Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (48)

plakát

Velký případ (1999) (TV film) 

A teď si představte, že se na začátku nedozvíte, kdo to udělal. Na čí straně bude ta spravedlnost? Nebylo by kladných a záporných hrdinů, byly by možná drobné pochybnosti a pak úspěch Bartošky. Realita v soudní síni je někdy jen ten přesvědčivější názor. "Soud ví všechno správně a rozhoduje podle skutečnosti" je jen fikce, ale lépe to zařídit bohužel nejde, bylo tomu tak od nepaměti a než vynaleznou křišťálovou kouli, ještě to i nějakou chvíli potrvá.

plakát

Český žurnál - Gadžo (2014) (epizoda) 

Výborný nápad. Když člověk vezme jen výzvu: "Zkuste si s nimi bydlet", Kratochvíl to dokázal do puntíku. Zajímavé ale také je, že režisér v ghettu pobýval půl roku a film obsahuje celkem málo příhod s jeho obyvateli. Nechce se mi věřit, že za půl roku tam nezažil žádné vzrůšo. Kromě rodiny, v níž bydlel, se tam ani s nikým pořádně nebavil. Za půl roku bych čekal intenzivnější zmapování prostředí. Vypadá to, jako by jen celou dobu opravoval byt, nebo v tom bytě jen seděl a čuměl do počítače. I tak ale určitě dobrá cesta a minimálně za odvahu mu náleží uznání.

plakát

Ulovit miliardáře (2009) 

Mi se tento film nezdál tak hrozný, jsou tam některé zajímavé myšlenky. Bohužel si myslím, že pan Vorel vidí až příliš kriticky situaci v naší zemi, dá se to srovnat s diskuzí na Novinky.cz. Jinak chápu, že diváka zajímá především atmosféra, příběh, akce, a z tohoto pohledu je film jaksi nedokončený, nevyladěný, odbytý.

plakát

Božský Bruce (2003) 

Bruce prostřednictvím svých schopností zjistí, že být Bohem není tak snadné, jak by člověk na první pohled čekal. Tady mě napadlo srovnání s politiky a jinými veřejně činnými lidmi, taková malá obhajoba těchto lidí proti ostrým názorům možná většiny společnosti. Jako v tomto filmu, po politicích pořád někdo něco chce, čeká na ně řešení spousty problémů, prosadit něco např. do zákona vyžaduje dohodu mnoha jiných lidí s mnoha jinými názory. Tyto snahy navíc brzdí, zpravidla ve snaze o co největší spravedlnost, těžkopádný byrokratický systém. Změnit jeho těžkopádnost opět vyžaduje široký konsenzus a kooperaci. Poprat se se všemi těmito faktory musí lidé, jako my, chybující, nedokonalí. Toto by si lidi měli určitě uvědomit při hledání senzací, přehmatů, chyb, neschopnosti, podrazů, podvodů. Měli by si představit sami sebe na podobném místě, na místě, kde nelze učinit šťastnými všechny lidi, nehledě na zvířata a ostatní obyvatele vesmíru. V žádném případě netvrdím, že politika a správa země je čistá a krásná. Trocha optimismu navíc by v této oblasti ale neškodila, dokonalost je stav nedosažitelný.

plakát

Kouzlo měsíčního svitu (2014) 

Ač jsem velký fanoušek Woodyho Allena, připadají mi jeho filmy poslední dobou trochu na jedno kopyto.

plakát

Čtyři slunce (2012) 

A mi se tam Karel Roden velice líbil!!

plakát

Vlk z Wall Street (2013) 

Zaujala mě hláška Matthewa McConaugheyho: "Žádný člověk, investor ani makléř neví, jak se kurzy na burze budou vyvíjet, jde jen o to dohodit někomu akcie a shrábnout provizi."

plakát

Jen 17 (2013) 

Jediné, co tomuto filmu chybí dle mého, je pointa.

plakát

Dokonalý muž, dokonalá žena aneb Návštěva mladé dámy (1989) (TV film) 

Miloš Kopecký svým velepozitivním charisma příjemně naplnil celý film. U takového herce by asi málokterý divák mohl říct, že trpěl těžkými depresemi. Jen škoda, že pasáže bez něho byly trochu slabší.

Reklama

Reklama