezrealizoval, hlavní hrdina byl kromě naivního nápadu až příliš dokonalý a možnost vnímání intenzivní poetiky a romantiky příběhu se pak také dost snížila zejména jeho klišoidními frázemi v průběhu filmu.

• 10.8.2008  13:44

Dobrý nočník - je to obrovská úleva, když kancelářská krysa může vypadnout a v klídku se vykakat do vinice :-)

• 26.1.2008  02:13

V době, kdy se s historickými filmy ze středověku roztrhl pytel, nepřináší tento film nic moc nového. Romanticky mírný nadprůměr.

• 9.9.2008  23:59

V tomto snímku nenajdete ani moderní hrdiny, ani stokrát opakovaná klišé = hodně dobrý pohled na raně středověkou Skandinávii. Setkání Beowulfa s rybářem je jako vystřižené ze ság. Zápletkou není záchrana světa, nepřáteli nejsou zástupy armád, přesto to podle mě stačí na slušný film. Od půlky se ale zásluhou čarodějky vytrácí většina napětí, a to je celkem škoda. Mimochodem - líbí se mi, když bestie ze světa pohádek jsou ve skutečnosti obyčejní lidé, ze kterých monstra nadělaly báchorky a křivdy z dětství.

• 21.8.2008  23:52
    Hostel (2005)

Docela rozporuplný film. Zápletka dobrá a musím kacířsky říct, že jsem se bavil. S hororem to má ale společné asi jen prostředí a temnou hudbu. Ztvárnění Slovenska (teda vlastně Česka) bylo směšné. Takže možná stupidní komedie... Divák se podle mě nemá čeho bát, "jen" musí občas znechucený odvracet hlavu od obrazovky. Brutalita v tomto filmu je fakt hnusná a zbytečná, místy se podobá návštěvě jatek. Kvůli ní dávám "jen" 2 * a nechápu, jak někdo může napsat komentář: "Čekal jsem mnohem brutálnější film."

• 24.11.2010  13:13

kromě zfrčené Alison žádný extra skvost :-)

• 10.1.2008  22:02
    Prokletí králové (TV seriál) (2005)

Poslední léta vlády kapetovské dynastie, Francie, počátek 14. stol. Když jsem viděl dříve první díl, byl jsem hodně zklamán, čekal jsem něco trochu jiného - film o konci templářů (v TV ukázkách hrál totiž prim Depardieu jako poslední velmistr řádu Jaques de Molay) a možná taky zase nějaký heroický doják. Namísto toho intriky v nejvyšších kruzích a templáři jaksi jen na pozadí prvního dílu. Hodnota seriálu tkví dle mého hlavně v historické věrnosti, je to skoro dokumentární.

• 28.5.2010  20:41

Na začátku jsem myslel, že to bude za *****, ale ta délka film docela devastuje.

• 21.1.2009  16:11
    Otázky Václava Moravce (TV pořad) (2004)

Super, akorát tam chybí Ota Černý..

• 12.4.2010  00:43

Film asi potřebuje víc zápletek než běžná realita, lze tak přehlédnout fakt, že si na zkušeného zálesáka hlavní hrdina místy počínal trochu bláhově.

• 10.1.2008  21:54

Docela fajn komedie (!), s dobrými hláškami celé trojky hlavních hrdinů. Lehce předvídatelné. Ať žije vojenský amfetamin :-D

• 17.1.2008  23:47

Tak tyto zásnuby byly opravdu příííliš dlouhé a sentimentální.

• 18.7.2008  23:30

Ano, je to zdlouhavé, ale myslím, že existuje mnoho blbějších filmů. Tady se někdo snaží vyprávět dějiny, a hodně věrně.

• 26.5.2015  11:10

Bruce prostřednictvím svých schopností zjistí, že být Bohem není tak snadné, jak by člověk na první pohled čekal. Tady mě napadlo srovnání s politiky a jinými veřejně činnými lidmi, taková malá obhajoba těchto lidí proti ostrým názorům možná většiny společnosti. Jako v tomto filmu, po politicích pořád někdo něco chce, čeká na ně řešení spousty problémů, prosadit něco např. do zákona vyžaduje dohodu mnoha jiných lidí s mnoha jinými názory. Tyto snahy navíc brzdí, zpravidla ve snaze o co největší spravedlnost, těžkopádný byrokratický systém. Změnit jeho těžkopádnost opět vyžaduje široký konsenzus a kooperaci. Poprat se se všemi těmito faktory musí lidé, jako my, chybující, nedokonalí. Toto by si lidi měli určitě uvědomit při hledání senzací, přehmatů, chyb, neschopnosti, podrazů, podvodů. Měli by si představit sami sebe na podobném místě, na místě, kde nelze učinit šťastnými všechny lidi, nehledě na zvířata a ostatní obyvatele vesmíru. V žádném případě netvrdím, že politika a správa země je čistá a krásná. Trocha optimismu navíc by v této oblasti ale neškodila, dokonalost je stav nedosažitelný.

• 12.1.2008  11:43
    KOndoMEDIE (2001)

Super komedie, excelují snad všichni herci.

• 9.1.2008  15:22
    Král Galů (2001)

Film sice historicky věrný, zato filmařsky dost nepovedený.

<< předchozí 1 2